Widok

Pompa ciepła rachunki

Cześć - jakie macie rachunki za ogrzewanie pompą ciepła (bez PV) - dom ok. 250 m2 - przykładam się do kupna i szukam za i przeciw??? Czy są metraże domów powyżej, których nie opłaca się instalacja pompy????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

+/_ 2500

To koszty bez PV?

Tak, tak zakładaliśmy, że bez

To chyba całkiem przyzwoicie ta eksploatacja wychodzi, a jak to nie tajemnica to skąd braliście pompę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nam zakładał Pan Damian z Bojana, bardzo dobry kontakt i ogólnie do polecenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja zdecydowałem się na pompe defro dhp. Rachunki spadły prawie o połowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Też przymierzam się do montażu pompy ciepła od Defro. Myślicie że warto dołożyć do tego rekuperację?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bardzo lubię takie nienachalne, ukryte reklamy. Zaraz się dowiem kto wam zakładał. Super
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja zdecydowanie nie polecam pompy defro dhp

o połowę to znaczy o ile? - ile realnie płacicie rocznie za ogrzewanie PC?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet jeśli kupiłeś to coś i przepłaciłeś ok 50 procent w stosunku do pomp renomowanych producentów którzy mają takie urządzenia od lat to nie ciesz się za bardzo, bo jest mnóstwo blędów wieku dziecięcego i potrwa to jeszcze mnóstwo czasu.

Wszystko co przynosi oszczędności warto instalować.

Nie ma co kupować pompy ciepła pod wpływem impulsu, najlepiej sobie dobrze przeanalizować każdą propozycję i tutaj na pewno pomocny będzie taki ranking https://nachlodno.pl/pompy-ciepla-ranking/ . Opisane są tutaj wady i zalety poszczególnych modeli oraz wypisana jest specyfikacja zatem można od razu rozeznać się w propozycjach. Dobrze byłoby też poradzić się specjalisty
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pewnie lepiej byłoby poszukać jakichś artykułów o pompach ciepła jak ten: http://www.studiodeco.pl/czym-sa-pompy-ciepla-jak-dziala-pompa-ciepla-w-domu/ i jak najwięcej o tym poczytać, aby wiedzieć, w co inwestujesz. To duży wydatek, ale wiąże się też ze sporymi oszczędnościami.

jasne że tak, zakładajcie wszyscy fotowoltaiki, pompy Ciepła. Zobaczymy ile pociągnie ta nasza stara wiejska sieć energetyczna, zaraz będzie płacz że za wysokie napięcie a zimą że za niskie Takie będzie obciążenie sieci, że żadna pompa nie ruszy, bo wywali z zbyt niskiego napięcia. a teraz wywalają falowniki bo napięcie ponad 253V. Zakładajcie dalej..

"Jeszcze żeby tej elektryki nie było, to byłabym już spokojna"

Inne tematy z forum Bojano

Dodatek węglowy (17 odpowiedzi)

Czy ktoś z Państwa , kto złożył wniosek o dodatek węglowy dostał już chociaż decyzję? Bo wiem, że...

Lista afer Ryszarda Kalkowskiego (82 odpowiedzi)

W związku z licznymi wątkami, w których pojawiają się różne informacje, potwierdzone lub nie,...

Szkola podstawowa w Bojanie (11 odpowiedzi)

Witam, przeprowadziłam się do Bojana i tym samym zapisałam dziecko do tutejszej szkoły,...

do góry