Widok

Praca zagranicą przy zbiorach

Witam, czy ktoś moze wie cos o tym ogloszeniu http://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/praca-za-granica-przy-zbiorze-owocow-i-warzyw-od-zaraz-dobre-zarobki-ogl5229582.html ? Bardzo skromne sa dane ogloszeniodawcy... przed wyjazdem trzeba uiscic kilkadziesiat zlotych jako rezerwacje i calkowity koszt transportu (ponoc przy poprzednich wyjazdach bylo wiele osob, ktore deklarowaly swoje stawiennictwo i sie nie pojawialy, a za autokar "trzeba bylo zaplacic"). ktos ma jakies doswiadczenie, namiary, czy cokolwiek. ogloszeniodawca kontaktuje sie tylko mailowo i znane z danych sa tylko imie, nazwisko, mail i nr konta. Czy to moze byc prawdziwe ogloszenie, czy nie ma nawet cienia szansy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tez planuje wyjechac za granice i zastanawiam sie czy to jest prawdziwa oferta czy naciąganie. Czy wie ktoś cos na ten temat? czy wsrod osob któe wysyłały aplikacje są takie ktore nie otrzymały wiadomosci zwrotnej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również, pisałam do Pana Czesława Bączka i mi odpisał. mam takie same wątpliwości co Wy. Jakbyście mieli jakieś dodatkowe informacje to piszcie ; )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
qrcze moze ktos ma znajomego w banku?
dokladnie Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.
PKOBP Oddział 1 w Gdańsku (ul. Grunwaldzka 103 Gdańsk-Wrzeszcz pon.-pt. 08:00-18:00). Ciekawe czy oni są wstanie podać informacje, czy imie i nazwisko zgadza sie z numerem konta? A najgorsze dla mnie jest to, ze od poniedzialku ide do innej pracy, kawalek zamiastem i ja tego nie bede mogl sprawdzic :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wysłałem do tego Pana 2 maile. Niechcący, po prostu miałem problem z internet. Na oba dostałem odpowiedz następnego dnia, w odstępie godziny- obie odpowiedzi identyczne, czyli prawdopodbnie wysyłane automatycznie, bez żadnej konkretnej informacji, jedynie z numerem konta.
Wysłałem kolejnego maila z pytaniami o dokładne miejsce wyjazdu autokaru, o dane kontaktowe do Pana Bączka , ew. jego firmy, oraz dokładne adresy i kontakt do miejsc (miast?) w których miałyby odbywać się te zbiory. Na tego maila nie doczekałem się odpowiedzi.

No cóż chciałbym się mylić, ale wydaję mi się, że p. Bączek nie istnieje, zbiorów żadnych nie ma, autokar to tylko wytwór wyobraźni, a te 75 zł które mu się wyśle to zwykłe wsadzenie ich w ciemne i niedostępne miejsce w dolnej części pleców.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ehe. to wgl ktos dostal odpowiedz poza tym ze on jest zainteresowany? jakie terminy podaliscie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wy tez mieliscie podwac cv?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogłoszenie nie aktualne. To jakaś parodia dajcie spokój. Naciągacze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi napisal przedwczoraj ze odjazd jest kolo halo olivii, moze jutro ok 7 ktos jest w stanie sprawdzic czy rzeczywiscie jest taki wyjazd?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również otrzymałem taką odpowiedź, że o 7 hala oliwa, ale dzisiaj zostałem poinformowany o przełożeniu wyjazdu na piątek z powodu problemów z rezerwacją autokaru....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a podano cos wiecej? jakie to miejsce w Niemczech? co z ubezpieczeniem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poza tym wiedza ze koszt to 75 zl... a autokaru nie maja. masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest jedna wielka ściema .. zadalem kilka pytan temu panu i odpowiedzial na wszystkie poza tym w jakich miejscowosciach bedziemy zakwaterowani ;] no i sam fakt ze umowe podpisujemy na miejscu jest bardzo podejzany .. nie wysylajcie zadnych pieniedzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez dostalem z dziewczyna taka informacje, z tym, ze pieniadze juz przelalismy ... mam tylko nadzieje, ze to nie sciema, a co do umowy to jak bylem w angilii 2 lata temu, to tez podpisywalem na miejscu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wysłałem zapytanie o numer telefonu i dokładne miejsce pracy. Brak odpowiedzi przez 2 dni. Obawiam się, że to niestety oszust i Wasze i moje pieniądze przepadły...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnia wiadomosc otrzymalismy 9 lipca o 18:26 :

Witam,
Przepraszam, że piszę do Państwa tak późno, ale z powodu opóźnienia jednego z autokarów powracającego do Polski z naszymi pracownikami, nasz najbliższy wyjazd musi zostać przełożony na piątek, czyli 13.07, nie zdążyłem jeszcze skontatować się z całą grupą, więc najszybszą opcją jest przesłanie do wszystkich Państwa informacji mailowej.
Mam nadzieję, że przyjmą to Państwo ze spokojem, wyjazd odbędzie się na pewno, lecz nie możemy zapewnić Państwu chwilowo zakwaterowania, gdyż tak jak pisałem wyjazd jednej z grup się opóźni przewidywalnie o 1-2 dni, dlatego bardzo przepraszam za tą dziwną sytuację.
Za chwilkę siadam do telefonu i będę próbować skontaktować sie z każdym z Państwa.
Jeszcze raz przepraszamy za utrudnienia, mam nadzieję że żadna osoba nie zrezygnuje nagle z wyjazdu.

Pozdrawiam,

Bączek Czesław

niestety pozniej zero odpowiedzi ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli okaze sie, ze to oszust proponuje, aby wszyscy Ci, którzy przelali pieniadze zglosili sprawe na policje, najlepiej grupowo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co do spotkania to proponujemy wlasnie 13go llipca w piatek o godzinie 7:00 tak jak mial byc wyjazd 10go.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, jak zakończyła się ta sytuacja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na czyje konto wpłacaliście pieniądze? Jest facet który wyłudza pieniądze
właśnie na "takich ,lewych wyjazdach" Nazywa się Kostuch .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba bardzo uważać na oszustów szukając ogłoszeń o pracy za granicą, najlepiej zgłosić się do sprawdzonej agencji, bądź szukać na własną rękę i kontaktować się bezpośrednio z pracodawcami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z doświadczenia wiem że gdzie trzeba przed wyjazdem coś zapłacić np. pisze że za rezerwacje miejsca to oszustwo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
zgadzam się z justyną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W pelni zgoda, obecnie grasuje tylu oszustow jesli chodzi o prace za granica, ze glowa boli i to jest tyle sposobow oszukiwania... jedni chca kase, drudzy chca zeby im jakies formularze wypelniac, a inni zeby smsy wysylac.

Jak tylko cos takiego slyszymy to wiadomo = oszustwo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Gdzie można znaleźć pracę w Trójmieście?? (41 odpowiedzi)

Gdzie można znaleźć pracę w Trójmieście: - na umowę o pracę - nie w telesprzedaży (już tak kiedyś...

praca na zmywaku (18 odpowiedzi)

Co sądzicie o tej pracy? W miarę możliwa czy lepiej szukać czegoś innego?

dotacje z PUP - nie jest tak kolorowo jak mówią (44 odpowiedzi)

Otóż chodzi o Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, a dokładniej o jednorazowe bezzwrotne dotacje na...

do góry