Widok

Przejazd w Gdyni rowerem z Grabówka do Obłuża - antyreklama gdyńskich ścieżek rowerowych

Witam

Przy prężności naszych władz samorządowych dziwi mnie nie rozwiązana do tej pory sprawa przejścia / przejazdu rowerem z Morskiej w Gdyni Grabówku do Gruny na Obłużu.
Estakada Kwiatkowskiego na całej swojej długości ma ciągi piesze /rowerowe tylko ich jedyną wadą jest to, że na odcinku Hutnicza – Wiśniewskiego i Gruny - Wiśniewskiego te ciągi kończą się ślepo z powodu przecinających im drogę zjazdów do Wiśniewskiego.
Nie namawiam tu do przebudowy zjazdu ale do wykonania choćby zwykłych schodów umożliwiających chociaż dalszą drogę wzdłuż estakady po starej drodze do Bazy Kontenerowej i dalej do Gruny.
Przy wykonywaniu łącznika na wysokości Bazy Kontenerowej były takie schody drewniane, które zdemontowano.
Jedynymi przejazdami rowerowymi z Grabówka do Obłuża są :
- wiadukt w Gdyni Stoczni (kładka piesza)
- ulica Pucka z dwoma przejazdami kolejowymi
- biegnące wzdłuż samej estakady urokliwe miejscami ścieżki urywające się na górce rozrządowej PKP gdzie rower należy przenosić w garści i rozglądać się czy nie suną wagony lub nie biegnie pracownik SOK.
Cieszymy się gdy powstanie gdzieś ścieżka rowerowa w mieście, ale całkowite odcięcie trzech dużych dzielnic( Obłuża, Oksywia, Grabówka) przez postawienie znaków zakazu dla ruchu rowerowego na szybkiej drodze i przy braku alternatywnych dróg pieszych i rowerowych jest dla mnie właściwie nie do wybaczenia.
Wystarczy zobaczyć w godzinach szczytu jak duże masy ludności przemieszczają się na tym odcinku. Przy panującej modzie na sport rowerowy, ścisku na drogach, gwarantuję, że biegaczy, rowerzystów i ludzi unikających stania w korkach było by dużo.
Nadchodzą wybory samorządowe- kolejne.
I dalej – nic?

Z poważaniem E S
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem mieszkańcem Grabówka. Chodziłem do szkoły na Dickmana. Miałem kiedyś pomysł, aby dojeżdżać do szkoły rowerem, ale właśnie z powodu wymienionych wyżej problemów pomysł spalił na panewce. Raz dojechałem do szkoły poruszając się pod estakadą, ale tam jest syf, mokro i SOK straszy. Innym razem jechałem przez stocznie, ale wtedy droga jest znacznie dłuższa. Poza tym nie ma tam miejsca dla rowerów.

Co możemy z tym zrobić? Nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Caly czas od chyba conajmniej 3 lat jest pomysl i gadanie o sciezce wzdluz estakady podwieszanej pod wiaduktami i ruszyc sie ten projekt cos nie potrafi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak nie potrafi, jak potrafi - niedawno z wielkim zadęciem i entuzjazmem ogłoszono, że ścieżki wzdłuż Estakady z Obłuża na Grabówek jak nie było, tak nie będzie:

http://gdynia.naszemiasto.pl/artykul/587184,gdynia-bedzie-miec-druga-estakade,id,t.html?kategoria=675

pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odswiezam.

jak sie dostac z grabowka na polnonce dzielnice gdyni bez wizji dostania mandatu od sokistow?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower godny polecenia... (23 odpowiedzi)

Pytanie do "specjalistów" którzy chcieliby coś doradzić - szukam roweru , stary został przekazany...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...

do góry