Widok

Osiedle Cytrusowe

Osiedle Cytrusowe Temat dostępny też na forum:
Osiedle Cytrusowe powstaje w południowym Gdańsku, w okolicy, która w ostatnich latach znacząco się rozwinęła, w dużej mierze za sprawą tego samego dewelopera, który obok wybudował osiedle Nowy Horyzont. Już na etapie budowy uzupełnione zostało ono o sklepy, kwiaciarnię, pocztę, korty tenisowe, przedszkole, salony kosmetyczne, klub fitness.

Osiedle docelowo będzie składać się z 19 ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a kiedy gmina pruszcz wreszcie zbuduje sobie drogę do borkowa właściwego łączącą nowy horyzont i powstające właśnie os. cytrusowe ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Błąd !!

To osiedle nie należy do Pruszcza, jest to gmina Kolbudy !!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, wg aktu notarialnego nieruchomość położona jest w miejscowości Kowale, a to gmina Kolbudy. Myślę, że w prezentacji wskazano,że inwestycja jest w Borkowie przy Ofiar Grudnia, gdyż 'na pierwszy rzut oka' z samej lokacji inwestycji by tak wynikało, zaś dopiero ks.wieczyste precyzują kwestię.

cytruska
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

hehe

Piękne osiedle Cytrusowe w Gdańsku, a tak naprawde zapachu cutrusa tam w życiu nie uświadczysz :P naprzeciw spalarnia śmieci, składowisko odpadów Szadółki, obwodnica ehh współczuje tym co tam bedą mieszkać
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 50
szaduly bardziej czuc na jabloniowej , bynajmniej nie jablonie
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie przesadzajcie! nie jest tak zle! mieszkam na Nowym Horyzoncie i jakos nie smierdzi
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo N.H. jest ciut wyżej , a obwodnicy nie słychać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ehh

Głupoty gadasz...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

***

Witam, czy Ktoś interesuje sie zakupem tam mieszkania?rozważam zakup tam mieszkania, hm no ale sama juz nie wiem, cena przebija inne innych developerów ale to jednak nie wszystko
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mieszkanie OSIEDLE CYTRUSOWE

Ja kupiłam tam mieszkanie i uwazam ,ze dobry wybór.Mieszkanie doswietlone ,prace uwazam,że ida w terminie.Już kilka razy byłam gdzie buduja osiedle i żadnych zapachów od spalarni nie czułam.Znajomi mieszkają na Nowym Horyzoncie (b.blisko )mego osiedla i też nie czuja żadnego smrodu.Uważam,ze dobrze będzie sie mieszkać
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zakup mieszkania

Polecam forum cytrusowe, a tam wymienione są wszystkie mankamenty tego osiedla. Wiadomo będzie na co patrzeć przy zakupie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupiłam mieszkanie na cytrusowym w lipcu. prace budowlane realizowane są zgodnie z harmonogramem. odnośnie rzekomych zapachów z szadółek- takowych nie uraczyłam,mimo wielu wizyt na ww. budowie. w kwestii obslugowej sprzedażowej,jak i tej po- jestem zadowolona,aczkolwiek ostateczną opinię wystawię firmie po odbiorze.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2
a w ktorym bloku kupilas bo my w a4
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupiłam w B1
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak narazie zadowolona
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej

Jezeli kupiłas mieszkanie w lipcu to pewnie troche sie zdziwilas jak sprawdzilas ceny w grudniu te same mieszkania kosztowaly o pare tysiecy taniej szkoda ze doradcy ci nie podpowiedzieli zeby kupic je pozniej skoro sa one do odbioru dopiero w przyszlym roku, (tak przynajmniej miała sie sytuacja z mieszkaniami 3 pokojowymi). pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

właśnie sprawdziłam na str ES, że ostatnie podobne wolne mieszkanie, jak te ktore kupiłam jest tańsze raptem o 4 tys więc tragedii nie ma. no i z 2str czekać na ostatni dzwonek i zastanawiać się czy będę mogła kupić to, co docelowo chcę nie leży w mojej naturze ;) pozdr również
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak nie można patrzeć, że stanieje ja od samego początki miałam upatrzone mieszkanie południowo -zachodnie teraz mieszkania są tańsze ale takiego położenia mieszkania 3 pokojowego z ogródkiem nie ma. oczywiście zostały mieszkania północno- wschodnie są tańsze ale co z tego
image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

też wzięłam z ogródkiem i str południową ;)
cytruska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a który blok ?
może przejdziemy na private mam troszkę pytań
kasandra23ona7@wp.pl
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

napisałam na @

cytruska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakie ceny za metr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiedle Cytrusowe

Spokojne, kameralne osiedle znajdujące się na pograniczu Kowal, Borkowa i Gdańska Łostowic. Lokalizacja zasłużyła na "dostateczny". Dobre skomunikowanie z obwodnicą i powstająca ul. Zeusa, która doprowadzi mieszkańców do Kowal zachęcają, jednak jest jedna poważna wada: komunikacja miejska. Aby dojechać na Dworzec należy przeznaczyć na to ok. 1 h, że już o plaży nie wspomnę...
Same w sobie bloki zdecydowanie mi się podobają. Prosta, elegancka architektura z nowoczesnymi detalami przykuwa uwagę.
Jednak największą zaletą są ceny. Największe mieszkanie (53 m kw, dla 4 os.), okna od południa kosztuje w stanie deweloperskim 210,000. To stosunkowo niewiele, a jest wręcz idealnym rozwiązaniem dla młodego małżeństwa z dziećmi.
Ponadto osiedle położone jest przy sporej inwestycji Nowy Horyzont, więc mieszkańcy mogą korzystać z istniejącej infrastruktury, sklepów, centrum rekreacyjnego...
Jeszcze jeden plus: profesjonalne podejście dewelopera. Euro Styl to sprawdzony deweloper z tradycją i jeden z najlepszych w Trójmieście.
Taka uwaga: niektórzy skarżą się na hałas dobiegający z obwodnicy. To nieprawda. No, może przy kortach oddalonych o 100 m cośtam da się usłyszeć.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5

osiedle cytrusowe- to nie Borkowo tylko Kowale!!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze osiedle

Zakup mieszkania na tym osiedlu uważam za dobrą decyzję. Jestem bardzo zadowolony, deweloper zadbał nawet o szybki dojazd do obwodnicy co bardzo ułatwia dojazd do pracy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

świetna

Mieszkam od ok 6 miesięcy i szadółki czułam może z 5 razy. Zależy z której strony wiatr wieje. Lokalizacja to wielki plus, ok 7 km do centrum Gdańska i 1 km do obwodnicy.
Budynki jednoklatkowe i trzypiętrowe. Kolorowe, szerokie klatki schodowe.
Mogę z czystym sumieniem polecić.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

dojazd

mam pytanie jak z dojazdami do centrum Gdańska czy coś jest w planach chodzi mi o jazdę samochodem straszne korki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hałas

Czy bliska odległość obwodnicy jest słyszalna?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem na NIE

Minusy:
- ciasna zabudowa (okno w okno),
- duży hałas z obwodnicy,
- dojazd do pracy w centrum Gdańska zawsze w korku,
- w kilku blokach partery poniżej poziomu chodnika i parkingu - cały rok zasłonięte rolety/firany/żaluzje
- daleko do przystanków
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Plusy gdzie ??

Może by tak plusy podać, cena chociażby ??

Ciasna zabudowa, no nieźle, bo wg. mnie wyjątkowo luźno jak na obecne inwestycje w rejonie trójmiasta, proponuję zobaczyć mieszkania na beniowskiego na przymorzyu, tez euro styl, jakie tam są "odległości integracyjne" między blokami. i to wszystko w promocyjnej cenie za niecałem pół miliona a dokładnie 470tys była ostatnio promocja za 2 pokoje...

Zaraz ktoś powie że lokalizacja, ale jaka to lokalizacja nawet dalej do centrum Gdańska niż z kowali....

Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

W opozycji

Cześć, kupiłem mieszkanie 40m2.Długo szukałem po innych developerach i na Twoje minusy mogę dodać kilka plusów:
1. CENA -za 40m2 - z miejscem garazowym i komorka lokatorska 180 000
2. Mieszkasz na Kowalach, nie w Gdańsku - przysługuje Ci wiec zwrot za bilet (jezeli pracujesz w Gda)
3. Duzo rzadziej czuc Szadolki niz w budynkach z polnordu czy kokoszek
4. Osiedle ladnie wykonczone, place zabaw, kostki, tereny zielone
5. Oprocz miejsc postojowych platnych - sporo miejsc wspolnych -darmowych.

Obok buduja apartamenty apollina (investing.com) ceny tansze, ale brak miejsc postojowych - ludzie beda parkowali pod tesco chyba. Co do lokalizacji to troche spoko, problemem tylko wyjazd przy biedronce z osiedla - czasami czeka sie po 20minut. Fajnie jakby gmina wyremontowala dalsza czesc ulicy Zeusa. OCENIAM NA PLUS! Za te pieniadze?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

odpowiedź

1. Z mojego okna nie widać innych
2. Dlaczego zakładamy, że każdy pracuje w centrum? Ja akurat mam prace przy obwodnicy południowej, nie ma korków i w 15 minut jestem na miejscu, także wracając do domu o 16:00
3. Przez niemal 30 lat mieszkałam przy obwodnicy i tutaj akurat jest cichutko
4. Przystanki są średnio 300-500 metrów od osiedla, chyba da radę
5. Ogródki - fakt, właśnie dlatego zrezygnowałam z mieszkania na parterze

Ogólnie po 2 latach mieszkania na Cytrusowym polecam, mieszkania fajnie wykończone, nie było problemów z odbiorem, całkiem niezła infrastruktura wokół osiedla, cena też przyjazna.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ad.5

Zależy w jakim bloku. Są ogródki powyżej jezdni i jest OK, duże przestronne, jak kto woli.
Z reszta zgadzam się w pełni. Na nawet mogę powiedzieć o całkowitej ciszy w mieszkaniach usytuowanych w kierunku morza. Za oknem parking i łąki. Rewelacja.
Ad. 2 NAJLEPSZA ODPOWIEDZ I WYPOWIEDZ ODNOŚNIE KORKÓW NA POŁUDNIU GDAŃSKA I OKOLIC. Należy się nagroda. Ludzie pracują na Jasieniu, na Szadolkach, w Pruszczu itp. Nie wiem dlaczego większość wypowiada się i odnosi do centrum. A nawet gdyby to trzeba znać drogi i skróty. Jeszcze nie jechałem tych 50min czy godziny nie licząc np wypadku lub innego zdarzenia.
Osiedle z doskonała infrastruktura swojego brata jakim jest Nowy Horyzont. Dla mnie komunikacja bomba. Ceny vs jakość i położenie na bdb poziomie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej. Jakie czynsze na cytrusowym?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mnie interesuje ten temat :)mieszkanko 45metrow.parter.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiedle Cytrusowe jest w Kowalach, a nie w Borkowie

J.W.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Schody

Straszne jest to że deweloper wogole nie bierze pod uwagę że na nowym osiedlu jest dużo rodzin z malymi dziećmi a żadne schody na osiedlu nie posiadają podjazdu dla wózków, co bardzo utrudnia życie, trzeba chodzić z wózkami dookoła osiedla żeby dostać się do sklepu!! Tragedia!! podkreślam też że mieszkają tu również osoby niepełnosprawne które również mają z tym problem. Mieszkam na tym osiedlu ale nikomu nie polecam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
do góry