Widok

Parafia NMP w Bolszewie co się z nia stało????

Jeszcze nigdy nie komentowałem sytuacji w Parafii w Bolszewie ale ostatnimi czasy dzieją się to naprawdę dziwne rzeczy .
Mógłbym wymieniać godzinami ale przytoczę najdziwniejsze i moim zdaniem oburzające zachowania zarówno Księży jaki i Ministrantów.

Na mszy świętej ministrant siedzący na miejscu gdzie siedział Ksiądz Zygmunt
Całą msze ziewa , wygłupia się śmieje, wierci, robi miny do innych ministrantów i NIE UCZESTNICZY W MSZY nawet nie odmówił żadnej modlitwy Nie przeżegnał się przy Najświętszym Sakramencie
Ale skąd ma on czerpać wzorce skoro ksiądz siedzący po drugiej stronie Tabernakulum zachowuje się tak samo

Takie kazania jak dnia 13 stycznia 2013 roku
możne są dobre dla dzieci i młodzieży ja mam 30 lata i nic nie słyszałem . Ksiądz biegał po kościele co jakiś czas podchodził do tablicy i rysował kreski .

Choć chodziłem do kościoła co niedziele by się wyciszyć i przybliżyć do Boga takie zachowanie podsuwa mi myśli o zmianie parafii
Nawet nie wiecie jak trudno te słowa mi przychodzą . Tu przyjąłem najważniejsze ,
czułem się tu jak w drugim domu ,Łzy same cisną się na oczy gdy to widzę Jeśli czyta to ktoś kto ma moc zmiany sytuacji w Parafii w Bolszewie błagam go o działanie ja już nie wiem co robić

Ja naradzie błąkam się po kościołach w Wejherowie i nigdzie nie czuje się tak jak za poprzednich proboszczów

czy jestem sam.....
czy tylko ja tak myślę....
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 67
kolęda z obcym księdzem byłem normalnie w szoku na kolędzie przyszedł jakiś obcy ksiądz!! O czym miałem z nim rozmawiać o mojej parafii przecież on tu jest tylko na czas kolędy!!!

w sąsiednim Orlu Proboszcz sam chodzi trwa to na pewno dłużej ale z nim na pewno można porozmawiać. Wiem że Bolszewo jest dużo większe ale ich jest tu czterech i nie dali by rady przejść???
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 49
jest najlepsza parafia w pomorskim i nie narzekaj jak nie znasz dobrze sytuacji moze lepiej porozmawiaj otym co cie dreczxy z ksiedzem i szybciej rozwiaze sie twoj problem bo tylko poprzez dialog mozna wiele rzeczy zmienic najprostrz rozwiazanie to odchodze jestes czlowieku malej wiary ty szukaj boga i sam sie wycisz modle sie za ciebie abys dostrzegl boga wokol siebie bo widac ze siejesz zamieszanie wokol siebie i innych pewnie to zrozumiesz ale byle w pore bo parafia jest najswietsza
popieram tę opinię 56 nie zgadzam się z tą opinią 29
jeżeli chodzi o rozmowę z księdzem o problemach , to bałbym się . Nie wiem czy ktoś pamięta takie kazanie ks. Grzegorza , gdzie po kolędzie u pewnej pani , opowiadał o tym , że miała figurkę buddy , zrobił z tego taka aferę jakby popełniła największą zbrodnie , mało mu było , to jeszcze na następnej mszy modlił się za tą kobietę , bo się na niego obraziła. Jak tu zwierzyć się takiemu księdzu? Miałby temat na kazanie ......

Jeżeli chodzi o ks. Proboszcza , to wielki szacunek , ten człowiek nie boi się pracy , pokażcie mi ks.Proboszcza , który kosi trawę pieli , zamiata , odśnieża . Ożywił naszą Parafię , coś się zaczyna dziać .

A pan organista też na początku mi się nie podobał , bo po prostu byłem przyzwyczajony do starego , ale z czasem się przyzwyczaiłem.A z resztą stary nasz organista , też czasem gra . A ks. Proboszcz przecież kupił nam ekrany na których wyświetla się tekst piosenek . A gdy śpiewa żona organisty to ta msza jest tak uroczysta jak w jakieś wielkie święto.

Osoba , która twierdzi , że w kościele jest zimno , to może by się cieplej ubrała lub niech da kasę na węgiel , bo mogę się założyć, że grosza nie dała. A ks. Proboszcz gdyby miał , dosyć kasy to na pewno nie prosił o więcej . A ciekawe ile dają co tak krytykują??? Pewnie 0 .
Daję na tacę tyle ile mogę, ale nie żal mi dać , bo wiem ,że te pieniądze będą wykorzystane dla parafii.

Krytykujecie , a co sami zrobiliście dla Parafii????????????
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 15
Piąty ksiądz pracuje w parafii w Bolszewie od początku października 2012 r. Co niedziela sprawuje Eucharystie, raz w miesiącu głosi kazania, rozdaje Komunię św. zbiera tace, co niedziela spowiada. Jeśli ktoś go widzi pierwszy raz na kolędzie to jak często jest w kościele?
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 15
Prawda jest pięciu a u mnie był szósty?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 35
To nie prawda - ale na forum - tu jest to możliwe.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 13
nie prawda czyli nie ma pięciu???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jest pięciu kapłanów w parafii i tych pięciu chodziło po kolędzie - wszystkie inne wersie są nieprawdziwe.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ale ksiądz ogłaszał przed kolędą że będą mieli"posiłki" i będzie dwóch zakonników przyjezdnych chodzić bo to są zakonnicy Pijarzy prawda??
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 33
Tak Parafię prowadzą księża z Zakonu Pijarów. W tym roku ( a dokładnie w grudniu 2012 r.) nie było nic takiego ogłaszane i sami księża pracujący w parafii chodzili po kolędzie.
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 6
W duzych miastach to standard, że różni księża "najemni" chodzą po kolędzie, bo w parafi zazwyczaj jest dwóch (probosz + 1 ksiądz zmieniający się bodajże co 5 lat), więc nie daliby rady odwiedzić we dwóch domów w całej parafii. A że Bolszewo jest coraz większe, więc trzeba będzie się przywyczaić do tego zwyczaju :) dla mnie to standard. Miałam okazję byc na kilku maszach w Bolszewie (nie jest to moja parafia) i co mnie zastanawia to fakt, że są młodzi księża ale ich kazania są marne, nieciekawe, nudne. Sami sa tak zrezygnowani, bez zycia, bez werwy, że się zastanawiam jak beda wyglądały ich kazania w wieku 50+. Poza tym jestem pod wrażeniem głosu kobiety, która śpiewała w czasie świat Bożego Narodzenia. Śpiewała kolędy Eleni i miała tak podobny do niej głoś, że dopytywałam się czy to z płyty jest puszczane. Zostałam poinformowana, że Nie! Może tak by zdopingowac ta panią do udziału w Voice of Poland :) Pozdrawiam
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 8
Bolszewo to wieś ja Orle i w Orlu proboszcz sam chodzi i daje rade jak się chce to się da
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 35
jak sie nie chodzi do kosciola to sie ksiezy nie zna
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 2

w nawiązaniu do proboszcza parafi w Orlu, sięgam kilka lat do tyłu ,kiedy budowano budynek administracyjny to w Wielki Piątek zamówił sobie na popołudnie materiały budowlana i mnie jako kierowcy kazał się śpieszyć bo nadchodzi czas ceremoniału wielkopiątkowego i wcale się nie liczył z tym że i ja muszę odstawić samochód do bazy, zajechać do domu przebrać sie i dojść na kaslwarię wejherowską. dla mnie św. to on nie jest dla mnie jest tylko biznesmenem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też widziałem zachowanie ministrantów i niestety młodszych księży podczas Mszy
śmiechy , uśmieszki , i wyraźne znudzenie

Ale...
i tu chce podkreślić:) Ale....

W ostatnich trzech tygodniach zarówno w niedziele jak i w Środę Popielcową
było zupełnie inaczej

czyżby ktoś czytał to forum....

I Po informacji o zimnym kościele ksiądz poprosił o ofiary na ogrzewanie
Zmiany Na lepsze!
popieram tę opinię 47 nie zgadzam się z tą opinią 2
Rozumiem że niekażdy może czuć się tu dobrze, myślę że każdy z nas ma inne wymagania. Proponuję mówić to co się myśli na żywo, osobom do których mamy te pretensje. A nie podejmować takie dyskusje na forum. Powinien WSTYDZIĆ SIĘ KAŻDY KTO WYMIENIŁ TU CHOĆ JEDNO NAZWISKO. Ludzie, nie chce tu nikogo bronić, ale chce powiedzieć że nie wszystko jest takie jakim się wydaje. A mi nie zawsze wszystko się podobało ale do kościoła przychodzimy do i dla Boga. Księża się zmieniają a Bóg jest tam zawsze. I z własnego doświadczenia powiem szczerze, że warto czasem iść do kapłana i porozmawiać z nim, zapytać się czemu coś wygląda tak a nie inaczej, wyrazić swoje zdanie. I pamiętajcie, że oni też są ludźmi, wymaga się od nich więcej -owszem, ale nie oceniajcie ich tak jakby oni nie mogli popełniać błędów. Mają do tego prawo tak samo jak każdy z nas. I nigdy nie będą idealni w tym co robią bo idealny nikt nie jest. A jeśli nas coś boli, coś się nie podoba to naprawdę proponuję iść i porozmawiać. Wypisywanie na forum nazwisk -kto co zrobił - jest żałosne. Tak się nie robi. Narzekanie np na pana organistę też. Nie dlatego że wszytskim się musi podobać jak śpiewa. Ale on teraz w naszej parafi pracuje i z tego co słyszałam i co moim zdaniem widać bardzo się stara. Znam osoby, które mają z nim bezpośredni kontakt i muszę powiedzieć że cieszy się dobrą opinią i sympatią. Myślę, że jest osobą która również wysłucha jakiś uwag czy chętnie porozmawia.
popieram tę opinię 62 nie zgadzam się z tą opinią 11
czy ktoś słyszał zęby rekolekcje prowadziła rodzina z Rumi i opowiadała o swoim domu??
Nikogo Ni chce obrażać może dużo mają do powiedzenia o prawidłowym życiu rodzinnym ale to się nadaje na pogadankę w sali pod kościołem
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 42
Rekolekcje prowadzi Ksiądz Rekolekcjonista, a rodziny będą faktycznie prowadzić rozmowy w salce pod kościołem.

Przyjdź, zobacz, skorzystaj a nie rób paniki.

Popracuj nad pisownią :)
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 7
Tak ,...
Rekolekcjonista super
wszystkim polecam rekolekcje w Bolszewie
ale zawsze jest ale
co z tym nagłośnieniem siedząc z tyłu trzeba nieźle się wsłuchiwać
popieram tę opinię 45 nie zgadzam się z tą opinią 5
Rekolekcje rzeczywiście nietradycyjne (o czym nas uprzedzano na początku), ale myślę, że każdy się ze mną zgodzi, że były prowadzone na wysokim poziomie. Nic podobnego wcześniej tu się nie odbywało (ale mogę się mylić, bo jesteśmy w parafii od 5 lat). Budujące i mądre kazania/nauki z przykładami z życia, ciekawe spotkania w grupach przed apelem, wzruszające świadectwa świeckich w niedzielę przed rekolekcjami, ładna muzyka scholi (szkoda, że nie była to nasza schola ) no i MEGA scenka z tą z trumną! SUPER ! Można było też dostrzec dobrą organizację rekolekcji; wszystko dopięte na ostatni guzik (przynajmniej nam z żoną tak się wydaje). Kiedyś byliśmy na rekolekcjach wielkopostnych z takim jednym księdzem z Afryki (nazwisko zachowam dla siebie), ale tamte rekolekcje były strasznie chaotyczne i według mnie dziwaczne. Msza się rozciągnęła prawie na 2 godziny, potem spontaniczne modlitwy w Duchu, gdzie nikt nie wiedział jak się zachowywać... Ale tu takie czegoś nie odczułem. Wręcz przeciwnie, czas zleciał tak szybko, że tego się nie odczuło. Także serdeczne dzięki organizatorom tych rekolekcji i przede wszystkim naszym odważnym księżom, że zaryzykowali coś takiego zrobić w tak konserwatywnej i opornej parafii jak nasza :-) BÓG ZAPŁAĆ !
popieram tę opinię 66 nie zgadzam się z tą opinią 16
Faktycznie, pisownia straszna!!! Nie potrafi pisać, a ma tyle do powiedzenia:) Niech lepiej coś powie publicznie, a nie pisze... w dodatku z takimi błędami:)
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 9

koleda

a czy nikt nie wie o rodzinie która od 7 lat mieszka w bolszewie na ulicy dlugiej, co roku przyjmowala kolede, a w tym roku ksiadz nie wszedl do ich domu bo powiedzial ze nie ma ich na swojej karcie i odmowil koledy, wspaniali sa ci nowi ksieza, a moj znamomy chcial dac na gregorianke za zmarlego ks. proboszcza ktora tak wiele zrobil, i co uslyszal? ze ma przyjsc w 2014 bo terminow nie ma... ks proboszcz "swoich" sciaga do pracy... bajka ta jest, tez juz tam nie chodze do kosciola
p.s. wspomne ze zaplacilam dosc sporo za wlasny slub a ks proboszcz zawalil sprawe, dziekuje za takie duchowienstwo!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 52
Przeciez jesli wczesniej juz ludzie zamowili tyle gregorianek ze terminy sa zajete do konca roku to co niby mial zrobic proboszcz?? Pomysl kobieto logicznie a nie wypisuj glupot. Podobnie ze slubem - proboszcz Ci kazal sporo zaplacic?? Nie sadze wiec nie oczerniaj ludzi, a ze jest nowy, jeszcze rok nie minal to tez sie wiele jeszcze uczy.
popieram tę opinię 56 nie zgadzam się z tą opinią 8
Daruj sobie te opinie lepiej niech każdy spojrzy na siebie a nie ocenia KSIĘŻY nasz dotychczasowy PROBOSZCZ jest SUPER!!! jak ci się nie podoba to zmień PARAFIE
popieram tę opinię 62 nie zgadzam się z tą opinią 21
Ksiądz Probosz nikomu nie narzuca ile ma zapłacić za mszę, każdy daje ile chce. To ludzie sami między sobą ustalają. A są sytuacje , że ksiądz nie chce brać pieniędzy , bo widzi, że kogoś nie stać np. pogrzeb.
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 2
A po co ksiądz proboszcz ma w ogóle cokolwiek brać??? Księża i parafie są bogate!!! Do tych papuerzy satanistów mają pisać!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko byłoby dobrze ci do organisty, ale te jego ciągle wychodzenie z Kościoła podczas Mszy ,a mianowicie na kazaniu jest moim zdaniem nie odpowiednie. Chodzi w kółko i rozprasza innych.
Jeżeli pracuje jako organista to niech siedzi na du... Te 30 min. Przecież ma za to zapłacone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jechowi w bolszewie

Dziś maiłem nieproszonych Gości świadków jehowych

znacie jakieś dobre argumenty oczywiście nieobraźliwe żeby sami się zastanowili nade zmiana wiary:)
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przeczytaj książke,, Pismo Św. przeczy nauce świadków Jehowy,, Tam są wyjaśnienia takie jak ; Dlaczego katolicy wierzą w Trójce święta, dlaczego krzyż a nie pal, życie pozagrobowe, oraz obBóstwie Chrystusa. Książka jest nie duża i fajnie się ja czyta. Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Organista jest super ale do słuchania tak głęboki interpretuje tekst że ludzie nie wiedzą jak się przyłączyć ...
I zauważyłam że coraz mniej osób śpiewa
popieram tę opinię 73 nie zgadzam się z tą opinią 27
Organista powinien zastosować prostą zasadę, której się trzymali jego poprzednicy: po rozpoczęciu pieśni, czy części stałych, dać możliwość ludziom samim dalej kontynuować śpiew. Więc wystarczy tylko zacząć i potem dać możliwość ludziom samim śpiewać. Bo tak to wszyscy Go słuchają jak na koncercie i mało kto angażuje się w śpiew. Ale cóż, jak ktoś chce stracić głos i nie myśli głową, to niech wszystko sam ciągnie. A my będziemy tylko słuchać. Zobaczymy na jak długo starczy mu kondycji :-)
popieram tę opinię 100 nie zgadzam się z tą opinią 24
Parafianienie! Idziesz do kościoła to módl się rozmawiaj z Bogiem a niech Ci głowa nie lata dookoła i nie patrz co robia inni, skup sie i módl się, w końcu chyba po to tam chodzisz. A że ministrant i ksiądz tryskają dobrym humorem? tak trzymać, w końcu kościół nie powinien być przygnębiający. Swoją drogą współczuję Ci- masz 30 lat a zachowujesz sie jak staruszek. Wyluzuj człowieku! Powodzenia
popieram tę opinię 68 nie zgadzam się z tą opinią 53
Nie, nie jesteś sam. Myslę bardzo podobnie, a to co ci księża wyprawiają rzeczywiście woła o pomstę do nieba. Osobiście wiem co porabiają w wolnym czasie a z kim ? z babami oczywiście ! Robią co im się żywnie podoba. Ot to nasi duszpasterze.
popieram tę opinię 69 nie zgadzam się z tą opinią 65
Myślę że pana wiara jest strasznie zubożała. Co to pana obchdzi co ksiądz robi w wolnym czasie. A za grzechy bedzie nas rozliczał sam Pan Bóg. Radzę panu zająć się własnym życiem i zacząć się modlić bo jest pan bardzo daleko od Boga. A kto jest daleko od Boga ten jest blisko szatana.
popieram tę opinię 59 nie zgadzam się z tą opinią 51
Myślę, że pan ma jakieś problemy ze sobą i ze swoją wiarą, do kościoła się chodzi aby się modlić do Boga i na tym się skupić a nie obserwować księdza, ministrantów i jeszcze coś tam. W naszej parafii jest super!!!!!! a jak się podoba to poszukać sobie innej parafii a komentarze zastawić dla siebie.
popieram tę opinię 69 nie zgadzam się z tą opinią 61
Przypadkiem weszłam na forum.Czytam i oczom nie wierzę ile złośliwości w ludziach.Obserwuję naszego proboszcza i jestem pełna podziwu.Ten człowiek tak ciężko pracuje nie co jego poprzednicy.Sam wykonuje pracę budowlańca,ogrodnika-widziałam jak kosił trawę na cmentarzu -wraz z ojcem Wiktorem.Szanuj się proboszczu bo ludzie ciągle będą gadać a Ty tak zmizerniałeś.
popieram tę opinię 78 nie zgadzam się z tą opinią 48
A czy ktos moze mi powiedziec jak zamowic intencje mszy sw. i ile to kosztuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przez internet, albo w zakrystii po każdej mszy świętej można zamówić intencję. Kościół to nie rynek. Kto ile może dać, ten na swój sposób wspiera parafię. Nie ma jakiejś ustalonej kwoty za mszę.
popieram tę opinię 47 nie zgadzam się z tą opinią 0
kazdy chcialby znac ta prawde
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0
na ile kogo stac
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0
ta msza jest dla dzieci i niech ksiadz lata i pisze na tej tablicy to dla naszych dzieci a Pana zapraszamy na msze na godzine 10
popieram tę opinię 51 nie zgadzam się z tą opinią 7
ale to się działo na każdej mszy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak się wam podobają rekolekcje bo jeszcze pozytywnej opinii nie słyszałem
Dla nie wtajemniczonych |"prowadzi je" małżeństwo
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 24
Mi się bardzo podobały, gdzie jest napisane że rekolekcje powinien prowadzić tylko i wyłącznie Ksiądz.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 5
jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Uważam, że mamy świetnych Księży i świetnego Organistę .
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 46
księży tak ale organistę nie będe komentował coraz mniej osób śpiewa
popieram tę opinię 66 nie zgadzam się z tą opinią 19
Czytać chyba każdy potrafi.
Tekst jest wyświetlany na monitorach.
Więc raczej nietrafione jest to że ktoś nie śpiewa bo nie zna słów.
Jeżeli ktoś uważa że mamy kiepskiego organistę niech wybierze się na msze do Wejherowa. W "Leonie" graja tak jak u nas trzydzieści lat temu.
A obecny organista jest OK.
popieram tę opinię 56 nie zgadzam się z tą opinią 59
Mieliśmy wspaniałego organistę ale nie wiem co się stało czy jest na urlopie czy też został wymieniony - obecny to tragedia
popieram tę opinię 62 nie zgadzam się z tą opinią 16
Kiedys to byli księża a teraz to tragedia jest
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 45
bo jest tragedia wszystkie pieśni są na jedną melodie mieliśmy wspaniałego organistę
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 25
tak to prawda; mamy takie cudowne polskie kolędy a w kościele organista gra piesni nie znane parafianom i bez melodii
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 29
Dlaczego tak sie czepiacie.Nareszcie piesni sa takie jak powinny byc,tyle lat w kosciolach spiewalo sie piesni smutne jak lament.Nasz organista wprowadzil piesni ,ze ch ce sie spiewac.Komu sie spiewa zle to znaczy ,ze nie potrafi spiewac-wiec niech nie spiewa i nie przeszkadza.Az zal czytac ta krytyke i wieczne biadolenie.Nowy ksiadz ble...ble.Nowy organista ble...ble.Jakas zmiana juz biadolenie.Powodu do krytyki nie ma ale zawsze ktos go znajdzie i to chrzescijanie ech...
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 28
jakoś jak był poprzedni organista to tak niebyło jak teraz ludzie byli bardziej rozśpiewani nawet forum niebyło a to że są napisane pieśni to nic niezmienia np w gościcinie jest także a ludzie są bardziej rozśpiewani
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 23
Każdy organista ma wręcz obowiązek wprowadzania podstawowych pieśni kościelnych, zamieszczonych w śpiewniku ks. Jana Sidleckiego. Jest to podstawowe minimum, gdyż lista zalecanych przez KEP śpiewników liturgicznych jest znacznie większa. A więc każdy wykształcony muzycznie organista jest zobowiązany zarówno przepisami licznych dokumentów, dotyczących liturgii świętej, jak i warunkami umowy o pracę, aby zapoznawać parafian z podstawowymi pieśniami liturgicznymi. Więc wstyd i hańba tym wszystkim, którzy mało tego że nie znają elementarnych pieśni kościelnych z obowiązkowego śpiewnika liturgicznego ks. Jana Siedleckiego, to jeszcze na dodatek obrzucają oszczerstwami organistę, który od kilku lat stara się ich tym podstawom nauczyć. Najzwyklejsze lenistwo i niechęć do nauki!
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 31
Absolutna racja. Poprzedni organista/organiści (bo przecież od kilkunastu lat parafia nie miała nikogo na stałe) w kółko śpiewali i grali to samo. I to ma być OK? To że ktoś jakiejś pieśni nie zna wcale nie oznacza, że rola organisty sprowadza się tylko do wykonywania utworów popularnych/znanych. Nic bardziej mylnego! Każdy organista powinien odpowiednio dobierać pieśni na Msze Święte, żeby swoją treścią w jakiś sposób nawiązywały do Liturgii Słowa z danego dnia (korzystając przy tym z podstawowych śpiewników liturgicznych). Bo właśnie takie są zalecenia większości Diecezjalnych Instytutów Muzyki Kościelnej w Polsce, a przede wszystkim Instrukcji Episkopatu Polski nr 36. Więc jak czegoś nie znasz, to włącz mózg, wytężaj słuch i się ucz, a nie narzekaj ! Bo to jest tak samo, jakbyś przyszedł do luksusowej restauracji i miał pretensje do szefa kuchni, że powpisywał do Menu kilkadziesiąt różnych gorących dań, z których Ty znasz tylko pierogi ruskie i schabowe :-) To że organista chcę nam przybliżyć bogactwo rozmaitych utworów liturgicznych, zaczerpniętych z wielowiekowego skarbca polskich pieśni kościelnych (w tym ze śpiewnika ks. Jana Siedleckiego) tylko dobrze o nim świadczy !
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 34

a co sądzicie o nowym organiście ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

W tej chwili organista to porazka. Z reszta w Wejherowie tez nic lepiej nie jest. Z tego co obserwuje dobrzy organisci sa w kaszubskich parafiach wiejskich np: Bojano, Szemud
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie módlcie się i pracujcie a nie komentujcie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Najwieksza porazka sa ''wierni''. Na codzien ich zachowanie nie ma zbyt duzo wspolnego z poboznoscia ale w niedziele to aniolki ktore zywcem do nieba by wzial . Oczywiscie nie wszyscy pewnie ale z tych ''goracych'' katolikow ktorych znam to wszyscy . Chodza do kosciola zeby wies widziala . Ale Pan Bog tez widzi . Ktos kiedys powidzial ze Kaszub to taki czlowiek co modli sie goraco w kosciele, a jak z niego wyjdzie to z.......li rower ktory pod kosciolem stoi . Cos w tym jest
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wczoraj byłem na Nabożeństwie Fatimskim w Szemudzie, ale tak fatalnie zagranej pieśni Zapada zmrok to jeszcze nie słyszałem.
Po prostu się załamać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

widzisz drzazgę w oku u innych ale....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

według mnie organista jest super bo śpiewa pieśni które znam:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12

Załamany słuchacz skoro jesteś takim znawcą i kogoś publicznie krytykujesz to podpisz się z imienia i nazwiska. Nie jesteś wcale taki anonimowy jak ci się wydaje!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

Jesli chcecie posłuchać prawdziwego organisty to zapraszam do Wawrzyńca w Luzinie . Pan Artur to prawdziwy mistrz . Czołówka u nas na Pomorzu
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zresztą byłam na mszach w Bolszewie i Luzinie . To jest przepaść , nie mówiąc już , że Luzino ma piekny zabytkowy, duzy kościół, ale organizacja tam jest zupełnie na innym poziomie . Za rządów nowego proboszcza równiez. Przykładają się do tego co robią . Obejście wokół kościoła ekstra zadbane i czyste . Tak trzymać!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak oceniacie nowego organistę? Polecacie?
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 17

Za darmo bym jego niechciał ale jak kto uważa
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 24

Według mnie jest o wiele lepszy od poprzednika. Chór zaczął się częściej pojawiać i nie śpiewa wkoło tego samego. Jest progres.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 17

Obecny organista to dramat... Odrazu widać i słychać, że jest samoukiem i że nie ma żadnej szkoły muzycznej ukończonej, nie mówiąc już o studiach wyższych... :(
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 20

A szkoda że nie powiesz mu tego w twarz. Albo jeszcze lepiej idź graj za niego to zobaczymy czy będzie lepiej.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 7

Popszedni miał piękną barwę głosu. Wprowadzał też wiele kaszubskie pieśni. Ludzie szanowali p. Mateusza a on ich.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 16

Poprzedni wprowadził wiele kaszubskich pieśni. Potrafił szanować ludzi i przez parafian był też szanowany. Szkoda tylko że pan Mateusz tak krótko u nas pracował...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 12

Sam odszedł i z tego co wiem przeniósł się do Warszawy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zabrzmiało to tak, jakby poprzednicy i obecny organista nie szanowali ludzi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

No nie do końca sam... Nie przedłużyli mu umowy :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

A napisał podanie???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

A to już pewnie wie tylko On i Proboszcz.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Parafia ma cały czas tzw organistę który w ponad 98% sam śpiewa i ksiądz śpiewa by zachęcić ludzi lecz z marnym skutkiem . Kiedyś to był porządny organista . Niepolecam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od koscioła w Leonie to się człowieku odczep bo nie wiesz co mówisz Bardzo dużo ludzi z Bolszewia przeniosło się właśnie tam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak tylko ty takie brednie gadasz! Żeby przybliżyć się do Boga trzeba się w swoim środku wyciszyć! A nie modlić się do obrazka i pedofila księdza!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam !!! parafia była lepsza ,straciła swój blask organista do wymiany całkowicie !! w 99% ksiądz śpiewa i organista
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry