Widok

Państwowa Szkoła Muzyczna w Gdańsku+Oruni

Witam
Chciałam zainteresować Państwa tematem PSM I st. w Gdańsku Oruni. W dniu 8 Grudnia odbędzie się uroczysty koncert w sali Akademii Muzycznej uczniów oraz absolwentów z okazji 70-lecia w/w szkoły. To miła wiadomość , ale problemy zaczną się zaraz po obchodach tej wspaniałej uroczystości. Ponieważ włodarze naszego miasta postanowili cichuteńko przenieść szkołę z ul. Gościnnej na ul. Jabłoniową. DLACZEGO ????? A jak to w życiu ... szkoła obecnie użytkuje stary, trochę nie funkcjonalny, ale dobrze położony budynek.
Uczniom jak i nauczycielom doskwiera ciasnota, brak sali koncertowej, ale mimo to szkoła leży w miejscu z doskonałą dostępnością komunikacyjną. Już nie mówię o pięknej historii, tradycji kształcenia artystycznego w takiej mało prestiżowej dzielnicy Gdańska, ale nie tylko mieszkańcy Gdańska kształcą się w tej szkole również mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego i okolic. Dlaczego więc trzeba to zniszczyć ???? Czy znajdą się osoby, które zechcą pomóc obecnym, ale i przyszłym uczniom w utrzymaniu tego stanu rzeczy ???
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też się o tym niedawno dowiedziałem. Gdy latem zapytałem w UM Gdańsk o plany przeprowadzki szkoły, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego stwierdził, iż póki co nie podjęto żadnych decyzji, po czym zaczął snuć jakieś abstrakcyjne teorie nt. możliwości połączenia w budynku przy ul. Gościnnej funkcji dydaktycznej z "realizacją działań z zakresu usług społecznych". No cóż, tak zdaje się wygląda rewitalizacja Oruni wg władz Gdańska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry