Widok

Problem z lewoskrętem

Cześć, chciałbym poznać waszą opinię. Zatrzymała mnie dzisiaj drogówka za przejechanie prosto na lewoskręcie. Jadąc Grunwaldzką w kierunku Gdyni przejechałem skrzyżowanie z Pomorską (lewym pasem) aby kawałek dalej zjechać na kolejnym skręcie w lewo (osiedle Harmonia Oliwska). Tak sobie teraz analizuję tę sytuację i ten pas przy aktualnym oznaczeniu wydaje mi się totalnie bez sensu. Jadąc lewym pasem nie powinienem był przecinać skrzyżowania, z kolei jadąc pasem środkowym nie mam już później możliwości skrętu, ponieważ jest tam linia ciągła. Policjant po dłuższym namyśle wpadł na pomysł, że w teorii można by zrobić nawrotkę na rondzie (co w mojej ocenie niczym nie będzie się różnić od takiego przejazdu jaki wykonałem, bo i tak ostatecznie zrobimy ten sam odcinek z dodatkowymi postojami na światłach - co prawda ominiemy tym nakaz skrętu i nie będziemy się kwalifikować do mandatu, ale ani to bezpieczniejsze, dodatkowo wydłuży to czas pokonania trasy, niepotrzebnie obciążamy ruch). Rozmawiałem dzisiaj ze znajomymi i okazuje się, że każdy z nich popełniał w tamtym miejscu to samo wykroczenie. Link do lokalizacji:
https://www.google.pl/maps/@54.4146217,18.5664101,3a,75y,2.45h,72.1t/data=!3m6!1e1!3m4!1snaTurPnrPeHOyp-3uFskbA!2e0!7i13312!8i6656
Policjant był wyjątkowo nieprzyjemny, zależało my tylko i wyłącznie na tym, aby wystawić mandat, dlatego postanowiłem go nie przyjmować. Za niedługo będę musiał tłumaczyć to przed sądem dlatego chciałem zapytać Was co myślicie o tym skrzyżowaniu. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jak poszło w sądzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też jestem ciekawa jak poszło i na czym stanęło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Naucz się jeździć to po uno. A po primo zobacz dokładnie jak i gdzie zakręcać między łącznikiem jezdni bo tak ten kawałek się tam nazywa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Oliwa

Atrium Oliva (18 odpowiedzi)

Położenie inwestycji w zabytkowej części Oliwy, u zbiegu ulic Bażyńskiego i Grottgera zapewni...

do góry