Widok

Panie Koreń

Budujesz pan drogę asfaltową do lasu, brakuje ci jeszcze 200 m do granic Banina.
Ile ci płacą do kieszeni mieszkańcy w/w ulicy. Jak sam się określiłeś jesteś tylko przedstawicielem północnej części Banina.
Południową część ma pan (celowo pan z małej litery) w głębokim poważaniu.
Niech pan odpowie ile pan miesięcznie dostaje za reprezezntowanie całego sołectwa. Może teraz następna inicjatywa z pana strony; metro dla północnej częsci
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
Trza było zamieszkać po północnej stronie
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 15
No i mamy jak to w Polsce. Władza i ......
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gorzkie żale wylewane na forum ,jedź do tej śmieszniej gminy w tej śmieszniej wsi Żukowo czy jak tam jej i się zapytaj ,a nie wylewasz gorzkie żale na forum i pewnie jeszcze sam sobie odpisujesz na ten post
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

O której drodze mowa,czy chodzi o Borowiecką?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

byly wybory sama mafia kaszubska masz do wyboru kaszuba jego matke albo syna
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba było wcale nie zamieszkać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wczoraj jechałem w stronę Żukowa i co zobaczyłem - nowe oświetlenie uliczne w miejscowości Małkowo.
Wszystko fajnie, ale z jakiego powodu tam ono powstało? Przez Banino jadę w ciemnościach jak w kraju 3 świata, gdzie jest tyle zabudowań i tysiące mieszkańców.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nasi przedstawiciele radni sołectwo zachowują się jak agenci innych miejscowości tylko nie swojej.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jest to droga krajowa to jak myślisz z czyjej kasy poszło na latarnie, które tam były już wcześniej? Zostały tylko wymienione na LED.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

To prawda Banino to wieś ciemności...
Myślę tutaj o dzieciach wracających że szkoły... Zero oświetlenia brak chodników.... Kierowcy mający szeroko w d.... Ograniczenie do 30km... Mamy z wózkami które nie mogą spokojnie iść na spacer z dzieckiem.
Czemu jeszcze nikt się za to nie wziął...
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo tak i przestań pyszczyć , bo my tu mamy władzę a wy pobocza i czworaki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ale kto ma się za to zabrać? Ile pism i do jakich instytucji napisałeś w tej sprawie? Samo NIC się nie zrobi, pisaniem anonimowe na forum to za mało.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zawsze tak było
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

odwal sie do lasu z pieskiem se smigasz po aswalcie co za ham
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Gdzie to oświetlenie w Małkowie?

Na drodze krajowej. GDDKiA ostatnio robiła przebudowę skrzyżowania i przy okazji wymieniła lampy sodowe na LED. A idioci robią wielkie halo nie wiedząc kto był inwestorem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dobry pomysł - złoże interpelację.

Ludzie u żłoba publicznego czyli otrzymujacy wynagrodzenie ogarnijcie sie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kim jest ten Koreń. Ciągle o nim ktoś pisze a ja nie mam pojęcia co to za typ.

14.11.2019 na 18.00 będzie zebranie sołeckie- warto podyskutować na różne: trudne tematy

Teraz juz wiem kim jest Koreń. Dzięki za link do artykułu. Jak to w Polsce. Klasyka. No mojego głosu ten starszy siwiejacy Pan już nigdy nie otrzyma. Mam wrażenie że zapomniał o Baninie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zapomnial jak reszta radnych...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z bohaterem artykułu w gazecie to nie ma o czym rozmawiać.Dziennikarze już napisali. Na pewno media były z innego obozu władzy. Ja już wiem że biznes u tego pana jest pierwszy a mieszkańcy samopas
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

No niezłe jaja, wycofał się i pewnie firma która będzie to realizowała w związku z tym po dużo wyższej cenie będzie miała z czego się odwdzięczyć , na bank było to w ten sposób przewidziane ....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dla mnie lipa. Śmierdzi z daleka

co z tego ze nie otrzyma jak bedzie pierwszy na swojej liscie to i tak wejdzie.Z tego co sie orientuje to w tym roku zbyt wielu glosów nie miał a u koryta dalej jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to czekaj, a jakiego dziwnego powodu buduje drogę do lasu a nie pod swój dom?
dla zmyłki i coby później przełożyć?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłemu radnemu to znajomi

tee ale to wychodzi że nawet jako radny czy były radny musisz poczekać z 8-12lat żeby Ci koledzy z nowej kadencji droge zrobili?

jak tak kombinują to dla czego nie od razu w pierwszej kadencji?

sie trzeba nakombinować nawet mając układy widać

Po przeczytaniu artykułu już wszytko jasne. Czy na temat innych radnych są też jakieś artykuły. A czy o sołtysie też coś piszą. Proszę o info aby w przyszłości nie marnować głosu.

Czekaj, ale co z artykułu wynika? że w sumie zrobił błąd PR, że w ogóle złożył ofertę na rzecz która znajduje się w profilu działalności jego firmy? czy ktoś przeanalizował czy jego oferta była rozsądna czy 'miliony za tabliczkę?' jest tylko hasło że radny złożył ofertę

sensacja by była jakby 80% przetargów od opału do równania drogi szło przez radnego - a tak to bicie piany i tyle

analiza i sprawdzenie wiarygodności u Was wszystkich na poziomie pogaduch u fryzjera
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tego radnemu robić nie wolno. To raz. A dwa, że nie wycofałby tej oferty i wygrałby przetarg gdyby nie ten artykuł. W UG Żukowo mają gdzieś przepisy, liczy się interes kolegów. Na szczęście w tym przypadku ktoś sprawę nagłośnił.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sprawa śmierdzi jak szambo,ale zawsze znajdzie się jakiś obrońca pana radnego dla którego to nie smród tylko zapach .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są rzeczy za które radny nie powinien się zabierać i nie ma znaczenia ile gmina mogła zaoszczędzić kupując tablice. A gdyby miał w profilu dzialalności działalności hotelową i by wynajmował po godzinach pracy na mocy umowy z UG Żukowo pokoje w urzędzie to było by ok ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się, to błąd PR, ale kręcenie afery jakby ktoś wyprowadził z gminy 2 miliardy złotych z takiego g*wna to też czysta nagonka....
jak wspomniałem nawet nikt nie ocenił merytorycznie oferty....

swoją drogą kto z Was by sie nie zastanowił nad złożeniem oferty jakby było w kompetencji? zwłaszcza że w małych gminach często drobne przetargi przechodzą niezauważone i nie ma zatrzęsienia oferentów.... i często z pojedynczymi ofertami się kończy
Jak są przekręty w gminie to badajcie sprawę, nagłaśniajcie z konkretami a nie bzdury na każdym kroku

Dobra, następnym razem jak jakiś radny zrobi dziesięć przekrętów na 2 miliardy ,to wtedy dopiero zaczniemy o tym mowić ? Nie tu trzeba takie zachowania tępić w zarodku, aby taki czy inny radny miał świadomość, ze takie zagrywki są nie na miejscu delikatnie mówiąc. Miał świadomość, ze występuje tutaj konflikt interesów, a mimo to chęć zysku była większa, jak to się nazywa takie zachowanie? Pazerność?

Z narracji na tym forum wynika że "cały czas są przekręty na miliony' ale jedyny przykład to ten g*wniany przetarg. i tyle
ludzie chcecie demokracji to zachowujcie jakiś poziom - teraz to rozumiem że zamiast piętnować wieloletnie przekręty to wykorzystamy jeden przykład żeby na zapas pokrzyczeć?

wg tego forum to nie zarodek ale pożoga prywaty, a konkretów nie ma - oprócz tego że byłemu radnemu koledzy po latach drogę zrobili - ale to jak widać się też chłop naczekać musiał jak i swoją i następne kadencje odczekać musiał

chcecie kultury i poziomu w dyskusji ale same argumenty typu da się zakrzyczeć bo to kolesiostwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z narracji tego forum nie wynika, że są przekręty na miliony, to wynika z twojej narracji, narazie tylko Ty napisałeś o miliardach ,a ja ci tylko na to odpowiedziałem.Dla Ciebie to tylko g.wniany przetarg ,a dla mnie i innych wiele mówi o tym panu ,no ale jak ktoś nie chce tego widzieć ,to widocznie jest taki sam lub ma w tym interes. To jest przekręt o ktorym mieliśmy przyjemność się dowiedzieć, a o ilu nie wiemy tego niewiemy .Dziwne że tak bronisz tego radnego,

jestem urodzonym adwokatem diabła ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

d*pska chyba bladego do tego...

Mi się to niepodoba. Czytałem artykuł i niesmak pozostał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Pysznie (10 odpowiedzi)

Szanowni Państwo, Byłem dzisiaj. 10 osób - 220zl. Wszyscy pełne brzuchy i reszta na wynos....

Wynajęcia (3 odpowiedzi)

Witam, poszukuję mieszkania lud dom do wynajęcia w Banine, długoterminowe!!! Jeżeli ktoś z...

Internet (18 odpowiedzi)

Czy ktoś korzysta z Internetu UPC? Lub ewentualnie czy ktoś poleci dobry Internet

do góry