Widok

Przekształcenia działek, warunki zabudowy

Słyszeliście, że od nowego roku Gmina wstrzymuje przekształcenia działek i wydawanie warunków zabudowy dla Bojana? Usłyszałem to w sklepie pare dni temu i chcialem potwierdzić czy to plota czy nie.

Podobno gmina się z infrastrukturą nie wyrabia i chcą ukrócić budowanie masowo bliźniaków na działkach 1000m2
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hahaha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Też to o tym słyszałem ale wątpie aby to była prawda. Gmina musiałaby mieć jakąś podstawę prawną
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te szeregowce to plaga, wszędzie je wcisną, a przy tym rozwalą drogi i nic nie robią sobie z syfu. Deweloperzy od siedmiu boleści
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niestety. Trochę to też obejście przepisów, bo nie bez powodu gmina zezwala na podział terenów na mininum 1000 metrów. Aby zachować walory estetyczne oraz infraatruktura wytrzymała odpowiednią ilość użytkowników. A te bliźniaki wciska się po 2 na taką powierzchnie. Są nawet budynki 4 lokalowe. Słabe to.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tyle że to nie jest obejście przepisów - w MPZP jest jak byk napisane, że dopuszcza się zabudowę bliźniaczą i deweloperzy z tego korzystają. Co więcej, na działce budowlanej można postawić tyle budynków ile się zmieści tak długo jak pozostałe przepisy prawa budowlanego są spełnione (odległości między budynkami). Gmina już naprawia błąd i wykreśla możliwość bliźniaczenia zamiast tego wymagając zabudowy wolnostojącej. Dodatkowo ogranicza maksymalną liczbę budynków na działce budowlanej do jednego. W nowo wyłożonych planach figurują już te zapisy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo dziękuje za rzeczową odpowiedź. Wszystko jasne i klarowne:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jeszcze jedno. Co jak dla danego obszaru nie ma MPZP? Czy Gmina wydając warunki zabudowy będzie kierować się raczej tym co jest w MPZP dla pozostałych terenów czy jest tu miejsce na "wolną amerykankę"?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie do konca bo jest jeszcze procentowy udzial zabudowy dzialki..... kiedys bylo 30 % max chyba ze sie cos zmienilo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie deweloperzy tylko psełdo deweloperzy !!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dobrze, że Gmina zmieni przepisy. Niech Ci deweloperzy od 7 boleści wracają zastawić Banino i okolice tymi budynkami "kopiuj-wklej"
Ja rozumiem kilka budynków takich. Ale to co jest teraz to jest plaga. Gdyby to jeszcze estetyczne było, a to wszystko wygląda jakby od jednego architekta. Jeszcze jedno "osiedle" z nich to nawet nie ma ogrodzenia tylko taki bangladesz z frontu w całym ciągu kilku budynków
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Familoki ze tez cos takiego kupuja ludzie. Wolnostojące budynki zagospodarowane mozna za te pieniądze kupić. Rozumiałbym takie cudactwa budować w mieście ale, na wsi
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Albo przy odrobinie chęci kupić kawałek ziemi i wybudować coś samemu. Jak obliczałem koszty to wychodzi niewiele drożej. Bez porównania lepiej mieć własną działkę chociażby te 1000 metrów i dom wolno stojący, niż działka płot w płot, a za 20 lat bedą stać takie straszaki i każda część bliźniaka z innej parafii bo wolność tomku w swoim domku.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy tej cenie działek to rzeczywiście niewiele drożej, chyba że chcesz mieć 2 km do centrum to może dostaniesz działkę w rozsądnej cenie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No nie robi, może byc 2 km od centrum. I tak człowiek mieszkając po za miastem musi być zmotoryzowany.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szeregi nic bliżej nie sa zlokalizowane, przykład ul. Na Dambnik przy Sportisie i 0,5 km dalej. Przy Sportisie to taki lokalny wiejski "falowiec "
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tam to w ogóle jest masakra. Na 1000 metrów upchane 4 "lokale" z działką po 250 metrów kw. Zakładając 4 osobowe rodziny, to na tym tysiacu metrów działki będzie żyć około 16 osób, gdzie normalnie powinna żyć jedna rodzina. Bo to cały czas jest "wieś", a nie miasto. Infrastruktura nie jest przygotowana pod taką gęstość zaludnienia. Jakby tego Gmina nie zatrzymała to za 30 lat 3/4 zabudowy to by było takie coś. Nie wiem czy by w ogóle ujęć wody starczyło aby to napoić.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Więcej zamieszkałych ludzi, więcej podatków w gminie, czyli więcej kasy na asfalt do Kielna i na jego rozbudowę. Nie wiedzę aby wójt tego nie kalkulował :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

miało być nie wierzę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może deweloperzy chcą wejść do Kielna, tam na pewno ich nie wpuszczą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To są pseudo deweloperzy. W każdym jest bardzo krzywo i jest wiele niedopracowanych detali
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budują to osoby które mają troche środków pieniężnych i szukają szybkiego zarobku niemająca często wcześnie z budowlanką nic wspólnego, to jest plaga nie tylko w Bojanie czy Baninie w Gdyni czy Gdańsku również , np. gościu który był restauratorem teraz buduje kolejny blok na karwinach .Rozumiem że nie jest to zabronione ale nie wieże w to że ci ludzie maja odpowiednie kwalifikacje do tego !!! Zresztą po budowie tych domów dochodzi do licznych niedociągnięć wiem to od ludzi którzy w takich mieszkają i to praktycznie w każdym są większe lub mniejsze .W bojanie przy ul Pawła Ponke się zapadają masakra
przestrzegam wszystkich którzy chcą kupić taki dom często bliźniak lub szereg aby dobrze się zorientowały !!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najgorsze jest to, że jak Ci blok spierdzielą to masz kilkadziesiąt mieszkańców, którzy jak narobią rabanu to deweloper ogarnie temat. A jak koleś wybuduje bliźniak to 2 rodziny mają siłę przebicia równą zeru.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupuj co chcesz , rób z swoimi pieniędzmi co chcesz nie podoba Ci się to nie mieszkaj. Widać to Wasze myślenie ja mieszkam w czymś takim weekendami po za tym mam dwa inne mieszkania nie potrzebuje 2000 pola którego nie można ogarnąć .Ludzie kupują to w roznych celach niż tylko mieszkanie z 4 osobowa rodzina przez całe życie. Inwestycyjne taki bliźniak ma większy sens niż nie doinwestowane chaty w środku pola. Po za tym, co to jest za wizja że to wioska i tu się nic nie może zmieniać, musi być tak jak było 20 lat temu. Tak nie będzie niech tylko wybudują tą drogę to miejsce zyska jako swoista sypialnia 3-city no i całe szczęście liczba napływowych będzie większa od marudzących sympatyków zaściankowej wsi. Pretensje nie do deweloperów to ludzie biznesu widzą w tym kasę i działają a nie liczą na kolejne 500 plus itp cuda .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

A pomyślałeś że zachwile nasze drogi tego nie wytrzymają. Później hydrofornia będzie miała mała wydolność na dostarczenie wody itd....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ma co tłumaczyć i tak nie zrozumie. Ma bliźniaka, dwa mieszkania w zależności od pogody albo humoru przebywa w jednym lub, drugim. Pewnie helikopter ma wiec drogi zbyteczne. ech ci z kompleksami małego
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakie drogi jak tu wszystko z piasku ,gdzie Wy macie te drogi , z takim podejściem nigdy ich nie będzie . Drogi buduje się z podatków a te będą jak będzie więcej mieszkańców. Wieczny hejt obrażanie wszystkich nie znasz mojej sytuacji to nie komentuj , helikoptera z nie mam ale mam zamiar jak tylko jakikolwiek bank mi da na niego kredyt , moze to uzupełni moje kompleksy małego ! Kompleksy to macie Wy , kto mieszka w takich domach często młodzi ludzie to jest etap życia wątpię aby ktoś mieszkał tu na stałe po za tym co Wy chcecie udowodnić i komu ? Poczuć się lepiej bo masz hektatar jakieś łąki na wsi . Kończę śledzenie tego forum , tu raczej nie ma mowy o merytorycznej dyskusji przedsiębiorcy źli , gmina zła , wójt lepiej nie gadać , a ludzie którzy mieszkają w szeregowcach - Bangladesz ( swoją drogą dobre określenie ) to ukazuje obraz mentalności . Jak jest tak źle to czas to zmienić , proszę zastanowić się i podjąć jakieś działania może zostanie Pan / Pani wójtem i zakazać by tak budowania szeregowców a te już powstałe zburzyć ? Wszystko da się zrobić do dzieła :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

Mnie nie przekonują te argumenty, najlepszym przykładem jest Banino. Ogromne skupisko bliźniaków, szeregowców a drogi z piasku jak, nasze, tyle że tam czołg może się na nich połamać. Brak kanalizacji, w okresie letnim notoryczny brak wody to, raczej nie jest kierunek rozwoju i poprawy bytu. Jedyne co, się rozwija to handel przy głównej arterii ale to oczywiste, zysk.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Deweloper w mieście, uzyskując zgodę na budowę takiego badziewia robi drogę dojazdową z płyt. A u nas zamiast tego pozostawia rozjeżdżoną przez ciężki sprzęt drogę. Deweloperzy mają ochotę na Kielno, działki w Bojanie są drogie. A co do jakości budowy to nie trzeba być budowlańcem, żeby widzieć na jak cienkich ławach budowane są bliźniaki, koło mnie te domy nie mają nawet zaimpregnowanego drewna na dachu, przecież to zgnije bardzo szybko. Owszem, ta zabudowa cieszy się dużym powodzeniem, ale niech ludzie nie mają pretensji, że szybko wali im się dom, skoro nie widzieli jak i z jakich materiałow to się buduje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Deweloperzy mają ochote na kielno ? Podaj jakiś przykład. Tam same wille wolnostojące soę budują jak na razie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Poczekaj aż oddadzą Trasę Kaszubską a szczególnie węzeł Koleczkowo. Na geoportalu już się coraz więcej działeczek tam pojawia wydzielonych z pośród pól uprawnych. A biję o zakład, że za rok lub dwa będzie tam deweloperskie eldorado.

A co do Pana od 3 mieszkań. Ludzie się po prostu przejmują planami zagospodarowania miejscowości. To jest normalne i zdrowe zjawisko. Nie tylko "tubylcy" się tym martwią ale też dużo napływowej ludności. Ja rozumiem, że jak ktoś ma tu nieruchomość i mieszka w niej z doskoku to ma w zasadzie w d*pie co się dookoła niego dzieje. Jednak jak ktoś wybrał to miejsce do życia to się tym przejmuje. Przecież nic w tym złego, i nie jest to żadna zazdrość. Prowadzić dyskusje na ten temat trzeba i to na każdym poziomie nawet forum internetowym.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie. Stan dróg wokół tych bliźniakow to jest tragedia. Nikt nie egzekwuje od deweloperów aby doprowadzili ulice do pierwotnego stanu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Składał ktoś ostatnio wniosek o warunki zabudowy? Mi wyznaczyli 15 metrów od drogi gminnej nieprzekraczalną linię zabudowy. Działka 1000 metrów. Rozumiem jakby to było 3000 czy więcej. Złożyłem wniosek o przesunięcie linii do 6 metrów tak jak jest to w przypadku większości działek. Zobaczymy co oni na to.
Jak dla mnie budowa domu z tyłu działki a ogród z frontu to raczej nie jest zachowanie estetyki planistycznej gdzie większość domów w Bojanie jest usytuowanych z frontu a ogrody z tyłu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

zależy jaka ulica
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pocztytak o feng shui. Na dobre Ci wyjdzie usytuowanie domu w głębi działki :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

Słychać wycie? Znakomicie. (6 odpowiedzi)

Kalkowskiemu już tak się pali koło tyłka, że trolle odpalone na 150%.

Laptop do naprawy (3 odpowiedzi)

Polecicie jakiś serwis do naprawy matrycy w laptopie Asus, szybka robota?

Praca (4 odpowiedzi)

Przyjmę osobę do prac porządkowych, zagospodarowania terenu. Chętnych proszę o telefon 730903722.

do góry