Widok

Przeprowadzka do Trójmiasta - Proszę o porady

Witam. Razem z żoną planujemy przeprowadzić się do Trójmiasta. Docelowo chcemy kupić działkę budowlaną nie dalej, niż 20 km od Gdyni, bądź Sopotu.

Które miejsca Waszym zdaniem są najbardziej atrakcyjne na budowę domu? Chcemy aby był w miarę dobry dojazd do Trójmiasta. Mała odległość od Zat. Puckiej również będzie atutem. Czy w okolicy Mostów/Mechelinek są jakieś rzeczy niesprzyjające mieszkaniu tam, np. fabryki, fermy, oczyszczalnie itp?

Będziemy wdzięczni za pomoc i porady.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mechelinki i Mosty to bardzo mocno zalewowe tereny
W Mechelinkach ma ujście oczyszczalnia ścieków z pobliskiej stacji oczyszczania w Dębogórzu oraz odprowadzana jest solanka z kawern
Port Mechelinki został rozbudowany z myślą o docelowym puszczeniu tamtędy, obok północnej cz. Pierwoszyna, mega rurociągu prowadzącego do kawern w Dębogurzu (takie wielkie jamy solne do przechowywania gazu używane) więc okoliczne tereny moga być górniczo niestabilne, do tego po lewej stronie Rewy, na mokradłach są składowane popioły ze spalarni śmieci
W Kosakowie jest jeszcze nieczynne lotnisko ale Mechelinki i Rewa nie znajdują się w bezpośrednim pobliżu, jednak jest tylko jedna droga dojazdowa i żadna inna nie jest planowana (już teraz są mega korki do Estakady, nowej drogi i alterntywnego niż istniejący dojazu brak)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

* teren aktywnego wydobycia a nie niestabilny miało być
teren jest stabilny, inaczej nie mogli by składować gazu pod ziemią
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za komentarz. Nie wiedzieliśmy o tym i nie czytaliśmy nigdzie o tym wcześniej. Gdzie zatem według Ciebie jest najlepsza lokalizacja na zakup działki budowlanej w okolicy Trójmiasta? Wprawdzie najpierw chcemy przez wiosnę i lato wynająć coś, aby "zbadać teren", jednak jeśli pojawi się atrakcyjna oferta, nie będziemy czekać.

Według mnie ta działka jest super, tylko niestety trochę za daleko od Gdyni: https://www.olx.pl/oferta/uzbrojona-dzialka-z-widokiem-na-morze-blisko-gdyni-CID3-IDpJX35.html#a8349dae74
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Osłonie jest nawet ładnie ale trzeba uważać bo na południu (Mrzezino) są żwirownie i tereny po rekultywacji w tym wielkie, osuwające się leje jeziorem, na skraju lasu,
jest jeden pomost, kawałek plaży i nic więcej. Teren dostępu do morza jest na tyle mały że parę osób się rozłoży i już nie ma miejsca więc szału nie ma, to totalna wiocha
Dlaczego tam nie ma turystów? Bo tam nie ma miejsca a wiatr uniemożliwia kite czy inny surfing chyba że lubisz być spychany na ostry klif.
Jedyne co umożliwia to wodowanie łódki i to max możliwości tego miejsca.
Każde miejsce ma swoje dobre i złe strony więc ideału nie ma
To że nie ma w danym miejscu fermy też nie oznacza że się nie pojawi.
Najlepiej na miejscu z lokalnymi ludźmi pogadać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za pomoc. Cały czas zastanawiamy się, w którym kierunku od Trójmiasta szukać tej działki, czy na wschód od Gdańska, czy może bardziej na południe od Sopotu (Osowo/Wielki Kack), czy nad Zatoką Pucką. Przyznam, że najbardziej kusząca jest ta 3 opcja, jednak działki w okolicy Kosakowa, czy Mostów są drogie niekiedy prawie jak pod Warszawą. I tak, najpierw trzeba na żywo zobaczyć te wszystkie miejsca... Dzięki za pomoc w każdym razie :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osowa i Wlk Kack to bardzo dobrze rozwiniete miejsca, na miejscu szkoly, sklepy, blisko obwodnica - ale ceny działek też niemałe.
Nie ukrywam że kiedys bede czaił się na działke w tych lokalizacjach. Powiat pucki jakoś mnie nie przekonuje - blisko jest w zasadzie jedynie do Gdyni, dla mnie to za mało
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

@Kocio; Podepnę się pod temat:

To gdzie jest to najlepsze miejsce na dom? Jaki teren mam jeszcze poznać? Oczywiście chodzi o mnie, czyli Klienta niezbyt zamożnego;-) a wręcz biednego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wypowiadam się tylko na temat okolic które znam, na południu rubieżny raczej nie bywam, ciężko mi jest coś powiedzieć o cenach bo ich nie znam, ale im lepsza miejscówka tym działka droższa, a trójmiasto i okolice bywają naprawdę drogie i na północy Gdyni trwa boom budowlany, ceny działek raczej będą miały tendencje do niewielkiego wzrostu....
na mapach googla nie widać że jest wysoki na 25m klif z którego nie ma dojścia na plażę chyba że umiesz latać :D
a i plaża potrafi zniknąć -jak w Rzucewie gdzie z lasu wychodzi się prosto do ....wody :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za miłą odpowiedź;-) Dla mnie okolice Rewy Mechelinek to jakiś koniec świata;-) Zaleta jedynie taka, że po pracy w dzień powszedni parę minut i jesteś przy plaży;-) Innych zalet nie widzę? poza ..., pewnie też czyste powietrze;-) no i dla wodniaków nie jest tak źle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Bardzo cenne są Wasze rady. Jeśli ktoś miałby coś do powiedzenia w tym temacie, proszę piszcie w komentarzu. DZIĘKI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wspomniałeś na wstępie ,zalecam wynająć coś na początek i zwiedzać potencjalne okolice pod zakup działki ; warto wziąć pod uwagę do którego miasta chcecie mieć bliżej : Gdynia , Sopot , Gdańsk i wedle tego przeszukać okolice. Ceny działek też będą miały znaczenie . Z mojego doświadczenia wynika ,że działka ( jak dla mnie ) musi mieć utwardzony dojazd i uzbrojenie ( media ) bez tego nie brałbym pod uwagę .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, masz rację. Najpierw chcemy wynająć coś na wiosnę+lato i pojeździć po okolicy, popytać ludzi pod sklepem itd.. Tak w ciemno trudno powiedzieć, gdzie byłoby dobrze mieć działkę. Uzbrojenie i droga jak piszesz to podstawa :) fajnie byłoby też mieć niedaleko PKP, las, przedszkole/szkoły itd :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MAM PYTANIE: A czy w miejscowościach: Rębiechowo, Banino, Warzenko bardzo przeszkadzają samoloty z lotniska w Rębiechowie? Orientuje się ktoś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety tak, ale po jakimś czasie mniej. Wybierając lokalizację z drugiej strony obwodnicy trzeba liczyć się z korkami i bardzo długim dojazdem do centrum, nawet około godziny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dużo działek jest na pewno na Baninie, ale to musicie sprawdzić dokładnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ile mniej więcej trwa dojazd z Banina do Gdańska? Np. o 7-8 rano lub po południu? Jeśli ktoś ma taką wiedzę, będę wdzięczny za info :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mieszkam w Baninie, ale jechałem tamtędy w przeciwnym kierunku do korku w godzinach szczytu i samochody dosłownie stały. Tam są bardzo tanie mieszkania, 3-4x taniej niż we Wrzeszczu Gdańsku, więc jak wiadomo dużo osób się tam pcha. Droga tylko jednopasmowa, godziny szczytu, CHYBA słaba komunikacja, więc każdy woli autem. efekt?

Jesteś pewien że checsz od razu się przenosić i kupować? Mam ten sam dylemat z żona, ale w Monachium. Mamy zamiar się przeprowadzić, ale nie znamy rejonów, więc chyba najpierw wynajmiemy mieszkanie na pół roku.

Nie patrz na to co mówią sprzedawcy, kupowałem mieszkanie w Gdańsku i każde było jako luksusowe, świetnie wykończone oraz w świetnej lokalizacji plus ceny mocno wywindowane (np. Szafarnia >15 tys za metr, a w rzeczywistości jest tam sodoma i gomora, syf dużo turystów i dookoła zaczynają się budować i będą im zasłaniali widok na stare miasto)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie taki mamy plan, aby na początku wynająć coś na kilka miesięcy i pojeździć po okolicy poszukać działki. Fajne są działki w okolicy Kosakowa, czy Mostów, jednak wtedy odpada praca w Gdańsku, bo za daleko. Działki tuż za Sopotem są bardzo drogie, a z kolei na wschód od Gdańska są o wiele tańsze, jednak nie wiem do końca dlaczego. Może tereny zalewowe? Przeprowadzić planujemy się w lutym/marcu br. a działkę kupić najwcześniej późną jesienią, aby nie robić tego w pośpiechu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wschod Gdanska tez jest zalewowy - to poczatek żuław, w dodatku przeszkadza bliskość rafinerii i innych szkodliwych zakładów - nie polecam.
Jedyny sensowny pomysł na działkę to zachód Gdańska/Gdyni - może daleko do morza ale się rozwija, ludzie przesiadaja sie na PKM zeby uniknac korkow na przyklad.
Banina nie polecam jest tam niezły ścisk i daleko do obwodnicy + samoloty + tereny podmokłe gdzieniegdzie... szału nie ma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tez chcialam sie z mezem budowac po porwocie z niemiec i mielismy podobne wymagania co do lokalizacji jak Ty. Ale zmienilism zdanie jak zobaczylismy ile deweloperskich osiedli domkwo i mieszkan jest juz gotowych wlasnie tak 20km od trojmiasta np. na bojanie, w tokarach, straszynie itp. tam gdzie mowia inni tu wyzej ze sa dzialki, sa tez gotowe domy, np. w takim rozarium tuchommskim. polecam sprawdzic. teraz mieszkamy w Baninie wlasnie w gotowym juz domku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jak się mieszka w Baninie? Bo różne wersje czytam od ludzi na forum
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochani re-emigranci, kupicie tu chatę, oszczędności szybko się kończą....dobrze się zastanowicie i przeliczcie czy będzie was stać na zamieszkanie w Polsce. Koszty utrzymania się tu są niemałe a zarobki 5 razy niższe, ceny ciut wyższe, perspektywy zawodowe znacznie gorsze. Nie wierzcie w to co mówią w tv że jest świetna gospodarka że małe bezrobocie...może w Warszawie, ale w wioskach które opisujcie nadal znaleźć jakąkolwiek pracę to jak złapać Pana boga za nogi
W Miszewie w nowej betoniarni oferowali mi "pracę" - częściowo na czarno, 6 dni w tygodniu po 10 godzin za zawrotne 14 zł brutto na godzinę i bardzo się zdziwili że nie chcę :P to za etat i jeszcze pół wychodzi na czysto jakieś niecałe zawrotne 600 euro
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wtf :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Jakie biuro nieruchomości polececie ?? (91 odpowiedzi)

Jakie biuro nieruchomości polecacie ? . Mam zamiar sprzedać mieszkanie , a potem kupić większe...

Sposoby ogrzewania domu (50 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was stosuje do ogrzewania pompę ciepła?? Zastanawiam się jak to wygląda w...

Potrzebuje porady w sprawie wyboru pompy ciepła (47 odpowiedzi)

Cześć wszystkim, postanowiłem, że zasięgnę porady na forum. Rozważam przejście na pompę ciepła u...

do góry