Widok

Pomalowanie całego auta

Witam

Chcę pomalować całe auto, 5drzwiowe punto. Szukam lakiernika, który w miarę normalną cenę mi powie, a nie 400zł za element, bo wtedy to lepiej kupić 2 auto :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
400 za element to dużo? Policz jakie koszty ponosi lakiernik, ile pracy musi włożyć w przygotowanie do lakierowania. Jak chcesz tanio to kup olejną, pędzel lub wałek i pomaluj sam.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
400x 4 (drzwi ) = 1600
400x 3 ( maska, klapa dach ) = 1200
400x 4 ( błotniki ) = 1600
400x 2 ( zderzaki ) = 800

5200zł za pomalowanie auta, sprawdź sobie że punto I zadbane z gazem kosztuje 4tysiące :) W dodatku sprzedam swoje np. za 2,5k pln to mam na paliwo na cały rok + opłaty.

Zastanów się anonimie co piszesz oraz popytaj jakie są ceny :)
Za 2tysiące to ja auto okleję folią zmieniające kolor i mam na około 5lat spokój
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jak się nie opłaca remontować to wyzłomuj. Myślisz, że jak auto kosztuje 4000 zł to naprawa nie może przekroczyć 10% jego ceny? Takie są ceny w warsztacie lakierniczym i nikt tego taniej nie zrobi. Chyba ,że na wsi u farbochlapa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Są dwie opcje. Za około 3500-4000zł można pomalować całe auto w zakładzie lakierniczym - w miarę profesionalnie :)

Opcja tańsza 1500-2500zł - malowane u pana "tadzia" w garażu. Cena w zależności od koloru, jakości materiałów jakie mają być użyte itp. Trzeba liczyć się z kurzem wklejonym w lakier itd.

A no i ceny oczywiście za malowanie tylko z "zewnątrz".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Najtaniej jest kupić bilet miesięczny i przesiąść się na komunikację miejską jak kogoś nie stać na eksploatację samochodu. Ludzie kupują jakieś graty za kilkaset złotych i dziadują na każdej naprawie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moje auto malowałem sam w garażu. Koszty: 1200 PLN kompresor, pistolet, wąż, 400 zł za podkłady antykorozyjne i akryl, 185 zł za lakier, 90 zł za klar, kilkadziesiąt złotych za rozcieńczalniki z systemu lakierniczego. Do tego doszedł jeszcze papier ścierny i zmywacz APP W900 w ilości 5 litrów oraz 2 rolki ręczników papierowych.

Do tego należy doliczyć 8 dni pracy na rozebranie, szlifowanie rdzy (najlepiej szczotką na wiertarce szybkoobrotowej), podkładowanie, szlifowanie, ponowne podkładowanie, lakierowanie, szlifowanie lakieru. Lakiernik oczywiście zrobi to szybciej. Robocizna jakieś 2500 zł + materiał to moim zdaniem uczciwa cena.

Nie narzekaj na "dziadowanie na naprawie". Samochód ma być tani w eksploatacji i nie widzę konieczności odwiedzania drogich warsztatów lakierniczych z powodu jakiś tam rysek. Takie auto wystarczy tak naprawdę, że nie będzie rdzewieć.

Na to wystarczy dobra farba epoksydowa (oczywiście tylko 2-składnikowa) za 50-100 zł/kg, kawałek papieru ściernego, nitro do odtłuszczania i pędzel.

Auto będzie wyglądać fatalnie, ale po 2 latach od zarysowania nie zrobią się dziury w karoserii. Będzie tanio i trwale.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
po co malować i tak za chwilę będzie poobijany. Ja tam pierdzile, jeżdże sprawnym autem,rzeba dbać i pieniędzy nie żałowaćczną stronę thani bo o mec. Jak masz czysty, zadbany samochód to na parkingu tak postawi tobie następny obok, że przez szyber trzeba wsiadać, jak zasyfiały to boją sie ze poobijasz i spokojnie wsiadasz. wypróbowany sposób
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do kosztów, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://citymag.pl/ile-kosztuje-pomalowanie-auta/ . Jest tam wiele cennych i praktycznych informacji, które mogą się przydać. Trzeba znać koszty, aby wiedzieć czy to się faktycznie opłaca czy też nie. Przemyślcie koniecznie ten temat i przede wszystkim przeanalizujecie taki wydatek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na wiczlinie lakiernik po 150 za element robi bardzo ladnie polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja oddałem auto do lakierowania do K&K Wojtanowicz w Gdyni. W swoim garażu zawsze będzie taniej, ale jak chcesz pomalować całe auto dobrze i trwale, to lepiej zgłosić się do profesjonalistów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co oni roboty nie mają czy tacy partacze że wszędzie wciskasz ten spam!?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Myjnia na wiadra (4 odpowiedzi)

Cześć, czy kojarzycie myjnię samochodową na której bez pretensji właściciela można umyć auto...

Мандат (3 odpowiedzi)

Witam, chcę wiedzieć, jaki procent jest doliczany do mandatu za parkowanie. Niedawno przypomniało...

Pomoc przy zakupie używanego samochodu (12 odpowiedzi)

Dzień dobry.Jestem świeżo upieczonym kierowcą - pierwszym w domu.Mamy odłożoną pewną kwotę...

do góry