Widok

Praca w Trójmieście - jest w ogóle?

Witam serdecznie :) Zamierzamy z mężem przenieść się na drugi koniec Polski, czyli do Was :)
Jest praca dla osoby z wieloma językami, jako tłumacz, nauczyciel, handlowiec z językiem francuskim, angielskim i innymi?
I czy jest praca w mediach/wydawnictwach, jako redaktor, dziennikarz, korektor itp.?
Jak duża jest w tych "branżach" konkurencja? Np. tu gdzie jesteśmy teraz, do pracy w mediach czy wydawnictwach jest 100000 na 1 miejsce, stąd też minimalne pensje :/

I czy praca jest W OGÓLE? :)

Pozdrawiamy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Praca jest owszem dla osób niepełnosprawnych, ze znajomościami, kobiet lekkich obyczajów, mężczyzn z branży stoczniowej :)
Przykro mi takie realia niestety :(

Trzeba mieć duże szczęście aby dostać prace w swoim zawodzie.

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proszę tu jest strona z ogłoszeniami : http://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/?formSended=1&formSendedFrom=advSearchLeft&searchFormSended=1&id_kat=151&slowa_option=all_phrases&slowa=&districtListWhatSelected=--+wybierz+--&f1i=&e1i=&f1i=&wynagrodzenie_min=&data_wprow=addedToday&obList=&order=kody_SMS+DESC%2C+data_wazne_SMS+DESC%2C+data_wprow+DESC&limit=100

(zaznaczyłam tylko dzisiejszy dzień w całym 3mieście)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szukam pracy od lipca (spedycja, transport, prowadzenie biura, handel) póki co bez skutku. Zastanówcie się. Bez znajomości jest ciężko. Moi znajomi własnie po znajomościach mają pracę :/
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
dziękujemy za odpowiedzi, szkoda, że nie są zbyt optymistyczne...
pozdrawiamy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogólnie praca jest, tylko że zazwyczaj kiepsko płatna, na kiepskich warunkach, itd. Nie wiem jak w Waszej branży szczerze mówiąc, tutaj najwięcej ofert to jednak handel, budownictwo, call-center, ostatnio też w branży stoczniowej jest duże zapotrzebowanie. Z językiem francuskim czasami pojawiają się ogłoszenia jako przedstawiciel czy specjalista ds eksportu, helpdesk albo ogólnie customer service w jakichś przedsiębiorstwach. Nie ma tego za wiele, ale przeglądajcie te ogłoszenia na trojmiasto.pl, może akurat coś traficie ciekawego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trójmiasto .pl to najbardziej denny portal, a szukanie tu pracy, a nie rozrywki i newsów jest od czasu wprowadzenia licznych zmian wizerunkowych (czyli tak od X/XI 2013) chyba za karę. Szukajcie na innych profesjonalnych portalach (i nie mam tu na mysli Pracuj.pl czy innych popularnych portali w stylu Jobpilot, Jobleer.pl) takich jak Linkedin, Profeo lub nawet Gowork.pl. Pytajcie też znajomych z Pomorz jesli akurat z tego rejonu Polski ich macie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tutaj macie stronę, na której dosyć często pojawiają się ogłoszenia o pracę dla nauczycieli i pedagogów: http://www.gwsh.gda.pl/pl/zobacz-takze/oferty-pracy.html

Może się Wam przyda.

Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Znalezienie pracy zalezy od: edukacji, umiejętności, doświadczenia, znajomości, miejsca zamieszkania, koniunktury, wymagań i pierdyliarda innych rzeczy. Osobu tutaj odpowiadające nie posiadają żadnej rzetelnej wiedzy na temat sytuacji ogólnej- oni mówią wyłącznie po sobie. Nie mogą znaleźć pracy więc piszą, że nie ma jej wcale. Rozumiem ich, bo z ich perspektywy tak jest. Ale w szerszej perspektywie są to tylko iluzoryczne statystyki- ktoś jednak w trójmieście pracuje, prawda? Trójmiasto ma jedną z najwyższych średnich pensji, prawda?

Do autorów tematu: zrobicie jak chcecie, ale ja osobiście proponowałbym NAJPIERW znaleźć pracę, a potem przenosić się do Trójmiasta. Podawajcie w CV adres znajomego, żeby nie wystraszyć pracodawcy "o boże, z końca Polski, to ja wolę kogoś z okolicy". Nie musi wiedzieć gdzie mieszkacie, jak was zaprosi na rozmowę, to wtedy przyjeżdżacie i już jesteście z okolicy ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
masz prace w 3city jeśli:

- masz status studenta (najlepiej I rok z doświadczeniem w zawodzie)
- masz grupę inwalidzką (najlepiej kompletnie niezdolnego do pracy który jest sprawny fizycznie)
- masz własny samochód i jesteś gotowy/a do używania go w celach służbowych
- jesteś wystarczająco zmotywowany/a do pracy aby znosić wyzwiska, smyranie, niedwuznaczne propozycje
- masz dodatkową prace lub pomaga Ci rodzina aby opłacić czynsz i rachunki, bo z wynagrodzenia kupisz 4x podstawowe rzeczy w biedronce i zastaniesz pusty portfel

zapraszamy do Trójmiasta gdzie bieda wyłazi z kanału a Budyń mówi że żyje się lepiej
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak znasz wiele językowi masz na to papiery to możesz zawsze zarabiać na tłumaczeniach. 3city jest portowe.. Poza tym spróbuj w Implixie.. Branża IT ale znajomośc wielu języków jest bardzo przydatna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To dziwne co piszecie. Sama znalazłam pracę na tym portalu jakieś dwa lata temu i sobie chwale do dnia dzisiejszego. Teraz szukamy dwóch pracowników i uwierzcie mi nie ma ludzi do pracy. Na ofertę odpowiada może ze 20 osób i zazwyczaj są to osoby z zerowym doświadczeniem, o edukacji nawet nie zbliżonej do wymaganej, albo tacy co mają na CV 20 pracodawców w ciągu 3 lat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
dziwne, ja mam jak na moje lata sensowne doświadczenie a pomimo tego mało kto dzwoni, choć fakt, nie mogę powiedzieć, że wogóle nie dzwonią bo ktoś tam się odzywał. Mam tylko nadzieję, że po urlopie macierzyńskim będą chcieli mnie zatrudniać bo na razie większość się bała, że zajdę w ciążę, teraz się będą bali, że będę brała wolne na dziecko. Co za chory system :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Magi, jaka branża i jakie wymagania? O nazwe firmy nie pytam.

Btw, to może warto wziąć kogoś bez doświadczenia i przeszkolić? Jest wielu ludzi, którzy mają potencjał ale nie mają jak zacząć. To jak z rakietą- co z tego, że ma najnowsze zdobycze techniki w luku transportowym, skoro bez wystartowania ta technologia będzie bezużyteczna. Weźcie jakiegoś absolwenta, dajcie mniejszy hajs za możliwość podjęcia pracy na okres próbny, podszkolcie i gotowe. Jeden zamierzający wyjechać z tego grajdołka frustrat mniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś też tak do tego podchodziłam, jednak życie zweryfikowało moje poglądy. Sama jestem mamą dwójki dzieci wiem jak to jest, ale zatrudniając młodą kobietę masz 90 % szans że zaraz będzie w ciąży + zwolnienie od pierwszego miesiąca do końca dalej cały wianuszek urlopów i co mi po tym że ją przeszkolę jak zaraz wszystko zaczyna sie od początku (sprawdzone - doświadczone).
Skupiamy się na zatrudnieniu mężczyzny no i ... zatrudniamy, aby dobrze zapoznał się z pracą mija ok 6mc, a potem stwierdza ze to nie to co chciał robić, że za mało zarabia, że znalazł inną pracę, że mu godziny nie pasują itp. i rekrutacja od nowa.
Każdy kto rekrutuje wie że na powiedzmy 10 zatrudnionych tak naprawdę jest jedna osoba której zależy i teraz sztuka lub szczęście ja znaleźć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Magi, wiem, że najlepiej jest mieć murzyna za 1200zł netto i z 10 latami doswiadczenia- ale takie rzeczy to tylko w Erze.

Zgodzę się z kwestią ciąży o której sam już nie raz pisałem. To problem dla pracodawców. Ale poza tym to jak zaproponujesz godne, podkreslam: GODNE warunki pracy, to pracownik nie odejdzie. A jak pensja będzie pozwalała tylko na żenującą wegetację, to nie dziw się, że pracownik szybko odejdzie. Chcesz od pracownika wiedzy, zapłać za to. I nie, 1200-1500zł na rękę nie wystarczy, bo to jałmużna. Proste.

Realizować się to można w takiej firmie jak Dreamworks, albo Microsoft, albo Google, albo na ciepłej posadce w KGHM. W "zwykłej" pracy człowiek tylko zarabia pieniądze, tylko po to tam jest. Dlatego śmieszy mnie zawsze pytanie "dlaczego chce Pan/Pani u nas pracować?". Bo trzeba się wysilać na górnolotne ściemy, podczas gdy prawdziwa odpowiedź brzmi:

-Bo mieszkanie 800zł z opłatami, bo jedzenie 500zł, bo autobus, bo plany wakacyjne....

trudno oczekiwać od kogoś, że będzie leciał do pracy jak na skrzydłach, skoro nie ma w tym żadnej frajdy, perspektywy i, w tym kraju, sensownych pieniędzy najczęściej też nie. Więc powtarzam jeszcze raz: zaniż wymagania albo podnieś stawkę. Inaczej będziesz szukać pracownika, niczym kobieta czekająca na idealnego księcia z bajki.

Cytując Shreka siedzącego w wychodku na samym poczatku 1 częsci bajki: No to se jeszcze poczeka, he he he....
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
I ciesz się, że udało ci się dorobić tej dwójki dzieci. Bo w standardowej sytuacji to pracodawca by cię trzymał na umowie-zleceniu jak na smyczy. Zero stabilizacji = zero dzieci, zegar biologiczny tyka ale nikogo to nie interesuje przecież. Taki los kobiet w Polsce.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze trochę więcej szczegółów. Sama pracuje za 1800zł netto i nie uważam ze to mało, bo mam inne przywileje np wolne wszystkie weekendy i praca w godzinach 8-16, po pracy w handlu w soboty, niedziele i święta od rana do wieczora to tak jakbym miała urlop co tydzień.
U nas w firmie pracownik który "pracuje"zarabia ok 2500 do 3000, minimalna stawka na okres próbny to 2000 netto. Ci co chcą lub musza więcej zarobić rozwiązują to nadgodzinami i dochodzą do 5000 netto. Praca na pełen etat na umowę. I co i nic...ludzie są bardzo roszczeniowi i przysłowiowe jak tu robić aby sie nie narobić nadal aktualne.

Ja rozumiem że wszyscy chcemy dla siebie jak najlepiej, ale po stronie pracodawcy też nie wygląda to różowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
To może powiesz mi (bez ironii- pytam powaznie) czego oczekuje pracownik dajmy na to wykształcenie zawodowe gastronomiczne, szkoła skończona 10 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie, jedyne doświadczenie to praca w sklepach, jakieś ubezpieczenia itp nic konkretnego wszędzie po parę miesięcy. Przychodzi pracować na magazyn. Nie potrafi w pamięci przeliczyć 60 na 12, co ja mu mogę zaproponować aby został i sie przyuczył, nauczył.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skoro to co oferujesz to taka okazja i nikt sensowny nie trafia się, więc wrzuć link do Twojego ogłoszenia, bo teoretyzować można do bólu...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Magi, trudno mi szacować, nie badam gruntownie rynku pracy. Jeżeli takie stawki są normą w branży, to może macie kiepską atmosferę, skoro odchodzą? Każdy jest inny :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mafi skoro sama masz 2 dzieci to troszkę dziwne podejście ( wiem co mówię bo miałam swoją działalność ) gdyby firma była spoko kobiety po macierzyńskim wracałyby do pracy, gdyby miały pewność, że ich miejsce na nie czeka.

a jak się kończy? rozwiązaniem umowy ze strony pracodawcy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale mówiliśmy o osobie bez doświadczenia która ma sie dopiero nauczyć zawodu. Po co mam na nią czekać ?
Ja byłam zatrudniona 3 lata nim w ciążę zaszłam, byłam pracownikiem sumiennym, pracowitym i w pełni oddanym swojej pracy. Wróciłam po 5 latach ( dwójka dzieci) i po 6mc awansowałam. Jestem dobrym pracownikiem, byłam pewna że firma na mnie poczeka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro masz 2 dzieci i wystarczy ci 1800 netto, to pozostaje spytać tylko ile zarabia twój mąż ;P
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie dużo więcej :) Każdy ma w życiu jakieś wartości
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wartości wartościami, coś trzeba jeść. Trudno wymagać od pracownika, by nie skupiał się na pieniądzach tylko miał "inne wartości" :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pisałam o sobie :) Wcześniej zarabiałam ok 3000 zł, co z tego skoro pracowałam w każda sobotę i co drugą niedzielę, czasami tylko po 10 godzin dziennie ale zdarzało się i po 16h. Bywały tygodnie że dzieci widziałam tylko śpiące. Wiec przewartościowałam priorytety i mam czas dla rodziny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spoko. Masz męża. Ja jako facet nie będę miał tego szczęścia w postaci darmowej kroplówki z gotówką. Ja jako facet będę miał głupi społeczny obowiązek zarabiać dużo, nawet jeśli będzie mnie to powoli zabijać ;) Żeby utrzymać żonę, która z 3k zeszła na 1.8k, bo sobie coś przewartościowała ;p I dzięki temu nas oboje stać na mniej + ja muszę robić więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:))) Biedny
Mąż pracy nie zmienił, nie zarabia więcej niz kilka lat temu. Za to nie musi po pracy gnać po dzieci, nie musi sam sobie i dzieciom obiadu gotować, sprzątać w domu też nie musi :) Za to jak przychodzi sobota i budzi nas śpiew ptaków na działeczce za miastem i mamy beztroski dzień co tydzień to ... życie staje sie piękniejsze :)

Trochę prywata się zrobiła, ale miło wymieniało się zdania. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
... a wracając do tematu ;p Jak nikogo nie znajdziecie, zmniejszcie wymagania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Magi a co to dokładnie za praca? Jestem kobietą, ale nie planuję na najbliższe lata dzieci, może akurat mnie szukasz? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
praca jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Magi ma dla nas tyle pracy,że przestała się odzywac. Podaj tego linka o którego prosił Bronski, bo przestaję traktować Cie powaznie. Konkrety Magi ,konkrety, tu nie wątek o śpiewie ptaków tylko o pracy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie pracuje :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
No proszę tylko nie oferować dorabiania tłumaczeniami. W Trójmieście rynek na tłumaczenia był ale dobrych parę lat temu. Teraz to wyrywanie sobie zleceń za grosze. Dużo nie zarobicie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
praca jest dla osób z I lub II grupą inwalidztwa - 240 godzin za 1300 zł netto w ochronie, firma EKO Trade ( nazwa pewnie od ekologicznych zarobków). Nie wiadomo czy są wolne miejsca. Nawet takiej pracy trzeba dobrze poszukać. To nie żart
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Balticonie jest praca w biurze jako dyspozytor, sama pracuję i sobie chwalę tego pracodawcę. Dobre zatrudnienie, elastyczna umowa i spoko zarobki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Program poleceń pracowników https://workafford.pl/program-polecen-pracownikow/ to nic innego jak metoda, za pomocą której poszukuje się i zdobywa nowych pracowników poprzez rekomendację aktualnych. To przecież obecni pracownicy stanowią najlepsze źródło wiedzy o wartościach i atmosferze firmy. Dzięki systemie poleceń pracowniczych, stają się oni poniekąd ambasadorami marki pracodawcy i pomagają w zdobyciu odpowiednich kandydatów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam pracę w K2 Dystrybucje tym, którzy szukają możliwości rozwoju. Firma inwestuje w swoich pracowników, oferując różnorodne szkolenia i kursy, co otwiera przed tobą nowe ścieżki kariery
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozglądasz się za fajną robotą? Sprawdź oferty pracy dla hostess tutaj: https://hostessy-agencja.pl/praca/. Warto! Świetna atmosfera i ludzie, a do tego możesz wiele się nauczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Bezrobotna (4 odpowiedzi)

W tym kraju z moim wykształceniem nie ma dla mnie pracy.

Ile zarabiacie w 2023? (388 odpowiedzi)

Ciekawi mnie ile zarabiają forumowicze, krótko: - wiek - zawód - zarobki miesięczne - rodzaj umowy

Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy (4 odpowiedzi)

Czy nadal chcesz siedzieć godzinami w pracy i martwić się czy wystarczy Ci pieniędzy do kolejnej...

do góry