Widok

Osiedle słonecznikowe

Witam,
proszę o opinie dotyczące osiedla słonecznikowego.. czy to jest deweloper - IdeaDom czy Mar-tom???

Czy może ktoś tam mieszka i jest w stanie trochę opisać współpracę z deweloperem czy warto kupić ten dom? ?? bardzo proszę opinie zarówno na temat IdeaDom (słonecznikowe) jak i Mar-tom (okolica słonecznikowego)... chyba..;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj,

Mar-tom ma budynki z tyłu pod lasem. Osobiście mi się nie podobały i słyszałem też kilka złych opinii na temat tych domów. Słonecznikowe budowała firma p. Kostrzaka (biuro ma po lewej stronie zaraz po wjeździe na ul. Słonecznikową). Kupiłem u nich dom i jestem bardzo zadowolony. Ze wszystkim można się dogadać. Rozpoczęli w tym roku budowę nowych domów pod lasem (za Mar-tomem). Informację na temat nowych domów można znaleźć w internecie. Strony nie podaję bo zaraz będzie, że reklamuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję za informacje :) wszystko jasne... jaką kwotę miesięcznie deweloper pobiera jako koszty utrzymania terenu ? na harmony 1zł za m2...
czy wiecie kiedy będzie jakaś normalna droga dojazdowa do domów?
Czy da się coś utargować od ceny początkowej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Slonecznikowym nie ma zadnych oplat dodatkowych. Placisz tylko media: prad, woda, gaz i smieci. Dostajesz dom i działkę na własność wiec deweloper nie ma nic do gadania. O droge trzeba pytac wójta, moim zdaniem nie prędko bo gmina nie ma na to pieniędzy. Co do ceny na slonecznikowej mozna sie targowac. Slyszalem ze niektorym opuscili nawet 10%.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli Kosakowo Park (Mar Tom) a Osiedle Słonecznikowe to dwie różne inwestycje? Bo na zdj widzę dokładnie takie same mega brzydkie domy, żeby nie powiedzieć stodoły. Plus o Kosakowo Park czytałam negatywne opinie.

My zarezerwowaliśmy dom na osiedlu Harmony, ale później natrafiłam na zdj nowego etapu Osiedla Słonecznikowego, które na wizualizacjach prezentuje się bardzo fajnie i się trochę nakręciłam. Jednak kiedy zobaczyłam zdj ukończonego i sprzedanego już etapu to emocje opadły. Zwłaszcza, że pamiętam jak te brzydkie bliźniaki miały wyglądać wg wizualizacji - pięknie się nie zapowiadały, ale na pewno nie tak fatalnie jak w rzeczywistości.
No ale teraz się już trochę pogubiłam, co jest co.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mar - tom wykonywało dla Osiedla Słonecznikowego to osiedle dlatego widnieje to u nich na stronie.... obecnie są dwoma osobnymi spółkami - niewspółpracującymi. Jeżeli chodzi o Słonecznikowe - planuje kupić tam połowe domu... też troche obawiam się tego że w rzeczywistości będzie całkiem inny niż na wizualizacji.. Pan zapewniał nas że będzie bardzo podobny, że nie będzie "okropnej imitacji" deski...
Jeszcze jedno co mnie martwi .. to to, że te domy powstają w 2 miesiące - i teraz moje pytanie czy to jest trwałe czy za pare lat nie będą pekać sciany itd.? czy warto wydać tyle pieniedzy na dom który powstaje tak szybko i to jakimś systemem szwedzkim? nie wiem czy to z ekolitu czy ze styropianu... sporo wątpliwości..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha, czyli nie dość, ze brzydkie to jeszcze z płyt. Pozostaniemy w takim razie przy Harmony, przynajmniej ściany są murowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Harmony wygląda jak getto. Zamkniete daleko od cywilizacji a droga dojazdowa? Bez komentarza:) wypowiem się co do pęknięć ponieważ wiele osób mysli, ze kupując nowy dom do konca zycia niebedzie rzadnych remontow. Prawda jest taka, ze kazdy nowy dom przez pierwszych kilka lat osiada i zawsze beda sie pojawialy pekniecia. Co jakis czas trzeba po prostu podremontowac. Co do reszty sie nie wypowiadam bo widzę, że niektóre oceny są stronnicze a ja nie mam zamiaru wdawać się w głupie dyskusje. Ja jestem zadowolony. Reszte pozostawiam do oceny pozostałym. I jesze slowo o szypkim systemie budowy... wszedzie sie to sprawdza wiec dlaczego u nas ma byc inaczej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
czyli mieszkasz na słonecznikowym? jak wychodzą Ci opłaty za ogrzewanie domu? jak się tam mieszka? czy wiesz coś na temat drogi? - czy będą ją tam remontowali??
zgadzam się z Twoją opinią, że Harmony jest jak getto...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak mieszkam na słonecznikowym.
Miesięczne ogrzewanie gazem w zimie to koszt między 400-500zł. Alternatywą jest kominek gdzie koszt to około 200-300zł miesięcznie.
Miejsce mnie urzekło od razu jak tylko tam pojechałem więc tutaj będę trochę stronniczy bo nie znalazłem lepszego miejsca dla siebie. Co do drogi to już trzeba rozmawiać z deweloperem bo ja nie mam pojęcia. Wiem, że gdzieś w Kosakowie będzie też budował mieszkania Orlex w google jest trochę więcej informacji jednak nie wiem jak tam będzie z kosztami trzeba pytać u źródła.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak getto mówicie? No nie rozpędzałabym się tak. Ale jasne, szału nie robi. Domek jeden na drugim, małe ogródeczki. Te płotki jak zagródki dla kóz, ale widzę, że wszędzie tam takie są. Za to domy o nowoczesnej bryle, świetnie ustawione wzg stron świata. Byliśmy też na fourplexie, to z kolei wygląda dla mnie jak camping. Słonecznikowe z kolei jak baraki komunalne, no sorry. Ale te nowe domy wyglądają już fajnie - na wizualizacji.
Szczerze mówiąc gdybym nie miała dzieci, to bym wolała kupić mieszkanie w Gdyni o jeden pokój mniejsze z kawałkiem balkonu, ale gdzieś w cywilizacji. No ale mam i marzy się czasem ten kawałek ogródka. A co do tego, że Harmony jest z daleka od cywilizacji - a w ogóle Kosakowo jest blisko cywilizacji? No i jednak ma powstać ta droga do szkoły, więc już wcale nie będzie tak daleko.

Jeśli do mnie był ten wpis o stronniczych wypowiedziach i głupich dyskusjach, to zupełnie nie mam takiego celu. Po prostu mi się te domy na słonecznikowym nie podobają, bardzo. W ogóle całe to Kosakowo mi się nie bardzo podoba, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Ale może dowiem się przy okazji, jak z dojazdem stamtąd do Trójmiasta? Czytam straszne rzeczy. Mąż pracuje na Oksywiu i ma blisko, więc on jest zachwycony miejscówką, jaką nam znalazł. Ja mniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgadzam się, że te pierwsze domy osiedla słonecznikowego są tragiczne... mam nadzieję że te obecne które budują będą lepsze - tak jak na wizualizacji.. zamierzamy z mężem kupić jedena połówkę tego bliźniaka.. z tego co mówił przedstawiciel dewelopera to droga do nowego etapu osiedla słonecznikowego powstanie jak już zrobią posostałe (chyba) 8 domów i wyjadą z ciężkim sprzętem. wtedy będa robili drogę. byłam na Harmony - ale tam kupuje się dziure w ziemi - wszystko wykupione - domek jeden na drugim - ogólnie ładnie to wszystko wygląda, ale czy jest warte takich pieniędzy... kwestia gustu. Bardziej podoba mi się nowy etap słonecznikowego. Ciężki orzech do zgryzienia z tym zakupem mieszkania. Ja pracuje prawie cenrtum gdyni i rano z kosakowa jeździłam około 20 min.. za to pozwotu samochodem do domu są straszne korek na korku... około 45 min. :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam też tak mówili gdy kupowaliśmy pierwszy etap (że zrobią drogę gdy skończą te budować)... został skończony a drogi brak...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie, ale czy to o czymś nie świadczy, że na Harmony wszystko wykupione?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u kogo kupowałaś mieszkanie /dom ? od Pana Wojciecha K? od dewelopera Idea Dom czy Mar-tom.. proszę o odpowiedź gdzyż na dniach mam podpisywać umowę przedwstępną...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdjęcie umieszczone na stronie Idea Dom przedstawia zrealizowane domy przez firmę Mar-Tom, która nie ma nic wspólnego z realizowanym osiedlem słonecznikowym budowanym przez pana Kostrzaka.
Planowałem kupno mieszkania na tym osiedlu, jednak dotarły do mnie informacje, że od długiego czasu przekładane są terminy odbioru budynków przez nadzór budowlany. Ludzie kupili mieszkania imają problem bo nie mogą w nich zamieszkać.
Przed kupnem mieszkania radzę dobrze sprawdzić tego inwestora, czy jest to jakiś kant.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry