Widok

Proszę o pomoc w wyborze lokalizacji

Dąbrowa Temat dostępny też na forum:
Mieszkam obecnie w Gdańsku, ale pracodawca zmusił mnie do przeprowadzki do Gdyni...

Nie znam tutaj dzielnic ani osiedli...

Napiszcie mi proszę gdzie na stałe zamieszkać (Hossa):

- Wiczlino
- Witomino
- Chwarzno
- Sokółka

Która dzielnica/osiedle jest najładniejsze/ma największy potencjał i nie będę co najważniejsze żałować zakupu ?

Proszę gorąco o rady.

Będę dozgonnie wdzięczny,

Kuba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć,

sprawa wygląda tak, że ilu osób byś się nie zapytał - tyle zdań i opinii, od tych skrajnych po w miarę rozsądne.

Ja z narzeczoną rok temu stanęliśmy przed decyzją zakupu mieszkania. Ja jestem z Gdyni a narzeczona z Lęborka, oboje pracujemy w Redłowie jak i mieszkamy w tej dzielnicy na 10-letnim, grodzonym osiedlu u rodziców. Nadszedł jednak taki etap życia, w którym trzeba założyć własne gniazdko. Rozważali kilkanaście ofert, całe zeszłe wakacje spędziłem na przeszukiwaniu ofert na onecie, itp. Bardzo kusiła nas opcja mieszkania w centrum, przy Armii Krajowej w 50-letnim bloku wojskowym, jednak: łazienka wielkości chyba maks. 3 m2 plus do tego junkers na pół łazienki, ściany krzywe, mały balkon, wąska klatka, hałas z ulicy plus planowana budowa wysokościowca od strony podwórka. Cena za 40kilka metrów 370 000 zł.

Ze smutną miną zaczęliśmy przeglądać oferty deweloperów i choć nie zakładaliśmy tego wcześniej, wybraliśmy dopiero co powstające osiedle Sokółka Zielenisz na Chwarznie-Wiczlinie. Nie ukrywamy, że skusiła nas cena ale myśląc długofalowo, nie tylko cena powinna mieć znaczenie przy wyborze lokalizacji mieszkania. Zaczęliśmy jeździć na sąsiadujące osiedle Sokółka II o różnych porach dnia i tygodnia aby sprawdzić jak tam się ludziom żyje. Dodatkowo rozpuściłem macki na forach i po analizie plusów i minusów nasz wybór padł na Zielenisz.

Przede wszystkim spokój i cisza, słychać ptaszki ćwierkające, krowy, kury czasami :) po prostu rarytas dla kogoś kto od urodzenia mieszkał w centrum w blokach. Ogromne przestrzenie do spacerów, na rower, etc. Gotowa infrastruktura sportowa dla dzieci i młodzieży, której stajemy się współwłaścicielami plus do tego na naszym podwórku będzie ogrodzony mały plac zabaw dla dzieci. Sami planujemy dziecko i nie spotkałem jeszcze przyjemniejszego osiedla dla młodych rodziców jak właśnie Sokółka.

Po drugie, czysta woda i powietrze. Pewnie zaraz rozpiszą się znawcy od Ekodoliny, że wszędzie śmierdzi z wysypiska w Łęzycach. Żaden z mieszkańców Sokółki I, Sokółki II, Patia Róży czy Fort Forest nie czuł jeszcze smrodu, z wysypiska oddalonego o 7 km, odgrodzonego Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. Jedyne co czasami daje o sobie znać, to nawóz jakim użyźnianie są okoliczne pola - ale to zależy co kto lubi, dla mnie pola i krowy to jest egzotyka, która sprawia frajdę :)

Wybór osiedli na dzielnicy Chwarzno-Wiczlino to decyzja, którą trzeba uważnie rozważyć. Jeśli jesteś osobą, która lubi mieć wszystko podane pod nos, wszędzie blisko, nie przeszkadza Ci hałas miasta, nie lubisz spacerować i wypoczywać blisko natury to ta dzielnica raczej CI się nie spodoba.

Nowe mieszkanie możesz sobie dowolnie zaaranżować a kupując można tylko zyskać, bo za taki sam metraż na już zamieszkanym osiedlu Sokółka II ludzie liczą sobie o 80 - 100 000 zł więcej niż myśmy płacili.
Hossa, jako deweloper ma swoje zalety jak i wady. Przede wszystkim trzeba być świadomym i dorosłym człowiekiem i wiedzieć co się podpisuje. Oddawane osiedla jak Fort Forest czy Patio Róży są budowane dobrze, na odbiorach nie ma żadnych poważnych historii z usterkami, nie to co u innych deweloperów - np. osiedle Albatros (można sobie wejść na mojeosiedle.pl i poczytać)

Oczywiście są też minusy - korki rano i po południu, brak dobrze rozwiniętej infrastruktury usługowej chociaż jest blisko Witawa i Tesco. Korki mają zniknąć, gdy miasto na jesień przystąpi do budowy nowej chwarznieńskiej - czyli czteropasmowej ulicy prowadzącej z Chwarzna na Witomino. Obecnie istnieją dobre połączenia autobusowe z centrum i Redłowem/SKM a w planach miasta widziałem nawet jakąś nitkę szynobusu. Ta dzielnica jest w oficjalnych dokumentach Urzędu Miasta zidentyfikowana jako priorytetowy kierunek rozwoju tkanki miejskiej więc z czasem pewnie pojawi się jakiś komisariat i przychodnia, nie mówiąc o centrum handlowym czy kolejnych osiedlach.

Decyzję należy podjąć samemu, mam nadzieję, że nasza historia wyboru mieszkania trochę Ci rozjaśniła.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Doceniam i dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Jedyna czego jeszcze potrzebuję to informacji:

- kiedy kupiliście mieszkanie ?
- kiedy odbiór ?
- ile m2, ile zapłaciliście dokładnie za całość ?
- czy da radę się targować ?

PS. Chcę kupić jakieś 70 m2 + piwnica + miejsce parkingowe. Ile mnie to wyniesie wg Was na Zieleniszu ?

PS 2. Podacie do siebie jakiś kontakt np maila ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hello,

- mieszkanie kupiliśmy rok temu we wrześniu,
- odbiór jest w I poł. października,
- za m2 4600, za całość 244 000 + 20 000 za garaż+piwnica
- targować się nie za bardzo da z prostej przyczyny - obłożenie klientami, my na nasze mieszkanie byliśmy na 6 miejscu w kolejce a inne rezerwowe mieszkania to na 7 i 6 miejscu, ludzie kupują na potęgę. Jedyne co może uda się wytargować to jakieś preferencje w rozłożeniu transz czy inne kwestie kredytowo-finansowe choć nie jestem pewien.

Po prostu najlepiej jest się zalogować na forum sokolka.xwp.pl i poczytaj sobie dla pełnego obrazu, możesz zdjęcia pooglądać. Nie chciałbym Cię zachęcić do czegoś co może nie przypaść do gustu, bo przecież nie każdemu z nas podoba się to samo. Proponowałbym urządzić sobie kilka wycieczek w te okolice i przekonać się samemu czy jest to fajne miejsce do mieszkania :)

Z tego co się orientuję to w budynku nr7 zostało kilka mieszkań a w 8 jest jeszcze sporo choć już też ludzie wykupują jeszcze "dziurę w ziemii". Trzeba wejść na stronę hossy i kontrolować sytuację.

Maila na forum mogę podać takiego nieoficjalnego paniksinski @ wp . pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Chwarzno - Wiczlino

Wiczlino - Ogród - opinie i oceny (102 odpowiedzi)

Osiedle Hossy to idealne miejsce dla rodzin pragnących zamieszkać w otoczeniu terenów zieleni, a...

do góry