Widok

Podawanie IP na forum

Teza : Czy podawanie IP przy odpowiedziach jest sensowne i właściwe ? - tego z gwiazdką !

Wiem , czemu ma to służyć - zapobieganiu nadużyciom - ale nie uważam, aby była taka konieczność

Primo
Dużo osób ma internet mobilny, IP zmienia się co chwila wraz ze zmianą stacji do której loguje się urządzenie.
Secundo
Pod nr z .* jest 256 adresów - kilku osobom może wyświetlać się to samo IP.

Problem: taka informacja jest nieprzydatna dla forumowiczów , a jedynie osobom "trzecim" "obcym" lub jak ich tam nazywać.
Podawanie IP nie służy dobru forumowiczów.

Rozwiązanie wystarczające, bez podawania IP do publicznej wiadomości:
Skrypt sprawdzający czy w danym wątku lub nawet lepiej dziale pisał już ktoś "inny" z tego samego IP jeżeli tak to wystarczy info zamiast IP (np: z tego IP w wątku pisali również ..........)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już myślałam, że zanudzę się na deszczowej plaży...
Gburek czuwa... "wie" ... " uważa" i " nie uważa"...

https://youtu.be/1JRD9Syl_Go
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jakbym cię podglądał to bym mógł coś zobaczyć czego później nie dałoby się "odzobaczyć" i mógłbym przez to sobie psychikę spaczyć na resztę życia :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a propos zosia ma muchy w nosie ? już nie wesoła :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napiszę Tobie, że wszelkie interpretacje moich wpisów by your majesty, bywają zatrważające.
Ratuje mnie jedynie ... poczucie humoru i ogromny dystans do siebie samej, lenistwo wiekowe i nałóg innych zainteresowań :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Skrypt sprawdzający czy w danym wątku lub nawet lepiej dziale pisał już ktoś "inny" z tego samego IP"
"np: z tego IP w wątku pisali również .........."
"IP zmienia się co chwila wraz ze zmianą stacji do której loguje się urządzenie"

Ile sieci GSM mamy w Polsce? 4-6? powiedzmy 5... Przy czym ludzie ogarnięci lub biedni korzystają z 2 najtańszych - liczmy więc 3.

Trzy sieci.

Ile osób znalazło by się na takiej liście pod KAŻDYM adresem po... tygodniu :D

Osoby musiały by być przypisane na sztywno do postów - bo np. po dniu-tygodniu-miesiącu z tych samych adresów pisały by zupełnie przypadkiem zupełnie inne osoby. Gdyby było dynamiczne wczytywane z bazy danych zmieniły by się ksywki przy postach sprzed miesięcy lub lat - to bez sensu :)

Problem jest całkiem realny.
Problem jest taki, że BARDZO często w komentarzach pod artykułami (ale tam IP się nie wyświetla, chyba, że odpalisz komentarze z poziomu forum z wyszukiwarki) jacyś pół-debile piszą po 3-4 posty pod rząd, lub odpowiadają na własne wpisy :D

Rozwiązaniem było by usunąć wyświetlanie IP dla nas użytkowników - bo całkowita zgoda, że niczemu nie służy - ale jednocześnie dorzucić jakiegoś moderatora, który kasował by taki spam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
oj tam , przecież taka informacja to nie jakiś wyrok skazujący sądu najwyższego, jasne że IP mogą się dublować w długim okresie czasu, ale w ciągu pytanie-odpowiedź daje to skutek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obawiam się, że nie w długim okresie czasu.

Jak np. jedziesz kolejką do/z roboty i piszesz coś na trójmieście...
Ile różnych punktów z różnymi IP mijasz?
Ile ludzi robi dokładnie to samo? ;)
Obleganych tematów na forum jest mało - poza 'suwaczkami', ale tam jak domniemywam piszą z własnych domów.

Chociaż z drugiej strony... Większość i tak pisze z domu, więc to co proponujesz ma sens. Nie mam pojęcia ile osób korzysta z forum w miejskiej komunikacji albo w knajpach przy kawie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum O forum

jak usunąć własną opinię? (12 odpowiedzi)

jak usunąć własną opinię? nie wyrobiłam się w czasie z edycją i poszło "w afekcie", a nie...

do góry