Widok

Przeprowadzka do trojmiasta

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam
Chcielibyśmy z mężem przeprowadzić się do Trójmiasta. Niestety mieszkamy w Radomiu- mieście bez przyszłości dla Nas oraz naszego 3-letniego synka. Zależy nam by zmienić nasze życie zawodowe towarzyskie a przede wszystkim poczuć ze żyjemy oraz spełniamy się w wielu dziedzinach życia.
Jak wygląda sytuacja z praca? Jaki jest koszt wynajmu mieszkania? Czy warto inwestować swoje życie w Trójmiasto?
o atrakcje chyba nie muszę pytać bo na pewno jest ciekawiej niż w tym Radomiu.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzenie na moje pytania oraz za opinie Państwa na ten temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sytuacja z praca jest srednia jak wszedzie. Specjalisci z doswiadczeniem znajduja prace od reki i za dobra pensje.
Ludzi po Ekonomii, kierunkach humanistycznych i Pedagogice jest mnostwo i o prace dla nich duzo trudniej. Niektorym sie udaje, wiekszosc bierze co jest.
Z wyksztalceniem srednim, czy zawodowym nie wiem.
Wynajem nie jest powalajaco drogi. Sa osiedla, na ktorych zbudowano setki mieszkan, teraz wlasciciele chca sprzedac, nie ma chetnych, wiec wynajmuja. Jesli jest konkurencja to i ceny niskie. Przez rok wynajmowalismy na takim osiedlu (Fikakowo w Gdyni) mieszkanie 4 pokojowe, 84m. Ladnie wyremontowane, kuchnia, lazienka i zabudowy, meble mielismy wlasne do pozostalych pomieszczen, bo to bylo chwilowe, miedzy mieszkaniami wlasnymi. Placilismy 1400zl plus prad i czynsz. Oczywiscie to nowe budownictwo, bo to dosyc nowe osiedle, nie blok z plyty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zależy jakie macie wykształcenie/zawody/doświadczenie :]

doliczcie też 700-1000zł za prywatne przedszkole ;) chyba, że jakimś cudem wypadnie jakieś dziecko z grupy(w przedszkolu państwowym) po rozpoczęciu roku i uda Wam się wskoczyć w to miejsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i chyba to też zależy od miasta jakie wybierzecie. Czy Gdynia czy Gdańsk. Sopot najdroższy jeśli chodzi o mieszkanie.
Ja mieszkam w Gdyni i sobie chwalę. Z paracą pewinie też podobnie - wszędzie teraz lekko nie jest. Ale można znaleźć pracę.
Proponuję zacząć od poszukiwania pracy...potem się osiedlić gdzieś w miarę blisko niej, czy z dogodnym dojazdem.
Gdynia jest świetnie skomunikowana i dojazd z dzielnic do centrum jest super.
Ja np. mieszkam 9 km od miejsca pracy w Centrum. Dojazd zajmuje mi ok 15-20 min. samochodem, lub ok 35 min. bezpośrednim autobusem (liczę już z dojściem na przystanek).

Ogónie ja polecam Gdynię - żyje się tu super. W rankingach na najbardziej zadowolonych/szczęśliwych mieszkańców chyba wygrywa ;-). No ale ja jestem lokalną patriotką, więc mogę być stronnicza ;-)).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zawsze mozecie spróbować zamieszkać gdzies poza trójmiastem np. Reda czy Rumia gdzie jest pełna infrastruktura budownictwo nowe a przy tym opłaty i koszty wynajmu niższe. Połączenie z centrum trójmiasta niejednokrotnie lepsze niż z niektórych dzielnic Gdyni czy Gdańska, Regularnie jeździ szybka kolej miejska.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Od kilku lat mieszkamy w trójmieście i po pierwsze poszukaliśmy pracy na zaczepienie-okazało sieze i mnie i męza zaczęto doceniać i awansować oferując dalszy rozwój zawodowy.My wybraliśmy jako miejsce do mieszkania -przymorze,bo...
Pomimo,że ceny wynajmu wyższe to mamy pod nosem prace,przedszkole dla młodej,morze,dużo atrakcji dla dziecka,blisko na basen i swojego czasu do ośrodka rehabilitacyjnego.Na przymorzu chcemy też mieszkanie kupić.
Z praca może być różnie,lae jest o nią o wiele łatwiej niż w innych rejonach Polski.
Przerabialiśmy Toruń,Inowrocław,Bydgoszcz,Lublin,Elbląg,Grudziądz.
I to tutaj mamy zamiar osiaści stworzyć miejsce do życia dzieciom,tutaj czujemy sięna właściwym miejscu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak oboje znajdziecie prace ktora bedzie wam odpowiadala finansowo to sie nie zastanawiajcie
my z mezem bedziemy sie wyprowadzac z samego Gdanska do Pruszcza Gdanskiego
bo nie pracujemy w Gdansku i troche dozjazdy po pracy sa uciazliwe maz za Pruszcz ja do Tczewa
jezeli chodzi o wynajem to spokojnie znajdziecie cos fajnego my wynajmujemy 45 m za okolo 1500 juz z oplatami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co do pracy to wlasciwie zalezy od branzy my z mezem dojezdzamy bo dostalismy akurat poza Gdanskiem lepsze pensje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do ja.....moja kochana przerabialiście pracę w miastach i rejonie słabo rozwiniętych (bez obrazy) Mam wielu znajomych którzy dojeżdżają
do województwa mazowieckiego,do którego Radom należy.
I ważne co napisałaś w pierwszym zdaniu ..........
poszukaliśmy pracy na zaczepienie i od tego trzeba zacząć.
Wydając oszczędności na rachunki i szukając pracy ,można wpaść
w długi ( czego nikomu nie życzę)
Do autorki wątku : najpierw poszukajcie pracy/wysyłajcie cv ,
by sprawdzić jaki jest odzew
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jolka i co w związku z tym?
Powinniśmy uklęknąć na grochu za to ze nam sie tu dobrze mieszka?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Do ja ...nie wiem dlaczego tak negatywnie odebrałaś to ,co było
wypowiedzią na plus dla Was .
.....I ważne co napisałaś w pierwszym zdaniu ..........
poszukaliśmy pracy na zaczepienie i od tego trzeba zacząć.

Dobrze że macie perspektywy na awans i planujecie na stałe się osiedlić.

Autorka wątku ma więcej możliwości do znalezienia pracy w województwie mazowieckim,lub pobocznych . Bliżej jest Warszawa,Łódź,Wrocław czy Poznań a to bardzo rozwinięte miasta/regiony.
Chyba ,że mają tu znajomych/rodzinę która im pomoże.
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
hę no sorki Jolka za ataczek,ale sucho trochę sie do mnie zwróciłaś.

Do autorki macie tutaj kogoś?Jakaś rodzinę?
Powiem,że my jesteśmy tutaj kompletnie sami i nie powiem czasami jest smutno,ale i tak więcej jak dla nas plusów niz minusów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hę no sorki Jolka za ataczek,ale sucho trochę sie do mnie zwróciłaś.

Ataku się nie boję .Ale zwróciłam się do ciebie "moja kochana"
To ja już nie wiem ,jak to jest, ze zrozumieniem sytuacji czy na sucho?
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję wszystkim za przedstawienie swojego zdania. Męża rodzina mieszka w Gdyni. Ewentualnie mogli by nam pomoc. Mąż obecnie ma pracę mógł by się zorientować czy jest szansa by przenieśli go do innego miasta. Ja zaś jestem po nauczaniu wczesnoszkolnym z oligofrenopedagogika, ale powinnam zrobić jakiś dodatkowy kurs z pedagogiki specjalnej. Zwiększa to zawsze szansę na znalezienie pracy w zawodzie. Chcielibyśmy przenieść się do miasta które nam się podoba. Warszawa nie należy do tej grupy miast. Zdajemy sobie także sprawę że przeprowadzka to nie taka prosta sprawa tym bardziej że mamy małe dziecko. Myśleliśmy także o Szczecinie w zachodnio pomorskim mieszka moja rodzina ale to już o wiele dalej od naszego rodzinnego miasta. Niedługo odwiedzimy Gdynie postaramy porozmawiać z rodzina ogólnie rozejrzeć się jak wygląda sytuacja. :-) Na pewno żadnych pochopnych decyzji nie będziemy podejmować. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co do Łodzi -to wg mnie kwestia dyskusyjna :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do Łodzi może ,ale Wrocław i Poznań to najlepiej obecnie rozwijające się miasta Polski.
Zresztą autorka wątku ma dosyć dobre perspektywy w swoim zawodzie.

Pozdrawiam i wszyscy życzymy udanego pobytu w Gdyni
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakiś czas temu mieszkałem w Trójmieście i było całkiem fajnie, jednak los sprawił, żę teraz mieszkam gdzie indziej ale na pewno tu wrócę, szczególnie do gustu przypadła mi Gdynia, jeśli mogę coś polecić to Redłowo to jedna z fajniejszych dzielnic Trójmiasta, blisko do szkoły, przedszkola, plaży, parku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zatrudniłem http://www.moto-house.pl/przygotowanie-do-przeprowadzki/ szczerze polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skontaktuj się z http://kon-klubkomisja.pl/ile-kosztuje-wynajecie-auta-na-przeprowadzke/ solidna firma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wybrałam bardzo dobrze http://kazunarii.pl/predka-i-skuteczna-przeprowadzka/ świetna ekipa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżeli macie w planach opróżnienie mieszkania, posprzątanie piwnicy, transport mebli lub przeprowadzkę, to co powiecie na ofertę firmy, z która specjalizuje się w darmowy wywóz mebli warszawa ? W razie jakich kolwiek pytań, wszelkie informacje o ofercie oraz kontakt znajdziecie na stronie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

W trójmieście znam dobrze profesjonalnego administrującego nieruchomościami Polzen, polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

meble na wymiar (8 odpowiedzi)

kto co poleci

Wynajem domu lub mieszkania Pytanie (3 odpowiedzi)

Mój chłopak złożył wniosek o wynajęcie domu na swoje nazwisko, ponieważ ma bezpieczną sytuację...

jakie ogrzewanie domu? (92 odpowiedzi)

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu? Dom bedzie mial...

do góry