Widok

Przyjaźń wady i zalety tej miejscowosci

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Witam serdecznie. Szukam osób które mogą napisać coś o miejsowosci Przyjaźń. Konkretnie myślimy z mężem tam się przeprowadzić. Jeszcze nie wiemy czy będziemy kupować działkę czy dom. Jednakże ciekawi nas opinia ludzi mieszkających tam. Jak się mieszka, jakie sa wady a jakie zalety. Czy szkoła jest dobra i tak ogólnie o życiu w tej miejscowosci. Z gory dziekuje za porady.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
trochę słaby dojazd do trójmiasta
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
z czasem będzie lepszy dojazd, my budujemy dom w Przyjaźni
image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kupujecie działkę i budujecie systemem gospodarczym czy wynajmujecie dewelopera?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli jest auto to dojazd jest ok i nowe drogi sa ;]
nie ma dziur
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszkam na Kiełpinie Górnym czyli znacznie bliżej Gdańska, i powiem, że tutaj szału nie ma. Wprawdzie dojazd jest dużo lepszy niż do Przyjaźni bo kursuje autobus ale i tak czuję się jakbym mieszkał na zadupiu do kwadratu. Nie ma tu żadnego życia publicznego, żadnej knajpy, kawiarni, biblioteki, siłowni, hali sportowej...
Jest pustka i nuda.
Można jedynie chodzić do kościoła i na cmentarz.
Młodzi piją piwo na przystankach i paląc od czasu do czasu dewastują szyby przystankowe.
Aaa, są dwa nędzne sklepiki.
Podejrzewam, że w Przyjaźni możesz mieć podobnie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja to wszystko mam w Pszczółkach.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam
Mieszkam w Przyjaźni już 10 rok .Na początku było trudno trochę inne czasy . Obecnie wybudowałem dom oczywiście w Przyjaźni . Fajna i spokojna okolica . Pracujemy z żoną w trójmieście a dojazd oczywiście własnymi samochodami . Dla mnie ważny jest spokój i cisza po pracy , pełen odpoczynek . Ogólnie fajne miejsce , może trochę zaniedbane przez władze samorządowe (BRAK KANALIZY I ROZRYWEK) traktowane jako wieś pgrowców . Ale widać coś się zmienia . Ja na dzisiaj nie narzekam i polecam .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
kanaliza w planach chodź trzeba jeszcze na nią poczekać
ale jest już gaz pociągnięty :))
My nie możemy się doczekać kiedy zamieszkamy.
image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bardzo dziękuje wszystkim za porady i oceny. Bardzo cenie sobie opinie rożnych ludzi bo każdy widzi ta sama rzecz zupełnie inaczej. Jak narazie my z mężem myślimy o miejscu gdzie będziemy mieli spokój i cisze. Wiemy ze do miasta trzeba dojechać po większe zakupy ale ja nie widzę żadnego problemu. Czy w Przyjaźni jest jaki kolwiek sklep? lekarz dziecięcy? mam jeszcze jedno pytanie bo widzę ze ceny działek są od 60.000 do 130.000 a wiec czy to jest w zależności od lepszego położenia czy jest inna przyczyna. Pozdrawiam wszystkich
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam i dziękuje za opinie. Ponieważ mieszkacie już tak długo wiec zapytam ile dokładnie jest czasu aby dojechać szkoły podstawowej. Czy naprawdę jest tam w bardzo bliskiej odległości teren rekreacyjny z basenem jak on wygląda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo się ciesze ze odezwaliście się do nas. My również cenimy sobie spokój i cisze a jak chcemy rozrywek to do Gdańska niedaleko. Mieszkacie już sporo czasu a wiec wiecie więcej. Czy są w Przyjaźni jakieś rejony gdzie lepiej kupić działkę czy to bez znaczenia ? My mamy prawie 7 letnia córkę a wiec myślimy o szkole. Czy korzystacie ze szkoły podstawowej jak tak czy jest to dobra szkolą. Pozdrawiamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Budujemy sami na dewelopera nigdy byśmy się nie zdecydowali. A na pewno nie na jego domy drewniane bo to totalna porażka. Co do sklepów to ja znam trzy z których robimy czasem małe zakupy :)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Myslę że ceny działek uzależnione są od tego gdzie się znajdują jeśli jest niższy teren działki i woda z innych działek zlatuje to i cena jest mniejsza. Może i kształt działki. Ale to tylko moje przemyślenia.
A w których miejscach patrzycie domy lub działkę którą chcecie kupić ?
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki Sylwia za odpowiedz. My jeszcze nie wiemy dokladnie gdzie będziemy kupowac działkę. Narazie robimy takie rozpoznanie. Interesuje nas szkola musimy się tam przejechać i ja zobaczyć. Jesli bedzie dobra to pewnie się zdecydujemy na kupno. Jeśli masz jakies jeszcze porady przed zakupem bardzo proszę o opinie. Pozdrowienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli chcecie dom z podpiwniczeniem to teren jest za mokry przynajmniej u nas tak było i domy które tam stoją są bez piwnicy
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za info. Trochę szkoda bo moj mąż chciał koniecznie miec piwnice a wiec będzie trzeba teraz to przemyśleć. Widziałam tez na innym forum ze pisałaś o oknach a wiec juz widac ze jest zaawansowany stan budowy. Jak masz ochote to napisz cos o swoim nowym domu. Wlasnie nic nie piszesz czy wiesz cos na temat szkoly? pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nic nie wiem na temat szkoły. Mają powstać dwa place zabaw gdzieś koło szkoły jeden od nivea.
Jak kupowaliśmy działkę to na horyzoncie było kilka domków a teraz przed nami buduje się osiedle zamknięte z 39 domkami. I już widać kolejne budowane inne przez dewelopera.
O swoim domku co tu pisać w tym roku wstawimy okna i ocieplimy może uda se coś jeszcze zrobić :)
Napisz co chcesz wiedzieć a postaram się odpowiedzieć
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam Sylwia. Bardzo przepraszam ze tak pytam ale widzę ze jesteś życzliwą i pomocna osoba i moze zanim kupimy działkę dowiem sie więcej o tym miejscu. Nawet jak mieszkasz w Trójmieście to co możesz powiedziec o Przyjaźni a jak ktoś już tam sie buduje lub mieszka to napewno wie wiecej. Jeżeli to nie tajemnica to napisz kiedy kupiliscie dzialke to na podstawie tego co piszesz bedziemy mogli ocenic jak wyglada przyrost. Jakie sa mniej wiecej dzisiaj ceny dzialek w Twojej okolicy i czy to tak wszędzie w Przyjaźni sie buduje czy tylko w Twoim rejonie. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmmm mi się wydaje że tylko w naszej okolicy ale mogę się mylić. Deweloper sporo buduje i takich jak my to jak na moje oko jest kilku wiesz wjeżdżamy w swoją drogę mijam kilka domów i jest nasza budowa długo obok nas nic nie powstawało a jak się ruszyło to kilka działek dalej i jest już chyba 7 albo więcej domków. Co do cen działek to nie wiem my kupiliśmy jeszcze grunty rolne. Działkę kupiliśmy w 2007.
Co ważnego na dzień dzisiejszy mamy prąd, wodę dociągniętą i co ważne niedawno położyli rury gazowe :) a w planach do 2020 jest kanaliza. Dobrym atutem jest też droga nowy asfalt na całym odcinku.
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak długo zajmuje przekształcenie działki rolnej w budowlana i jaki to koszt?
Czy można tam budować jakie się chce domy czy sa specjalne wymogi. Juz wiem ze nie można piwnicy ale czy jest jeszcze coś??? Ja myślałam o domu 2 piętrowym z prawie płaskim dachem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z warunków zabudowy dach dwu spadowy.
My mamy dwa piętra i poddasze na graty.
Ważne byście mieli wieczyste użytkowanie drogi
Nie pamiętam ani kosztu ani ile to trwało ale nie za długo więcej papierologi ale tym mój mąż się zajmował.
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki za wszystkie info.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widzę, że Małgorzata pytała o odrolnienie działki. My działki nie odralniamy - jedynie część, która będzie pod domem. Trwa to do 3 miesięcy i można to robić równolegle z pozwoleniem na budowę. Ma to taką zaletę, że za działkę rolną płaci się dużo mniejszy podatek od gruntu (my w tym roku nic nie płaciliśmy ponieważ mamy V klasę gleb). A co do ceny to nam się udało kupić okazyjnie działkę 800 m2 za 55 tys. w zeszłym roku (troszkę po znajomości).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziekuje Aniu za informacje w sprawie odrolniania dzialki. Bardzo ciekawe co piszesz bo myslam ze to trwa dluzej noi nie mozna tylko jakiejs czesci odrolnic.
Duzy koszt tego jest. Sylwia pisala ze ona placila okolo 1600 zl ale to bylo dawno. Czy Wy pobobnie placiliscieczy moze teraz sa wieksze oplaty. A ile kosztuje pozwolenie na budowe? Jezeli oczywiscie to nie tajemnica. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam Sylwia
dawno mnie tu nie bylo ale mialam bardzo duzo spraw do zalatwienia. Jak tam budowa cos sie posunelo. My chyba bedziemy podpisywac umowe na kupno dzialki w Przyjazni a wuec mam nadzieje ze moze sie poznamy osobiscie. pozdrawiam Malgosia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
Mam dzialke na sprzedaz w Przyjazni,w spokojnej okolicy,gdzie powstaje male osiedle. Dzialka ma 3000m2,prostokat.Kontakt 516092016
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje za info. my szukamy mniejszej dzialki tak do 1000 m ale prosze podac cene czy to jest budowlana czy rolna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rolna na siedlisko,cena 80 zl m2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ceny skoczyły w górę my płaciliśmy za rolną około 20 zł za m2 Chyba jak się nie mylę to w przyjaźni działki nie daleko nas rolne są za 50 zł m2

Małgosia nam papierologią zajmowała się kierownik budowy i koszt to cos około 1600 zł
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zalezy gdzie... Jedna sprzedalem kilka lat temu za 60 zl m2,cene mozna zawsze negocjowac i sie dogadac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Sylwia za pomoc. Bardzo jesteśmy wdzięczni. Dzięki temu może nie przepłacimy za działkę. Ja tez byłam pod wrażeniem ze ceny ostatnio bardzo spadły. Sledze ceny tak około roku ale zawsze lepiej zapytać osobę która już coś więcej wie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaka jest różnica pomiędzy Przyjaźń a Mała Przyjaźń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mała Przyjaźń leży nico na uboczu od ul. Łapińskiej, skręca się tam (jadąc od Żukowa) za jeziorkiem w prawo. Jedni mówią że to dzielnica Przyjaźni, ale tam przed wjazdem jest tablica Mała Przyjaźń więc to inna miejscowość. Bardzo ładna zresztą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo dziękuje za odpowiedz. Czy z Przyjaźni jest bliżej do szkoły czy z Malej Przyjaźni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to chyba zależy od tego gdzie działkę kupisz mi się wydaje że z przyjaźni może być dalej niż z małej.
Ale z ego co sie orientuje autobus dowozi dzieci do szkoły
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a w której części Przyjaźni rozglądaliście się za działeczką?
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przyjaźń jest rozległa. Może być tak że z Małej Przyjaźni będzie bliżej. Generalnie wydaje mi się że z każdej strony to ok. 15 minut piechotą maksymalnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziekuje za odpowiedz. Nie wiemy jeszcze dokladnie najlepiej blisko szkoly, i jakis domow juz isniejacych. Bedziemy chyba podejmowac decyzje w czerwcu. Kiedy dzieci pojda na wakacje. A jak tam wasza budowa idzie cos do przodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powoli do przodu
plany na ten rok
okna zamówione i koło lata będą wstawione
pierwsze wylewki będą zrobione
budynek ocieplimy i może uda się kupić jeszcze bramę garażową i na ten rok to będzie tyle :)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sylwia127 a w której części Przyjaźni budujesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzieki za info. Ciesze sie razem z Toba, bo budowa domu to fajne przezycie a jeszcze jak mozesz zbudowac tak jak chcesz to pelnia szczescia. Ja kiedys przeszlam budowe domu to wiem jakie to fajne uczucie. Przed nami tez ta sama droga moze kupimy dzialke gdzies niedaleko Was.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niedaleko nowego osiedla Przyjaźń liczy chyba około 40 domów
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) koło ul. Okrężnej? ja zacznę już niedługo budowę po drugiej stronie ul. Łapińskiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mogę skojarzyć tej ulicy. Coś mi świta w głowie ale luka
Tam są ulice Przytulna Przyjazna i Miodowa
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Okrężna jest trochę dalej za tymi o których piszesz. To będziemy trochę dalszymi sąsiadkami. :) pozdrowienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak sąsiadko :) jest u Was z drogą dojazdową własność gminy czy prywatna ?
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
widzę, że to problem Przyjaźni, choć pewnie nie tylko.. nasza droga jest prywatna, notarialnie mamy zapisany udział, służebność przejazdu i przechodu (tak jest w akcie) i zapis o mediach (mamy prawo do przeprowadzenia mediów - też jest w akcie). Poprzedni właściciel zadbał o takie wpisy u siebie w akcie i chwała Mu za to. Rozmawiałam z paroma osobami i gminy nie spieszą się z wykupem dróg. Dla mnie to wszystko jest zdrowo porąbane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to tak jak u nas droga prywatna i pełna służebność.
Droga jest uciążliwa strasznie sie kurzy niektórzy jeżdżą jak wariaci ach szkoda słów.
Gaz już jest ciekawe czy jest szansa na kanalizacje
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przepraszam ze sie wetne w rozmowe. Czy sa jakies tam dzialki obok na sprzedaz i za ile? pozdrawiam przyjaznianki bo chyba tak bedziemy mogli sie nazywac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Małgosiu, są tam obok (przynajmniej obok mojej) działki na sprzedaż, ale na forum nie chcę podawać numeru telefonu, ponieważ nie wiem czy mogę (to taki daleki znajomy).
Sylwia z tego, co się dowiadywaliśmy to z kanalizacją może być słabo. Słyszałam coś o 2020. Gaz będziemy mieć podobno we wrześniu, więc jest szansa, że zimą będzie można tak ogrzewać chałupę, jak damy radę wybudować. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy jest moze gdzies dostepna jakas mapa ulic w Przyjazni. szukalam na internecie ale nic nie znalazlam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziekuje za odpowiedz. Rozumiem jesli chodzi o numer tel. ale moze orientujesz sie mniej wiecej jakie duze i za ile? pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do działek to nie orientuje się za bardzo jakiś czas temu nie daleko nas było do sprzedania kilka działek z tego co na allegro widziałam.

Co do kanalizy to takie same info mam
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Małgosiu działki które mam na myśli, mają jedna ok. 1100 m2 a druga zdaje się 800 m2. Nie wiem jaka jest obecnie cena, latem właściciel chciał ok. 80 zł/m2.
Mapa z ulicami pod tym linkiem: http://mapa.targeo.pl/Przyjazn
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a przed ulicą Przyjazną jest przytulna :)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki Aniu za te mapy. Teraz jak widze jakos dzialke z adresem to szybko moge pokojarzyc gdzie to jest. Kozystawliscie z tych sklepow co widac na mapie. sa OK czy raczej nie zabardzo? pa pa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tych co są na mapie jeszcze nie korzystałam, tzn z jednego tak, ale kupowałam tylko jakieś picie, więc trudno ocenić. Natomiast na mapie nie ma, ale w rzeczywistości jest między ul. Przyjazną a Okrężną. I jest całkiem ok zaopatrzony, nawet art. przemysłowe są i do szkoły dla dzieci. Ale z doświadczenia wiem, ponieważ od 5 lat mieszkam w okolicy, to zakupy albo trzeba robić w Żukowie albo w "marketach" super i hiper ;). Te sklepiki wiejskie są fajne gdy akurat czegoś zapomnisz, jajka wiejskie można kupić, dobre pieczywo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak tak o tym myślałam. Pewnie ze lepiej robić duże zakupy w hipermarketach, większy wybór no i ceny pewnie lepsze. Ale ważne jest aby w razie czego było blisko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam :)
Jaki interesujący temat. Też mamy w docelowych planach przenieść się gdzieś w te rejony :) Może wiecie coś na temat planowanej obwodnicy Żukowa, opcji jej przebiegu i terminu realizacji ? Bo mówiąc szczerze ta inwestycja nas troszkę niepokoi i wstrzymuje. I drugie pytanko mam - są w Przyjaźni jakieś przedszkola, czy punkty opieki nad dzieckiem? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przedszkola nie ma jest tylko Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Przyjaźni
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jeszcze trochę poczekasz:
http://kartuzy.info/wiadomosc,12184,Obwodnica-metropolitalna-w-2018-roku-o-ile-znajda-sie-3-mld-zl.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja słyszałam, że w szkole jest przedszkole - pytałam ekspedientek w sklepie w Przyjaźni, ale nie sprawdzałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooo to dobrze wiedzieć ze jest przedszkole
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Mamy do sprzedania działki z warunkami zabudowy w Przyjaźni przy ulicy Dworcowej wzdłuż lasu widocznego na mapce.
http://mapa.targeo.pl/Przyjazn
Działki od 1000m2 ;woda i prąd na granicy działek; cena 120zm2 (wycena rzeczoznawcy z banku to 140złm2)
Istnieje również możliwość zakupu działki wraz z budową domu wg. projektu w cenie ok.3000złm2 domu w stanie deweloperskim (cena wraz z działką ok.800m2)
zainteresowanych prosze o kontakt e-mail:aniespodzianka@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam co tam nowego w Przyjazni. Sylwia jak tam budowa. Aniu czy mozesz sie podzielic jakimis nowymi informacjami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
budowa na razie stoi w miejscu porządki i jeszcze raz porządki. Pierwsze wylewki zrobione a niedługo wodę będziemy mieli podłączoną do budynku :)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc Sylwia. dzieki za odpowiedz. Trzymam kciuki za Was i Wasz domek
Moze niedlugo my zaczniemy. Moze juz w czerwcu podejmiemy jakies decyzje. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My za Was tez oby wszystko poszło jak zaplanowaliście
Pozdrawiam
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki pa pozdrawiamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć, długo nie zaglądałam a tu proszę nowe wpisy :) My dopiero dostaliśmy pozwolenie na budowę, wodociąg już gotowy, teraz czekamy na prąd (niestety na prowizorkę, stałe podłączenie dopiero w przyszłym roku - mniej więcej za rok). Małgosiu, a gdzie w końcu kupujecie działkę?
Sylwia, czy mogłabyś powiedzieć skąd braliście drewno do budowy: szalunki, dach itd. ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
My działamy powoli podłączyliśmy wodę na działce :)
Na szalunki udało nam się kupić używane w bardzo dobrej cenie i dobrej jakości.
Co do dachu to muszę sobie przypomnieć bo luka w pamięci
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Większość materiałów braliśmy od Bladowskich cement piach porotherm bo ceny mieli dobre i blisko
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam Aniu. Bardzo przepraszam ze tak dlugo nie odpisywalam ale mialam wariacki czas. No w koncu chyba w przyszlym tyg podpiszemy umowe kupna dzialki w Przyjazni. Mam nadzieje, ze kiedys sie spotkamy osobiscie. pozdrawiam Malgosia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam!
Mieszkam w Przyjaźni 32 lata od samego urodzenia i przeglądając temat, oczom nie wierzę. Ludzie którzy mieszkają kilka lat, mają nikłe spojrzenie na rzeczywistość która tu panuje. Po pierwsze zmiany które tu zachodzą zaczęły się już na początku XXI wieku, rozbudowa i jeszcze raz rozbudowa. Przyjaźń przed 2000 rokiem była o połowę mniejsza. Fakt jest to wieś po PGR-owska i ślady są tutaj tego do teraz. Mentalność ludzi zwłaszcza starszych jest namacalnym dowodem tego okresu. Ja nie pamiętam "złotych" lat komuny lecz jego końcówkę ale jestem świadkiem tych zmian od samego początku, najpierw u rodziców, nawet ich budowę pamiętam, a teraz sam mam swój dom w Przyjaźni. I nie zamienił bym się na żaden inny. DUŻO SIĘ ZMIENIŁO W PRZYJAŹNI! Co do szkoły, jest szkoła podstawowa i gimnazjum http://kartuzy.info/katalog,wpis,2010,Zespol-Publicznego-Gimnazjum-i-Szkoly-Podstawowej-w-Przyjazni.html , 3 sklepy i Kościół w centrum wsi. Przyjaźń się rozwija i myślę że w dobrym kierunku. I wierzę że ludzie którzy się tu przeprowadzą nie będą traktowali Przyjaźni jak "noclegowni" trójmiasta. Kanaliza w planach, gaz w trakcie realizacji, plac zabaw, pałac w Przyjaźni który został odrestaurowany i jest obecnie chyba hotelem. Media typu internet w trakcie realizacji, chodzi mi oczywiście o rozbudowę sieci telekomunikacyjnej, Internet w Przyjaźni jak najbardziej. Radiowy jak i na łączach TP.SA do prędkości obecnie 20 Mb/s więc przyzwoicie. Przyjaźń się rozwija.
Zapraszam i pozdrawiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj chyba co do kanalizy to nie ma szans by w najbliższych latach była
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam!
Kanaliza w planach od 10 lat i chyba następne 0 lat to potrwa. Wiem bo plany już były, ludzie się nawet składali po 600 zł. Oczyszczalnia miała powstać pod lasem przy wyjeździe z Przyjaźni w kierunku Żukowa po prawej stronie.
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ehhh a my tak trochę liczyliśmy że może się uda i będzie kanaliza no ale trudno za to mamy możliwość przyłącza gazu a takie ogrzewanie planujemy.
Czy wiesz może kto by miał do oddania lub do odsprzedania z transportem ziemię do wyrównania działki ?
Bo my jak już coś znajdziemy to chcą za samochód 200 zł
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam Sylwia. Dawna nie mislysmy kontaktu i nie wiem czy przeczytalas moj liscik, pewnie nie bo nie bylo odzewu. Co do ziemi to na dzien dzisiejszy nie wiem zbyt duzo ale my juz zaczynamy budowe wlasnie w Przyjazni i kupujemy ziemie od p. Bogdana. Jak chcesz namiary to odezwij sie pozdrowienia M
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie dostałam żadnego liściku. My kupiliśmy od kogoś innego i na dzień dzisiejszy mamy stany surowy zamknięty. Pozdrawiam
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A są tam jeszcze działki do kupienia? w tej Przyjaźni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio na allegro widziałam ze są
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaka dzialke szukasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam i dziekuje za odpowiedz My wlasnie zaczynam a wiec jesli mozesz podpowiedz gdzie robiliscie okna oraz dach. Z reszta jak mozesz podaj swoj tel to czasem latwiej o kontakt. Pozdrawiamy Malgosia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
okna zamawialiśmy w techmix w tej chwili nie pamiętam profilu.
A co do dachu to mamy tylko odeskowany i opapowany.
Telefon w wiadomości wyślę
Pozdrawiam
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
=>Małgosia

Myślę, że około 1tys m2

Jakie są ceny za metr2 ?

Zresztą muszę sobie poprzeglądać ogłoszenia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Małgosia na jakiej ulicy będziecie się budować
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziekuje za info z oknami. Czy jestescie zadowoleni z tych okien? Czy slyszalas o fabryce okien w Miszewku? My budujemy na ulicy Chabrowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam Dzialki w Przyjazni zaczynaja sie od 60.000.00 ale trzeba bardzo uwazac bo mozna kupic dzialke nie uzbrojona albo podmokla. Mysle ze dobra cena na dzien dzisiejszy to tak okolo 110.00 za mkw. uzbrojona.
Jezeli nie spieszysz sie to moze po nowym roku bedziemy mieli dzialki do sprzedania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaki metraż masz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak na razie z okien jesteśmy zadowoleni ale to tak ogólnie bo tam nie mieszkamy i nie mamy ich wyregulowanych dobrze i kilka poszło skrzydeł do wymiany problemów z tym nie ma
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam mam do sprzedania mieszkanie w Przyjazni,trzy pokojowe 63m ,na 1pietrze .Mieszkanie jest czesciowo wyremontowane.Budynek jest w calosci docieplony.Do mieszkania przynalezy piwnica,strych,pomieszczenie gospodarcze,i drewniany garaz dwustanowiskowy.tel kontaktowy 663136929 lub 691796929.POZDRAWIAM!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam Sylwia Dzieki za info. My wlasnie staramy sie wybrac teraz firme na okna i dach dlatego szukamy czegos odpowiedniego. Wiem ze kiedys chyba pisalas ale nie pamietam na jakiej ulicy Wy sie budujecie. Czy myslicie na wiosne wykanczac? pa M
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przytulna a gdzie wasza ulica znajduję się może koło któregoś ze sklepów. Niestety jeszcze parę lat to potrwa zaczym zaczniemy wykańczać POZDRAWIAM
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasza ul jest obok szkoly.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzialki beda okolo 850 do 1000 m kw
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przyjaźń ma swoją cenę wiem bo szukałam.ostatecznie kupiłam działkę w Żukowie 60 zł m2 + prąd ok 2500 zł .pozdr.C.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
jestem zainteresowana zakupem działki budowlanej 600-1000m2 lub ziemi rolnej siedliskowej w Przyjaźni.
kamagdalena13@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Osobiscie nie mam zadnej dzialki ale moj sasiad ma do sprzeadnia podalam jemu informacje do Pani. zycze powodzenia moze bedziemy sasiadami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~Malgosia jak idzie budowa ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc Sylwia. Jak milo znow widziec Twoje imie. Dawno sie nie odzywalas a nie mam innego kontaktu z Toba. U nas jestesmy na etapie gotowego zbrojenia na strop. Czekamy jednak na plusowa pogode moze w przyszlym tyg zalejemy. A jak u Ciebie, tak dawno pisalysmy ze juz nie pamietam na jakim etapie Ty jestes. Pozdrawiam M
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejka
U nas powoli na razie nic nie robimy, czekamy na wymianę niektórych okien bo są zarysowane i w tym roku zrobimy szambo i chyba to na tyle. Brak funduszy na dalsze prace.
Jak byś miała chęć coś napisać to to mój mail sylwia127@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry :)

Czy ktoś mógłby napisać jak się teraz miesza w Przyjaźni? Czytam w internecie że dużo osób narzeka na komunikacje miejską z Gdańskiem, coś się poprawiło w tym temacie? Jakie są obecnie ceny za działki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry.
Jak również mam pytanie apropo komunikacji do Gdańska?
Czy coś się poprawiło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam ja już mieszkam w Przyjaźń,ogólnie super,cisza,spokój. Autobus z Przyjaźni teraz mają puścić we wrześniu. Ma zaczynać trasę z Żukowa, przez Przyjaźń, Łapino do Kolbud.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Autobus już jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sześć kursów dziennie. Kolbudy-Przyjazn-Zukowo PKM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest jeszcze Autobus z Gdańska przez Otomin ale tylko do Niestepowa.
Standardowo to Gryf do Żukowa a z tamtąd PKM lub linia autobusowa do Wrzeszcza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam a czy możecie napisać coś o poziomie nauki w szkole w Przyjaźni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słaby. Duża w tym zasługa poprzedniego dyrektora. Od września jest nowy. Czy coś zmieni to pokażą wyniki testów na koniec roku /diagnoza/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziękuję za odpowiedź, czy możesz coś więcej napisać o szkole,byłabym wdzięczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Infrastruktura dobra . Dobudowana, dobrze wyposażona sala gimnastyczna z szatniami i łącznikiem . Budynek fajny.
Klasy nie przepełnione , lekcje w normalnych godzinach bez żadnego systemu zmianowego. Parking utwardzony , boisko , plac zabaw , "garby spowalniające" na ulicy przed szkołą . Autobus szkolny z zatoczką. Dzieciaki różne , ogólnie atmosfera dobra. Reszta zależy od dyrektora i kadry. Najlepiej samemu sprawdzić np podczas dni otwartych szkoły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam.Bardzo dziękuję za wszystkie informacje. Od niedawna mieszkamy w Przyjaźni i dlatego tak wypytuje.A jak z dojazdem dzieci zimą. Czy autobus jeździ w takich godzinach jak dzieci kończą lekcje?nas interesuje kierunek Skrzeszewo. I czy bilety kupuje się codziennie u kierowcy czy jakiś miesięczny można gdzieś kupić?Jaki jest koszt takiego biletu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla dzieci szkolnych jest to bezpłatnie. Jest kilka kursów dopasowanych do planu lekcji. Zawsze z opiekunem. Szczegóły w sekretariacie szkoły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
Zastanawiamy sie nad zamieszkaniem w Przyjaźni a dokładnie w Małej Przyjaźni. Czy możecie podpowiedzieć jakie są Wasze wrażenia z życia w tej miejscowości?
Czy łatwo się można przestawić z życia w Trójmiescie. Jakie są największe uciązliwości a jaki plusy.
Jaki się Wam mieszka po przeprowadzce z 3-miasta? Czy odległość do pracy w Trójmieście jest dla Was wyzwaniem:) itd
Jakie są Wasze odczucia w stosunku do planowanej obwodnicy Metropolitarnej - w kwestii np hałasu?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie te dobre i te złe

Pozdrawiam,

Z
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. My właśnie przeprowadziliśmy się z trójmiasta do Przyjaźni. Jesteśmy bardzo zadowoleni, cisza ,spokój, bardzo nam na tym zależało.
Pracuje również w trójmieście i odległość dla mnie nie jest wyzwaniem, czasami ktoś mieszka w Gdańsku i też musi stać w korkach po 40 minut. Ja bez problemu dojeżdżam do pracy,zero korków.
Dziecko chętnie chodzi do szkoły, Panie nauczycielki mają czas,żeby na spokojnie wszystko wytłumaczyć.
Ogólnie Przyjaźń bardzo się rozrasta, z kazdej strony budują się nowe domy,jest to blisko trójmiasta i myślę, że dlatego coraz więcej osób tutaj właśnie kupuje domki. Bardzo szybko przedstawiliśmy sie z mężem z życia w mieście na życie na wsi, a nie ukrywam, że zawsze mieszkaliśmy w mieście,z tym nie było żadnego problemu.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję bardzo za pierwszę opinię. Odnosimy podobne wrażenie odnośnie coraz szybszej rozbudowy wioski.
Czy są jakieś sygnały, plany odnosnie budowy kanalizacji? Czy orientujecie odnośnie ekranów od strony metropolitarnej? - wedłóg planów będzie biegła dosyć blisko części budynków.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O przebiegu obwodnicy najwięcej jest na http://www.metropolitalna.pl (ortomapy dosyć dokładne). Jeśli ktoś planuje Małą Przyjaźń to nie ma o czym gadać - daleko.
Temat kanalizacji był już podjęty z 10 lat temu, nawet projekt zrobiony za pieniądze mieszkańców ale nie ma woli politycznej że strony burmistrza gminy. Tak czy inaczej przy takim przyroście ludności wsi to temat wróci jak gmina będzie musiała płacić kary środowiskowe ( przepisy unijne zależne od ilości ludności). Byle by tylko ludzie się meldowali bo na razie to sami gdańszczanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hmm. Mapy jednak już się nie otwierają. Ale może chwilowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobno zapadła już decyzja o rewitalizacji linii kolejowej przez Stację Stara Piła /sołectwo Przyjaźń/ . Ma tą trasą jechać PKM na czas elektryfikacji odcinka do Żukowa. Takie połączenie z Wrzeszczem to byłaby rewelacja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczegóły dotyczące połączenia Przyjaźń z https://m.trojmiasto.pl/wiadomosci/Czekamy-na-koncepcje-kolejowego-objazdu-na-Kaszuby-n132171.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy ktoś się orientuje kiedy będzie chodnik z Przyjaźni w stronę Skrzeszewa??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Był autobus z firmy Albatros linia nr.20 z Żukowa do Kolbud przez Przyjaźń i już ją wycofali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Czy wiadomo coś w sprawie budowy chodnika między Skrzeszewem i Przyjaźnią?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry