Jestem mamą nowej uczennicy, która rozpoczęła naukę w SP w Łęgowie od klasy 5. Mam porównanie do dwóch innych szkół w Gdańsku. Przyznaję, że po przeczytaniu opinii obawiałam się zmiany szkoły. Jednak muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Nie wiem, może zmienili się niektórzy nauczyciele, ale stwierdzam, że poziom jest taki, jaki powinien być. Absolutnie w niczym ta szkoła mnie nie zawiodła, wręcz przeciwnie. Obserwuję zeszyty córki i zadania domowe i sprawdziany i stwierdzam, że wszystkie przedmioty są na wysokim poziomie. Pani z matematyki jest miła, bardzo dobrze tłumaczy, ćwiczy z dziećmi zadania, powtarza - jest lepiej niż w ostatniej szkole. Historia - bardzo wysoki poziom, widać, ze Pan kocha to co robi. Moja córka osobiście uwielbia biologię i naprawdę dużo umie. Jeśli ktoś myśli, że w innych szkołach jest lepiej, to jest naiwny. Jeśli chodzi o język angielski, to proszę się nie spodziewać, że dzieci będą mówić płynnie tylko po lekcjach w szkole, gdyż taki jest system przyswajania języka. 3h tygodniowo to za mało, aby na tym etapie znać język, nie oznacza to jednak, że w klasie maturalnej, dziecko nie będzie na bardzo dobrym poziomie. Ponadto, co dla mnie jest istotne córka nie spotkała się z agresją w szkole. Mam nadzieję, że tak będzie dalej. Najistotniejsze jest jednak dla mnie to, że zrobiłam "wywiad" wśród sąsiadów - dotarłam do matek z klasy 8 zeszłego roku - wiele dzieci dostało się do liceów takich jak nr 1, 2, 8 w Gdańsku - to świadczy, że szkoła ma dobry poziom.