Widok

Parkowanie-Imbirowa

Myślę, że temat parkowania już był poruszany wielokrotnie na forum, jednak tym razem moja uwaga skierowana jest głównie do mieszkańców ulicy Imbirowej.Więc drodzy mieszkańcy, którzy stawiają swoje samochody na środku drogi, nie chce im się przejść te 100m z parkingu przy Pszennej, czy nie chce im się odśnieżyć swojego miejsca parkingowego, nie mają zamiaru zrobić sobie porządku na podjeździe i w garażu.Nie mam zamiaru codziennie jeździć slalomem bo ktoś jest na tyle leniwy, że jego samochód stoi zaparkowany na środku drogi, gdzie defacto nie ma prawa stać!!Ewenementem już są dla mnie właściciele Laguny i 206, którzy nawet nie potrafią zaparkować prosto lub "przytulić się" do swojej posesji tylko blokują cały pas.Jak ma być dobrze odśnieżona droga jak stoicie na środku?Jak można bezpiecznie przejechać skoro zdarzało się tak, że na tyle pomysłowi "kierowcy" mieszkający naprzeciwko siebie stawiali swoje samochody na ulicy.Do tej pory rozmowy na forum na temat parkowania nie przynosiły żadnych skutków, ale ja nie mam zamiaru dłużej tego tolerować, przynajmniej na mojej ulicy.Przypuszczam, że wszyscy mieszkańcy, którzy wykupili miejsca parkingowe i parkują na nich samochody, mieszkańcy, którzy parkują swoje samochody w garażach i na podjazdach przyznają mi racje.A już na pewno kierowcy większych samochodów, które też czasami jeżdżą naszą ulicą.Wiec albo zaczniecie parkować swoje samochody zgodnie z przepisami, albo zostaną podjęte odpowiednie kroki, które na pewno zmotywują kierowców, którzy parkują samochody na ulicy o skorzystanie z tych kilku miejsc przed osiedlem.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na wjeździe do osiedla stoi znak informujący o strefie zamieszkania więc jasno i wyraźnie mówi o tym, że nie można parkować poza miejscami do tego wyznaczonymi.Do tego każdy mieszkaniec osiedla podpisując regulamin wiedział, że mówi o on o tym, że jest to droga pożarowa i nikt nie ma prawa jej blokować.Ja na prawdę rozumie, że ktoś zaparkuje tak na chwilę bo czegoś zapomniał, bo rozpakowywuje zakupy czy ktoś do kogoś na chwilę przyjechał, ale notoryczne parkowanie na środku drogi to już przegięcie.Mieszkałem kiedyś na osiedlu w Gdańsku, gdzie mieszkańcy kupowali po 1 miejscu parkingowym, a posiadali po 2 i więcej samochodów.Oczywiście pozostałe samochody również parkowali na terenie osiedla.Na drogach, chodnikach i trawnikach.Po przecież bezpieczniej, bliżej itd.I wiecie co?Straż miejska i Policja zaczęły tam przyjeżdżać dziennie.Najpierw były pouczenia, a potem zaczęli wystawiać mandaty.I tak bardzo szybko wszystkie samochody źle zaparkowane wylądowały poza osiedlem.Tu chyba będzie trzeba zastosować tą samą metodę...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli jest to droga gminna to zgłoście to na policje, przyjadą zobaczą i wlepią mandat za blokowanie pasa ruchu to się nauczą parkować a jeśli jest to droga prywatna to nie pozostaje nic innego jak konfrontacja twarzą w twarz
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram w 1000 %, nie chce hejtowac ale jakim trzeba byc debilem żeby rak stawiać auto !!!!???? Popieram i mam nadzieje ze w końcu ktoś coś z tym zrobi
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Ozonowanie domu (16 odpowiedzi)

Witam wszystkich.Moje dziecko ma alergię i lekarz doradził mi aby co jakiś czas przeprowadzać...

do góry