Widok

Proszę o opinie kredyt mieszkaniowy Nordea czy mBank

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Witam.
Kupujemy od dewelopera mieszkanie i mamy propozycje wzięcia kredytu w Nordea i mBank. Jeśli już macie kredyty w tych bankach proszę Was o opinie zalety i wady tych kredytów.
Kredyt 450tys w euro.Spłacany w euro.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My akurat wybraliśmy w listopadzie mBank mając oba banki do wyboru. Zależało mi na możliwości wcześniejszej spłaty czy nadpłaty bez opłat i bez zbędnych formalności. mBank nie kazał wykupywać nam ich drogich stosunkowo ubezpieczeń (trzeba indywidualnie przeliczyć jak one podwyższają marżę) i szybko formalności u nich szły, no i jest 0% za spłatę/nadpłatę. W Nordea mnie odstręczyła konieczność zdeklarowania się wpłacania u nich kilku stówek miesięcznie (dodatkowo, obok raty) na taki fundusz specyficzny przez minimum kilka lat, by mieć minimalnie niższą marżę, wyższy spread jak w mBank (my mamy też kredyt w EUR i generalnie biorac kredyt w walucie trzeba spojrzeć na spread, polecam sprawdzić banki na www.spred.pl), koniecznośc przelewania pensji na konto (dodatkowo warunek, że musi być w jakimś tam czasie przelewane nie mniej jak ileś tam procent aktualnej pensji a ja miałam w planach zmiany) jakiś tam wymóg że musza się zgodzić na inny kredyt który bym chciała wziąć np. na samochód, konieczność informowania o wszystkich zmianiach pracy, płacy itp. no i opłaty za szybszą spłatę czy nadpłatę kredytu w pierwszych latach. Generalnie decyzja nie była łatwa, ale wzięcie kredytu na mieszkanie to spory stres... Powodzenia życzę!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzieki za odpowiedz Julio.Czy macie to ubezpieczenie 'pewna splata'?
ciekawe czy mozna nie brac go?i czy probowaliscie juz 'nadplacic kredyt"?jak to sie odbywa?jakies plusy i minusy?mam juz nerwy na Nordea Bank!!!ciagle pomylki,zwlekanie!!!pomocy!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nam to ubezpieczenie darowali, więc można próbować. Jeszcze nie przeprowadzałam operacji nadpłaty, więc wiem teoretycznie że nie ejst to wielka filozofia, samemu się to robi za pośrednictwem internetu kiedy się chce. Póki co jestem zadowolona z obsługi, jedeny minus - to jednak jest bank internetowy, trzeba o tym pamiętać, bo trzeba tam założyć konto z którego pobierana jest automatycznie rata kredytu i potem różne w nim zmiany odbywają się częściowo przez ich system transakcyjny (dobrze działa) a częściowo za pośrednictwem telefonicznym czy listownie, więc pewne sprawy (jak np. zmiana właściwości rachunku) które by się szybko załatwiło w oddziale zwykłego banku, tu potrafią dłużej trwać.

Spokojnie decyzję podejmujcie, przeliczcie wszystko, każdy kredytobiorca dostaje inną ofertę, więc co dla jednego dobre, innemu może nie pasować.
Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hmmm ja powiem tak: takrze chcieliśmy wziąść pożyczkę w polsce w banku aby chybciej zjechać do kraju i już sie wprowadzić do naszego domu.Chcieliśmy wziąść 100tys.zł i bank powiedział ze nie ma problemu ale na 30 lat i to pod hipotekę ;/ hmm ok tylko skąd wiadomo co będzie za 10lat może coś się stanie mojemu mężowi czy nam i co wtedy? Zabiorom nam dom!! i postanowiliśmy wziąść kredyt w Irlandi w Banku bank of ireland w AIB(nie dają tak lekko)
25tys euro na 4lata i tylko 600emiesięcznie spłaty wogóle się tego nie odczówa a jak chcemy to możemy spłacać więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Koleżanka ma w Nordea i mówiąc szczerze nie jest zadowolona-wiecznie coś nie tak z tym kredytem. Ja mam w WBK i póki co nic się nie dzieje. Mbank tez brałam pod uwagę, ale ze względu na to, że nie braliśmy nigdy wżyciu kredytu nawet na "lokówkę" byliśmy dla nich niewiarygodni-z czego dziś jesteśmy zadowoleni, bo WBK miał wówczas lepsza ofertę.
Nasz kredyt hipoteczny jest nie wielki, bo mieliśmy większość wkładu własnego, dlatego tez z tej racji WBK był dla nas najlepszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gdy szukałem kredytu (w czerwcu zeszlego roku) byłem w Nordei i - Boże uchowaj mnie przed takim bankiem. Jesli superdobre warunki to wiadomo mozna myslec, jesli porownywalne to - z dala od Nordei. Ja tez mam w WBK i jest OK
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wiesz, NORDEA probuje wziac moje obecne mieszkanie pod zastaw az splace kolejne 10% kredytu do osiagniecie 80%LTV.No i tego sie obawiam ..bo nie lubie jak bank bedzie miec moje dwa mieszkania na swojej hipotece(((wkurza mnie to,ze cigle pomylki maja tam.niewiem jak wyglada wspolpraca po podpisaniu umowy kredytowej?jak to wyglada ,gdy bede chcial wczesniej nadplacic kredyt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Myśmy wzieli w Nordea niedawno kredyt, co prawda nie mieszkaniowy, ale nie jestem zadowolona ani z obsługi ani z warunków. B. dużo nadpłacamy.
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mPlan w mBank
brak prowizji za udzielenie kredytu
atrakcyjne oprocentowanie
kredytowanie do 100% wartości zabezpieczenia hipotecznego
okres kredytowania do 40 lat

http://m_finanse.systempartnerski.pl/mbank/kredyt-hipoteczny.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
oba banki mają podobno dość ostre wymagania donośnie udzielenia kredytów hipotecznych, więc to sobie sprawdźcie czy u obu spełniacie warunki i Wam dadzą?jeśli tak to szukajcie wtedy korzystniejszych warunków, opłat ukrytych, poproście o cały projekt kredytu jak będzie działał, wyglądał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Generalnie mBank ma dobre warunki, chociaż w każdym przypadku należy to sprawdzać indywidualnie. Tutaj https://www.totalmoney.pl/wizytowki,657,mbank masz kilka informacji o tym banku, możesz też przejść do porównywarki kredytów mieszkaniowych i zobaczyć, jak aktualna oferta wypada na tle innych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za Twoją pomoc, dzięki niej teraz, po 8 latach, forumowicz pytający o rade będzie wiedział co wybrać. Jakbyś jeszcze napisała że Nordei już w Polsce nie ma to już w ogóle by nie miał wątpliwości. Dzięki c*otko Dobra Rada.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

mBank często ma problemy z dostępnością usług, dużo przerw i błędów. Unikałbym raczej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Osowa

Zdjęcia do dokumentów - gdzie? (3 odpowiedzi)

Gdzie w Osowej zrobię zdjęcia do dokumentów?

Domy Sołdka 14 (9 odpowiedzi)

Domy powstają w centralnej części Osowy, a więc blisko głównej arterii prowadzącej przez tę...

Oszuści z gdanska Osowa (...) psy Niby z rodowodem (55 odpowiedzi)

GdanskUwaga na mopsy i buldogi francuskie pseudohodowla ... z gdanska Osowa oferują psy niby z...

do góry