Widok

Osiedle Słoneczne Ogrody

Osiedle Słoneczne Kokoszki Temat dostępny też na forum:
Witam,
czy jest tutaj ktoś kto zakupił dom na Osiedlu Słoneczne Ogrody od dewelopera Mieszkania Gdańsk sp. z o.o?
Czy wiadomo co gminną drogą dojazdową? Byliśmy tam w deszczowy dzień i nie wygląda to dobrze, można zgubić zawieszenie w samochodzie.

Na kiedy przewidziane są odbiory pierwszego etapu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam serdecznie,
Fakt, droga dojazdowa nie jest rewelacyjna choć w mojej ocenie, po dzisiejszej wycieczce na Osiedle, porównując-jest w lepszym stanie niż droga na O.Królewskie.
Niestety nie wiem na kiedy planowany jest odbiór I etapu. Ja na swój, czyli etap V muszę poczekać do IV.Q.18r. nad czym ubolewam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam więc sąsiada my również przewidywany odbiór mamy na grudzień 2018 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni Państwo, radzę odwiedzić budowę, po ostatnich deszczach domy zalane (prawie) do połowy parteru. Wilgoć w domu murowana :/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślę, że przyjdzie wiosna to nasze domy wyschną. Mam odbiór na wrzesień 2018 r
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie liczyłabym na to, że to wszystko tak szybko wyschnie. Domy notorycznie są zalane wodą. Tam po deszczach wszystko pływa, a od strony, gdzie idzie droga, na końcu jest jezioro i pływają kaczki. Na zrobienie drogi też bym nie liczyła, po deszczach jest tam tragedia. Nie wyobrażam sobie na osiedlu nawet nie będzie położonej żadnej kostki, płyt jak tam się poruszać po deszczach, chyba tylko pozostają wodery.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego też na odbiór mieszkania trzeba "zabrać" ze sobą porządnego rzeczoznawcę budowlanego. Ma wszelkie oprzyrządowanie (łącznie z miernikiem wilgotności). Jeśli coś będzie nie halo to nie odbierzecie chałupy i tyle. Wtedy to deweloper będzie miał problem na głowie i bedzie musiał na własny koszt podłączyć nagrzewnice i/lub odprowadzacze wilgoci. Koszt rzeczoznawcy to jakieś 300-400 zł
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Troszkę mnie Pan zmartwił :/ mam nadzieję jednak,że te zalane domki nie są z V etapu :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

V etap nie ma jeszcze nawet fundamentów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I to chciałam usłyszeć ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trochę dziwne to zalanie. Wygląda to tak jakby miało tam pojawić się metrowe jezioro. Czy ktoś tam był aby to potwierdzić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja widziałem, domy bliżej Banina są zalane, bo woda nie wsiąka w pole. zrobił się dość duży staw, który zalewa domy (stoi w nich woda) - choć w środku nie byłem. Widać to z pola.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdańsku będę dopiero w niedzielę, zatem na pewno podjadę na O.S.Ogrody, bo niepokojące jest to o czym Pañstwo piszecie :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie piszcie bzdur, odwiedzam budowe regularnie (ok raz w tygodniu) i zaden dom nie byl zalany. Co do drogi to zgadza sie, masakra jakas ale licze na to ze cos z tym zrobia, wyrownaja, wysypia czyms a pozniej mam nadzieje ze gmina sie tym zajmie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Myślę, że nie ma co robić paniki, część drogi jest juz w płytach jak położą do naszego osiedla to będzie dobrze. Co myślicie o perspektywie wywożenia szamba?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Deweloper juz zapowiedział ze drogi nie bedzie utwardzać, i ze lezy to po stronie gminy. Droga bedzie utwardzona póki co tylko do osiedla onnea. Trochę mnie martwą te zalania o których Państwo piszą :(

Co do szamba, niestety jest to minus, w Pępowie powstanie sieć kanalizacyjna ale niestety nie dotrze do naszej ulicy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

no to chyba nie widział Pan ostatniego domu tuż przy osiedlu familijnym, przez ostatnie dni pracowała pompa która wypompowywała wodę z domu. Napiszcie Państwo na forum Banina, sąsiedzi widzą to z okien, niektórzy mają zdjęcia, chętnie sie podzielą swoją wiedzą
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga nie jest rewelacyjna ale na wszystko jest sposób. Znajomi z Bliźniaków przy ul. Rejtana w Pępowie złożyli się na utwardzenie drogi dojazdowej i wyłożenia płyt. Zatem można się dogadać jako sąsiedzi z jednego osiedla.
Wizja szamba nie jest rownież jakimś dramatem a koszt szacuje się między 120-170zl w zależności od firm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko jest kwestią "do ogarnięcia", oby sąsiedzi byli chętni do współpracy :)
Jeśli ktoś ma zdjęcia z budowy to proszę, niech się podzieli. My niestety nie mamy kiedy się tam wybrać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

optymistom polecam: https://forum.trojmiasto.pl/Sloneczne-ogrody-t779722,4,12.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do „pp” : niestety w ciągu tygodnia rownież nie mam za bardzo jak podjechać, jeśli mam czas to niestety późnym wieczorem a w ciemności mało będzie widać :/
Podaj mi proszę swój E-mail priv w sobotę bądź niedzielę podjadę tam i wyślę Ci zdjęcia.
Zaczyna mnie już irytować ta sytuacja i porządnie martwić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co znalazłem to po tej drodze ma byc budowany łącznik Rębiechowo - Obwodnica Metropolitalna tylko to pewnie odległe czasy. Będę tam 16 listopada to zrobię zdjęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Layla: Zdjęcia możesz podesłać na paulinacieslak.fotografia@gmail.com
Mnie również sytuacja zaczyna niepokoić :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pp : aż mnie skręca, żeby wykroić trochę czasu i pojechać tam chociażby jutro.
Jeśli uda mi się tam wybrać jeszcze w tygodniu podeślę zdjęcia.
Super, że „właściciel” rownież się wybiera, będziemy czekać na relacje z budowy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My również chcielibyśmy się tam wybrać ale niestety po pracy jest już tak ciemno że i tak nic byśmy nie zobaczyli. Czekam więc na maila :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam chciałabym kupić dom na osiedlu słoneczne ogrody czy sytuacja z tą wodą naprawdę tak źle wygląda? Byłabym wdzięczna za i formacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie bzdury chodzę tam z psem codziennie i widzę co się dzieje na budowie. Notorycznie po deszczach wszystko pływa, domy stoją w wodzie, a na końcu osiedla zrobiło się jezioro i pływają tam kaczki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
Z tego co wiem to kupując mieszkanie tam w ''prezencie'' dostawało się udział w części drogi więc nie liczyłabym raczej na to, że deweloper ''coś'' zrobi z własnej kieszeni. Rozmawiałam z deweloperem na samym początku między innymi mowa była o drodze każdorazowo wygładzą przed odbiorami tyle w temacie.( Po prostu deweloper nie chciał powtórki z osiedla Królewskiego) Jeżeli chodzi o wode jest to zjawisko niepokojące trzeba by się temu przyjrzeć, ale pamiętajmy jednak, że tj .budowa nie ma tej kanalizacji deszczowej zrobionej (swoją drogą ciekawe gdzie będzie ona odprowadzana), po 2 to pole więc siłą rzeczy nie ma gdzie na polu przy większych opadach wsiąkać, po 3 ciekawe czy nie ma tam jakiegoś spadu ? Podsumowując nie ma co się łudzić, że za 200 pare tysięcy kupi się dom (mieszkanie jak kto woli) z pełna infrastrukturą (piękne oświetlone drogi, place zabaw itp.) co do tej wody to na miejscu właścicicieli bym się zainteresowała a jeżeli chodzi o samo miejsce co kto lubi ale umówmy się w Baninie te nowe osiedla też są ulokowane daleko od ''centrum''. Ehh poza tą wodą to trzeba się liczyć z urokami życia na wygwizdowiu (chyba każdy kupujący się z tym liczył ) i pamiętać o tym, żę DEWELOPER zawsze będzie się wybielał. Serdecznie pozdrawiam i życzę cierpliwości. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sąsiadko, masz zupełną rację w tym wszystkim, ale chyba każdy kto dokonał zakupu nieruchomości w Pępowie zdaje sobie sprawę, że nie będzie to exkluzywne osiedle ;)
Całe życie mieszkałam w domku jednorodzinnym, przez ostatnie trzy lata w bloku, gdzie lokatorzy obok nagminnie imprezują, nie szanują czystości na klatkach, piętro wyżej wyje i skacze ogromny pies wielkości cielaka do momentu, kiedy wrócą jego właściciele z pracy a z drugiej zaś strony codziennie wydzierający się na siebie małżonkowie, których słychać na pół osiedla - dramat ;)
Zdecydowanie wolę wieś dzieląc ścianę tylko z jednym sąsiadem :)
Nie wiem czy juz zauważyliście ale ruszyła sprzedaż etapu VII i VIII, zatem sąsiadów nam przybywa ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam!
Kupiliśmy mieszkanie/dom etsp2 budowy.
Czy jest ktos na forum z sasiadow?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

My kupilismy dom w etapie IV , odbior wrzesien 2018.
Witamy przyszlych sasiadow :)
Czy ktos z Panstwa szukal juz wykonawcy schodow na poddasze i mogl by sie podzielic opiniami?
My jestesmy na etapie rozeznania i padaja ceny 10 tys.+ i zastanawiam sie czy naprawde nie mozna wykonac ich nigdzie indziej taniej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fotki na zalane domy na stronie radia gdańsk:

https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/68409-wielkie-rozlewisko-na-granicy-pepowa-i-banina-mieszkancy-zalamani-nie-spimy-bo-boimy-sie-zalania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy był ktoś oglądac na żywo?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podaj proszę maila prześle Ci zdjęcia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

piterlux@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czemu sami nie podjedziecie i nie zobaczycie jak to wygląda?
generlanie średnio - fundamenty w wodzie, zalane równo... wspólczuje nowym mieszkańcom bo to na pewno wyjdzie gdzieś w użytkowaniu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przestrzegam tych, którzy myślą o kupnie. Tym, którzy już kupili wspolczuje i radzę zawalczyć o swoje z Mieszkania Gdańsk sp. z o.o. To co już wybudowane stoi w wodzie, fundamenty i mury mokre. Jestem ciekaw jak to się odbije na przyszłym użytkowaniu.
Zdjęcia z dzisiejszego spaceru.

http://pl.tinypic.com/r/ehaxwl/9

http://pl.tinypic.com/r/2qvgzzn/9

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
developer wrzucił na swoim profilu fb link do projektu przerobienia drenażu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A jakieś szczegóły też na temat prac, czasu ukończenia, planu odwodnienia działek? ja w wolnej chwili wrzucę projekt zbiornika retencyjnego w Baninie. Myślę, że wszyscy mieszkańcy odetchną z ulgą. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Byłam widziałam wodę starają się odpąpować w sumie zalany jeden dom reszta ok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

projekt przerobienia drenu:
https://ibb.co/h4OcoR
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jaka jest pojemnosc szamba na tym osiedlu? Bokanalizacji brak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

10m3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam wczoraj na budowie. Droga masakra ale nie mamco się dziwić jak tam tak ciężki sprzęt jeździ.i teren gliniasty. Droga musi być oddana napewno w takim stanie jak była przed budową. Po rozmowie z deweloperem niby ma być wyrównana i wysypana kruszywem czy żwirem. Reszta należy w rękach mieszkańców i umowy z gminą. To jest normalne. A poza tym był bardzo mokry rok i wszędzie woda stoi. To jest przerażające .Porozmawiajcie z rolnikami mieszkającymi wokół to wam powiedzą że tyle wody nie było od bardzo dawna. Wiadomo osiedle są w szczerym polu ale z czasem się zagospodarują. Są plusy i minusy jak to woli. Wiadomo jest przerażające to jak teraz po zimie beda śniegi topnieć a tu ciągle mokro. Tez mnie to martwi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie jest normalne, że nie będzie drogi dojazdowej, proszę zauważyć, że inni deweloperzy potrafią zrobić drogę dojazdową do swojego osiedla.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś rozmawiał może z deweloperem na tamat budowy drenu? Kiedy projekt ma zostać wykonany?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może uda mi się na dniach coś dowiedzieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co wiem nie mają tego pozwolenia wodnoprawnego i w tym roku go nie dostaną, nie ma pozwolenia, nie ma przebudowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozmawialiśmy z Panią, pozwolenie zostało wydane. Na wiosnę ruszają z przebudową drenu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak też słyszałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
czy ktoś z Państwa widział, ile teraz jest teraz wody na budowie. Domy z pierwszego etapu są zatopione..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Początkowe numery działek od strony osiedla Familijnego.. tragedia.. obok jest staw pełen wody..od listopada nie zrobiono z tym nic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawda, wczoraj byłem i stan wygląda jak na fotkach poniżej:
http://chomikuj.pl/saikomiki/Foto_P*c4*99powo_Zalane

Sam wpłaciłem zadatek za lokal który jest zalany, nikt mnie o tym nie poinformował, umowę rezerwacyjną podpisałem 20 grudnia.

Dopiero potem znalazłem fotki z listopada.... tam nic się nie zmienia. Dzisiaj zamierzam się dowiedzieć co ten deweloper zamierza w tej sprawie zrobić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś wie czy domy z 2 etapu też są zalane? Dom, który kupiłam znajduje się mniej więcej po środku. Na zdjęciach, które są w internecie niewiele widać, oprócz tego, że pierwszy dom stoi w wodzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko dwa/ trzy pierwsze domy od nieba sa zalane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłem tam o 9 00. Etapy od strony lipowej polnej nie sa zalane. A jak od familijnego to nie widzialem. Jak narazie to droga tragedia .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co mówi Pani droga regularnie jest przez nich utwardzana gruzem, czego sami byliśmy świadkami podczas wizyty na budowie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mowie ze nie utwardzaja. Na ten dzien w jakim byłem to droga kiepska pozamarzane wyboje. Miejmy nadzieje ze po zakończonej budowie bedzie lepsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie : skorzystaliście z przedstawionej oferty docieplenia 2 piętra i położenia płyt-podłogi czy wykonujecie we własnym zakresie (tańszym)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My zostaliśmy przy standardzie bo dowiedzieliśmy się, ze wychodzi o połowę taniej zrobienie samemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja rownież zdecydowałam się wykonać we własnym zakresie, ponieważ koszt zdaje się być o wiele niższy niż zaoferowali :/ choć zastanawiałam się czy czy nie lepiej zlecić deweloperowi i z głowy, choć bardziej przemawia do mnie zaoszczędzenie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też zrezygnowaliśmy .witam przyszłych sąsiadów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszty swoją drogą tańsze. Ale przynajmniej wykonasz to lepiej. Słyszałam że dach słabo jest ocieplany tylko15cm wełna.. ogólnie cennik mają staranie drogi jak na dodatkowe prace. Specjalnie tak wysokie by kupujący za dużo nie chcieli robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaką opcję wybraliście w kwestii ogrzewania? ja zdecydowałam się na o.podłogowe na parterze i w łazience na piętrze (w pokojach grzejniki) przy rezygnacji z grzejnika w łazience, choć zastanawiam się czy nie był to błąd, ponieważ grzejnik by się przydał w łazience ale cena rownież była trochę zaporowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mamy ogrzewanie podłogowe cały dół i łazienkę,i też zastanawiałam się nad grzejnikiem. ..ale nie żałuję . Ceny mają straszne. Trudno będzie bez grzejnika.jakos przeżyje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wybralem ocieplenie podloge i okna na poddaszu plus podprowadzenie pod grzejnik i prąd. Cena moze wysoka ale jak chcemy się wprowadzic w mury i nie płacić wynajmu. Raz tak zrobilem ze wszystko zrobie sam i tak się przeciagnelo 5 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz rację, będzie wszystko gotowe,można się wprowadzić i stopniowo wykańczać.
Z dodatkowych opcji wybrałam tylko podprowadzenie pod ogrzewanie, prąd i rownież okno, choć będzie to na chwile obecną tylko strych, docelowo moze kiedyś pokój, ponieważ póki co nie jest mi jeszcze potrzebny.
Na sąsiedzi na kiedy macie odbiory?Ja niestety grudzień br.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wybaczcie błąd w ostatnim zdaniu - słownik... :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jasne ,Każdy robi dla siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jasne ,Każdy robi dla siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam przyszłych sąsiadów.
Co myślicie o pojemności szamba? co ile wywóz i jaki koszt ? a może w przyszłości doczekamy się kanalizacji ? ;)
W przyszłości trzeba pomyśleć o wspólnocie itp.

pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szambo 10m3, to wychodzi tak przeciętnie raz na 4-6 tygodni wywózka.
Jeśli masz w domu 2 osoby to się szacuje około 80l -130l na osobę na dobę (w zależności od zużycia).
W to wchodzi woda z pralki, zmywarki, etc.

Dużo zależy od tego jaki sprzęt się ma (są zmywarki co zużywają 6litrów/cykl, są takie co zużywają 24l), to samo się tyczy pralek.
Jeśli masz wannę, to zużyjesz sporo więcej wody.
Szamba są szczelne, więc nic nie ucieknie, to można też kalkulować po wodomierzach kiedy te 8-9m^3 się zbliża.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie taniej samemu. Deweloper dał cenę zaporową (ponad 3k za płytę OSB), można łatwo na leroy/castorama kupić tę płytę w cenie ok. 16zł/m^2.

To w tej cenie co dał deweloper, kupić deski podłogowe, docieplenie ścian i jeszcze kasa zostanie by to zlecić jakiemuś fachowcowi.

20m^2 poddasza, ceny robocizny to ok. 20-30zł za m^2 = 400-600zł
Płyta osb z zapasem to jakieś = 400zł
wełna mineralna ok 30zł/m^2 = 600zł

także zrobienie tej podłogi samemu to nie może wyjść drożej niż 1600zł. A jak sami się pomęczymy bez fachowca to jeszcze te 400zł taniej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam Czy moze był ktoś na budowie? Czy robia coś z tym drenem przerwanym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja byłam, ponoć mają zrobione 70 procent ( odpowiedź na maila), z tego co widziałam ostatnio 2 tyg. temu woda nie stała, ale nie było obfitych opadów deszczu. Myślę,że życie zweryfikuje te informacje jak skończą i parę dni popada.;))
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyżbyśmy mogli spodziewać się odbiorów szybciej? :) Wg. harmonogramu prace które miały być zrobione do czerwca są już wykonane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja liczę na szybszy odbiór oby nie bylo problemow z gazem jak na osiedlu onnea. Szybszy odbior to krótszy wynajem mieszkania. Pozdrawiam sąsiadów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

O jaaa to byłoby super... z tego co widziałam skrzynek od gazu nie ma, kostki, płotów też nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam! Same narzekania. Glowa do gory, Wszystko w Naszych rekach. Kazdy sie zrzuci troche i np. droge mozemy zrobic sami. Razem mozna wiele. Pzdr Przemek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie mam pytanie do osób które kupiło domy.

Ja akurat mieszkać bede na Onnei i od samego początku nasz deweloper obiecuje ze wykona w własnym zakresie utwardzenie drogi dojazdowej w formie plyt jumbo.
Jana Trepczyka jest też i waszą droga dojazdową, czy mają zamiar partycypować w utwardzeniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To fajnie jak wam zrobi drogę do osiedla. My dalej pociągiemy za swoje albo poczekamy na dalsze osiedla po prawej i lewej stronie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę że nie będzie na co czekać tylko zmobilizować się do składki na drogę :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie pisze zeby sie pochwalić jakiego to mamy fajnego dewelopera bo puki co tego na pismie też nikt nie ma a jedynie obietnice.
Z tego co piszecie to u was nie ma szans by deweloper co kolwiek zrobil. Zadnego funduszu drogowego przy wykupie mieszkania ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie, deweloper od razu zapowiedział że zrobienie drogi leży po stronie gminy bądź mieszkańców. Jedyne co robią to utwardzają drogę gruzem, żeby można było dojechać do osiedla.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To słabo. Trzeba bedzie gmine przycisnać jakimis podpisami itp jak juz sie wszyscy wprowadza na nasze osiedla
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od razu bylo powiedziane przez dewelopera jasno i wyraznie:*droga w zakresie mieszkancow lub w zakresie gminy*. Proste, mieszkanie bezczynszowe za 200tys na przedmiesciach Gdanska( takie mieszkanko w Gdansku to pewnie cena razy 3razy lub ,4), trzeba sie troche przylozyc i tyle. Do glownej Lipowej nie jest to jakis kosmiczny odcinek. Bylem na paru osiedlach ktore maja okolo 30 lat i dalej nie maja drogi osiedlowej i jezdza po dziurach i blocie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gmina nie zrobi bo nie ma na to kasy. Jeśli nie wierzycie to poczytajcie sobie wątki w sekcji Banino - jakie są problemy z tym by gmina zrobiłą drogi. Są ulice w Baninie , kóteew 20 lat czekajana drogę ale doszło do tego,ze same się organizują i robią yomby bo inaczej by czekały kolejne 20. Tak to tu wygląda.
Są dwa rozwiązania - zrobić w zakresie mieszkańców, zrobić przez gminę (alen ie liczcie na to) lub też przycisnać sołectwo Pępowo i sołtysa (w Baninie sołectwo się wystarało o płyty na ul. Roliczej - jednek z 4 głownych dróg dojazdowych do nowych osiedli).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na osiedlu troche mieszkan jest, moze uda sie jakas kwote uzyskac, to przeciez nie jest jakis dlugi odcinek. zrzuta i bedzie dobrze, dobrze byloby utworzyc jakos grupe i byloby sprawniej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To fakt będzie nas tam sporo więc trzeba pomyśleć o wspólnocie itp.
Wspólnie możemy zdziałać bardzo dużo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

czesc. mieszkam wprawdzie w Pępowie ale kwestia zalań Banina jest mi dobrze znana.:
1)problem polega na tym, że to POLA. Niemcy którzy przed wojną administrowali tym terenem byli mądrzy i na tych polach założyli dreny, które odprowadzały nadmiar wody. Deweloperzy którzy zaczęli budować osiedla nie przejmowali się gdzie te dreny leża tylko kopali na potęgę. I rzecz jasna cały drenaż poszedł się.... tralalala. Stąd notoryczne zalania. Mają coś z tym robić (ale najlepiej pytać w gminie w Żukowie)

2) jesli chodzi o drogi to są to Państwa drogi prywatne (każdy nabywa udział w drodze) zatem gmina nic nie musi, ale jedynie może. na chwile obecną idzie na rękę w ten sposób, że Państwo się zrzucacie na tzw płyty Jumbo a Gmina ze swej strony za free układa te płyty. Nie musze mówić ze co kilka miesiecy trzeba poprawiać ich układ bo teren nie sprzyja a ziemia w czasie mrozów pracuje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ma ktos moze aktualne fotki z budowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak - każdy nabywa kawałek drogi przy zakupie mieszkania, lecz jest to droga wewnętrzna miedzy domami, a nie dojazdowa (ul.Lipowa) - o której tutaj mowa. Lipowa jest oznaczona jako droga gminna.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem za tym żeby w przyszłości utworzyć jakiś fundusz na drogę. Przy takiej ilości lokali można bardzo dużo i koszty jakieś wielkie nie wyjdą. Gmina pomoże przynajmniej przy układaniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest 136 mieszkan, ...to sporo. ile mogloby kosztowac zrobienie w miare solidnie d
rogi dojazdowej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na forum osiedla Onnea jest info że Śiódme niebo czeka na decyzje co do partycypowania w utwardzeniu drogi.
Tak sie składa że jeżeli już teraz nie zaczniemy działać, czyli po prostu nie zrobimy zrzuty poł na pół to na jesieni samochodu zostawiamy przy lipowej i dalej gumiaki.
https://www.olx.pl/oferty/q-plyty-drogowe-betonowe/
http://www.plytydrogoweproducent.pl/plyty-drogowe.html

Cena jednej plyty jombo to ok 30-40 zł cena jednej plyty drogowej to 80-100zł

gdyby trzeba było w własnym zakresie organizować się to średni koszt wykonania drogi utwardzonej tą technologia to ok 30zł/m2
na szybko licząc ok 150 do 200 tyś zakładając cały odcinek.
Przyjmujemy że 1/3 kosztów dorzuca ŚN na swoim odcinku to mamy już powiedzmy 100-120tyś do tego powiedzmy że połowa gmina to załóżmy że musimy wyłożyć 70tyś tym samym wychodzi że jakbyśmy sie wszyscy porządnie zebrali to nie wyjdzie nas to więcej jak te 500zł od domu.
Zaznaczam że te wyliczenia są mocno szacunkowe ale wydaje mi sie że jednocześnie z mocną górką, a zależało mi raczej na udowodnieniu że jak bedziemy chcieli to bez Polskiego narzekania sami jesteśmy w stanie sobie ta droge zrobić i nawet tego kosztu nie poczuć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co słyszałem od znajomego który mieszka na ul.Kubusia Puchatka to tam wyszło ich ok 500 zł za główną drogę, z czego jest chyba trochę mniejszy odcinek drogi ale za to mniej lokali, wiec myślę że koszty takiej drogi nie były by jakiś niewiadom jak duże przy takiej ilości mieszkańców. Oczywiście ułożeniem yumbo zajęła się gmina, mieszkańcy złożyli się na same płyty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

proponuje skontaktować się z Gminą Żukowo, na chwilę obecną idą w taki sposób na rękę, że: mieszkańcy zrzucają się na płyty a oni finansują usługę położenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problemem teraz może być to że większość przyszłych mieszkańców osiedla słoneczne ogrody nie wie że te forum istnieje i jeśli już teraz chcielibyśmy się organizować może być kłopotliwe znalezienie kontaktu ze wszystkimi mieszkańcami. Dochodzi jeszcze osiedle ŚN, teoretycznie mają mały odcinek ale myślę że również chcieli by się dołożyć chociaż by to tego odcinka który oni tam mają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a może tak: póki co zwołujecie się tutaj/fb/itp w tyle rodzin do ilu macie kontakt; piszecie do dewelopera oficjalne pismo/prośbę aby wysłał do przyszłych mieszkańców, którzy nabyli nieruchomość wiadomość (mail/list) o Waszym pomyśle. trzeba tylko się zebrać do kupy i chcieć :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś już dzwonił w tej sprawie? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie bo wszyscy się wstydzą lub czekają aż ktoś inny zadzwoni, póżniej beda marudzić dla czego jeszcze nic sie nie ruszyło ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziś jadę na budowę, podaj proszę adres mail i wieczorem prześlę zdjęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmierzę rownież odcinek (w przybliżeniu oczywiście) i w poniedziałek zapytam w pewnej firmie jaki byłby koszt położenia płyt. Być moze je wyłoży a z naszej strony zakup. Na gminę raczej bym nie liczyła, prędzej zrobimy to we własnym zakresie.
Zadzwonię w poniedziałek i zapytam w jaki zakresie jest w stanie nam pomoc. (Ewentualnie rozesłać do wszystkich E-maile).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale przecież koszt usługi położenia płyt pokrywa gmina Żukowo, Wy musicie się jeno zrzucić na same płyty, a dokładnie: Wy kupujecie płyty a gmina Żukowo własnym sumptem realizuje usługe połozenia tych płyt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok ok masz rację.
Postaram się w tym tygodniu podjechać do gminy w tej sprawie i skontaktuje się z nimi w celu omówienia rozesłania inf do wszystkich dotyczącego wykonania drogi tzn zakupu przez nas płyt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piterlux@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy 4 etap jest już w budowie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

IV etap już został wybudowany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozważam zakup i się zastanawiam na którym osiedlu.
Na plus tego osieda jest to ze odbiory wkrótce, lecz nie przekonuje mnie szambo. No i lokalizacja osiedla pod lasem wydaje się "lepsza".
Jaka jest długość dojazdu po za asfaltem na to osiedle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć wszystkim!
Pomyslałam że lepiej byłoby gdybyśmy spisywali się na własnym forum. Osiedle Onnea również takie posiada i fajnie tam to funkcjonuje. Założyłam nasze forum link do niego: http://www.sloneczne-ogrody.mojeforum.com/

Zachęcam do logowania się i aktywnego udziału w dyskusji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bylem dzis na budowie. Widzę ze prace ida pelna para. Cześć domów jest prawie gotowa zostaly prace zewnetrzne i oczekiwanie na podlaczenie mediow przez inne firmy. Obok tych naszych czterech rzędów deweloper ma jeszcze duzo miejsca na stawianie nastepnych domów w pozniejszym terminie. Mysle ze powinien dołożyć się do drogi na poczet nastepnych domów . Pieniadze moze doliczyc do ceny za nowe domy. Rejestruje się na nowym forum
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć czy ktoś wie czy będą szybciej oddawali mieszkania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja mysle, ze najlepeij nie siac zametu. To sa insynuacje, ze powinien sie dolozyc, jak bylo powiedziane jasno, ze jest to w kwestii mieszkancow. Umiesz liczyc, licz na siebie i to chyba jest najlepsze rozwiazanie. Rodzin prawdopodobnie jest wystarczajaco duzo, zebysmy razem mogli bardzo wiele
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, masz rację. Możemy sami bardzo wiele zdziałać bo będzie nas dużo. Przy takiej liczbie lokali koszta mogą być nie tak duże zakupu yumbo. Gmina ponosi koszty ułożenia płyt, przynajmniej tak twierdzą no i ogólnie kilka razy wywiązała się ze swojej obietnicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pewnie, tylko zaufana osoba, osoby do zbierania skladek i bedzie po sprawie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy można wejść na plac budowy aby obejrzeć teren? Nie będąc jeszcze właścicielem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej, pewnie, że można wyjścia masz 2, przez dewelopera się umawiasz, lub ciśniesz tam w niedziele oprócz Ochroniarza nikogo tam nie ma teren nie jest ogrodzony wchodzisz jak do siebie. Oczywiście nie wejdziesz do środka byduynków. Większość przyszłych mieszkańców tak właśnie robi.:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam w niedziele ochroniarza nie było domy w pierwszym rzędzie wszystkie mają pootwierane okna balkonowe na rozcierz żeby się wietrzyly po zalaniu, w drugim rzędzie podłogi wylane ,teraz na strychu wątek szklana będą wykładali , droga była tyle o ile utwardzoną nie wiem jak będzie po deszczu ciekawe czy szybciej oddadza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Posiadasz może jakieś zdjęcia z budowy? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam teoche
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko że wszystkie domy w pierwszym rzędzie nie były zalane, a jedynie te po przeciwnej stronie do ul. Trepczyka.

Jak masz zdjęcia to może wrzuć na forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak wracając do tematu drogi zostawiam tutaj link do strony starostwa potwierdzający poprzednio poruszane informacje http://www.radabanino.pl/nabor-wnioskow-do-programu-utwardzania-drog-gminnych-plytami-yomb-na-rok-2018/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli gmina chce aby za płytę zapłacić 32zł.
Droga od osiedla 7 niebo do naszego ma 600m, czyli potrzeba 3200 płyt, biorąc pod uwagę że jest 136 mieszkań to wychodzi niecałe 800zł na mieszkanie.
Następnie jest kolejne 600m drogi między osiedlem 7 niebo a ul. Lipowa.
Do tej drogi myślę że powinniśmy dołożyć połowę kosztów bądź proporcjonalnie do ilości mieszkańców na dwóch osiedlach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Licz wstępnie 1000 na mieszkańca bo pewnie czesc się nie dołoży ale z pozytywów z tego co się orientuje to gmina może w drodze przetargu lepsza cenę wynegocjować na takim odcinku poza tym często tez w własnych środków coś więcej dorzuca. Jedynie trzeba już się powili organizować co by do końca roku już wszystko było dopięte. Wbrew pozorom to wcale nie jest dużo czasu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lecz to jest nabór wniosków, nie wiadomo czy zrobią dla wszystkich którzy się zgłoszą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś wie jak przebiegają odbiory?
Czy bezproblemowo i wszystko jest zazwyczaj ok, czy może trzeba zgłaszać poprawki?
Oczywiście mam na myśli jak to było na innych osiedlach u tego dewelopera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć byłam wczoraj jestem poirytowana na większych działkach są kręgi ktore wyglądają jak zbiorniki retencyjne . Ściany trzeba celować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
CO to znaczy celować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

pewnie chodzi o: cekolowanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cekolowac tak . Ale batdziej chodzi mi o te kręgi na ogrodzie nie wiedzialam ze umieszcza tam jakieś zbiorniki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przecież są narysowane na mapce sytuacyjnej którą się dostało do umowy.
Tylko z tego co mi wiadomo miały wystawac max 10cm nad ziemię, a i tak trzeba wymienić ziemię i nawiezc czarnoziemu bo na tej glinie nic nie wyrośnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet w umowie jest zapis o tym że, musimy nawieźć czarnoziem na swoje działki we własnym zakresie. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I dokładnie te zbiorniki są na kanalizację deszczową, która będzie przy domach.
Jest po zbiorniku na budynek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Biorąc pod uwagę jakie są problemy z dostępem do wody to taka studnia do zbioru deszczowki to może jednak być plus... :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko ok tylko ze te otwory studzienkowe są tylko na wiekszych działkach. Trochę to nie fajne bo placilismy za większe dzialki większą kasę a standard działki traci przez te studzienki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widziałeś/aś ile dokładnie wystają ponad grunt? 10cm czy metr?
Jeśli taka studzienka będzie na równi z ziemią to ostatecznie nie widzę problemu jeśli dzięki temu nie będzie problemu z stojąca wodą wokół domu.
Taka studzienka zbiera wodę pod poziomem gleby więc jeśli wystaje to zawsze można się tego pozbyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Raczej nie będzie wystawa studzienka ale nadal właściciele większych działek mają problem bo to nam woda będzie wybijalo na ogródki jak zbiornik się napelni uważam ze powinniśmy mniej płacić za domy bo standard działki się obniża przez to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wybijac nie może bo to fizycznie nie możliwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam dzisiaj u geodety daje rok najwyżej i napewno będzie wybijalo bo u nas nie ma ziemi tylko glina . Proszę popytać na osiedlu Królewskim oni przez to przeszli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to jak byłaś u geodety, to wytłumacz na jakiej zasadzie się to odbywa.
Bo poprawnie wykonana studnia chłonna powinna mieć "dno" poniżej gliny w warstwie która już wodę chlonie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Studnia nie ma wcale dna na tych terenach nie była nawet sprawdzanaleba a te studnie to sciema żeby nas oszukać i oczy zamydlic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napisałem dna w cudzysłowiu, dlatego że taka studnia dna nie ma wcale, lecz miałem na myśli gdzie się kończy, na jakiej głębokośći.
No to jeśli potwierdzi się to że studnia zrobiona jest tylko po to aby była to równie dobrze będzie można ją zasypac i tyle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Postęp prac na budowie to 3 miesiące do przodu. Czy ktoś może dowiadywał się czy istnieje szansa na szybszy odbiór? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba nikt nic nie wie a fajnie by było bo dzieci do szkoły od września ida
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy te studnie się sprawdza to nie wiem bo jak bylem oglądać budowe to bez podlaczenia rynien byly niektore pelne. Jak przylacza nam wszystkie media to może i odbiory będą szybciej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Zostało jeszcze wiele prac do wykonania, odbiory odbędą się zgodnie z terminem podanym w Umowie."
Taką odpowiedź dostałam od Chmary dvlp, więc chyba nie mamy na co liczyć. A, szkoda :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wielka szkoda jak dzieci teraz do szkoly zapisac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla dewelopera najbezpieczniej jest nie obiecywać tylko trzymać się terminu a jak zrobi szybciej to będzie niespodzianka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z 2 tyg temu, deweloper oceniał stan zaawansowania prac na 90%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byliśmy dzisiaj na budowie, już zaczynają wykładać kostkę brukową wokół domów. Ochroniarz również twierdzi że odbiory będą w terminie ponieważ mają problem z gazownią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie, tego brakuje na zdjęciach, skrzynek gazowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

skrzynki gazowe są od dwóch tygodni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli widziałem jakieś stare zdjęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://onnea.info/viewtopic.php?f=8&t=30

Jeśli tam mają nadal problem z gazem i jak widać odbiory są opóźnione nawet o pół roku, to ciekawe co będzie u nas, w końcu to ta sama ulica...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza się, ale u nich wpływ na odbiory ma też to, że budynki nie są ukończone, nie mają nawet ziemi wyrównanej wokół domów. Wygląda to tragicznie. U nas sytuacja jest na tyle dobra, że powoli kładą kostkę brukową i większość prac jest już na finiszu. Pozostaje tylko kwestia gazowni.
Dzisiaj otrzymaliśmy maila z datą wizyty na budowie. Na pewno dopytamy o wszytko na miejscu podczas wizyty. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ktory jestes etap bo my 4 i juz mielismy wizyte. Otrzymalismy informacje ze gaz bedzie od strony familijnego a nie od onnea
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My jesteśmy 6 etap i mamy wizytę 18 czerwca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli na przeciwko 4 tj od ulicy trepczyka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie macie nr domów u mnie w domu stoi skrzynka od gazu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiecie co będzie z odbiorami czy będą w końcu wczesniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skrzynki od gazu juz są zamontowane przed domami wiecie może czy odbiory będą wczesniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic nie wiadomo kiedy co i jak :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kurcze szkoda bo nie wiem czy dzieci do szkoły zapisac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Facebooku łatwiej nam będzie prowadzić rozmowę na konkretne tematy , zapraszam Grupa fb - Pepowo- słoneczne ogrody
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super pomysł z grupą na fb! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na forum jest jeszcze łatwiej, bo tematy nie giną gdzieś w otchłani po kilku dniach.
Tylko nikomu już nie chce się rejestrować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mogę znaleźć takiej grupy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Fb osiedle słoneczne ogrody Pępowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej link wkleić ( tylko w część wkleić "xxx" - bo inaczej zostanie usunięty). My tak zobiliśmy z grupą osiedle Gdańskie - do łatwiej się rozmawia i nikt nie usuwa postów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na osiedlu odbiory słoneczne odbiory bez gazu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli to samo co w 7 niebie od ponad roku.
Więc może za kilka lat będzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosze odpiszcie mi kto juz odebral dom i jak calosc wyglada.
Czy nie ma wiekszych problemow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No jeśli dla Ciebie brak gazu, czyli brak ogrzewania i ciepłej wody jest ok, to niby bez większych problemów
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cz mowili kiedy bedzie ten gaz, bo nie wiem jak mogli zrobic odbior
bez gazu to znacz tez bez cieplej wody.Ale mysle ze na dniach bedzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na dniach to na pewno.
Deweloper twierdzi że w grudniu, tylko takie gadanie jest tyle warte że równie dobrze może być za rok.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy jes ktos kto teraz odbieral pierwsze domy.
Jak to wszystko wyglada , czy mamy duzo bledow.
Prosze o odpowiedz bo ja odbieram w grudniu , dziekuje przyszlym
sasiadom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam.Odebralam dom z pierwszego etapu.Jest troche błędów i obiecują,ze je naprawia.Zglaszasz reklamacje,nastepnie przychodzi komisja i stwierdza,ze wszystko jest zgodnie z normą,mimo sprawdzenia przez rzeczoznawce.Chyba nie masz wiecej pytan?Co jest zle zrobione lub osadzone i tak jest dobrze
Pozdrawiam i zycze duzo cierpliwości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podaj przykłady co jest zle zrobione. Jestem przed odbiorem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja sprawdzałem u siebie na wizycie, ściany i podłogi proste, jest może 1mm na 2m poziomnicy i nie znalazłem nic do czego można by się przyczepić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Patrz uwaznie okna ,podloga,sciany oraz pietro skosy i sufit peka wszystko źle obrobione i złe polaczone płyty a reszty to juz nie ma co sie czepiać.Oby ten gaz był szybko a nie w grudniu.Ściany trzeba cekolowac i zabezpieczyć górę przed pęknięciami bo szkoda pracy.Mam dobrą i uczciwa firmę na wykończenia mogę podać jak ktoś potrzebuję.Pozdrawiam sąsiadka z etapu I
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Prosze podaj mi ta ekipe budowlana jak jest dobra
Bo narazie niemam a o dobra ekipe jest ciezko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeżeli o mnie chodzi wszystko ładnie wyglądało prosto i bez pęknięć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry