Widok

Problemy w Kieleńskiej szkole

Co wyrabia sie w szkole w Kielnie?Nauczyciele albo sie zwalniają albo na urlopy zdrowotne odchodzą.Coś jest tam nie tak.Od dawna są skargi na dyrektorkę ale jest nie do ruszenia.Ktoś wie co sie wyrabia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic się nie dzieje. Wszystko w porządku. Rodzice robią z igły widły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To znaczy ,że 184 osoby ogłupiały,bo tyle podpisało sie pod skargą?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakby naprawdę chcieli coś na tym zrobić to by pisali yltu na forum. Byśmy zebrali się tutaj i ustalili co i jak. A tak widać że ich to g... obchodzi. Co Internetu nie mają w dzisiejszych czasach a może kaszubi nie używają Internetu ? W ogóle to po pierwsze zlikwidowalbym ten język kaszubski w szkole.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dlaczego Panu przeszkadzają Kaszubi na Kaszubach? Dlaczego przeszkadza Panu język kaszubski na Kaszubach? Góralski w górach też przeszkadza? Śląski na Śląsku również?
Rozumiem, że głównym problemem kielnieńskiej szkoły i zresztą całej wsi są organizowane tam lekcje języka kaszubskiego. Rozumiem, że są obowiązkowe i Pańskie dzieci są zmuszane do nauki tego języka. Mamy powtórkę zaborów. Pora na powtórkę strajku dzieci z Wrześni.
"Byśmy się zebrali i ustalili..." - to proponowałbym zabrać się za organizowanie zebrania. A nie czekać na innych.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mam pochodzenie kaszubskie a jednak uważam że kaszubski nikomu do szczęścia nie jest potrzebny tak samo jak śląski. W życiu się to nie przyda, tym bardziej w pracy. Proponuję tutaj na forum w sprawie dyrektorki ustalać wszystko. Po co się od razu spotykać. Można wszystko tutaj wyjaśnić tylko jak wspomniałem kielniaki nie wiedzą że jest Internet.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ojciec a czy ty wiesz co to jest tradycja? Po co sie ją kultywuje?Tradycja jest naszym bogactwem i tu na Kaszubach jesteśmy do niej bardzo przywiązani.Język Kaszubski jest jednym z najważniejszych jej elementów i chcemy ,żeby nasze dzieci go znały.Twoje nie muszą.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Czesc,

popieram zdanie o kultywacji tradycji, czyli w tym przypadku nauki jezyka kaszubskiego na terenach kaszubskich. Sama nie umiem tego jezyka, ale jesli dziecko poszloby do tej szkoly kiedys kiedys, to niech sie uczy. Nie musi sie to przydac w przyszlosci. Nie wiem czy wiecie, ale nauka jakichkolwiek jezykow badz co badz poszerza horyzonty i rozwija wasze dzieci. Jakbyscie na zdrowy rozum pomysleli, co ze szkoly przyda sie naszym dzieciom w pozniejszym zyciu, to moim zdaniem byloby to jakies 15% tego, czego sie ucza i trzeba by bylo strajkowac nie tylko przeciw jezykowi kaszubskiemu. Nie oszukujmy sie, dzieci maja rozne zdolnosci i rozne talenty, a praktycznie do konca liceum musza uczyc sie wszystkiego na takim samym poziomie (np. Ja ze zdolnosciami do nauki jezykow obcych musialam siedziec nad fizyka. Mowie plynnie po niemiecku i po angielsku a z fizyki nic a nic nie zostalo). Nawet jesli Wy, rodzice, macie do tego jakies obiekcje, to sprobujcie na to spojrzec z bardziej obiektywnej strony. No, chyba, ze macie jakas fajna alternatywe, czego dzieci moglyby sie uczyc zamiast jezyka kaszubskiego.Osobiscie mysle, ze szkoda byloby zaprzepascic ten jezyk i pomoc mu wymrzec. Na miejsce takiej pustki kulturowej moze przyjsc nihilizm, a to uwazam za duzo niebezpieczniejsze w perspektywie dlugoterminowej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak sie potoczyła sytuacja z dyrektorką ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lepiej się uczyć angielskiego. Serio. Język kaszubski powinien być dla chętnych dzieci. Po co zaśmiecać dzieciom głowy czymś co im się nigdy nie przyda.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przecież jest dla chętnych.To nie jest przedmiot obowiązkowy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kielno

Bankomat supermarket i Paczkomat (19 odpowiedzi)

Tak jak w tytule te rzeczy przydałyby się w Kielnie. Panie Wójcie, radny i sołtys do dzieła jako...

Śmieci nad jeziorem Marchowo (26 odpowiedzi)

Jezioro Marchowo to piękne miejsce do rekreacji ALE ludzie, którzy tam odpoczywają lub wędkują...

Żłobek i przedszkole Bojano vs Kielno (27 odpowiedzi)

Witam, Czy są tutaj jacyś rodzice maluchów uczęszczających do żłobka lub do przedszkola w...

do góry