Widok

Pomocy, wziąłem komuś abonament i przestał płacić

Inne Temat dostępny też na forum:
Witam,wziąłem kiedyś komuś z kim byłem telefon na abonament,a ta osoba przestała płacić. Czy miał ktoś z was taki przypadek? A jeżeli tak,to jak to rozwiązał? Czy jest w ogóle możliwość odzyskania pieniędzy za niezapłacone faktury?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Art..Ty poważnie pytasz?
Z tego co wiem, to można przenieść abonament na kogoś innego, cesja to się nazywa. Ale nie wiem czy to działa w telefoni komórkowej.
Jeśli sprawa była "na mordę"..to sorry Winetou.
..chyba, że dana osoba wypnie się na sprawę...telefon na Ciebie..karta sim też..rachunki... Zgłoś kradzież?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Poważnie.Wiem że jest cesja,ale trzeba mieć kupca żeby to ciągnął dalej.Na mnie był abonament,syn wziął telefon a dziewczyna minuty i karte sim,potem jeszcze chciała internet,a jeszcze potem przestała płacic i się zastanawiam co wymyślić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozwiązać umowę, to czasem kosztuje, ale pewnie i tak bedzie dla Ciebie taniej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zablokuj kartę sim u operatora jako zagubioną. Co prawda aparatu nie odzyskasz ale nową kartę do tego abonamentu otrzymasz Ty i będziesz mógł z niej korzystać skoro i tak musisz płacić rachunki. A pieniędzy za zapłacone faktury nie odzyskasz bo Ty jesteś stroną umowy.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Karta jest zablokowana,ale chcę żeby ta osoba zapłaciła za to co wydzwoniła albo jak się da udowodnić że używała to nawet żeby zapłaciła kare operatorowi i gotowy jestem iść do sądu.Tylko zastanawiam się jak to udowodnić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Art. Jesteś bez szans. Odpuść sobie albo załatw sprawę po męsku.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można udowodnić to chociaż by tym gdzie logował się dany nr,albo chociażby na jakie nr dzwoniono,ale rozmawiałem z operatorem i tylko sąd tego może zażądać.Poza tym operator ma możliwość podać chyba na jaki adres przychodziły maile.To jest elektronika i myśle że z udowodnieniem nie powinno być problemu,w końcu jak policja znajduje większość poszukiwanych?Właśnie przez takie rzeczy.Tylko żeby sąd chciał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tyle, że w którymś z kilku regulaminów jest napisane, że karta sim oraz telefon jest Twoją "własnością" i oni nie odpowiadają za udostępnienie osobom trzecim.
Zatem lipa.
Chyba, że gruby pas i po tyłkach łoić smarkacza aż sam nie odpracuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oni nie odpowiadają,ale osoby trzecie za to że używały to już chyba tak.Bo powinny zapłacić przynajmniej za to co wydzwoniły.A to jest dorosła osoba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zawsze możesz zgłosić kradzież/zagubienie. Blokują starą kartę, a w zamian dostajesz d*plikat.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie odczytałam, że karta już zablokowana :).

Coś mi się wydaje, że te pieniądze raczej nie będą do odzyskania - nawet na drodze sądowej. Może ktoś się zreflektuje i odda pieniądze po dobroci?? Chociaż, pewnie naiwna jestem ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj chyba tak.Myśle że osoba tak zachowująca się,nie jest z tych chętnych do oddawania.Ale bądźmy dobrej myśli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W tygodniu pójdę do prawnika i zobaczę co się da zrobić.A moze tu jest jakiś prawnik?Bo ja inna branża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
goopich nie sieją
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chciałem pomóc bo miałem zniżkę.Okazało się że jednak nie jest najgorzej,internet umowa do stycznia a telefon do kwietnia to wykorzystam.Chciał bym tylko odzyskać to co wydzwoniła ta osoba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Myślę iż będziesz miał problem z odzyskaniem pieniędzy,
chyba ,że faktycznie ta
osoba się poczuje "odpowiedzialna"
Na Wojska Polskiego jest bezpłatny punkt pomocy prawnej .Trzeba
trochę poczekać na termin ,ale może pomogą?
Na Opolskiej 8 koło hali sportowej ,bokiem do SP 80 widziałam ,że jest też prawnik ( tutaj zapłacisz za poradę)
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widziałem,koło fryzjera.Dzięki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Mam podobna sytuacje, w gre w chodzi prawnik i donos do prokuratury o popełnieniu przestepstwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To będzie bardzo kosztowna lekcja życia. Jak się człowiek pod czymś podpisuje to za to w całości odpowiada. Wina osoby trzeciej jest trudna do udowodnienia. Do prokuratury donosów już się nie piszę, teraz składa się wnioski. I chyba chodziło o pozew, do sądu bo prokuratoria nie zajmuje się takimi drobiazgami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

O jakim przestępstwie mówisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Udało mi się udowodnić w sądzie to że numery były używane przez inną osobę, a komornik odzyskał należność:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cześć mam podobna sytuacje... na bardzo dużą kwotę... czy mogłabym się z tobą jakos skontaktować, abyś mi nakreślił jak udało Ci się tą sprawę doprowadzić do końca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez bym prosił o informacje jak wyszedłeś z tej sytuacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam podobna sytuacje prosze o wiecej szczegolow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kryminalne Trójmiasto

Poszukiwany: Marcin Kropidłowski (44 odpowiedzi)

Marcin Kropidłowski . Rodzice: JADWIGA, GERARD Data i miejsce urodzenia: 1981-05-28,...

Zaginiony: Jacek Adamczyk (15 odpowiedzi)

Jacek Adamczyk . ur. 20.10.1966 r. zam. Gdańsk, ul. Arkońska 244/4 Komisariat Policji w...

do góry