Widok

Podzielniki ciepła ISTA / skandaliczne rozliczenia w SM "Młyniec" !

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Sposób rozliczania opłat to cały, skomplikowany proces , którego żaden przeciętny mieszkaniec nie zrozumie !
Firma ISTA razem ze spółdzielnią SM Młyniec zarządzają " b. sprytnie i sprawnie" tym procesem !
Niedopłaty w wysokości 1000zł. do 2000zł. na osiedlu SM Młyniec są codziennością !
Golenie stadka owieczek funkcjonuje !
W porównaniu : Kawalerki w SM Przymorze czy w SM 7Dwór opłaty CO są bez rozdzielników !
Rozliczenia CO dokonuje się w/g powierzchni mieszkania ! I to funkcjonuje bez zastrzeżeń !
Często są zwroty !!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkam na Przymorzu. Nie mamy podzielników ale i tak po rozliczeniu sezonu zimowego dostajemy zwroty ok. 1 czynszu.
Mieszkania są "wygrzane", suche bez wilgoci i grzyba. Złożyć wniosek na Walne o zniesienie podzielników i go przegłosować, ale trzeba się zorganizować i pójść na Walne. Warto zawalczyć.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli weźmie Pan Uchwałę o rozliczaniu energi cieplnej przyjetą w SM Młyniec to wszystkiego się PAn dowie, nie wiem w czym problem Matematyka to trudna sprawa? czu czytanie ze zrozumieniem szwankuje
Jeśli chodzi o zwroty w innych SM to słowo ZWROT mówi iż koszty co zużycia były niższe niż zaliczki w czynszu
Jeśli Pan chce to proszę wpłacać dwa razy większe zaliczki to będzie miał PAN zwroty
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 18

Czy pisal to ktos z Tady Nadzorczej ktora wymyslila to to rozliczenie za ogrzewanie. Koralgolu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Żaden członek rady nadzorczej lub zarządu lub pracownik SM tylko zachęcam do zapoznawania się z regulaminem a później można negować Gdybyś miał rozeznanie to w innych SM lub współnotach mieszkaniowych jest jeszcze gorzej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 14

Ogrzewanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pieprzysz człowieku jak przetrącony.
Mój ojciec ma mieszkanie we wspólnocie mieszkaniowej o powierzchni takiej jak posiadam ja na Zaspie Młyńcu . On nie ma podzielników i płaci za ogrzewanie od powierzchni lokalu , ja płacę zgodnie z odczytem podzielników . Płacimy praktycznie takie same zaliczki miesięczne na rzecz C.O. On w przeciwieństwie do mnie ma cały sezon zawory na kaloryferach odkręcone na "5" ja praktycznie cały czas zakręcone . W zeszłym sezonie kilka dni używałem kaloryferów i miałem dopłatę ponad 300 złotych . Ojciec dostał 300 złotych zwrotu bo jak powiedzieli we wspólnocie : "zima była słaba i nie było mrozów to i są zwroty".
Podzielniki to największy wałek wszech czasów . Ludzie dali sobie wcisnąć kit że będą płacili za rzeczywiście zużyte ciepło a tak nie jest.
Zarabiają na tym tylko cwaniaki za spółdzielni.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jeśli już chcesz coś udowodnić to proszę podać zestawienie opłat i rozliczenie to zobaczymy kto ma racje. Bo może okazać się że porównujesz nieruchomość ojca z roku 2010 z dociepleniem i nową technologią z budynkiem z 1980 roku - jakich większość w Młyńcu. Albo daj jakieś dowody jak zarabiają 'cwaniaki' z SM? czy przelewają na swoje konta nadwyżki z zaliczek czy też mają swoją firmę do odczytów Czy wynoszą w siatkach ciepło do swoich domów ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12

Koralgol za bardzo sie tlumaczysz a mieszkancy i tak swoje wiedza.nie masz racji.A jaka jest Rada Nadzorcza to mozna sie przekonac na wyborach.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

W przyszłym roku do sejmu trafi ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych . Wybory prezesa będą się odbywały w wyborach bezpośrednich przez wszystkich członków spółdzielni , będzie też wiele innych ciekawych zmian . W wielu spółdzielniach już mają pełne gacie te towarzystwa wzajemnej adoracji :)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4

Może spotkania najlepszych klientów GPEC organizowane są na Karaibach a ISTY na Arubie. Oczywiście wraz z rodzinami? A blok w którym mieszka mój ojciec zbudowano w 1973 roku . Drogi misiu wałki robi się w kulturalny sposób .
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Podzielniki to patologia która służy tylko okradaniu lokatorów .
biznes.interia.pl/finanse/news-kilka-tysiecy-zlotych-doplaty-za-ogrzewanie-mieszkancy-sa-zs,nId,5010895
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co za bzdury !!!zaliczki są całkiem duże trzeba zakręcać kaloryfery a dopłaty i tak są ogromne.Porażka.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
Skandaliczna sprawa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zaspa

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

Pilotów 21 (14 odpowiedzi)

Inwestycja uzupełnia zabudowę rozwiniętej infrastrukturalnie dzielnicy. Przyszli mieszkańcy na...

do góry