Widok

Pszenna, Księżycowa

Witam,
Czy moze ktos wiadomo czy kiedykolwiek bedzie wybudowana normalna nawierzchnia z chodnikiem na ulicy Ksiezycowej i Pszennej? Powstaja tam ogromne osiedla i wkrotce wzrosnie ruch samochodowy i pieszy. Chyba nie ma co czekac az zrobi sie jatka? Jakies pomysly jak przyspieszyc te sprawy?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Demonstracja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może Sołectwo z Banina wypowie się w tej kwestii co można zrobić, od czego zacząć itd.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uwazam dodatkowo, ze jest to zaniedbanie gminy, ze nie wymusilo budowy chodnikow i drogi na deweloperze. I moze rzeczywiscie nalezy pomeczyc radnych, zeby zaczeli dzialac.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Około 2010 roku gmina przygotowała projekt drogi wraz z chodnikami i oświetleniem ulic Przemysłowej i Księżycowej. Od około 2006 roku budowa tych ulic figurowała w wieloletnim planie inwestycyjnym gminy Żukowo. W 2013 czy 2014 gmina "odstąpiła" od wykonania tego zadania. Podobno była to "cena" za przystąpienie do budowy szkoły.
W międzyczasie udało się przynajmniej częściowo uporządkować sprawy własnościowe fragmentów terenów, które miały być zajęte (w tym podziały geodezyjne).
Więcej o tym znajdziecie na radabanino.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coś mi się obiło o uszy , że deweloper kupił płyty a gmina miała tylko opłacić ich położenie . jeżeli to prawda to i tak miło ze strony dewelopka .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Księżycowa i Pszenna znajdują się i tak w komfortowej sytuacji bo mają chociaż płyty jomb
proszę przejechać się po pozostałych drogach gminnych w Baninie którymi również jeździ dużo ludzi, wypadałoby najpierw zapewnić im co najmniej to, co Księżycowa i Pszenna ma obecnie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wypada wykonać porządną drogę z chodnikiem i ciągiem lamp na pszennej w pierwszej kolejności!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Pyo, oczywiście zgadzam się z Twoją opinią, przez przypadek źle nacisnęłam.
xx nie rozumiem, dlaczego Pszenna i Księżycowa mają mieć pierwszeństwo?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
bo to starsze ulice i mieszkańcy trochę dłużej tam mieszkaja. Nie wkurzajcie się. Na Pszennej płyty zakupił developer a robociznę gmina wykonała. Na Ksieżycowej mieszkańcy składali się na płyty i gmina robociznę wykonała. Wiem ,że nowi mieszkańcy są roszczeniowi, wiedzieliście gdzie zakupujecie domy czy mieszkania. Powiem Wam tak, nie dziwię się ,że macie roszczenia bo Banińskie drogi to średniowiecze. Im więcej osób sie skrzyknie i zacznie naciskać na gminę to może wspólnie coś wywalczymy. Ja 13 lat tu mieszkam i wojujemy o drogi i stale odpowiedz gminy jest ta sama - Brak środków
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozumiem, że nowi mieszkańcy mogą nie mieć drogi, kanalizy i oświetlenia, bo..bo są nowi:)? Ty chyba zamieszkując w Baninie 13 lat temu też wiedziałeś na co sie piszesz? A jednak walczysz o lepsze jutro, daj i nam szanse:) nadal nie widzę powodu czemu Wy starzy mieszkańcy macie mieć pierwszeństwo.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
drogi Panie

gdyby nie "nowi mieszkańcy" to byś na Księżycowej nawet Jumb nie uświadczył, bo w ilości siła, i w sumie odprowadzanych przez tę ilość podatków. Więc proszę tu nie wyzywać od "roszczeniowców" i nie pisać że "widziały gały co brały". Idąc Twoim tokiem rozumowania, też widziałeś gdzie kupowałeś dom/mieszkanie, więc nie masz prawa żądać asfaltu na Księżycowej. Rozumiesz już tę Twoją absurdalną logikę?

Po Księżycowej i Pszennej DA SIĘ jeździć i chodzić
Po ulicach nieutwardzonych jest to w taką pogodę jak ta niemal niemożliwe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
pierwsza pszenna dlatego, że jest najbardziej ruchliwa ze wszystkich lokalnych (osiedlowych dróg). Zrobili część lamp, więc zanim zaczną rozgrzebywać w innym miejscu powinni dokończyć to co zaczęli!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
na kij ci ta ulica
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sąsiadka, kobieto przeczytaj raz jeszcze ale ze zrozumieniem!
I jeszcze jedno na mojej ulicy jest kanaliza, koszt przyłącza wynosił 2.500 zł, firma z Glincza wykonywała mieszkańcom przyłącze tym co chcieli nikt za darmo mi nie zrobił , niektórzy sąsiedzi pozostawili szamba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wytłumaczę .Piszę o roszczeniach w sensie-W JEDNOŚCI SIŁA. Plyty na Ksieżycowej do połowy były kładzione jak jeszcze nie było nowych osiedli , sami się składaliśmy .A Wam wszystko za darmo dawac trzeba, nie obrażaj ludzi i nie napinaj sie tak. Pisz pisma do gminy, przyjdz na zebrania tak jak wielu mieszkańców i dopiero wtedy pisz madrości zza kompa. Sądzisz ,że inni nie chcą miec oswietlenia czy dróg tylko pytam dlaczego macie mieć pierwszeństwo bo co bo w szeregu mieszkasz i tak masz lepiej bo Ci developer płyty położył.Są ulice typu Tuchomska, Rolnicza. Jodłowa, Złota że strach jechać takie dziury.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
spytam tylko o jedno: jakie $%#%$#$% za darmo?? do gminy w tym roku sam jeden odprowadziłem więcej podatku niż gmina zamierza się dołożyć do sygnalizacji na lotniczej/borowieckiej więc troszeczkę sobie wypraszam tego typu komentarze.
w ogóle nic nie zrozumiałeś, ja właśnie NIE MAM płyt i dlatego uważam że powinienem mieć je szybciej (tak, właśnie na ROLNICZEJ) niż ty asfalt na Księżycowej
bez odbioru
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja nie mieszkam w szeregu przy przennej, ale jestem za oświetleniem w pierwszej kolejności tej ulicy.

A tak na marginesie jaki był koszt zakupu i samego położenia płyt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
no tak jako jedyny odprowadza podatek w tej wsi, śmiech a tak na marginesie to jakby ludzie sie meldowali to w naszej gminie to więcej podatków by wpływało i kasy jest więcej.
Bez napinki bo to nie służy nikomu.
Drogi są potrzebne nam wszystkim a mam wrażenie ,że gmina wilka łaskę nam robi. Tak jest od lat - średniowiecze. Trzeba stale jest nowy burmistrz może coś się zmieni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
xx no częściowo już Pszenną oświetlili ale za mało tych latarni.
Co do płyt to kilka lat temu były kładzione na wysokości blaszaka, chyba ok 200 zł od domu o ile dobrze pamietam a ile robocizna to nie wiem bo to gmina kładła - maszyny ,żwir, robocizna.Trzeba by dopytać w gminie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Ozonowanie domu (16 odpowiedzi)

Witam wszystkich.Moje dziecko ma alergię i lekarz doradził mi aby co jakiś czas przeprowadzać...

do góry