Widok

Praca jako agent nieruchomości

Witam,

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć o tej pracy? Mi zaproponowano podstawę (1600 brutto)+ prowizję. Czy faktycznie można zarobić coś sensownego w tej branży? Fakt nie mam doświadczenia w nieruchomościach, ale kontakt z klientem miałam od zawsze i nie było to dla mnie trudne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystko zalezy od Twoich umiejetnosci i od tego, od czego dostajesz prowizje.. pamietaj jak obecnie wyglada rynek nieruchomosci, jest duzo na sprzedaz a malo chetnych aby kupic.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja prowizja(15-30%) od prowizji którą bierze biuro(3% od wartości transakcji) . Wiadomo umiejętności ważne, wydaje mi się, że dam sobie radę. Tylko jest mały haczyk-okres próbny siedzę w biurze przez 2 miesiące i wkuwam wszystko za 600 zł za miesiąc.
Jestem już prawie 4 miesiące bez pracy i po prostu nie wiem czy się na to rzucać czy jeszcze szukać i czekać aż wpadnie coś fajnego. Nie ukrywam, że wolałabym stałą pensję bez żadnych prowizji...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a więc masz prowizję od sprzedaży nie od każdej podpisanej umowy. To ciężki kawałek chleba.. a pracodawcy wykorzystują ile wlezie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lepszy rydz niż nic:) ja wzięłabym te pracę a w międzyczasie szukała innej :) ino nie daj się "wydymać". Rynek rynkiem ale nie można być frajerem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiadomo. Tyle, że ciężko będzie szukać innej, jeśli bym się zdecydowała na tego agenta... Bo jeśli będę 8-16 w biurze, to jak wyjdę na rozmowę kw? Raz, może dwa ściemnię, że do lekarza, ale co dalej? Muszę się zastanowić, może jeszcze ktoś się odezwie z innego miejsca w tym tygodniu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Praca jako agent nieruchomości może być zyskowna, ale po prostu trzeba być skutecznym. Jedni są, inni nie. To nie jest praca od 8 do 16 za stałą stawkę. Niektórzy wypłacają jakieś małe podstawy, no ale naszym głównym zarobkiem jest prowizja. Wiadomo że nikt nam nie da prowizji 10% wartości nieruchomości. Niektórzy sprzedają dużo za mało, agent nieruchomości opycha raz na długi czas za dużo. W tej pracy nie ma widocznych efektów przez całkiem spory okres, więc dlatego łatwo sie zniechęcić. A pracodawcy? Wiadomo, tak jak cała reszta. Jedni uczciwi, inni nie bardzo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiadomo, że trzeba być dobrym żeby dobrze zarabiać. Ale ja nie jestem pewna czy chce dostawać 1100 do ręki i liczyć że wpadnie jakaś prowizja. Bo sprzedać mieszkanie jest chyba gorzej niż buty. Jak by wpadała co miesiąc super :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli macie wątpliwości co do tego typu pracy, to myślę, że warto zerknąć sobie tutaj https://biuro-partner.com/artykul/agent-nieruchomosci-jako-zawod-przyszlosci i poczytać na ten temat. Jest tam wiele ciekawych informacji, z których warto skorzystać. Myślę, że na tej podstawie można nie tylko przemyśleć ten temat, ale również podjąć właściwą decyzje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Praca

Własny biznes do 40 tyś zł (16 odpowiedzi)

Witam macie może jakieś pomysły na własny biznes z budżetem do 40 tyś zł ?? Myślałem nad prostym...

Terminal Kontenerowy w Gdyni (ten, gdzie parkuje prom Stena). (469 odpowiedzi)

Jeśli ktoś potencjalnie zainteresowany pracą w tym Terminalu (nie mylić z GCT z naprzeciwka),...

montex shipyard (19 odpowiedzi)

Ja pracuję od prawie 1 roku i jest ok. Fakt wymagania są duże ale płaca zawsze na czas. Pewnie,...

do góry