Widok

Osiedle Zielone

Neo Jasień i Osiedle Zielone Jasień Temat dostępny też na forum:
Osiedle Zielone powstaje w dynamicznie rozwijającej się południowej części Gdańska, pomiędzy ul. Armii Krajowej i obwodnicą trójmiejską, na wschód od Jeziora Jasień. Miejsce jest dobrze skomunikowane z centrum Gdańska oraz z trójmiejską obwodnicą i trasą W-Z.

W ramach inwestycji powstaną tu cztery budynki wielorodzinne. Całe osiedle pozbawione będzie barier architektonicznych, co ułatwi ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

oferta godna polecenia
popieram tę opinię 83 nie zgadzam się z tą opinią 6
czemu tak sądzisz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tam obok tego osiedla, ktore powstaje jest inne... Ciekawy jestem czy nie smierdzi tam mieszkancom w upalne letnie dni ??
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polecam

właśnie kupiłam mieszkanie na zielonym :) przed zakupem przeprowadziłam wywiad z mieszkańcami, którzy zamieszkuje teren potęgowskiej kupe lat. Ponoć nie śmierdzi i twierdzą ze "szadółkowy zapach" idzie w strone kowal.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
Osiedle ma fajną architekturę i można znaleźć ciekawie zaprojektowane mieszkania.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najniższe ceny w tej okolicy !!!

Fajne przestronne i słoneczne mieszkania
popieram tę opinię 74 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polecam

Właśnie kupiłem tam mieszkanie. Teraz już tylko czekam do 30 października :)
popieram tę opinię 74 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dla zainteresowanych poczytał bym o innej inwestycji developera ;-(

http://www.osiedlesloneczne.info/

http://osiedlezielone.info/
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też kupiliśmy mieszkanie na Zielonym i czekamy z niecierpliwością na październik. Na " Moim Osiedlu" Zielone ma już swoje forum.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
ciekawe czy się wyrobią.
ja też czekam do października
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam

zapowiada się dość dobrze, również czekam do 30października:) polecam!
popieram tę opinię 71 nie zgadzam się z tą opinią 1

fajne tanie osiedle
popieram tę opinię 75 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zastanawiam się co oznacza dobrze skomunikowane.. Korki co weekend spowodowane dojazdami do fashion hause. Czy to z jabłoniowej czy to z obwodnicy. Do tego autobusy? Raz na godzinę z centrum 174 jedynie. Jak na dynamicznie rozwijącą się część miasta to z dojazdami "szału brak".

Oczywiście deweloper nie ma nic do tego to tylko takie moje odczucia i Polskie niezadowolenie.

Deweloper godny polecenia!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 70

bez pochopnych decyzji

Ja rozumię ze w porównaniu do innych lokalizacji cena może wydawać się atrakcyjna ale....
Smród w tych okolicach jest tragiczny nikomu byn tego miejsca nie plecił - korki szczególnie w wekendy . Mieszkania nie kupuje sie co roku i te decyzje powiny byc bardzo przemyślane .
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 91
Nie przesadzaj z tym smrodem. Ile razy byłam na Potegowskiej smrodu nie czułam, choc w tym czasie przy Fashion House smród był potężny.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1
tez tam kupiłam mieszkanie i też mam nadzieję ,ze nie będzie smrodu--prawdopodobnie wysypisko ma juz jakies sposoby do unieszkodliwiania smrodu
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Hhahahahahaha

Hhahahahahahahahahha
Kto się rodzi w naszym kraju. Hhahahhh
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grupa mieszkańców na facebooku

W wyszukiwarce na fb wpiszcie Neo Jasień - forum mieszkańców.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo ładne mieszkania

Bardzo ładne i ciekawe mieszkania ,a budynek ma ciekawą architekturę coś innego niż wszyscy,nie ma monotonni a to jest na plus. Polecam właśnie się urządzam i jest ok!
popieram tę opinię 74 nie zgadzam się z tą opinią 3

już się urządzam!

bardzo polecam mieszkania na Zielonym! po 1 deweloper na 5+ pod względem informacji, komunikacji, załatwiania formalności - jestem pod dużym wrażeniem! mieszkania tanie - ale cena nie jest niska kosztem jakości. elewacja budynku to bajka - piękne wykończenia - nie wygląda to jak zwykle kolejne blokowisko - kawałek dalej od głównej drogi dzięki czemu spokojniej. po 2 luzie narzekają na smród a jestem tam kilka razy w tygodniu od stycznia i nie "zaleciało" mi jeszcze Szadółkami, przy czym kiedy podjadę w okolice Fashion House czasem cos faktycznie czuć - także może do nas nie dolatuje już :)
po 3 plan zagospodarowania komunikacyjnego na najbliższe lata ma się znacznie rozszerzyć także jestem dobrej mysli.
po 4 już się nie mogę doczekac żeby się wprowadzić. serdecznie polecam :)
popieram tę opinię 77 nie zgadzam się z tą opinią 3

Opinia pozytywna

Mieszkam od stycznia i jestem bardzo zadowolony. Brakuje mi oceny dewelopera, a dokładniej rzecz biorąc jego pracowników. Tu by była ocena na 5 +.
Oferta godna polecenia
popieram tę opinię 78 nie zgadzam się z tą opinią 4

Rozsądne osiedle

Witam, od dłuższego czasu rozglądam sie za mieszkaniem i patrząc na osiedle Zielone jest to bardzo ciekawa propozycja w przystępnej cenie. Osiedle jest ładne wizualnie i praktycznie zaprojektowane, ma być osiedlem ogrodzonym, posiada hale garażowe co świadczy o tym iż nie zostało wybudowane na terenach podmokłych i bagnistych jak jedno z osiedli przy ulicy Jabłoniowej (brak hal garażowych i piwnic- teren bagienny). Klinkier który przełamuje kolorystyczną monotonie budynku jest praktycznym materiałem w przeciwieństwie do zwykłej jasnej farby na której z biegiem czasu widać zacieki nie wymaga odświeżania. Mieszkania są przestronne ustawne i bardzo dobrze doświetlone, duża powierzchnia okien a stan deweloperski także nie budzi zastrzeżeń. Lokalizacja obecnie średnia (ale atrakcyjna cena), lecz perspektywa kilku najbliższych lat wygląda obiecująco. W niedalekiej odległości pętla tramwajowa oraz ulica Jabłoniowa ma stać się ulicą dwupasmową, dla zainteresowanych link: Bliska odległość do Armi Krajowej oraz obwodnicy Trójmiasta, sąsiedztwo wielu sklepów typu Fashion House, Carefoure, Obi, Mc Donald, Silownia itd. W przyszłości planowana jest budowa galerii handlowej większej od Galeri Bałtyckiej co także prawdopodobnie wpłynie na polepszenie infrastruktury . Dla zainteresowanych link: Na pewno nie jedna osoba powie że osiedle leży w bliskim sąsiedztwie wysypiska szadółki i że smierdzi. To opinie osób które nigdy na tym osiedlu nie były a tylko przejeżdżały obwodnicą obok wysypiska (gdzie faktycznie śmierdzi). Nie jednokrotnie to sprawdzałem bywając na osiedlu zielonym i ościennych. Raz śmierdziało jak była awaria, lecz w tamtym czasie smród sięgał Gdańskiego Chełmu, Oruni Górnej i Kartuskiej. Podsumowując bardzo fajne mieszkania w przystępnej cenie dla osób szukających swojego gniazdka na dłuższy okres i patrzących perspektywistycznie.
Chełm, Orunia Górna, Morena też były kiedyś wioskami obok Gdańska :)
popieram tę opinię 80 nie zgadzam się z tą opinią 9

marek

czy czasem te osiedle nie jest blisko wysypiska nie smierdzi tam?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Kupiłem w lipcu 2016r. mieszkanie na Osiedlu Zielonym etap II / deweloper Dekpol / , dziś jest 20.01.2017r. Zostało ono wykonane bardzo staranie / jestem pod tym względem bardzo wymagający i znam się trochę na budowlance /, pewnie że były drobne niedociągnięcia / nie ma nigdzie idealnej budowy / ale ogólnie daję im piątkę z malutkim plusikiem . Co do ceny , jest korzystna - 274 tyś. zł , za trzypokojowe mieszkanie / 60,5m2 / , balkon 5m2 , miejsce w hali garażowej , naziemne miejsce parkingowe i komórka w piwnicy / 4,3m2 / , chyba w całym Gdańsku za takie ,,pieniendze " nie kupiłbym nic lepszego . Co do słynnego smrodu z Szadółek to nie jest źle , od tego czasu zawiało lekko może ze 3 razy / przy zamkniętych oknach w mieszkaniu tego nie czuć /i to jest ,, pikuś " w porównaniu z tym co czuje się w okolicy Parku Morskiego / OBI, CARREFOUR /. Dziwne , często w okolicy OBI silny smród , a u nas na osiedlu czyste powietrze i tak trzymać .
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

nie śmierdzi, jest ok.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dekpol nie stanął na wysokości zadania jako deweloper

Niestety wady techniczne są ogromne. Mieszkam od 2 lat na pierwszym etapie osiedla i to, co dzieje będzie miało swój pierwszy epizod w sądzie jeszcze w tym roku (pozew zbiorowy + indywidualne). Co deweloper zrobił źle? W pigułce:
- nieszczelne okna (grzyb, wilgoć, mostki terminczne, utrata ciepła),
- źle osadzone parapety w oknach (wieje i przecieka do wewnątrz)
- fundamenty niezabezpieczone przed wodą - woda weszła w mury, co potwierdziły miejscowe odkrywki
- źle wykonane nachylenie terenu wokól budynków (przy opadach woda napływa w stronę ścian i przecieka na łączeniach płyt w podziemnej hali garażowej; woda stoi też ciągle w szybach windowych)
- źle wykonana wentylacja grawitacyjna (ratowanie się turbowentami i klapami zwrotnymi)
- najniższej jakości dźwigi windowe (często zacinają się i są nieczynne ze względu na usterki)
- beznadziejny szlaban przy wjeździe na osiedle (70% czasu nieaktywny bo w remontach)
- ogrodzenie wokół osiedla z najniższej póki (przęsła można wykręcić niemal wszystkim)
- i wiele innych

Mimo mieszkania tu od 2 lat, wciąż żyję na budowie (głośno, brud, użeranie się z budowlańcami i obsługą w biurze Dekpolu).
Jeśli ktoś planuje zakup mieszkania, polecam spróbować nawiązać kontakt z kimś kto już tam trochę mieszka. Warto wiedzieć jakie problemy tu czekają na przyszłych lokatorów. Szadółki to najmniejszy problem (rzadko je czuć).
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam

Blok który ma 5 lat wygląda jak plac budowy, nieustanne poprawki których końca nie widać. Polecam wszystkim kupującym najpierw obejrzeć stan budynków z pierwszego etapu osiedla zielonego.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 0

Deweloper nie przejmuje się klientami

Od wprowadzenia czyli od pond 2 lat - jesteśmy nękani przez pracowników którzy "próbują" naprawiać nasze osiedle i mieszkanie. A naprawiać trzeba wszystko. Mieszkania są zalewane, mamy mokre ściany. Mamy problemy z izolacją i zniszczone tarasy. Pracownicy naprawiają szybko, naprawy są nieprzemyślane. Przy naprawach niszczą inne rzeczy np. nasze osiedle, zieleń, chodniki - mamy mnóstwo zdjęć dokumentujących tragiczną sytuację. Budzą nas podnośniki o 7 rano i do 17 mamy ciągle pracowników - a Deweloper nie przejmuje się nami klientami, robią coś żebyśmy dali im święty spokój, czekają do przeminięcia gwarancji i zostaniemy na lodzie... Deweloper wprowadził nas w błędy, począwszy od aktów notarialnych po pozostałe sytuacje.
Czynsz jest wysoki jak na te okolice - nawet bardzo. Ludzie sprzedają mieszkania - ok 20 % ludzi już pozbyło się zakupionych mieszkań a reszta tylko czeka na możliwą sytuacje... ale problem jest taki że nikt zalanego mieszkania nie sprzeda a naprawy nie przynoszą skutków!
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 1

Opinia

Mieszkamy już tutaj rok.... Są plusy i minusy dewelopera... Tak to prawda Etap 1 ma bardzo dużo poprawek i ogólnie maskara. Ogólnie miejsce jest bardzo ładne. Nowe budynki, dużo zieleni, osiedla ogrodzone, ludzie mili... Znajdą się tacy, którzy znajdują same minusy, ale ogólnie nie jest tak źle... Mamy place zabaw, duże, może nawet za duże.... Typowe osiedle dla rodzin. Zaraz wszystko sie rozbuduje i będzie to centrum...Co do samego mieszkanie nie mam zastrzeżeń... Cena bardzo niska. Niestety są mieszkania zgorszego materiału i standardzie za wyższą kasę.... Ale są też mieszkania lepsze, droższe... Dobry wybór dla młodej rodziny, która się rozrasta :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Przeczytaj człowieku jeszcze raz co napisałeś i się zastanów co chciałeś napisać.
To dobrze czy źle dekpol buduje?
Jest fatalnie i nic tego nie zmieni nawet promocyjna cena, nic nie zwalnia dewelopera z należytego wykonania.
Co deszcz wszystko zalane
A swoją drogą mieszkania nie kosztowały po 5 zł tylko po 300 000 zł
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zalewa parking w Gdańsku, a deweloper dekpol się tłumaczy: "Przyczyną jest zmiana klimatu"

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25103237,w-kaloszach-do-samochodu-regularnie-zalewany-parking-i-za-glebokie.html#s=BoxLoTrImg2
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawdą jest, że to Osiedle Zielone z Gdańska robi naprawdę dobrą robotę. U nas też przydałaby się taka firma, bo naprawdę słyszałam o nich wiele dobrego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Forum Mieszkańców Neo Jasień znajduje się na facebooku

Nie można tu wkleić linku proszę więc w wyszukiwarce na fb wpisać Neo Jasień - Forum Mieszkańców.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry