Widok

Pogoda

Pogoda na sobotę według Onetu:
Pochmurno
Temp.: 10/12 °C
Wiatr: 18 km/h
Deszcz: 1.0 mm

Wiatr mógłbybyć słabszy ale poaz tym całkiem sympatycznie :4)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najważniejsze to to ażeby nie padało. Jeżeli bowiem się rozpada wówczas tych którzy ukończą trasę można będzie zapewne zliczyć na palcach obydwu dłoni. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie chce krakac, ale ogladalem pogode i ma padac przez caly łikend : ) miejmy nadzieje ze jednak nie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nejlepiej odpuścić sobie długoterminowe, szczególnie polecam sprawdzić meteo.pl (ICM) najlepiej w dniu startu (prognoza jest do ok. 48h)

pozdrawiam,
Joseph, "Wszystko za WINO"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ICM ostatnio też dwał ciała
na Spirosie miało wogóle nie padać a siąpiło przez pół nocy
ale mały deszczyk nie jest zły o ile nie jest zbyt zimno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj racja - cieszyłem się przed Spirosem, że w nocy tylko 0.2mm opadu a tu chyba było co najmniej 2.0mm. Pozostaje nadzieja, że jesli teraz (godzina 10:15) na Onecie piszą, że będzie 4.8mm to jest to znowu pomyłka i bedzie 0.0 dupa kocia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedynym ratunkiem dla nas jest niz ze wschodu, ktory nam zamiast deszczu snieg przyniesie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie niektorzy zaraz mnie zakrzycza, ale mowiac szczerze - ladna pogoda robi z harpagana wycieczke krajoznawcza, a z nazwy jest to rajd ekstremalny. To bedzie moj 4-ty start w harpie (dotychczasowe mialy piekna pogode), i troche mi sie kusi, zeby pogoda sie zalamala i bylo troche np. deszczu. :) pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to masz załatwione. Znudziło mi się już załatwianie ładnej pogody u św. Piotra. Zresztą w tym roku załatwił mi ją już tyle razy (Wolin, Harpagan, Zażynek, Kampinos, Kierat i jeszcze 3 inne wypady w góry), że aż mi głupio prosić go znowu. A ponieważ kupiłem sobie piękną przeciwdeszczową kurteczkę (nie zgadniecie, kto mnie w sklepie obsługiwał, chociaż prawie wszyscy znacie tego gościa), muszę ją wypróbować w ekstremalnych warunkach. Do zobaczenia w skąpanej w deszczu Kościerzynie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też optuję za deszczem, fajnie bedzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgłaszam reklamację w sprawie nocnej odwilży na Wolinie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co to za odwilż była nocą? W sobotę to się dopiero chlapa zrobiła. Ale wtedy ja grzałem się już w łóżeczku, a niektórzy siedzieli w beczce, jakby im za sucho było. Ale deszczu podczas marszu nie zanotowałem, więc na pogodę narzekać nie przystoi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co to to nie!!! żadnego deszczu. jak narazie u nas mróz (powaga - dzis w dzień byl lód na płytkich kałużach) na piątek wieczór przewidziane opady ale myśle że zacznie w sobote od rana. pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak. Deszcz, wiatr. To pogoda jaka lubę najbardziej. Nawet parasola nie da sie rozłożyc. K
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To chyba wrcamy do puckich tradycji ...

Piątek wieczór i noc
możliwy deszcz. Min: 42° F / 6° C Wiatr PdWs 20 mph / 32 km/h
Sobota
możliwy deszcz. Max: 53° F / 12° C Wiatr PdWs 22 mph / 36 km/h
Sobota wieczór i noc
możliwy deszcz. Min: 48° F / 9° C Wiatr PdPdZd 15 mph / 25 km/h

Patrze na te prognozy i wszystkie to samo mniej wiecej - na ciepelko i sloneczko nie ma co liczyc.
Pozdr/Jankes

----
"Time is nature's way of keeping everything from happening at once"
{Woody Allen}
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zaraz moment ...

to jest Harpagan a nie piknik bla snobów, wiec przygotujcie sie na najgorsze :)

yak jest zimno to az sie prosi o podkrecenie lekkie tempa ... stoisz - marzniesz, idziesz - cieplutko :)

loozik ;D

--- --- --- --- --- -->

Powaga zabija powoli; jupi -> bede rzyć wiecznie ^^
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> yak jest zimno to az sie prosi o podkrecenie lekkie tempa ... stoisz - marzniesz, idziesz - cieplutko :)

> loozik ;D

Hehe, ciekawe jakie trzeba by było osiągnąć tempo, gdyby padał deszcz, a temperatura byłaby bliska zeru stopni ;-)). Najprawdopodobniej Harpa zrobiłoby się w 10 godzin :D.

Wczoraj poszedłem sobie połazić po lesie i nawet w dzień przy słonecznej pogodzie zamoczenie stopy w kałuży jest dużym szokiem dla organizmu... Powietrze nawet w dzień jest chłodne. Czuć już na całego tchnienie zimy i w tych warunkach będą problemy z uzupełnianiem płynów (zimne powietrze + zimne napoje = "smocze" gardło następnego dnia :O). Na Harpie będzie się lawirowało między zaziębieniem organizmu i przegrzaniem... I tak źle, i tak niedobrze...

PS. Może śnieg będzie padał ;)).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm - jak bedzie -10 c to bedzie fajnie gdyż przekraczanie rzeczek bedzie sie odbywało ... nie po dnie : )

a ze nieprzyjemnie wdepnać w kałuże ...
podczas moich pierwszych rajdów w porze i pogodzie przypominajacej obecną przeskakiwaliśmy kanał melioracyjny (ok 1,5m szerokosci) pech chciał ze pośliznełem sie przy wyskoku i znalazłem sie po pas (wtedy po pas dzis sporo mniej by było) w zimnej wodzie :( , na szczescie nawet przeziebienie mnie niewzieło wtedy ... jak to mówili -> głupi ma zawsze szczescie :P

to zdazenie czesto sie wspomina przy spotkaniach z uczestnikami tamtego wypadu, a raczej jednym, który nas wtedy prowadził : )

a przy takiej pogodzi jak opisałeś to najgorzej jest przez pierwsze 10 min kiedy organizm nierozruszany i podczas postojów kiedy sie traci ciepło

btw - aby było ciepło podczas marszu, potrzebne jest jakieś paliwo opałowe, ya preferuję czekolade + piwo (trzeba uważać aby niezłapać wilka ^_^ )

--- --- --- --- --- -->

Powaga zabija powoli; jupi -> bede rzyć wiecznie ^^
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja i tak twierdze ze bedzie powtorka pogody z bytowa
czyli zimno zimno zimno :]
najgorzej bedzie wtedy miala obsluga PK ale co tam poradza sobie ludziska :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> a ja i tak twierdze ze bedzie powtorka pogody z bytowa
>
> czyli zimno zimno zimno :]

To wtedy nie było ciepło??? Kurczę... to znaczy, że będzie dobrze:P

A swoją drogą, nienawidzę mieć mokro w butach.... szlag mnie trafia, nic mi się nie chce i nie mam humoru... No, to będę miał jeszcze jeden PK do zdobycia:P, taki swój, własny...

Co myślicie o sztormiakach? Wieice, takie w holerę długie do ziemi, ciężkie jak szlak płaszcze, najczęściej żółte, do których jedyną drogą dostania się deszczu jest otwór na głowę... choć kaptur jest też potężny i mnie się nie zdażyło podsiąkanie nigdy.

Strasznie to ogranicza ruchy, trzeba to nieść a waży, a jak nie pada to zajmuje ćwierć plecaka ALE jest w tym cieplutko i sucho, wystarczy wtedy zwykła, lekka bluza pod spód. Ze soba wezmę, ale czy z tym pójdę to się okaże na miejscu. Jak będzie siwy dym i pijane węże to się zastanawiał nawet nie będę...

Pozdrowienia, do zobaczenia juz zapewne za jakieś 32 godziny (do pracy sekretariatu)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
meissner napisał(a):


> Co myślicie o sztormiakach? Wieice, takie w holerę długie do
> ziemi, ciężkie jak szlak płaszcze, najczęściej żółte, do
> których jedyną drogą dostania się deszczu jest otwór na
> głowę... choć kaptur jest też potężny i mnie się nie zdażyło
> podsiąkanie nigdy.

no wiesz stormiak czemu nie ale jak sam mowisz jest cholernie ciezki wiec albo nie przemakalnosc w dosc taniej wersji (dobry kolo1 00zl) ;) albo ryzykowanie przemoknieciem

> Strasznie to ogranicza ruchy, trzeba to nieść a waży, a jak nie
> pada to zajmuje ćwierć plecaka ALE jest w tym cieplutko i
> sucho, wystarczy wtedy zwykła, lekka bluza pod spód. Ze soba
> wezmę, ale czy z tym pójdę to się okaże na miejscu. Jak będzie
> siwy dym i pijane węże to się zastanawiał nawet nie będę...

jak wyzej to jak chcesz to nies jak nie to niebierz wybor nalezy do ciebie !!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
meissner napisał(a):

> Co myślicie o sztormiakach?

W sztormiaku deszcz cię nie zmoczy ale i tak bedziesz mokry.
Wszytsko co wypocisz zostanie pod sztormiakiem.
A jest tego dobre parę litrów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zajrzyjcie sobie na te linki:
http://www.imgw.pl/wl/mapa?row=19&col=44
oraz
http://pogoda.onet.pl/0,527,38,miasto.html
Oby dwa dotycza Koscierzyny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest prognoza na sierpien ;)))))))

Pozdrawiam!

Tomek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzwoniłem do Kościerzyny - jest ładnie, chmur niewiele, deszczu się nie spodziewają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to fatalnie :>>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wolisz chodzić w deszczu, czy również uważasz, że jak jest "ładna" pogoda, to się kiedyś zmieni na "brzydką"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to drugie :) ale deszcz to chyba też drugie imie uczestnika harpaganu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najdokładniejsza prognoza jest na http://meteo.icm.edu.pl/ wg niej trochę popada po 13, ciekawe czy się sprawdzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To na mecie trzeba się będzie zjawić przed 13. ;-)).

Do zobaczenia na trasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie rób jaj.
rekord trasy urywa sie jak Bubka, po minucie ;)
powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taaaa troche popada ok 13 a o 15 bedzie lało ...to troche to ma byc przechodzący front ...
Pozdr i do zobaczenia /Jankes
----
"Time is nature's way of keeping everything from happening at once"
{Woody Allen}
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam wszystkich, wyzwania związane ze zmianami klimatu są niezaprzeczalne i cieszę się, że wasze proaktywne podejście do monitorowania prognoz pogody. Bycie świadomym klimatu wyposaża nas w adaptację i ochronę naszego środowiska. Mówiąc o tym, niedawno odkryłem https://icmmeteo.pl/14694/konin , strona internetowa oferująca szczegółowe prognozy pogody i dane klimatyczne. Jest to cenny zasób, który może rzucić światło na przyszłe zmiany klimatyczne i szersze wzorce środowiskowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0