Widok

Oświetlenie ulic i stan dróg.

Pozwoliłem sobie załozyc nowy temacik,mysle ze baaardzo istotny w Jankowie i oczywiscie zapraszam do dyskusjji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i zrobiło sie szaro i zimno a co za tym idzie ciemno na ulicach ( dotyczy głównie nowej czesci Jankowa; Straszynska, Podgórna)
piesi po zmroku sa niewidoczni!!! Jadac autem naprawde trzeba uwazac zeby kogos nie najechac, wiec jedna prosba do pieszych zeby choc mały znaczek odblaskowy zakładali na ubranie a do Wójta prosba zeby przyspieszył w miare mozliwosci oswietlenie tych ulic a moze i nawet wykonanie chodnika a wiem ze w gmina w budzecie juz ta kwestie ujeła.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jako inspirację polecam zaproponowanie wójtowi tego, co wprowadziła gmina Trzebielino w woj. pomorskim. Chodzi mi o oświetlenie LED-owe dróg. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe, ponieważ nie dość że przynosi gminie spore oszczędności, to jest także wygodne dla mieszkańców. Nowoczesne lampy LED-owe mają niższą moc od tradycyjnych oraz posiadają dużo lepsze parametry oświetleniowe. Dzięki temu ulice są znacznie lepiej oświetlone, a zużycie energii jest mniejsze. Według szacunków, w gminie Trzebielino koszty zużycia energii elektrycznej spadną o ponad połowę. Polecam ten artykuł, w którym zaprezentowane jest to rozwiązanie - http://pieniadze.gazeta.pl/Gospodarka/1,117384,12948344,Trzebielino_najnowoczesniej_oswietlone_w_Polsce.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomysł ciekawy i godny polecenia lecz mysle ze gminy nie stac na taki wydatek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tego typu modernizację można przeprowadzić w oparciu o formułę finansowania projektu z oszczędności wygenerowanych z obniżenia rachunków za energię. Dzięki temu zastosowana formuła finansowania nie obciąża budżetu miasta czy też gminy. Przykładem tego typu rozwiązania jest gmina Trzebielino w woj. pomorskim. Dodatkowo warto zapoznać się z projektem SOWA. SOWA to program uruchomiony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Założeniem programu jest ochrona środowiska przez ograniczenie emisji CO2, co w prosty sposób przekłada się na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Dofinansowanie przedsięwzięć poprawiających efektywność oświetlenia ulicznego sięga aż 45%! Tutaj więcej info o tym projekcie - http://www.pb.pl/2946445,28878,sowa-ktora-pomozemy-zlapac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nadeszły roztopy i ukazało sie prawdziwe oblicz dróg w Jankowie
TRA GED JA!!! Nasza sołtysowa władza ma nas wszystkich najwyrazniej w .....zresztą jaki jest sens istnienia funkcji SOŁTYS w Jankowie skoro i tak nic sie nie dzieje???Nie ma innej rady jak tylko zaprosic do nas telewizje i pokazac w jakim blocie my tu mieszkamy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
W roku 2011 r. w budżecie gminy zostało przeznaczone 500.000 na modernizację ulicy Straszyńskiej. Do dnia dzisiejszego nic nie zrobiono a pieniadze rozpłynęły się. Dzwoniłem do gimy to poinformowali mnie, ze najpierw trzeba zrobić odwodnienie tego terenu. Ciekawe czemu jeszcze nie zrobili. I gdzie się podziały pieniądze przeznaczone na ten cel. Pewnie poszły na drogę do Otomina, gdzie zamieszkuje najważniejszy w gminie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo dobry pomysł - aktualny stan ulicy Straszńskiej jest tragiczny. Konieczny jest remont z ułożeniem ( minimum ) płyt jak na Jankowskiej. Drugi temat to oświetlenie , którego brak na części Straszyńskiej i Podgórnej. Można uruchomić bez problemu chociaz jedną istniejącą lampę na skrzyżowaniu Straszyńskiej i Rzemiesliczej.
Zgłaszłem Sołtysowi - obiecał i ... nic.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
OBIECAŁ:))) DOBRE, DOBRE:) KOŁO SOŁTYSA JEST ZROBIONA DROGA WIEC PO CO MA SIE DALEJ MARTWIC?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sołtys pewnie lubi ruch koło swojej posesji, bo teraz jak drogi dziurawe, to wiekszośc wybiera drogę przy sołtysie,.,
Ale szkoda tych , którzy muszą pieszo chodzic dziurawcami na Straszyńkskiej i Podgórnej

Acha, a kiedy Sołtys obiecał te oświetlenie??????
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgłaszalem pod koniec tamtego roku , przypominałem miesiąc temu - stwierdzil ze nie ma problemu bo wystarzcy tylko wymienic zarowke i nawet dziwil sie ze jeszcze sie nie pali. Do dzisiaj .... nic!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie nie ma zarówek w sklepach,a tak na powaznie to sie do gazet nadaje co wyrabia ten SOŁTYS!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
23 stycznia 2014r godzina 17:00 - Radio Gdańsk będzie na skrzyżowaniu ulic Straszyńska z Podgórną. Zapraszam na spotkanie. Informacje dodatkowe o spotkaniu - proszę o kontakt kkocieda@o2.pl lub 509925398
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
No i mamy niezła jazde przez ul Straszyńska! Czy nasz kochany Pan wójt zrobi w końcu z tym porzadek???
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, zamierzam zakupić działkę w Jankowie, proszę o info czy rozwiązano problem z drogą. Poza tym, zastanawiam się, skoro nie jesteście zadowoleni z funkcji jako pełni obecny wójt to dlaczego nie zmierzacie do tego, ażeby odwołać go ze stanowiska, lub nie zagłosować na niego ponownie po ustaniu sprawowanej funkcji.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
A O KTÓRA PYTASZ BO W JANKOWIE JET WIELE ULIC:) JESLI CHODZI O TEGO TWARDZIELA PRZYKLEJONEGO DO FOTELA Z MAGISTRATU TO CIĘŻKI BETON DO RUSZENIA.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na stronie Kolbud / http://www.kolbudy.pl / można sporo ciekawych rzeczy przeczytać. Wiadomo, że to strona oficjalna gminy są tam obietnice ale też informacje o planowanych realnych inwestycjach.

W tym roku mieli zrobić chodnik od ronda przy stacji do Jankowa ale chyba coś im nie wyszło.

Zgodnie z info z zebrania sołeckiego w Jankowie mają w 2017 zrobić ulicę Rzemieślniczą i dojazd do mostu w Borkowie.

Także mieszkańcy Turkusowej złożyli kolejny wniosek o utwardzenie oświetlenie swojej ulicy. Ciekawe czy się w końcu uda, ale z drugiej strony trzeba próbować.

Przeglądając mapy planowanej budowy obwodnicy to jako droga techniczna ma być zrobiony normalny przejazd między Jankowem a Straszynem.

Może znaczny wzrost liczby mieszkańców Jankowa, który niewątpliwie następuje wymusi na władzach konkretne działania, bo póki co mieszkańcy niewiele z tego mają, że mieszkają w gminie Kolbudy i może większe wpływy z PIT / CIT coś zmienią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie jest tak źle:) ale prawda jest ze im dłużnej człowiek mieszka w Jankowie i zderza się z urzędnicza niemocą tym bardziej mięknie i przyzwyczaja sie do tego dziadostwa np stan płyt na Jankowskiej!!!Co do Staropolskiej i chodnika to przetarg ruszył i lada dzień powinny ruszyć prace polecam Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Kolbudach tel. na stronie i tam wszystko powiedzą.... zresztą WYSŁUCHAJĄ zali i na pewno zanotują:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i elegancko jak coś rzeczywiście się dzieje. Czyli nic tylko zamieszkać w Jankowie lub lokować kapitał w ziemi jeżeli ktoś takowy posiada bo ziemia w Jankowie wraz z poprawą infrastruktury raczej nie potanieje. -)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, przymierzam się do zakupu działki przy ul. Jantarowej - ma ktoś może jakieś opinie? jak się mieszka? bo samo miejsce mnie wręcz urzekło :)) Właściwie jestem z żoną zdecydowany i jutro dzwonię do pośrednika, ale myślę, że warto byłoby czegoś jeszcze się dowiedzieć od mieszkańców :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie ten dział forum kolego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodnik z oświetleniem do ronda prawie gotowy więc to duży postęp dla bezpieczeństwa pieszych. Teraz czas na Podgórną, Straszyńską Jankowską i brakujący kawałek Parkowej i byłoby całkiem elegancko.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakby ktoś poszukiwał fachowców oświetlenie uliczne Radom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

wypitalaj
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry