Widok

Palenie śmieci w piecu-gdzie zgłosić?

Jak w temacie, komu można zgłosić, że ktoś pali w piecu śmieciami? Teraz jak przejezdżałam ul. Na Dambnik to taki smród z komina palonymi oponami. Niski domek na wysokości garba spowolniajacego. Komu można zgłosić takich trucicieli?
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 3
Na gminę. Brawo.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe skąd wie jaki jest smród palonych opon.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 13

To prawda. Dużo jeżdżę na różnych ulicach w Bojanie ale to co dzieje się na początku ulicy Na Dambnik to jest skandal!!!!!!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardziej środek ul. Na Dambnik.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
Straży wiejskiej brak, więc poprostu na policję. Mandacik 500- się należy
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ale donosiciele
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 20
To jest domek który truje od nastu lat.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Oczyszczalnie normalnie spuszczają całe g*wno do rzek i nikomu to nie przeszkadza, ale jak ty spalisz mały kawałek foli to od razu najlepiej na glebę i skopać. Jak ktoś codziennie pali kilogramami śmieci to rzeczywiście jest coś nie tak.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 25
To jest domek który truje od nastu lat.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

To czemu szybciej nikt tego nie zgłosił? Jeśli od tylu lat truje, a nikomu z was to nie przeszkadza, to w czym teraz problem?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
Jesteś żałosna coś ci nie odpowiada to podejdź do ludzi zapukaj do drzwi i porozmawiaj. A nie piszesz na forum I myślisz że jesteś anonimowa ...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 20
Widać na forum kto też pali śmieciami i im to nie przeszkadza.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kto normalby broni trucicieli?? Sam truciciel.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 6
Za przedszkolem, w podwórku sąsiadującym z pasażem Siewert, regularnie w niskim budynku palą system. Nie da się wejść do mięsnego czy piekarni, taki smród. Trują dzieci w przedszkolu!!! Czy rodzice tych dzieci interweniują?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ostatnio w nocy musiałam zamykać okno, bo smród był w domu taki, że nie można było wytrzymać! Żałośni to są Ci, którzy palą śmieci i mają gdzieś to, że trują innych, a nie Ci którzy zwracają na to uwagę. Jeśli uważasz, że rozmowa z takimi osobami przyniosłaby jakiś skutek to sama jesteś żałosna...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proszę Pani,ta osoba, nie jest żałosna.Sprawa dotyczy nas Wszystkich,poniewaz my tym oddychamy....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzisiaj miałem okazje zamienić pare słów z właścicielem. Zasugerował abym patrzył na drogę a nie na jego domostwo. Brak słów. Dziwi mnie, że sąsiedzi to tolerują.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Na 112 najlepiej. Ale to komisariat w Szemudzie podejmuje decyzję czy wyślą patrol policji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może faktycznie czas powiedzieć dość tym ludziom co trują Nas. To nie donos tylko odpowiedzialność za środowisko i współmieszkańców. Nie mam zamiaru chodzić po domach i rozmawiać bo to nie są małe dzieci i świadomie to robią. Rozumiem brak pieniędzy i nędza skrajna powoduje, iż ludzie palą by przeżyć, ale czy to ten przypadek? Nasz brak sprzeciwu jest sygnałem do kontynuowania dalszego procederu. Może faktycznie jeden czy drugi mandat po 500 otrzeźwi palaczy i przeliczą, że zakup drewna będzie tańszy niż śmieci????
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

pozdrowienia dla tapicera obok gimnazjum i jego sasiada , zapachy z komina bezcenne.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czy ja mając pompę ciepła mogę uważać wszystkich pozostałych, ogrzewających domy węglem, gazem, olejem itd za trucicieli.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wszystko zależy od tego co to za pompa,jeśli środkiem roboczym jest gaz np freon to zapewne nie bo prędzej czy później oddasz ten gaz do atmosfery :)jeśli wykonane zostały odwierty to pewnie powyżej 30 m a do tego pozwolenie górnicze potrzebne :) Jeśli środkiem roboczym jest glikol lub jego pochodne to zużywasz więcej energi elektrycznej do zasilania pompy która pochodzi jak by nie było z elektrowni głównie węglowej :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

No i jak, widać z dyskusji wszystko smrodzi, truje. Różnica ze jedną truciznę widać i czuć a drugiej nie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dzisiaj nie czuć jak smrodu??? Rano nie można okna otworzyć, bo smród okrutny! - okolica Gryfa Pomorskiego. Dramat!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rozpalenie pieca zawsze generuje dym i smrod
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak się pali syfem to jest smród! Kielno , 27.10.2019 , godz. 20.10. Smród spalanego drewna, nasączonego środkami konserwującym
plus pyły węglowe to rezultat akcji czyste Powietrze w Kielnie! Pozdrawiam władze gminy Szemud i życzę zdrowia!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy kto mógłby się podzielić doświadczeniem związanym z zgłaszaniem trucicieli ? Czy rzeczywiście ktoś przyjeżdża , czy weryfikują zgłoszenie czy nie starają się zbyć osoby która zgłasza ten proceder ? Wczoraj w nocy myślałem ze pali się jakiś dom taki był smród gdy otworzyłem okno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszelkie przypadki palenia smieci nalezy zglaszac do gminy na adres mailowy: odpady@szemud.pl czy cos z tym robia, mysle ze tak, maja obowiazek pojsc i skontrolowac, jaki efekt nie wiadomo ale licze ze wlasciciele chociaz sie przestrasza takiej wizytacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nic nie robią.... Zalewają temat.... Sama zgłaszałem, nigdy nie przyjechali... I głupie tłumaczenia tych pustych pań, które pracują w naszym urzędzie.... Panie dostały posadke.... Hmmm plecki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przejezdzam ok 2-3 w nocy codziennie obok sportisu z domu obok(tego po lewej) wydobywa sie bardzo siemiedzacy i duszący dym. Ktos chyba pozbywa sie smieci i mysli ,ze w nocy jest mniejszy przypal..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgłaszać, włożyć kartkę o zgłoszeniu do skrzynki pocztowej może się przestraszą! Może w końcu Ustawa Antysmogowa coś zmieni i zaczną
karać!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

wczoraj w domkach kolo boiska za gimnazjum godz 22 smrod taki ze nie dalo sie droga przejsc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie pierwszy i nie ostatni raz. Tak jest co dziennie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

nic tylko współczuć mieszkańcom domków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zglaszac na adres mailowy: odpady@szemud.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Podajcie adresy to będziemy zgłaszać. Sam sie przejadę zeby sprawdzić zanim zgłoszę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skuteczniej na policję, mają obowiązek przyjechać i sprawdzić jak będzie zgłoszenie (no i 500- się nalezy), @ do gminy dadzą tyle co pisanie do św Mikołaja
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

policjanci nosem sprawdzą i profilaktycznie mandat wystawią?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak się dostaje 500+ na każde dziecko to taki mandacik to pikuś.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

powaliło mnie, do końca życia dają 500+
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

truciciel z ulicy wybickiego w swoim zywiole
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proponuję robić zdjęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na jakiej wysokości Wybickiego? To jest najdłuższa ulica.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ktoś napewno rozpala ogień drewnem i wtedy tez strasznie śmierdzi a to nie jest zabronione. Wątpię ze ktoś w tych czasach spała śmieci skoro i tak musi za nie płacić bez względu na oddaną ilość. Niektórzy są nadgorliwi, trochę dymu i afera, zdjęcia, policja,gmina co jeszcze? Opanujcie sie ludzie skończcie podpi......dalać. Pobudowaliśmy nowe domy a co za tym idzie pompy ciepła, panele foto, ekogroszku, gazy i inne możliwości, dajcie rodowitym mieszkańcom na dostosowanie sie do tych innych rozwiązań, to potrwa jeszcze kilka lat ale napewno wszyscy kiedyś będą musieli ogrzewać prądem gazem czy pompy ciepła. Wyluzujcie, trochę tolerancji.!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Powodzenia w ogrzewaniu domu prądem. Trzeba być naprawdę bogatym na to już w dzisiejszych czasach, a co dopiero w przyszłości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panele fotowoltaiczne całkiem dobre w miarę tanie rozwiazanie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

truciciel nie daje osobie zapomniec
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

To wracaj do miasta wielka pani
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Inne tematy z forum Bojano

Petycja o poprawę bezpieczeństwa na hali i placu zabaw w Bojanie (5 odpowiedzi)

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o zaangażowanie się w sprawę...

SKatepark w Bojanie (15 odpowiedzi)

Witam, pisze w imieniu kolegów i swoim czy coś wiadomo czy powstanie Skatepark w naszym Bojanie?

Wybory samorządowe 2024 (24 odpowiedzi)

Czy ujawnili się już kandydaci do wyborów samorządowych?

do góry