Widok

Problem z kablem TV

Dzień dobry,

Mieszkam na Chełmie w bloku należącym do Spółdzielni. Działa w nim osiedlowa telewizja kablowa, oferująca 35 kanałów analogowych oraz wszystkie naziemne, cyfrowe multipleksy. Wszystko jest dostarczane tym samym kablem, tj. jak podłączy się telewizor do ściany, to łapie i to i to.

Mam w domu stary odbiornik oraz tuner do oglądania wspomnianego DVB-T. Dzięki temu, w "pudle" korzystałem z programów analogowych, a w dekoderze z cyfrowych. Lecz ostatnio, gdy grzebałem w kablu, to potem działał mi tylko analog, a cyfra - nie. Końcówki mają złącza metalowe, męskie i żeńskie, nieprzyklejone taśmą izolacyjną.

Czy chcąc naprawić problem, czyli odzyskać sygnał cyfrowy, muszę na nowo wyrobić końcówki kabla i owinąć je taśmą izolacyjną, czy może trzeba na to jakiegoś innego sposobu?

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

obetnij kilka cn przewodu i załóż od nowa porządnie wtyczkę. Albo przewód się ułamał w środku albo jest zły styk a do cyfrowej musi być połączenie z dobrym stykiem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A taśma będzie potrzebna czy nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Technologie

Transport ładunku za granicę (3 odpowiedzi)

Witajcie Mam pytanie odnośnie organizacji transportu za granicę, dajmy na to do UK. Załóżmy, że...

Oprogramowanie pod sklep internetowy (18 odpowiedzi)

Jakie polecicie oprogramowanie pod sklep internetowy ?

Jak sprowadzić użytkowników na stronę? (14 odpowiedzi)

Jak w temacie, prowadzę od jakiegoś czasu bloga o Gdańsku. Pisze o ciekawych miejscach itd. W...

do góry