Widok

Osiedle Gdyńskie

Oksywie Temat dostępny też na forum:
Osiedle Gdyńskie powstało na najwyższym, morenowym wzniesieniu Kępy Oksywskiej. Sąsiedztwo lasu sprawia, że jest to dogodne miejsce dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas na łonie natury. Jednocześnie rozwinięta infrastrukturalnie dzielnica zapewnia wszystkie elementy konieczne do komfortowego życia. Oksywie jest dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami Trójmiasta: estakada łączy dzielnicę z obwodnicą, a dwupasmowa ul. Janka Wiśniewskiego prowadzi do centrum Gdyni. Szybko można ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Brak telewizji kablowej i internet na Osiedlu Gdyńskim

Z tego co wiem to nie ma możliwości podłączenia internetu i telewizji na Osiedlu Gdyńskim. Wojsko żąda duże kwoty za przeprowadzenie kabli na swoim terenie. Deweloper niestety nie uprzedził mieszkańców pierwszego bloku przed sprzedażą o takim problemie :/
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 17

nie żartuj ?! porażka..... :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy wiadomo już coś więcej o podłączeniu internetu na os. Gdyńskim?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, wszystko gra. Podłączyło się 4 operatorów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jak jest z tą telewizją ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwaga na to osiedle, jest zaraz obok (20m) masztu RkCN Oksywie który ma największe promieniowanie elektro-magentyczne w Trójmieście i wysyła sygnał telewizyjny na całe Pomorze.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 23

Mylisz się, RkCN Oksywie nadaje tylko niektóre programy radiowe i raptem 7 kanałów telewizyjnych, więc promieniowanie jest znikome i na pewno nie jest szkodliwe. Chyba, że mylisz z RTCN Chwaszczyno, która jest tak wielka, że sygnał dociera aż do Szwecji..
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mieszkaniec Oksywia xD, mieszkania Wam nie schodzą, że musicie do takich chwytów się posuwać? Raptem 7 kanałów i na całe Pomorze? O sory, to faktycznie nic xD zero promieniowania
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12

RkCN Oksywie i zasięg na całe Pomorze? RTCN Chwaszczyno nadaje z mocą 40 razy większą niż Oksywie i nawet on nie ma pokrycia na cały region, bo to już nie czasy kiedy analogowa telewizja była tam nadawana z mocą 600 kW i można było odbierać sygnał w Szwecji... Jeżeli RkCN Oksywie miałby zasięg chociażby na całą Gdynię to byłoby nieźle, bo sam maszt jest niski jak na tego typu konstrukcję i moc nadawania też jest bardzo mała.

Poza tym maszt najbliżej osiedla to stacja bazowa telefonii komórkowej, których akurat wszędzie jest pełno tylko przeważnie ich nie widać, bo są umieszczone na dachach budynków.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

trują też odpadami płynnymi z okolic proszę się zainteresować miejscami wywozów trucizn płynnych a jest w okolicy sporo.ladne nloki w otoczeniu trucizn(zakladow)milego zycia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś z mieszkańców Gdyńskiego może napisać coś o samym osiedlu?Jak tam się mieszka?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodzę z psem na spacer do lasku obok, póki co nie ma co tam mieszkać, budowa zaraz obok wybudowanych budynków pełną parą.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Budowa jest odgrodzona od budynków oddanych do użytkowania więc praktycznie jakby jej nie było. Pierwszy budynek mieszka od roku, drugi się teraz wprowadza więc jak widać można mieszkać.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mieszka się fajnie spokojna okolica. Ogólnie firmy allcon nie polecam, kłamią na każdym kroku. Podczas kupna mieszkania pani mówiła że koszt utrzymania to 5zł za metr okazuje się że jest dwa razy drożej. Firma Allcon korzysta z usług firm podwykonawczych które są bardzo słabe efekt 5 razy była już awaria bramy wjazdowej !!! Farba z elementów typu klamka od drzwi śmietnika lub słupki oświetleniowe odpada, domofony psują się średnio co miesiąc czas na naprawę gwarancyjną to 14 dni !!!!! Aby dorobić klucz do drzwi od klatki trzeba jechać aż do Gdańska !!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ooo widzę sąsiad ale nie wiem ktory:D Wszystko to prawda, Pani Kasia bajere kręci, że koszty utrzymania to 5-6 zł, teraz realnie wychodzi 11 a latem pewnie spadnie do 10. Domofony ktore się co chwile wieszaja, brama która znowu wlasnie w sobote padla, do tego chamstwo i ignorancja pracowników Allconu, pieknie jest do momentu jak nie odbierzesz mieszkania a potem to dno. Na temat dewelopera możemy jako mieszkancy same złe rzeczy powiedzieć, buta i chamstwo ale teraz czas na plusy. Cicha okolica, spiew ptaków o poranku mimo ze ostatnio wycieli troche drzew:(, i co najważniejsze sąsiedzi, tych nie zamienił bym na innych. Mimo zrożnicowania wiekowego wszyscy są kulturalni i pomocni, skrzykneło sie kilka osob na wspólne bieganie, nie ma problemu by poprosić sasiada o przysłowiową szklanke cukru itp. o imprezach w garażu nie wspominam bo to inna historia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z czego wynikają tak wysokie opłaty czynszowe?Jak Allcon to tłumaczy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oplaty

Witam, to nie jest kwestia tego z czego wynikają tak wysokie opłaty tylko kwestia oszustwa podczas sprzedaży, bo jeśli Pani zapewnia, że średnio roczny koszt do metra2 będzie ok 5-6 złotych a potem wychodzi 2 razy tyle to jest zonk. Gdyby od początku było powiedziane jakie są koszty nikt by problemu nie robił i każdy rozumie ze to są dane szacunkowe i mogą się rożnić od kosztów rzeczywistych ale nie może byc tak, że różnica wynosi 100% a wiem, że Allcon ma tego świadomość iż wprowadza ludzi w błąd. A jeśli chodzi o koszty to po pierwsze hala garażowa (oswietlenie+ogrzewany elektrycznie podjazd) i windy to największe obciązenie, do tego teren osiedlowy koszt utrzymania 30zł miesiecznie. Dla mieszkania 57m2 czyns jest 570zł+35fundusz remontowy+30 teren osiedlowy=635, latem odejdzie koszt ogrzewania czyli będzie o 100zł około mniej. Jeśli chodzi o koszty utrzymania to z tego co rozmawiałem ze znajomymi którzy mieszkaja na sokółce to maja podobnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki.Pewnie jak utworzycie Wspólnotę opłaty trochę spadną.Najdziwniejsze jest to,że tak proste rzeczy jak brama i domofon są nie do naprawienia przez Allcon.Co będzie jak wzrośnie liczba mieszkańców?Chyba będzie stale otwarta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

WM

WM juz od roku dziala i udalo sie o kilka złotych obniżyć koszty. Są koszty ktorych przeskoczyć sie nie da niestety ale jak już powstanie cale osiedle to będzie mozna np. jedną firmę sprzatajaca wybrac i obnizyc koszt sprzatania. A mieszkanie juz wybrane? W ktorym budynku?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak.W trzecim.Po przeczytaniu niektórych postów zaczynamy mieć wątpliwości czy Gdyńskie to dobry wybór.Wystraszyły nas wpisy o niskiej jakości wykonania.Drzewa też wycinają i nie wiadomo czy z lasu wokół coś pozostanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
niska jakość wykonania? Powiem tak...ściany są takie, że można krzyczeć, szaleć i sąsiad nic nie usłyszy, każdy kolejny blok wg mnie ma lepiej bo naprawiaj i usuwaja niedogodności tak więc nasz niestety jest tym najgorszym a i tak uwazam ze zamieszkać było warto. Tak jak wcześniej było napisane wielkim plusem jest cisza, spokój i w przypadku budynku nr 1 sąsiedzi. jeśli chodzi o niksa jakość to największy problem mamy z zalaną winda w zeszłym roku podczas powodzi.... podaje maila jak by były jakies pytania pawelgdynia1981@gmail.com
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

aż tak wysokie są miesięczne koszty ? :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszka się bardzo miło, trwająca budowa aż tak bardzo nie przeszkadza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiedle powstałe dzięki korupcji

Jak Państwo pewnie nie pamiętają, w tym miejscu był las. Potem przez badaną w CBA korupcję w ekipie Szczurka deweloper wyciął drzewa tłumacząc wszystkim, że żadna budowa na tym terenie nie jest planowana, a drzewa zostały wycięte w celu przywrócenia pierwotnej funkcji tego terenu- pastwiska. Oczywiście- jak widzimy- to nie jest prawda, deweloper budując to osiedle przeciął na pół las, którym my- mieszkańcy Oksywia- chodziliśmy aż od Dickmana do Obłuża i- ogradzając osiedle- nie zostawił nawet metrowej szerokości przejścia niszcząc wszystkie szlaki spacerowe Oksywia. W tym miejscu- z uwagi na eysoki i powodujący nowotwory maszt TV, miał być las, a powstało osiedle tylko dlatego, że ktoś dostał w łapę. Ludzie- jeśli macie choć trochę szacunku do przyrody i nie chcecie mieć chorych dzieci- nie kupujcie tam mieszkań...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 22

Z Twojej i tych powyższych wypowiedzi n/t promieniowania wynika, że tylko mieszkańcy Osiedla Gdyńskiego zachorują na raka i inne straszliwe choroby. A co z resztą? Przecież koło masztu jest pełno innych zabudowań, chociażby osiedle wojskowe, które leży jakieś 20 m od Osiedla Gdyńskiego, tam promieniowanie nie dociera?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Osiedle Gdyńskie jest najbliżej, pewnie dlatego, że ten teren był najtańszy do kupna przez dewelopera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A czy domy na Żeglarzy nie są bliżej?Kościół tez jest blisko.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

I cała akademia marynarki wojennej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie

https://samorzad.pap.pl/kategoria/archiwum/urzedniczka-do-sadu-za-wycinke-drzew-w-gdyni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masakra

Witam,
jako mieszkaniec mogę powiedzieć kilka rzeczy. Sąsiedztwo, lokalizacja są super...cisza i spokój. Jeśli chodzi o mieszkania to mogę powiedzieć, że są dobrze wyciszone i nie słychać sąsiadów ale za to jeśli chodzi o obsługę po sprzedażową i reklamacje to jest dramat...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może coś więcej na ten temat.Ku przestrodze potencjalnych nabywców.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiscie polecam. Niska zabudowa,duzo zieleni,sklepy pod nosem i blisko na plaze mozna podjechać .Wykonanie jest ok. Brama jest nie wypalem bo czesto sie psuje.Czynsz tez mial byc nizszy..ale ogolnie jestem baaaardzo zadowolony. Mysle że większe promieniowanie jest od komórki ktorą ciagle przy sobie nosimy niż od tego masztu...póki co profilaktycznie można wypłukać złośliwe promieniowanie z organizmu na cyklicznych integracjach sasiedzkich
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to nie jest źle.Czy wiesz co budują zaraz za płotem Gdyńskiego?Na razie widać tylko koparkę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy wiadomo cos na temat inwestycji Murapol oraz Osiedla które ma powstać w ramach programu rzadowego Mieszkanie dla Mlodych, czy oba osiedla będą graniczyly z osiedlem gdyńskim? Oba osiedla maja powstać na Oksywiu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
W pełni się zgadzam. Osiedle jest naprawdę super ale dział sprzedaży i promocji allconu jest lata świetlne przed dziełem reklamacji. Opieszałość głównej inżynier gwarancyjnej, bagatelizowanie zgłaszanych problemów, ignorowanie i brak odpowiedzi są na porządku dziennym. Na szczęście kłopotów nie ma dużo a z obecnym administratorem można się dogadać przy mniejszych sprawach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy wiadomo cos na temat inwestycji Murapol oraz Osiedla które ma powstać w ramach programu rzadowego Mieszkanie Plus, czy osiedla będą graniczyly z osiedlem gdyńskim? Oba osiedla maja powstać na Oksywiu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Murapol buduje nieco niżej, między ul. Nasypową i Śmidowicza. O Mieszkaniu Plus niestety jeszcze niewiele wiadomo...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzieś widziałem wstępne projekty ..nie będzie fajnie, ma powstać tam wielki kołchoz ok 600 mieszkań ,troszkę niżej od Gdynskiego,robi się ciasnawo :(:(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po prawej stronie tj nizej teren oddany pod zabudowe mieszkalna - 600 mieszkan jednak to murapol ktory buduje znacznie nizej - blizej ronda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co budują tuż za płotem Gdyńskiego?Najpierw pod topór poszły stare,piękne drzewa,a teraz jest wielka hałda piachu.Ktoś coś wie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po prawej stronie beda bloki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie tylko jak dużo ich powstanie?Oby nie moloch.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moloch to na pewno nie będzie, bo ta działka przylegająca do osiedla gdyńskiego jest na to za mała, poza tym jest dosyć nieregularna w kształcie trójkąta, więc z dużo nie zabudują.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tomek

Można coś więcej na ten temat ...co to będzie i kto to buduje ????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem od nie dawna mieszkanką osiedla i zadowolona jestem bardzo. Sama "siedzę" w budownictwie i mogę przyznać, że jakoś wykonania budynków jest satysfakcjonująca. Jeżeli chodzi o awarię bram i domofonów - fakt, problem występuje, ale proszę zauważyć, że w momencie odbioru mieszkania, wszelkie awarie należą do zarządcy nieruchomości w naszym przypadku kochany VEIDIK, który rzeczywiście zaniedbuje bardzo dużo rzeczy na osiedlu.
Na dzień dzisiejszy czynsze rzeczywiście są takie jak przedstawiono nam w biurze sprzedaży.
Osiedle jest ciche i spokojne, świetni ludzie, blisko sklepy i komunikacja. Mieszkania dobrze wyciszone i wykonane. Jeżeli chodzi o usterki - jeszcze nie miałam "przyjemności" zgłaszać, więc nie wiem jakie jest działanie w tych sprawach.
Reasumując - polecam :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czyli sądzisz ze wszelkie problemy związane z brama i domofonami powinien rozwiązywać veidik? Według mnie osiedle jako całość nie zostało jeszcze oddane a tym samym odpowiedzialność spoczywa na allconie jako deweloperze. Pozatym zgadzam się w pełni- wspaniałe miejsce do mieszkania;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"wszelkie awarie należą do zarządcy nieruchomości"

Wszelkie awarie usuwać powinien Allcon, domofony i brama są jeszcze na gwarancji. Veidik jest tylko administratorem i zarządza pieniędzmi mieszkańców, dlaczego wiec to mieszkańcy mieliby płacić za wadliwy sprzęt. Tak przy okazji, bloki w których powstały Wspólnoty już nie współpracują z Veidikiem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście, że za gwarancję odpowiada ALLCON, aczkolwiek Zarządcy pobierają w czynszu od nas pieniądze za serwisy i w takim przypadku, to Zarządcy muszą zgłaszać do Dewelopera usterki związane z wadliwym sprzętem. Jeżeli chodzi o domofony, częsty problem może wiązać się z przeróbkami instalacji w mieszkaniach. Wystarczy, że jeden Klient odłączy jednostkę i cały system może wariować.
Na pewno musimy przypilnować, żeby nie doliczyli nam większej kwoty za serwisy, przez częste awarie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam.
przymierzamy sie z mężem do kupna mieszkania na osiedlu Gdyńskim w bloku nr.5 w fazie wstepnej zarezerwowaliśmy {parter} czy moze wybrac inne piętro ...mam metlik w głowie,prosze o poradę
dziekuje i pozdrawiam bozena
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, Pani Bożeno. Być może będziemy sąsiadkami, ponieważ ja również zarezerwowałam parter w budynku nr. 5 Poszukuje tak samo opinii od lokatorów już mieszkających. Dziś dowiadywałam się czy hala garażowa jest ocieplana, żeby wyeliminować ewentualne zagrożenie zimnego parteru. Niestety nie jest ogrzewana, dla nas to minus. Chyba, że ogrzewanie podłogowe rozważyć. Mam numer tel. do Pana Pawła z pierwszego etapu który mieszka już ok. 2 lata na parterze, mogę podać, ale może nie tutaj. Pozostawiam do siebie e-maila proszę napisać i może się zdzwonimy. wspolpraca.joanna@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
My mieszkamy w bloku nr 3. Blok nr 5 będzie miał podobne położenie - czyt. idealne ;)
Słońce jest cały dzień, mieszkania są jasne i ciepłe. Akurat nasze mieszkanie znajduje się na 1 piętrze i jesteśmy zadowoleni. To od Pani zależy teraz czy chce mieć Pani kawałek trawnika-co jest ogromnym plusem,natomiast minus- nisko okna sypialni - czyli zasłonięte rolety, czy pierwsze piętro z balkonem i mniej oczu w sypialni ;) Na parterze sąsiedzi nie narzekają na niską temperaturę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaki ruch się zrobił na forum. Szkoda, że częściowo to spam ;)

A co do osiedla to prawda, że mieszka się dobrze, ale faktycznie awarie domofonu dają się we znaki, zwłaszcza jak nie dało się przez niego otworzyć głównej bramy wjazdowej. Zgłaszanie drobniejszych usterek w ramach gwarancji jest mało przyjemnym doświadczeniem, ale za to ich naprawa przebiega raczej sprawnie, z wyjątkiem ciągnącej się naprawy domofonu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkich..
Poczytałam wszystkie posty i opinię z tego tematu, jednak ostatnia była pół roku temu.
Zastanawiam się wraz z rodziną na kupno mieszkania na Osiedlu Gdyńskim
I ciekawa jestem jak jest teraz?
Czy usterki z bramą zmalały?
Pojawiły się jakieś nowe?
Jak sprawa wygląda z czynszem?
Co wchodzi w skład czynszu? Woda też?
Jak wygląda sprawa z rachunkami za prąd osób które coś w kuchni gotują bo szlyszalam że w blokach nie ma gazu i pierwszy raz będę miała styczność z elektryczną kuchenką..
I mam pytanie jak wygląda mieszkanie na drugim(ostatnim) piętrze, bo tam właśnie chce kupić mieszkanie..
Czy dach nie przecieka? Czy latem za bardzo nie grzeje, a zimą nie zaciąga zimnem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja równiEż z chęcią się dowiem jak wygląda sprawa z czynszem .Wcześniej napisał ktoś że za 57m2 =630zł . Czy w czynszu jest ujęta woda ,ogrzewanie,wywóz śmieci,remontowe,sprzątanie itp. Jeżeli w budykach nie ma gazu to myślę, że są dość wysokie rachunki za prąd i tu nasuwa się pytanie . Jak wysokie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

~Czy dach nie przecieka?

Niestety przecieka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

proszę napiszcie coś o czynszu na 3 pokojowe mieszkanie i o podłączeniach do internetu i TV :) zamierzamy także na osiedlu gdynskim zamieszkac !!! podzielcie się wiedzą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynsz za 3-pokojowe mieszkanie ok. 500 zł/m-c (jak już powstanie Wspólnota oczywiście). To też zależy od zużycia wody i intensywności ogrzewania. W czynsz masz też wliczone utrzymanie miejsca parkingowego w garażu, windę itp. Osobno płacisz za utrzymanie terenów wspólnych osiedlowych - to jest koszt 90 zł za 3 miesiące. Z podłączeniem internetu i TV w tej chwili nie ma problemu - masz do wyboru Vectrę albo Orange.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzien dobry, chcemy kupic mieszkanie na drugim pietrze w bloku nr 5 i boje sie o przeciekający dach. Czy moze Pani napisac cos więcej ? Nawet w eiadomosci prywatnej magdak92@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej,
my akurat mieszkamy na 1 piętrze i nie narzekamy. Czynsz płacimy ok 460zł za miesiąc (dwie osoby), w tym jest woda, ogrzewanie, usługi itd. Co kwartał rozliczenie. Co 3 miesiące płaci się osobno 90zł za teren osiedlowy. Jeżeli chodzi o prąd, płacimy ok 140 zł za dwa miesiące - ja gotuję codziennie na płycie indukcyjnej.
Jeżeli chodzi o bramę - ostatnio jest w miarę ok ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, mieszkam na osiedlu od około roku, okolica naprawdę fajna, cicho spokojnie sąsiedzi naprawdę mili i pomocni pod tym względem uważam że osiedle jest naprawdę wartę polecenia. A teraz kilka słów o wykonawcy i obsłudze po sprzedażowej.
Zapadające się chodniki na zejściach na plac zabaw czy między blokami, wyschnięte drzewa na placu zabaw które są naprawdę realnym zagrożeniem dla przebywających tam dzieci. Przeciekające dachy, np w drugim budynku ok dwa miesiące temu dach przeciekał i zalało klatkę niestety Allcon dalej nie wykonał naprawy, powyginane i rozpadające sie ogrodzenie budowanego bloku które ze względu na dni otwarte zostało ogrodzone nowym tymczasowym ogrodzeniem. Sprawa była wcześniej zgłaszana niestety bez odzewu. Jest naprawdę wiele niedoróbek takich jak niedokończone ocieplenie budynków nad poziomem ziemi zasypane tylko kamieniami po interwencjach mieszkańców czy częste awarie elektryczne w częściach wspólnych. Podejście firmy Allcon jest niestety poniżej krytyki, firma nastawiona tylko na sprzedaż lokali bez zainteresowania co sie będzie dalej z nimi działo, najwiekszym problemem jest brak zapewniania podstawowych zasad bezpieczeństwa na osiedlu i przebywających tam mieszkańców, świetnym przykładem jest również firma zajmująca sie terenem osiedlowym który jest zaniedbany, nie sprzątany, trzeba przyznać że trawa jest koszona i czasem podlewana lecz osoba która sie tym zajmuje i tak większość czasu spędza w samochodzie lub w pomieszczeniu gospodarczym. Częstym widokiem jest również spożywanie alkoholu w czasie pracy, za terenem osiedla przez pracowników wykonujących prace budowlane przy kolejnych budynkach. Oczywiście wszystkie usterki były wielokrotnie zgłaszane niestety bez odzewu ze strony firmy Allcon co powinno dać wiele do myślenia potencjalnym nabywcom. Dla potwierdzenia tych słów zapraszam do kontaktu z mieszkańcami np podczas zbliżających sie dni otwartych Pozdrawiam
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Niezłe bajeczki wypisujesz,człowieku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Niestety to nie są bajeczki człowieku. W lipcu była ulewa, podczas której została zalana klatka w 2 bloku ponieważ dach zaczął przeciekać. Usunięcie takich usterek leży po stronie Allconu który wyciął dziurę w suficie i zdemontował oświetlenie. No i tak to sobie było przez 2,5 miesiąca. Dziurę zakleili dopiero tydzień temu, oświetlenia brak do dziś. Można przyjść, zobaczyć i się przekonać czy to są bajeczki.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Święta prawda wreszcie ktoś napisał prawde!!! Wszystkich chętnych na zakup mieszkania na tym osiedlu zapraszam do zaczepienia mieszkańców na pewno potwierdzą słowa przedmówcy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam

mieszkam na tym osiedlu i jestem bardzo zadowolona, mąz tak samo. osiedle jest bardzo ciche i spokojne. nie mieliśmy na szczęście żadnych awarii ani usterek :) więc ja polecam
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

a w którym bloku Pani mieszka? bo usterki wydarzyły się już w każdym oddanym do użytku:) Czyżby Allcon sie przestraszył prawdy i teraz ubarwia rzeczywistość na forum...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

U każdego dewelopera zdarzają się usterki - jest to nieuniknione. Są to usterki mniejsze lub większe.
Muszę przyznać, że akurat działanie w kierunku rozwiązania problemu przez allcon jest godne pochwały !
Zgłaszałam sama trzy usterki i już w dzień zgłoszenia był już odzew, po kilku dniach usunięcie usterki, więc naprawdę nie wiem w czym widzą niektórzy problem.
Naprawdę zachęcam do wgłębienia się w temat usuwania usterek przez innych deweloperów.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piękne osiedle

siostra tam mieszka - wrażenie jest ogromne... przez nią sama sie z mężem zastanawiamy czy nie sprzedać swojego mieszkania i też nie zapolować właśnie tam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dajcie spokój z tymi cenami

Kosakowo,Dębogórze,Suchy Dwór,Mosty,Pogórze,Oksywie koło pętli autobusu 152 ,w tej cenie to macie tam całe segmenty (garaż ,ogródek i metraż 80-90m2) .....no chyba że ktoś woli wywalić 400-450 tyś za 55m2 no to pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakość i lokalizacja kosztuje

moim zdaniem to nie jest żaden kosmos cenowy jak na nowe budownictwo w dobrej lokalizacji...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

albo tracisz pieniadze albo czas na dojazdy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry,
czy ktoś z państwa może podzielić się doświadczeniami w zakresie odbioru technicznego mieszkania na osiedlu gdyńskim? Czy wykryte przy odbiorze mieszkania usterki typu krzywe ściany, złe zamontowane oarapety, rysy na oknach, nieszczelność balkonu itp. Są sprawnie naprawiane ?
Pozdrawiam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Deweloper ma na to bodajże 30 dni, ale u nas tego typu usterki były naprawione po ok. dwóch tyogodniach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Czy ktoś może powiedziec czym rożnią się budynki 4,5 i 6? W budynku 6 są jeszcze mieszkania , ale stoja puste od roku.... Ktory blok wybrać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może przez antenę. Jest dosyć blisko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Blok 6 jest usytuowany blisko lasu, dzięki czemu można cieszyć się pięknym widokiem, ciszą, spokojem i brakiem zaglądania sobie do okien. W dodatku w bloku zostały bodajże największe mieszkania, z najlepszą ekspozycja okien, a to wszytsko rzutuje na cenę za m2. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bloczki

Za budynkiem 6 juz nic nie bedzie 4 ma za soba blok 5 a za 5 buduje sie 7..W bloczkach 4 i 5 sa mniejsze metraze w 6 zostaly juz same duze..ale sa juz wykonczone i czekaja na kupno:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapraszam do kontaktu w sprawie odbiorów gotowych mieszkań na osiedlu:malebudownictwo@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Halasy za ścianä

A jak ze slyszalnoscia sasiadow podobno na tych nowych blokach to koszmar ..slychac doslownie wszystko co za sciana sie dzieje, a jak jest w blokach allconu? Czy tez zero prywatnosci u siebie w mieszkaniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Coś tam słychać, ale zdecydowanie nie wszystko. Dużo zależy od tego na jakich sąsiadów się trafi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ewa

To dobrze że nie wszystko slychać..czyli nie jest źle:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słychać generalnie wszystko, nawet jeśli mieszkanie dzieli ściana nośna (w moim przypadku łączę się ścianą z sąsiadami z innej klatki) także można sobie pomarzyć o zaproszeniu znajomych jeżeli za ścianą mieszkają delikatnie mówiąc "ludzie ceniący sobie ciszę" a prościej mówiąc buraki, którym przeszkadza dosłownie wszystko. Amen
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ojej czyli jednak cieżko..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Buraki"? Dla mnie burakami są osoby, które co weekend drą jape przy libacji i nękają discopolo do 2-3 w nocy. Jak ktoś chce sobie robić imprezy do nocy to niech kupi dom a nie mieszkanie w bloku! Ludzie też chcą odpocząć w swoim mieszkaniu, a nie słuchać dudnienia. To własnie jest dla mnie buractwo.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dosłownie zgadzam się z tą opinią.
Niektórzy kompletnie nie szanują innych mieszkańców, myśląc, że są "pępkiem świata".
Karaoke o 3 nad ranem plus muzyka na powera w środku tygodnia... To chyba nie jest odpowiednie... Nawet przy murach pół metrowych byłoby słychać hołotę w całym bloku !
A jeżeli chodzi o ściany, są bardzo dobrze wyciszone. Nie słychać sąsiadów jeżeli ktoś normalnie użytkuje lokal!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

W takich sytuacjach

na nadgorliwych sąsiadów zawsze warto złożyć skargę. :) Mieszkania są bardzo dobrze wyciszone, ale jeśli lokator obok sobie syrenę alarmową w domu zainstaluje to i 30cm grubości ściany jak w schronie atomowym nie pomoże. Na szczęście na nowych osiedlach tacy delikwenci to rzadkość. :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

.

Łączymy się w bólu z ludźmi, których jedyną rozrywką jest pierdzenie w kanapę i oglądanie trudnych spraw. Ludźmi którzy kupując mieszkanie w bloku myślą, ze będzie to ich oaza spokoju, a jedynymi osobami , które będą je odwiedzać są krewni chcący zobaczyć na co zakredytowali się do końca życia.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 16

Jest róznica

między blokowiskiem a nowym, kameralnym osiedlem. Just saying :P
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak

No tak .. bo w blokowisku mieszkają zwierzęta a w kameralnym osiedlu ludzie..faktycznie różnica
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak

Tak, jedyne czym się różnią to ceną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
O tak wielka szkoda ze nie wszyscy lubia dudnic muza disco polo...do bialego rana i chlać ze znajomkami za sciana zamiast wyjść do lokalu i tam sie wytanczyc, wybawić, nachlac i nie robic burd sasiadom za sciana.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Witam wszystkich mieszkańcow osiedla gdyńskiego. Wraz z kobietą poważnie myslimy o kupnie mieszkania na parterze. Chcielibyśmy dopytac mieszkańcow o relane koszty utrzymania. Tutaj na poczatku pisaliście ze mowiono wam o 5 zł/metr, nam powiedziano ze oplaty to 10/metr ( rozumiem ze deweloper sie "poprawil" i udziela teraz rzetelnych infomracji dotyczacych faktycznych kosztow.)
Pytanie co wlicza sie dokladnie w opłaty? Co nalezaloby doliczyc ( opieka nad zielenią, monitoring etc.).
Czy ktos z was mieszka na parterze nad hala garazową i czy powoduje to ze zimą temperatura bardzo sie obniza ( w zwiazku z czym koszty ogrzewania rosną)?
Jakiego typu usterki mieliscie po odbiorze swoich mieszkan?
Czy jest mozliwosc kontatu mailowego, ewentulanie spotkania i pogadania z przyszlymi sąsiadami? :)
Będziemy wdzięczni za odpowiedz!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam na parterze ale jeszcze nie mieszkam.. więc nic nie moge powiedzieć, ale też jestem ciekawa opini czy jest ciepło zimą..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

o to fajnie, moze sie jakos zgadamy, spotkamy, wymienimy wrazeniami? my wlasnie jutro bierzemy to mieszkanie i odbior 30 czerwca!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

O to w tym samym bloku to mieszkanie..też mam odbiór na 30 czerwca. Cieszę się, że tacy mili i kontaktowi ludzie tam zamieszkają:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

o proszę to fajnie! miło poznac :) moze jakas grupe na fb zalozymy? bedzie sie latwiej komunikowac!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wlasnie zalozylam grupę, jak chcecie dolaczyc wpisznie w fb 'Osiedle Gdyńskie - mieszkańcy' - nie mogę tu wrzucić linka do grupy :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W razie czego służę pomocą ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogę teraz powiedzieć z doświadczenia..jest ciepło na parterze:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, podłączam się do pytania. Przymierzam się do zakupu mieszkania na parterze i w biurze Pani powiedziała, że czynsz wynosi 9-10 zł + media. Nie dopytałam jednak jakie media? Co dokładnie obejmuje ta stawka, bo nie ukrywam ze jest bardzo wysoka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, media to przecież woda i ogrzewanie - to co jest zależne od zużycia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

D
rogo..czyli ilosc m2 x 10 zl plus do tego dopiero zaliczki za wode i ogrzewanie ? W porownywalniu do normalnych blokow gdzie lacznie z woda i ogrzewaniem wychodzi 10 zl za metr..No niezle teraz wiem czemu ludzie byli tacy źli na te czynsze..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zwykle w czynszu sa opłaty za śmieci, zaliczki na ogrzewanie, zaliczki na wode, naprawy eksploatacyjne, prą
d za części wspólne, utrzymanie terenu.. dziwne bardzo że ogrzewanie i woda są płatne dodatkowo? Chyba tylko ewentualne ich rozliczenia niedoplaty i nadpłaty moga być poza czynszem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Woda i ogrzewanie są płatne co miesiąc wg prognoz i potem cyklicznie rozliczane wg liczników indywidualnych - woda co pół roku, ogrzewanie na koniec każdego okresu grzewczego. To rozliczenie skutkuje ewentualną nadpłatą lub niedopłatą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok..czyli normalnie jak wszedzie:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Woda, ogrzewanie, śmieci i wszystko co dotyczy części wspólnych jest w czynszu. Dodatkowo zostaje prąd za licznikiem indywidualnym + ewentualna kablówka, tak jak wszędzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zapraszam na grupę mieszkancow Osiedla Gdynskiego oraz osob chetnych kupic tam mieszkanie - Osiedle Gdyńskie - mieszkańcy na fejsie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

oj, chyba to nie dziala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam.
Ten temat już poruszany był na forum, ale chyba nikt nie odpowiedział.
Chciałam zapytać mieszkańców i osoby zainteresowane osiedlem Gdyńskim, czy wiecie co powstanie za płotem na działce 1253?
Pytałam wielokrotnie pracowników Allconu, ale zawsze słyszałam "że nie wiedzą, jakiś budynej, ale mały, bo mała działka".
Zrobiłam małe śledztwo :-) I chciałabym Państwa potwierdzenie.
Przez działki (dwie?) będące wjazdem na osiedle Gdyńskie będzie utworzony wjazd na działkę 1253.
Zatem tuż pod budynkami zostanie utworzony wjazd?
Decyzja została już wydana. Pytanie, czy Państwo o tym wiedzieliście?
Na działce 1253 ( za płotem), powstanie budynek wielorodziny, a będzie go budować firma Archicom. Nie wiem, czy w tym przypadku też tak będzie, ale oni budują wysokie budynki na małych działkach (taniej).
Moje pytanie, czy wiecie Państwo coś na ten temat?
Trochę mnie to zdemotywowało do zakupu mieszkania, gdyż traci to zupełnie obraz tego osiedla :-).Ehhh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też się tym interesowałem. Niestety Allcon nabiera wody w usta, bo chce sprzedać szybko i "dobrze". A budynek przysłoni widoki. Lasu to po prawej stronie już nie ma i nie będzie. Będzie ściana z betonu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kiedy rozmawiałam nt. ewentualnych zabudowań w okolicy to pani z biura sprzedaży mówiła, ze: jakieś zabudowania powstają po prawej stronie, gdzie już coś się dzieje. A jeśli chodzi o teren przy bloku nr 7 to se tam nic nie stawiają, bo są tam anteny, które miały być już dawno rozebrane ale jak na razie sie na to nie zanosi. Maja coś stawiać kawałek dalej, na dole, ale nie w bezpośrednim sąsiedztwie. Na ile w tym prawdy — nie mam pojęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W planie zagospodarowania przestrzennego jest niska zabudowa, jak zresztą widać w okolicy, więc wieżowca nie postawią.

O wjeździe na sąsiednią działkę mieszkańcy osiedla wiedzą ponieważ musieli na to wyrazić zgodę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podczas ogledzin mieszkania w 5-tce przekazano mi ,że tam ma być budynek z inwestycji Urzedu Miasta...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Archicom kupil działke po prawe stronie od osiedla gdynskiego z warunkami zabudowy budynku na 60 mieszkań. Ale budynek raczej nie może byc wysoki, bo wokół jest niska zabudowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znalazłam warunki zabudowy na działce nr.1253 to maks.elewacja w najwyższym punkcie to 11 m i płaski dach na budynku, szerokość elewacji maksymum 40 m.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ponownie zapraszam na facebookową grupę - Osiedle Gdyńskie - mieszkańcy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Zastanawia mnie jak się mieszka w klatkach "B" gdzie balkony są bardzo blisko siebie i czy to nie przeszkadza w codziennym, spokojnym użytkowaniu. Czy ktoś może sie wypowiedzieć na podstawie własnych doswiadczen?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To już całkowicie zależy od tego na jakich trafi się sąsiadów i jak będą korzystać ze swojego balkonu, czy palą, . Ogólnie rozwiązanie niezbyt trafione i odległości między balkonami powinny być większe.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet niezależnie na jakiego sąsiada się trafi to wystarczy wyjść na balkon, żeby dokładnie zobaczyć co dzieje się u sąsiadów. nawet wychylać się nie trzeba. rozwiązanie całkowicie bez sensu. powinna być jakaś ścianka, albo chociaż matowa szyba. żadnej prywatności! okropne te balkony
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak siostra odbiera tam mieszkania i sama mówi że mieszkanie nad garażem to lipa bo garaże nie są izolowane od wilgoci
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Siostra odbiera i mieszkanie nad garażem to porażka bo nie ma izolacji wolgoci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy ogladal ktoś mapę wywozu nieczystości płynnych niebiezpiecznych w te okolice?Proszę obejrzeć mapkę tych miejsc na tzw oxywi czystej i pięknej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a przecież to jest "centrum"oxywskie wywozu nieczystości niebezpiecznych...może warto wejść w mapkę gdzie są te trucizny żeby 100m za oknem nie były.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiedle powstałe dzięki korupcji urzędnika przez dewelopera

Wyciąć ponad 3000 drzew, by zrobić pastwisko, a za jakąś chwilę duże osiedle.

https://samorzad.pap.pl/kategoria/archiwum/urzedniczka-do-sadu-za-wycinke-drzew-w-gdyni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry