Widok

Osowa - Złota Karczma

Rowery Oliwa Osowa Temat dostępny też na forum:
Witam

Czy ktoś z Was zna jakiś sensowny dojazd z Osowej do Złotej Karczmy? Obwodnicą wiadomo, że rowerem nie da rady, ale może znacie jakieś ścieżki leśne, którymi dałoby radę spokojnie dojechać. Nigdy nie zapuszczałem się w las w tę stronę.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są trzy fajne dojazdy - jeden leśny i dwa szosowe.

Dojazd leśny:
1. Przekraczasz obwodnicę na węźle Owczarnia (koło Renku), za kamiennym domkiem jedziesz w prawo.
2. Mijasz stadninę i ogródki działkowe, a następnie szlaban.
3. Będzie taki spory zakręt w lewo (prosto jest właściwie ślepy zaułek dochodzący do obwodnicy) - tam sobie jedziesz właśnie w lewo, i za chwilę w prawo - tam chyba już będzie żółty (akurat na tym odcinku bardziej pomarańczowy ;) ) szlak.
4. Jadąc cały czas tą samą drogą dojeżdżasz do wąskiej asfaltówki w Dolinie Radości. W lewo jedzie się do kuźni wodnej w Oliwie, a w prawo masz dwie drogi - jedna gruntowa po prawej stronie łąki (dochodząca skośnie do tej, którą przyjedziesz), druga asfaltowa po lewej stronie łąki (żeby skręcić, trzeba okrążyć koniec łąki). Jedziesz właśnie tą asfaltową za łąką.
5. Dojeżdżasz do leśnego skrzyżowanka (jedna z dróg to niebieski szlak) - tu skręcasz w prawo, czyli w asfaltówkę.
6. Dojeżdżasz do Słowackiego pod Złotą Karczmą.

Dojazd szosowy 1, mało uczęszczany przez blachosmrody:
1. Przekraczasz tory kolejowe na końcu Barniewickiej, ale nie tam, gdzie jest szlaban i gdzie się zjeżdża nad jeziorko, tylko kilkadziesiąt metrów w lewo (przed szlabanem jest ulica w lewo, tam sobie jedziesz) - gdzie jest zwykły przejazd i gdzie droga za chwilę zrobi się gruntowa i okrutnie dziurawa (chociaż ostatnio trochę ją wyrównali). Jedziesz prosto.
2. Droga się kończy, więc skręcasz w prawo i przejeżdżasz pod torami - zaczyna się asfalt.
3. Podjeżdżasz pod górkę i skręcasz na szosę w lewo.
4. Przejeżdżasz pod torami i trafiasz do Rębiechowa (tzn. do wsi Rębiechowo).
5. Dojeżdżasz do Słowackiego, skręcasz w lewo, może być pseudochodnikiem po lewej.
6. Po jakichś 200m skręcasz w ukośnie odchodzącą w prawo ulicę Nowatorów. Jedziesz między ogródkami działkowymi.
7. Ogródki się kończą, droga wchodzi w las. Za lasem, na dużym skrzyżowaniu, skręcasz w lewo w ulicę Budowlanych, i dajesz po pedałach, bo tu bywa większy ruch.
8. Dojeżdżasz do Słowackiego, drogą dla rowerów przekraczasz obwodnicę.

Dojazd szosowy 2, krótszy i też mało ruchliwy.

1. Z węzła Owczarnia (tak, znowu ten koło Renku) zjeżdżasz na drogę na Klukowo (wzdłuż obwodnicy).
2. W Klukowie na dużym skrzyzowaniu z przystankiem autobusowym skręcasz w lewo.
3. Skręcasz w lewo w "ulicę" Astronautów (niestety nie przychodzi mi do głowy żaden charakterystyczny punkt do skrętu... zwykle jeżdżę tam w drugą stronę :( ).
4. Dojeżdżasz do Słowackiego. Do początku ścieżki rowerowej przed przejazdem przez obwodnicę można przejechać krótką osiedlówką po lewej.

No, mam nadzieję, że trafisz. Opisałem krok po kroku, bo nie wiem, na ile się orientujesz w poszczególnych fragmentach przejazdów. Jeżeli masz ochotę, mogę Ci przy okazji pokazać te trasy, często tam sobie jeżdżę (jakby co, wal na gg - 137630).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.

Osowę znam więc się orientuję w tych lokalizacjach. Mieszkam tu z narzeczonym i troszkę jeździmy po okolicy rowerami.

Trasę nr 1 znam, ponieważ tamtędy zjeżdżaliśmy do Oliwy, więc wystarczy odbić w drugą stronę. Dziękuję za cenne wskazówki. A potrzebne mi będą ponieważ chciałabym do pracy dojeżdżać rowerem (przynajmniej wtedy kiedy to możliwe). Mam nadzieję, że będę jeszcze w stanie pracować po takiej wycieczce :)

Dziękuję raz jeszcze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do pracy, czyli tak żeby się za bardzo nie spocić, :) chyba najlepsza będzie trasa 3 - płaska i krótka. Pozdrowerki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
3. Skręcasz w lewo w "ulicę" Astronautów (niestety nie przychodzi mi do głowy żaden charakterystyczny punkt do skrętu... zwykle jeżdżę tam w drugą stronę :( ).

skrecasz w lewo w polna/lesna sciezke przy kapliczce.

pozdr
Paw

ps.
czy ktos z osowej, w weekendy po pracy, ma ochote posmigac na rowerze na blizsze badz dalsze wypady? tereny ciekawe, samemu nie chce mi sie ich wszystkich odkrywac :-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chętnie pośmigam, w więcej osób zawsze to fajniej. :) Moje gg masz trzy posty wyżej. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odezwe sie do ciebie na gg wieczorkiem (czwartek, piatek), swojego gg na pamiec nie znam , wiec nie podam :-))
pozdro
Paw
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie używam programu Google Earth i widać bardzo ładnie, którędy jechać.

Spod Renka do Matarnii przez Klukowo jest jakieś 7-8 km, więc bardzo blisko.

Nie wiem tylko, o których miejscu mówicie jeśli chodzi o drugi skręt (kapliczka), ale wygląda na to, że to takie skrzyżowanie gdzie skręca się na polną drogę i zaraz wjeżdża się nią w las.

W ogóle to polecam ten program, bo można niezłe wycieczki sobie poplanować. Całe trójmiasto jest w zdjęciach satelitarnych bardzo dobrej jakości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Paw, ok, czekam. :)

Te zdjęcia satelitarne są też bezpośrednio dostępne w necie na maps.google.com - korzystam od dawna, ale tam tylko Gdańsk i Sopot są w rewelacyjnej jakości - czy w tym Google Earth Gdynia też jest taka ładna?

Droga koło kapliczki właśnie tak wygląda - najpierw koło jakichś domów, potem przez las. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio właśnie zaktualizowano zdjęcia i praktycznie całe 3miasto i okolice są w bardzo dobrej jakości. Ponadto Google Earth umożliwia oglądanie planety z różnych perspektyw w 3D więc można zobaczyć np. ukształtowanie terenu. Dodatkowo wskazuje nazwy miejscowości, dzielnic, nazwy ulic, numery dróg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, rzeczywiście! :) Nawet - oprócz zdjęć - są już mapy dla Trójmiasta! :) Super! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Matarnia - Rębiechowo

Republika Matarnia (131 odpowiedzi)

Do osiedla można dojechać samochodem z Wrzeszcza, Śródmieścia Gdańska, jaki i z Gdyni. Do tej...

do góry