Widok

Puste lokale w budynku gdyńskiego dworca

Opinie do artykułu: Puste lokale w budynku gdyńskiego dworca.
Artykuł na temat: Dworzec PKP w Gdyni - co dalej?

Siedem lokali znajdujących się w pasażu pomiędzy dworcem PKP i dworcem podmiejskim w Gdyni pozostaje pustych. - Szykujemy ofertę, rozmawiamy z potencjalnymi zainteresowanymi - odpowiadają przedstawiciele PKP, unikając konkretów.


Przypomnijmy, że dworzec PKP w Gdyni został wyremontowany kosztem 40 mln zł na Euro 2012. Prace trwały dwa lata, po przemianie budynek wyładniał. Odświeżono wnętrze, elewacje, zadbano o architektoniczne detale.
Po kilku miesiącach okazało się, że ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba by musialy za darmo byc. Ludzie uciekają z Gdyni. W ostatnich latach co roku saldo meldunków ponad 2500 na minus
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 35

Prawda.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 13

....ale pislamska
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A czy przybywa mieszkańców?

Owszem. Jako lokata lub inwestycja. Co nie oznacza, że przybywa mieszkańców.
Gdynia umiera i trzeba zmiany włodarza aby trend ten odwrócić.
Za chwilę sparaliżowana zostanie Al. Zwycięstwa, Wielkopolska i Chwaszczyńska. O północynch dzielnicach Gdyni nie ma sensu już pisać. Dojazd do Obłużą czy Oksywia, z Rumii czy z Redy jest o niebo lepszy niż Centrum. O Karwinach, Wlk. Kacku nie wspomnę.
Po prostu Szczurek zabetonował miasto i tyle.
W zasadzie mam już to gdzieś bo kupuję dom w Redzie i będę miał spokój.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 8

Haha, zmiana prezydenta spowoduje, że w Gdyni przybędzie mieszkańców, haha....

Myślałem, że można sięgnąć dna w argumentacji "politycznej", ale tym przebiłeś dno.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zmiana prezydenta = Zmiana polityki zarządzania Gdynią

Może następny ukróci wszechwładzę deweloperów. Może zamiast bezrefleksyjnego, a niewykluczone, że interesownego, przepychania planów zabudowy pod interesy deweloperów, nowy prezydent zajmie się poprawa warunków osób w Gdyni już mieszkających.
Szczurek miał 20 lat "okazji" aby to zrobić. Co zrobił to widać, szczególnie w godzinach szczytu na gdyńskich drogach.
A co do dna to proponuję spojrzeć w lustro.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ty tak powaznie?

Chlopie, Ty widzisz co sie na granicy Rumia/Reda buduje? tam za chwile sie nie da jezdzic. juz teraz Debogorska to ma natezenie ruchu jak Morska w Gdyni..... przemysl sprawe
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale jest alternatywa - SKM

Czego nie można powiedzieć o połączeniach pomiędzy dzielnicami Gdyni. Pracuję w okolicach szpitala w Redłowie. Od niedawna mieszkam w Rumi i żałuję, że tak późno się przeprowadziłam. Dojazd do i z pracy to bajka w porównaniu z mordęgą jaką przeżywałam mieszkając na Pogórzu (Górnym).
Korzystam z SKM, jest szybciej, a także taniej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak. Szczególnie ci z Nauty, Wilbo czy Tesco.

Ale gość wierzy, że Gdynia rośnie jak przyrodzenie nastolatka na widok gołego ciała.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

slaby troling pisowski trolu

fakty nie potwierdzają że białe jest czarne, Jarozbaw musi więcej sfałszować żeby się z Jarozbawem rzeczywistość zgadzała
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 25

A co ma do tego pis czy jakaś inna partia ?

Zacznij żyć i cieszyć się życiem kolego . Czy pis czy po czy jakaś inna partia to bez znaczenia jest , w naszych życiach nic się nie zmieni . Dla wszystkich jesteś i będziesz dojną krową która będzie ich utrzymywać a dzięki temu ze dajesz się tak łatwo ukierunkować i przestajesz logicznie myśleć jesteś idealnym kandydatem na tzw elektorat . Powodzenia
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

wybory się zbliżają

więc obecna władza w mieście jest be, ci którzy chcą ją zastąpić mają świetne programy. Dadzą każdemu wszystko co zechcą wyborcy i dolinę krzemową zrobią
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

Takie gnidy wszędzie widzą PIS kolego.

Przez takich jak on/a niecda się w Gdyni żyć normalnie. Nie jestem zwolennikiem partii Kaczyńskiego ale dobija mnie już że marazm Gdyni ciągle zwalany jest na PiS choć od iluś tam kadencji rządzi tu grupa ludzi, która niewiele robi a z PiSem nie ma nic wspólnego.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

to są lokal usługowe, a nie mieszkalne... buhahahhahahahahaha :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cos w tym jest...

Czesto bywam w Gdyni Głównej i zawsze czuje sie tam niebezpiecznie... pełno agresywnych pijanych kolesi. Powinno być tam więcej policji.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 8

a żeby było śmiesznie to jest tam i komisariat, i sm i sok
trzy nic nie robiące formacje
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo wszyscy maja stać w gotowości, bo jakiś pajac sie niebezpiecznie czuje..no bez przesady...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy aby na pewno?

Mówisz o meldunkach. A to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Wiele osób spoza Gdyni kupuje tu mieszkania pozostając zameldowanym, chociażby z powodu wysokości składki ubezpieczeniowej za auto, poza Gdynią.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie tylko ubezpieczenie,

ale również podatki płacą poza Gdynią.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

W latach 90tych w tym pasażu był salon gier z automatami

rany boskie ile ja tam kasy przetraciłem :)

Najpiękniejsze chwile dzieciństwa - skakanie ludkiem przez kaktusy i hydranty :D
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja z Chyloni

Przyjeżdżałam na frytki i hot dogi, pierwszy bar od strony podmiejskiej był najlepszy.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kłamiesz. Pomyliłaś miasta. W Gdyni nie ma i nie było ulicy Podmiejskiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bar z frytkami!

Najlepsze w Trójmieście były
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

A my chłopaki z Młyńskiej też tam graliśmy nie raz ,potem na piętrze dworca w bilard o kasę a na końcu zaliczyliśmy disco Panoramę .Wracaliśmy dopiero na chatę rano wybawieni ,wytańczeni i wykończeni że zmęczenia ale zadowoleni z życia.Tamtych chwil nie zastąpią już żadne pieniądze.To była młodość i piękne chwile życia.Pozdro dla wszystkich co wiedzą o co chodzi
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

przełom lat 80/90 - bar z gyrosem, pamiętam do dziś ten smak z sosem tzatziki
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chetni moze i sa, ale w PKP albo podany numer jest nieaktywny albo ci co odbieraja nie wiedza o co chodzi i nie potrafia wskazac nikgo kto moze wiedziec.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdynia - żule i k... - według autora artykułu

Poza tym okolica nie zachęca do spacerów - na zewnątrz często widać mężczyzn pod wpływem alkoholu i kobiety o wątpliwej reputacji.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taka prawda niestety

Ilekroć jestem w okolicach dworca to albo zaczepia mnie jakiś menel i prosi o złotówke albo jestem świadkiem awantury czy wręcz bójki. A bywam tam dość często.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na swietojanskiej też cała masa pustych lokali

Tam nigdy nie było tak źle. Jak Szczurek pozwoli postawić jeszcze jedną galerię na miedzytorzu to będzie jeszcze większa masakra
popieram tę opinię 244 nie zgadzam się z tą opinią 52

Co ma Szczurek do tego?

Sprawdź do kogo należą budynki, w których są te puste lokale. To są budynki prywatne i nikt nie zmusi właściciela do obniżenia czynszu, jeśli ma taki kaprys. UM nic tu nie zdziała, podobnie jak z dworcem, gdzie carem i bogiem jest PKP - państwo w państwie.
To nie PRL kiedy władza mogła wszystko nawet z twoją czy moją własnością zrobić. w Gdyni większość budynków i terenów jest w rękach prywatnych, trzeba o tym pamiętać by właściwie adresować krytykę (słuszną zresztą jak najbardziej).
popieram tę opinię 55 nie zgadzam się z tą opinią 19

Nie karm trolla

Frustrat piwniczny pewnie żadna go nie chce :)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 11

Do Basi

To nie do końca tak. Za budowę kolejnej galerii jest odpowiedzialny samorząd, który zgadza się na wszystko co dyktuje deweloper.
A to samorząd ma rządzić i ma ku temu narzędzia żeby nie poddawać się dyktatowi deweloperów. Ale z nich nie korzysta i przez to działa na szkodę mieszkańców.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 7

Dokładnie

Niestety czasy się zmieniły. Rynek rządzi się własnymi prawami i choćby zamknąć Rivierę i inne galerie to sklepy na Świętojańskiej będą puste. Tutaj chodzi o asortyment. Małym i prywatnym sklepom nigdy nie uda się konkurować z sieciówkami i sklepami on-line. Nie oszukujmy się, przed wybudowaniem Riviery na Świętojańskiej też śmierdziało pustkami.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 6

Do Pani Basi

Dzień dobry co do ul Świętojańskiej to proszę zwrócić uwagę że "padła" jak powstała galeria Riviera. Przez "padła" mam na myśli mało ludzi na Świętojańskiej w porównaniu do czasów kiedy nie było galerii Riviera. Lokale może i są wynajmowane ale co chwila zmieniają właściciela nie tylko ze względu na czynsze które były i są kosmiczne (średnio 50m2 to 5000-6000zł miesięcznie). Jeśli nie ma ludzi na Świętojańskiej to nie ma klientów w sklepach. Klienci są tylko w Lidlu bo to sieć tanich spożywczaków jak Kaufland czy Biedronka. Więc osoba pisząca że Miasto ponosi winę za "upadek" ul Świętojańskiej ma dużo racji. Wszyscy ludzie siedzą w Rivierze.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 7

Upadek swietojanskiej zaczal sie dlugo przed powstaniem Riviery.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 7

Dokładnie. Zaczęło się od jej remontu w 2002 roku. Zbiegiem okoliczności zmieniły się wówczas preferencje zakupowe. A utrzymanie sklepu pojedynczego w miejscu, gdzie ludzie nie idą na zakupy, było nieopłacalne.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Strefa płatnego parkowania pomogła :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A kto pozwolił na budowę Riviery?

Jakoś nie słyszałam aby Szczurek i reszta kompanii protestowała. A co z Międzytorzem? Co z ze Skwerem i terenami po Dalmorze? Mam gdzieś koncerty i inne rykowiska jak dojazd do pracy i z pracy zajmuje mi 2-3 godziny. Za chwile powstanie biurowiec przy Harcerskiej, a drugi przy Olimpijskiej. Krzyżówka Wielkopolskiej i Al. Zwicięstwa miała być przebudowana na rondo. Ale nie będzie bo Szczurek & Co sprzedał tereny deweloperom. Przy Wielkopolskiej i Chwaszczyńskiej niedługo powstaną kolejne potężne osiedla. A co z drogami. I tylko nie pisz mi, żę są rowery. Rowerami to mogą jeździć wyrobnicy z biur, a nie z usług, zaopatrzenia i produkcji.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

ma do tego tyle że ustala stawki opłat jakie ponoszą właściciele
i stawki śmieciowe które warto przypomnieć w Gdyni są za metr!
ma też tyle że buduje "galerie" które niszczą drobny handel
i zezwala na powstawanie dyskontów w samym centrum
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak Edzio, znów się miotasz jak wesz na grzebieniu

to całe twoje życie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12

Tak się dzieje ze sklepami. Sprzedaż detaliczna

umiera a miasto nie ułatwia życia sprzedawcom tak samo jak deweloperom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaka masa pustych lokali?

Właśnie teraz odzywa, pełno knajpek jak nigdy
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 22

dokładnie, byłem na świętojańskiej w poczatku września, jak jeszcze było ciepło

co krok bar, restauracja, fastfood, kawiarnia, cukiernia

Nie to co kiedy. Kiedy były same apteki i banki. Teraz w końcu Świętojańska zaczyna żyć.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 14

Będzie jeszcze gorzej na Świętojanskiej bo Szczurek zabrał

zabrał około 30 miejsc parkingowych i przeznaczył je na samochody dostawcze - d**ile
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

I bardzo dobrze bo nie muszę zdawać towaru na ulicy

Kierowca samochodu dostawczego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żyć? Piwo, pizza, bania i dobicie na Skwerze.

Normalnie szacun. Szczególnie dlatych co siedzą przy stolikach na zewnątrz, w mikroskopijnych ogródkach. Mają wtedy szczególną okazję słuchać aktualnie obowiązujących trendów w bluzganiu, posłuchać i oglądać plucie, charkanie, smarkanie. A do tego z podkładem muzycznym "łupu-cupu" z aut bez filtrów DPF dostojnie przemieszczających się w strefie "30 km".
Same rarytasy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

Edzio wszyscy czekają aż ty odejdziesz. Twój skowyt to miód na uszy bo to znaczy że jest bardzo dobrze. Mówisz, że świętojańska święci pustkami... to tak samo jak pisałeś, ze pamiętasz korki 20 lat temu na Chwarznie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Od kiedy to Szczurek zajmuje się najmem prywatnych lokali na Świętojańskiej? Może jeszcze ma czynsze ustalać i zbierać za

nich kasę?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Szczurek, Szczurek, Szczurek

wszystkiemu winien Szczurek. Za klęskę nieurodzaju i dziury w niebie też. Nudni jesteście.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Octoberfest

Powinny być Piwiarnie jedną przy drugiej
popieram tę opinię 60 nie zgadzam się z tą opinią 31

Zapiekanki i hod-dogi
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 13

założę Partię Kartofli Żoliborskich i będę popierał Horałę

czy to oznacza, że Horała jest kandydatem kartofli? nie
a to, że Horała jest burakiem, to osobna sprawa
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

HodXD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piwiarnie to na pętli

troli przy stoczni powinny byc... ale nie ma stoczni
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wybrali inną, prestiżową lokalizację : lotnisko
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tam z Gdańska

Ale piszą tu na forum, że w Gdyni marazm i utopia- może dlatego puste lokale, nie ma komu kupować to i nie ma komu sprzedawać.
A tv reżimowa zachwala jaki dostatek i bagactwo a tu nędza i rozpacz...nie wiem co myśleć, ktoś kłamie
popieram tę opinię 84 nie zgadzam się z tą opinią 59

To nie jest kwestia

Gdyni czy Gdanska.
To PKP.
Ja tez z Gdańska
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ale Ja z Szadolek

A Ty?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z dworca głównego

w ciągłym remoncie, końca nie widać.
Informatory klapkowe zdemontowane daaawno temu, nowych wyświetlaczy nie widać. Te we Wrzeszczu i Oliwie już (po roku?) oficjalnie działają, czy ciągle oklejone biało-czerwoną (taki ficzer na 100 lecie?) taśmą?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oklejone, panie, oklejone. Tylko taśmę co rusz wymieniają na nową, żeby ładnie wyglądało.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Edzio, Kaczyński nie ma lepszych trolli? czy taki sam głupi jest jak ty?

znów krwawisz biedaku,
nie będzie rubli za tak nędzny trolling
ofiaro losu, nie umiesz lepiej?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14

Żaden ze mnie

trollin, napisałem jak to widzę, choć nie znam się, co ja tam wiem
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

racja, nie znasz się.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

W TuskVisionNetwork tak zachwalaja, bo wspomniałeś coś o tv rezimowej?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9

TVPis-da.

Radio co ma ryja.
TVs.r**m
To twoje media.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

koles

cieniuchny jestes !!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

"...nie wiem co myśleć,..."
przyjechać i wtedy pomyśleć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prowadzenie biznesów w Polsce

Zaczyna być coraz mniej opłacalne
popieram tę opinię 156 nie zgadzam się z tą opinią 11

Fakt duże korporacje wszystko koszą,na drobnicę nie ma miejsca.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 4

JPK, uszczelnienie VAT, split payment

przetrwają tylko zagraniczne firmy z prawnikami na etatach
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

szczurek

u Boczka będzie wynajmował
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Akurat to bardzo dobry pomysł! Urzędnicy pracujà w fatalnych warunkach!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9

Szczurek Budyń ? ;) Znowu się zaczęła płyta
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Edzio, Kaczyński obiecał zmniejszyć ilość urzędników a zwiększył

poza tym nie widziałem ciebie przy pracy
więc chyba tylko pusto kłapać potrafisz
nieudaczniku życiowy
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Sopot też tak ma

W sopockim też...
popieram tę opinię 91 nie zgadzam się z tą opinią 11

w Sopocie to tych metrów pustych jest z 50 razy więcej

Tam jak w horrorze
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdynia

Gdynia upada i tyle.
popieram tę opinię 107 nie zgadzam się z tą opinią 64

i dlatego Gdynia od 20 lat jest w czołówce rankingów

no ale prezes wydał polecenie że białe jest czarne a Polska, najlepiej rozwijające się państwo w rejonie, jest według prezesa w ruinie
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 21

Jakie to niby rankingi?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 9

odsyłam na strony GUS

każdy może sobie sprawdzić
a gdynianie nie muszą bo wiedzą jak jest
i śmieją się z pisowskich trolli piszących że białe jest czarne
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 9

Rankingi lemingów...

.... którym do szczęścia wystarczy koncert na Skwerze i zapiekanka w Infokiosku.
Gdynia jest tak dynamiczna, tak nowoczesna, tak intelektualna, że padły w niej prawie wszystkie księgarnie. Za to pełno jest jedno sezonowych knajp, zazwyczaj noszących się z włoska, w których serwują gooo.no warte żarcie zwane "momemntami".
Gdynia jest tak żałosna i sztuczna jak pseudomarynistyczny wystrój Kontrastu czy Tawerny Orłowskiej.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

byly zapowiedzi o remoncie dworca podmiejskiego jak widac dalej bez zmian
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie ma to jak państwowa PKP - gospodarność godna podziwu.

czy Jarek Naczelnik Państwa o tym wie? gdzie komisja śledcza Macierenki? PiS traci kontrolę nad Państwem.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 16

akurat bzdury gadasz. lokale uslugowe tam nie zaleza od kontroli panstwa

taki biznes musi miec swoja ciaglosc. ci ktorzy przeprowadzali remont tam przed 2012 o tym zapomnieli. nie dziwie sie, ze kupcy sie zawiineli.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Bo fachowcy z PełO nawet to schrzanią

Jak inne rzeczy w Polsce
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

odpowiedzialnośc

Wydaje mi sie że nawet leming powinien wiedzieć że mamy wolny rynek i rząd na polityke cenową nie ma żadnego,albo prawie zadnego wpływu.Co do kolei to pierwszy raz od lat są na plusie.W ciągu 2 lat zyskownośc społek skarbu Państwa wzrosła o ponad 300%..Pierwszy też raz od niepamietnych lat na plusie jest ZUS.Nie potrebowali grantu 5 mld.zł od państwa.Jak mawiał Milton Fridman- po pierwsze gospodarka głopcze i miał chyba racje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

państwo

Rzeczywiście traci.Pare dni temu jedna z głownych agencji ratingowych świata podwyższyła nam wzrost Pkb z 4.4 na 5%..Jest to najwyższy wzrost we wszystkich krajow Uni.Dwa dni temu zaliczono nas do 25 najbardziej rozwinietych gospodarek świata.Same porażki ,nie prawda?.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawa rynku są nieubłagane.

Zbytnią pazerność położyła już niejedną firmę. Jak nie odpuści z ceną to nikt nie przyjdzie. Nawet sześciolatek potrafi dzisiaj liczyć
popieram tę opinię 65 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kebab, kebap, itp. frykasy

Czemu na dworcu w Gdyni nie ma kebabów??? ;))) Toż to gdyński specjał. Na dworcu powinna być dostępna kuchnia regionalna, a nie tylko globalne frykasy z "czystego" mięsa. "Czystego" wg amerykańskiej definicji, czyli mięsa wyprodukowanego w laboratorium, bez konieczności hodowania zwierząt.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zla polityka ekonomiczna

Zla polityka ekonomiczno-logistyczna.Liczba sklepów i lokali znacznie przewyzsza zapotrzebowanie i mozliwosci finansowe społeczeństwa.Nie mozna w nieskończoność otwierać kolejnych punktów i do tego wysokie stawki za użytkowanie bo mamy to co mamy ..czy w śródmieściu lub na dworcu.Po za tym wszelkiego rodzaju Centra handlowe wykanczaja maluczkich.Jeszcze trochę i wystapi konieczność burzenia tego co puste lub nie przynosi korzyści.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 3

Sytuacja jest jeszcze bardziej dramatyczna

bo i mali w centrach przez wolne niedziele się zamykają .
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kto i na czym zarobi na czynsz 1000 zl za metr , ba nawet za 500 zł.

chyba , że na dopalaczach .
popieram tę opinię 68 nie zgadzam się z tą opinią 1

efekty "dojnej zmiany" w kraju, stawki wysokie bo trzeba opłacić wszelakie dotacje i jeszcze pchają się do samorządów , Horała weź sobie daj spokój i wycofaj się ze startu
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 22

No cóż...

szkoda ze barany mają mają dostęp do internetu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

wyjaśnienie dojnej zmiany

Widać motłochowi trzeba tłumaczyć łopatologicznie co to ta dojna zmiana
Dla wyjaśnienia : Dojna zmiana = PO
(afera za aferą , Grabież OFE , piniendzy nie ma i nie będzie - taki łysy gadał,co tu jeszcze o ćwierć biliona złotych podatku wyłudzone z kasy państwa w czasach rządów PO-PSL)
Tak to była dojna zmiana
Więc barany zapamiętać to była PO !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepiej dowalić duży czynsz i niech stoi puste zamiast ustalić mniejszą stawkę i mieć najemców na długo.Chytry dwa razy traci.
popieram tę opinię 73 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zamknąć dworzec i nagrać jeszcze jeden odcinek Klossa
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

Noech pkp oglosi przetarg na najem lokali

Rynek zweryfikuje jake to "premium" ten dworzec.
popieram tę opinię 48 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale to jest spółka skarbu państwa i inaczej niż na zasadzie przetargu nie mogą działać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niby sie zgadza

Jednak ostatnie zdanie w artykule sugeruje cos innego - ze maja na wynajem bez przetargu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tak dworzec "premium" to i czynsze też premium... No ale może gdybać bo nie udało się ustalić kwoty, pod żadnym telefonem... Ręce opadają... Nic dziwnego że PKP co roku w coraz większych długach.
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 1

Naokoło dworca już nie jest tak premium, brud, śmieci i pełno meneli.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

PIN

Proponuję przenieść tu PIN z J. Wiśniewskiego. Mieszkańcy będą mieli bliżej a w autobusach nie będzie śmierdziało.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skoro jest to obiekt premium to może tam by otworzył sie salon mercedesa audi Porsche albo coś w tym stylu.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 2

Godne uwagi

Zapewne czynsz z ksiezyca jak wiekszosc komentujacych zauwazyla polozyl poprzednich wynajmujacych i skutecznie odstrasza nowych, zapewnienia typu negocjujemy z nowymi najemcami mozna miedzy bajki wlozyc. Zastanawiam sie tylko jakie konsekwecje poniosa Ci ktorzy do takiego stanu rzeczy doprowadzili, nie wspominajac juz o mizernym wizerunku miasta w oczach przyjezdnych. Wstyd i hanba.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 0

i ten piekny krzywy podjazd na peron
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

1000 za metr kwadratowy,30 m powierzchni plus reszta Budzisz się i już masz 1500 długu, nie wiem czy na dopalaczach czy koksie da się tyle zarobić dziennie.Bułke też czasami trzeba zjeść,a nie tylko karmić czyjeś gęby.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 0

kobiety o wątpliwej reputacji

To mnie rozbawiło przyznam :)
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 0

A niby że gdzie

One tam się podziewaja nigdy nic takiego tam nie widziałem
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

%%%

Stawkę ustala rynek, a nie „ranga miejsca”.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie do końca, proszę zainteresować się czynszami na lotniskach. a pkp, chyba chciało im dorównać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaki jest sens otwierania gastronomi na tym dworcu i płacić ogromny haracz

jeżeli na 10 Lutego i Starowiejskiej jest kilka takich lokali, nie wspominając o McD, z którym na poziomie szybkich posiłków raczej niewielu jest w stanie konkurować. Jeżeli PKP chce znaleźć tam nabywców to oferta musi być zindywidualizowana. No chyba że liczą na sieciówki.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

po pierwsze nie wątpię że stawki są wysokie wszak polskojęzyczne państwo się ceni
po drugie w okolicach dworca rezydują dziesiątki bezdomnych a miejscy urzędnicy udają że nie ma problemu
po trzecie obszar wyłożony jest kostką granitową której zadaniem jest niszczenie walizek i utrudnianie chodzenia, ale jest + 20 do prestiżu
po czwarte drzwi zewnętrzne do dworca nie są automatyczne lecz archaiczne wahadłowe co uniemożliwia przemieszczanie się osób niepełnosprawnych

dawno dawno temu kiedy wielcy sojowi intelektualiści nie mędrkowali jeszcze w necie była tam liczna swojska gastronomia, może nie jakaś ąę bo hotdogowo/hamburgerowa ale z pewnością zdrowsza od modnych sieciowych fast foodów
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tą zdrowszą gastronomią nieco przesadziłeś

Jedzie tam było do przełknięcia jedynie przez osoby pijane. Na trzeźwo nie dało się tych rzeczy jeść. Niech przykładem będzie kebabistan z dawnego dworca w Sopocie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie wiem co było w Sopocie mówimy tu o Gdyni
w tych miejscach były sprzedawane normalne buły ze świeżym wsadem a biorąc pod uwagę że bułki w pewnej sieciówce można zgnieść do kulki o średnicy 2 cm a ich mięso nie wiadomo z czego jest i ile w nim mięsa to sorry ale hotdog z lat 90 był o niebo zdrowszy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Marketing w stylu PKP i skutki jak widać.
Z drugiej strony ile można knajp otwierać na dworcu, nie oszukujmy się McD i Subway przyciągają najwięcej klientów. Tam jest jeszcze miejsce na jakąś sieciową kawiarnię i tyle.
Ja bym natomiast zabrał się za uporzadkowanie okolic dworca oraz sam dworzec podmiejski skm.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podmiejski to należy wyburzyć...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W naszym kraju

Się nie da zarobić tylko wydoić!
Co ci właściciele mają tam sprzedawać?
Żeby zarobić na taki czynsz?
Ekskluzywne produkty? A kto je będzie kupował? Bogaci rzadko jeżdżą pociągami...
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to mozliwe, zeby oddac do uzytku taki krzywy podjazd na tym dworcu? To jest remont za 30 baniek?
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0

uj tam z dworcem, ostatni zegar uliczny - na Starowiejskiej, po remoncie kamienicy - nie wrócił na swoje miejsce. Kiedyś

Stał jeszcze na słupku przy Batorym - koło zabki (wcześniej szmatex, kredyt bank itp). Niby kazdy teraz przyspawany do sr*jfona ale po co niszczyć takie rzeczy. Na budynku dworca tezchyba nie ma sprawnego zegarka. Jest zdaje się na skm. wygodne to było to po co psuć.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1

To przykre jak patrzy się na wyludnioną Świętojańską. Kiedyś ta ulica tętniła życiem. Przyjeżdżaliśmy na zakupy z Sopotu. Takie wspomnienia.
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 0

iedyś przemyt kwitł, marynarze zwozili towar,to sie wpadało :) teraz odwalili riwjerę niedaleko, wiadomo było jaki będzie skutek

No i jest skutek. Puste witryny., itp
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pusto bo drogo

Tutaj nie potrzeba analiz i doktoratów z ekonomii. Lokale stoją puste bo cena wynajmu jest kosmiczna. Mac i Sub wyciął możliwość otwarcia gastronomii, gazety są w środku, kosmetyki w Rossmanie.
Tania fasfoodowa gastronomia się nie utrzyma przy tych cenach. Naprawdę brak mi pomysłu co można by otworzyć w tym miejscu, a czego nie ma już obok.
Z drugiej strony zbyt niska cena ściągnie jakieś lichwiarskie szybkie pożyczki, lombardy i inne tego typu lokale.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może ogród deszczowy z ławkami solarnymi
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

To moze burd. .. salon masazu tam zrobic, zeby te kobiety o watpliwej reputacji mialy gdzie pracowac?
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

moje trzy grosze

Błednym jest chyba zakwalifikowanie dworca PKP w GDyni jako waznego wezla komunikacyjnego>przeciez to zaden wezel komunikacyjny. To nie jest stacja przesiadkowa. Tu pasazerowie nie oczekuja w poczekalniach na przesiadke. Turaj przychodzi na swoh pociag zeby pdjechac , albo przjezdza i ppuszcza dworzec. Dwirzec nie bedzie zadntm centrum handlowym dla oczekujacych. Dlatego racje bytu maja tylko okreslone sklepy i takie juz dzialaja. Poza tym w porze nocnym dworzec spi i jest raczej noclegownia niz dworcem pkp. tu nigdy nie bedzie wielkiego handlu, bo dla meneli jest za drogo.
Wiekszy ruch jest tylko latem przez dwa miesiace ale to nie uratuje handlu na dworcu
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

kur*a kiedyś to były czasy. w sobotę zjeżdzało się na gdynię, robiło zakupy na hali i swiętojanskiej

teraz nie ma czasów...czasowie wracajcie
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hala jeszcze na szczęście jest. Ale pewnie bez wsparcia mieszkańców też długo nie pociàgnie. , Dużo ludzi i dobre mięso i wędliny!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

prawda

kiedyś zakupy w Gdyni to było coś,duży plus za halę ,rolnicy rybacy ,zdrowe jedzenie ,a teraz...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdynia=polskie detroit
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0

skm

Przestańcie robić straty i obniżcie wynajem. Jak się buduje za publiczne pieniądze to sobie można wymyślać że coś jest premium i zrezygnować z zysków. Premium jest jak jest wielu chętnych na jeden lokal, a nie gdy sobie jakieś tęgie głowy zarabiające po 20 tyś. na miesiąc wpisały na papier.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jest na państwowym.

Dodzwonić się nie da, klient to tylko problem.
Generalnie wszyscy mają wszystko w d*p.e , bo to „nie moje”.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdyni wszystko padnie, bo nie ma jak podjechać samochodem.

Wszędzie likwidują miejsca parkingowe. W latach 90-tych Świętojańska miała po dwa pasy w każdym kierunku i na prawym pasie parkowało się samochody. Nie było problemu, że jakiś sklep nie daje rady, bo klienci mogli dojechać samochodem. W chwili obecnej jak mam gdzieś jechać i parkować kilometr od miejsca docelowego i potem wracać to olewam i zamawiam z internetu.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 5

A moze lepiej wjechac do tych sklepow- po co parkowac na ulicy?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

Tak. A z rowerem najlepiej pchać się do toalety i do sali kinowej. Do barów i autobusów już się pchacie z tym złomem.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cały sekret Riviery

Przyjeżdżam samochodem, robię zakupy tak długo, jak potrzeba i nikt o to nie strzela z d*py.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie masz rację
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdyni wszystko jest klasy premium

Na dwa obiekty jest już potencjalny chętny - będą to sklep monopolowy i burdel, bo jest duże zainteresowanie grup docelowych kręcących się po łączniku dworcowym. 1000zl za metr to się opłaci.... jak premium to trzeba brać w ciemno, w dobrym burdelu to jeden drink dla Szweda lub Norwega spłaca od ręki 10 metrów czynszu, a drugi drink robi zusy, opiekę medyczna i ochronę alfonsów. Gdynia, tu zawsze wiatr w oczy wieje.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

A niby dla kogo mają być te lokale?

Szwędające się tam wiecznie lumpy będą coś kupować?
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to są lumpy? Ciuchy sie tam walesaja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przy takim czynszu

To tylko etui do telefonów albo golibroda. Inni tego nie dźwignął, nawet po rewolucjach kuchennych.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lokale na dworcu

Jechałem latem pociągiem dalekobieżnym ,który nazywał się intercity.Był taki syf ,że głowa boli.Nie było baru.Nawet kierownik pociągu nie dysponował ekspresem.Ale zaproponował mi aby w Bydgoszczy wysiąść i tam na dworcu jest automat z kawą i herbatą.I to jest puenta chciwości PKP.Sami to dno ale od innych doić ile się da.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

kasyno pkp

zaklady o to ktory pociag sie spozni I o ile. To by moze mialo wziecie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kostka brukowa

Ktoś kto położył w tym miejscu kostkę brukową.... chyba nigdy nie miał walizki w ręku. Droga na dworzec, przez która nie da się przejść z walizka (kolka i kostka—- to nie jest dobre połączenie)....
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 0

1 00% racji
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze jedna kadencja Szczurka

i niczego w Gdyni nie bedzie...
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

Byłem raz po raz ostatni

Raz byłem tam i kółka od walizki odpadły. Ktoś wymyślił aby tam położyć bruk po którym ciężko iść, tym bardziej cokolwiek po nim toczyć.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie bardzo rozumiem

dlaczego biuro jest wewnątrz dworca jak mogłoby być na zewnątrz w pasażu. Do tego zbliża się remont dworca podmiejskiego SKM i gdzieś trzeba będzie trzeba przenieś kasy, biura,....?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam od 10 lat w Trójmieście...

...na początku Gdynia, później Gdańsk i niestety w Gdyni jest marazm. Ma to swoje plusy, dalej jest spokojnym, świetnym miejscem do mieszkania ale do pracy i robienia biznesu na tle dynamicznie rozwijającego się Gdańska coraz mniej.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 1

To wracaj do Bartoszyc
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Mieszkać też lepiej w Gdańsku

Bliżej do pracy, taniej, więcej parków, sklepów, wydarzeń
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Puste lokale to są na dworcu w Gdańsku
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

to tam sa prostytuktki ?

i menele?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sklep otworzyć.

Wystarczy sklep otworzyć i mamy w niedziele utarg jak trzeba.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

1 tys na miech za lokal dam, ale nie za metr. na głowe upadli lokal 30 m2 = 30 tys masakra.

zapiekanka, hotdog za 100 pln, żeby na to zarobić, ktoś w pkp liczyć nie potrafi.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

bar Gyros

Kiedys w latach dziewięćdziesiątych był tu bar Gyros. Tłumy stały aby zjeść trochę frytek, gyrosa z surówka i sosem zaziki. To były czasy.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

mogę zaproponować pkp taki układ wystawiam swój towar w ich lokalu nic nie płacę za lokal natomiast od sprzedaży odpalę im prowizję mój towar przyniesie zysk lokal pkp bez towaru pozostanie pusty i nikt nie zarobi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

bardzo dobry pomysł, który funkcjonuje w wielu bogatych galeriach i nawet w reklamowanej w komentarzach Riviera
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

KĘS

Niech przywrócą bar "KĘS"
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super

Kęs to było coś, zawsze wychodziłem najedzony
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aż ręce opadają

Po prostu de.ile rządzą światem. Społeczeństwo posunęłu się za daleko w niektórych kwestiach i dlatego bardziej liczy się dobrobyt jednostek niż faktyczna korzyść społecna. Tak zarządcy dworca biorą kasę i mówią że nie ma chętnych Nikt im za to głowy nie urwie Zamiast wykorzystać przestrzeń, dać innym zarobić a paseżom możliwość skorzystania z usług lepiej utrzymywać dworzec wątpliwej jakości i brac pieniądze za nic. Z tego co pamiętam to na dworcu powstalo specjane stanowisko sluzace m. in. poszukiwaniu najemców....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

I dobrze, niech stoją puste

Po co się pchać w coś, co potem okazuje się ździerstwem. Nie ma głupich.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rada dla szambelanów PKP , są dwa rozwiązania ..

...tej patowej sytuacji.
1) modlitwa
2) obnizenie cen najmu i dostosowanie do realiów rynkowych
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobre
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kasa

Ludzie to sa urzednicy jeszcze oskarza ich ze zamaly czynsz bo to centrum dworzec premium .Lepiej kase brac nic nie robic jak przyjdzie kontrola to sie powie ze nie wynajete bo remont bedziemy robic ?A kiedy ten remont a wtedy jak centrala na niego da czyli w jakiejś przyszlosci zawsze winni ci inni .Monopoliści tacy jak spólki skarbu panstwa nic nie musza oni moga bo nie maja konkurencji a jak sie nie zarabia i grozi plajta to kolesie z rzadu dadza kase na ratowanie z budzetu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do autora

Budowa, nadzór tej budowy, proces komercjalizacji i podpisywanie umów najmu na tym dworcu, który miał miejsce w okresie 2012-2013 to jest sprawa tak śmierdząca, że prokuratura miała by roboty na kilka lat. Lokale, które Pan opisał w momencie wybudowania nie miały nawet wentylacji, więc nie nadawały się do żadnej działalności. Umowy w PKP były podpisywane w trybie konkursowym gdzie najemcy często nie mając wiedzy lub z normalnej bezmyślności licytowali stawki faktycznie do blisko 1 tys/m2/rocznie a zwykły rachunek ekonomiczny jasno wskazywał, że te biznesy nie pójdą. PKP zależalo tylko na stawce a nie na tym by dworzec był należycie wynajęty, lokale miały obłożenie klientów a biznes opłacał się najemcom. Liczyły się tylko przychody pkp. poza tymi lokalami na zewnątrz również w budynku były lokale, które z mocy przepisów mimo, że były wystawione na wynajem, nie można było w nich prowadzić działalności. Totalna amatorszczyzna, brak dbania o mienie i pieniądze firmy oraz najemców. Syf. I teraz tak to wygląda jak wygląda. Za najem odpowiada centrala w Warszawie, to do nich należy uderzać ale to co tam się działo (na dworcu) kilka lat temu to efekt zaniedbań zarówno w Warszawie jak i w Dyrekcji w Gdańsku.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta pazerność na czynsze szkodzi wizerunkowi Gdyni

To miasto zamiera - to chyba pierwsza myśl, która przychodzi na widok zamkniętych na głucho wszystkich drzwi w pasażu.

A do tego, jak się spojrzy stamtąd na zabudowę ulicy Dworcowej to można pomyśleć, że czas się tu zatrzymał
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

Święte słowa !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Się kasuje

Jaka pazerność ?
Kawalerka na 3 pietrze bez windy 3 0000 zł

Panie taniocha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Model portugalski w centrum i przy dworcach ma być cicho
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

pewnie dzwoniliście w sobotę albo po godzinach pracy

numer to 'zarządca' majątku mieszczący się w Bydgoszczy, który nie ma pojęcia o sytuacji - tak jak cała socjalistyczna PKP, która ma w 4 literach zarabianie

ponad rok temu chciałem otworzyć kawiarnię - panienka stwierdziła, ze to jest strefa 'prestiżu' a czynsz był wyższy niż na Świętojańskiej (w sumie coś koło 8 tysięcy)

kto ma kasę by wyrzucać w błoto? tym bardziej, że nie można tam sprzedawać alkoholu

miały sieci kawiarni, ale widać i one miały już dosyć - tym bardziej że w tej strefie prestiżu grasują bezkarnie bezdomni, którzy ostatnio się nawet odlewają w tej 'galerii' - tuz pod oknem SOK nota bene
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak samo zarządzają w SKM swoim majątkiem - też wolą zamknięte brudne budy - pytałem o lokal na wzgórzu - odpowiedź - SKM nie życzy sobie tam kawiarni... :)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co ma sok do odlewajacych sie meneli?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdynia upada.

Stracila swoją szansę z pocz. lat 90tych. Niedlugo to bedzie troche wieksza Koscierzyna
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

lokale powinny być popularne przez pis
bo wolno im być otwartymi w niedziele
jak za małe to kilka połączyć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

PKP to pazerne złodzieje. Wiem co mówię.

Kiedyś moi rodzice mieli w dzierżawie pawilon handlowo-usługowy koło dworca w Rumi. Wynajmowali go innym ludziom, którzy prowadzili własną działalność. Po odliczeniu złodziejskich podatków i opłat z PKP i wliczeniu tego co dostali za wynajem pawilonu to byli na tym miesięcznie 150zł do przodu. Śmiech na sali. W końcu to rodzice sprzedali i jest święty spokój. Za 150zl tyle zachodu i użerania się z ludzmi. Żenada. Najlepsze jest to, że rodzice chcieli swojego czasu nawet kupić od PKP ten pawilon na wieczyste użytkowanie tzn. Zmienić dzierżawę na wykup, ale wiadomo PKP to jak arab - kupić nie można ale wynająć to tak (w tym przypadku chodzi o dzierżawę gruntu). Nie ma sie co dziwić, ze w Gdyni nikt nie chce z tymi złodziejami mieć nic wspólnego. PKP powinno zrobić tam sobie salony masażu (laska z połykiem gratis) to wtedy najemcom będzie sie opłacało bo bedą mieli konkretne obroty i przychody. PKP to złodzieje.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niech zrobią muzeum , albo ipn i problem z głowy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

interes w polsce

Wszystcy uciekaja z polski strach prowadzic firme zaraz kontrole skarbowki wysokie ZUSY kogo na to stac? dodatku te czynsze to nie oplacalne, ludzie zarabiaja zamalo w poruwnaniu w europa zachodnia przykre to ale prawda.... nigdy wiecej zadnej firmy w pl skarbowka wykonczyla kontrolami mojego kolege.
ale jak panstwo tak chce tak ma!
przyklad
3000zl czynsz nie pisze o 1000x15 = 15tys zl chore
1400zl zuz na wlasciela
2500zl pesja pracownika
1000zl zus za pracownika
200zl ksiegowy
400zl paliwo
500zl rachunki
? podatki
pensja dla szefa gdzie?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

szef(c) bez butów chodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wina rzadu

zmiencie zarobki w kraju w porownaniu do krajow zachodnich niemcy francja nie mowie o norwegiii... to inna bajka
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Totalna wieś szczur co zrobiłeś z pięknym miastem
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przecież to teren PKP co na prezydent do tego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Don Juan

Gdzie stoją te kobiety o określonej reputacji ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

heniek

a tam z tyłu w śmietniku pod zadaszeniem ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wam nigdy nie udaje się z nikim skontaktować.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Matma nie wybiera

Wystarczyło by prosty układ .
Procet od obrotu i tyle !
Nie od zysku bo by ściemnianie było .
Da się piliczyc ?
A jak PKP mało postawić bary mleczne swoich pracowników i odrazu wiadomo ze nikt się nie dorobi
Pozdro
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Krakowie na rynku

cena wywoławcza za 1 m wynosiła około 70 złotych. A tu w miejscu gdzie turystów na lekarstwo tysiąc. Ktoś chyba przesadził z prochami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otworzyć tam

Klub Go Go obok agencję towarzyską monopolowy 24h a resztę tzn te cztery pozostałe wstawić tam łóżka i tunelowym chłopakom wynająć na noclegownię a tak apropo to daaawno nie byłem na tym całym dworcu dalej żurki się wylegują na przeciw kas ???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dworzec wyremontowano za kupę kasy

A nikt nie pomysł o miejscach parkingowych, których jest jak na lekarstwo. Wyłożenie chodnika brukiem tez jest strzałem w kolano tam ludzie z walizkami ledwo jadą, brak podjazdów przy schodach od strony poczty. Żenada !!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedyś można było tam się porządnie najeść za rozsądną cenę, kebabem hamburgerem czy zapiekanką

A teraz plastikowe burgery za zawyżoną cenę trzeba kupować. Polskich przedsiębiorców wywalili żeby było bardziej amerykańsko.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Telefon nie aktualny?

To jak mają znaleźć potencjalnych zainteresowanych najemców??... Strzelają sobie w kolano...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

jezeli nie da sie dowiedziec jakie sa stawki to co do piero wynajac...

to jest pkp tam sie nie mysli w kategoriach robienia interesu bo i komu na tym zalezy
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lata 90’ Bar Kęs. Można tam było skosztować najlepszych zapiekanek w mieście .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

a w ostatnim Ratuszu zachęcają do głosowania jako najlepszy dworzec!!!!

zaparkować nie ma gdzie,wc w piwnicy,do żarcia tylko MCDonald
żenada
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może PKP nie zależy na wynajmie tych lokali?

a czy gminy dbają o lokale socjalne, komunalne? Proszę pamiętać, o tym, że to nie jest prywatny biznes. Te lokale nie należą do prywatnej osoby.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

uhaha

chytry (pkp-warszawa),,dwa razy traci...Warszawskie urzędasy z pkp (firma państwowa,,czyli pisUarowa) ustalają kosmiczne stawki za wynajem,,Gdynia to nie Tokio,,czy Monaco..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dworce

skandalem są płatne WC na dworcach. Cena skorzystania z wc to 2,50 zł. To jest problem a potem ide obok dworca a pan pod krzaczkiem robi siusiu w centrum Gdyni , własnie w miejscu gdzie czekają lokale na wynajem
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polska dla Polaków

Tak, wiem jak to brzmi i jak się kojarzy, ale w moim mniemaniu, obywatele Polski powinni korzystać z preferencyjnych warunków na terenie Polski, a zameldowani np. w Gdyni, powinni cieszyć się przywilejami w Gdyni. Życie składa się z drobiazgów i myślę, że np. parkowanie w Gdyni powinno być płatne tylko dla samochodów niezarejestrowanych w Gdyni, bo gdynianie płaca na miejscu podatki i powinni mieć to już w pakiecie. To samo z wszelkimi dobrami zarządzanymi przez urzędy miejskie lub spółki Skarbu Państwa. Ceny i zasady najmu powinny działać na korzyść rezydentów, a nie na rzecz biznesu napływowego.

System zarządzania państwem powinien traktować obywateli jak właścicieli/akcjonariuszy, a nie jak najemników. Obecnie urzędy miast pełnią rolę centrali korporacyjnych, co powoduje coraz większą uciążliwość życia w mieście, gdzie co krok pojawiają się nowe opłaty i zakazy, a mieszkańcy nie dostają w zamian rzeczywistych korzyści.

Kończąc, chciałbym jeszcze podkreślić, że w moim rozumieniu "Polska dla Polaków" nie oznacza dyskryminacji jakiejkolwiek grupy osób, a preferencje dla rdzennych mieszkańców danego regionu, który stanowi dla nich małą ojczyznę. Bez takiego podejścia słowo "patriotyzm" stanie się synonimem słowa "głupota".
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Puste??

To niech wypedza stamtad żuli co pija, sikaja w krzakach i spia na ławkach vis a vi tych lokali. Śmierdzi sikami a kostka brukowa...woła o pomste do nieba!! Mala drobna i do ch888a nie podobna!! Mozna sie tam zaczepic i posliznac Strach chodzic. Centrum a wyglada jak zapuszczona speluna
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lanie wody

Zapewniam że czekam kilka miesięcy nad kontaktem w sprawie lokalu i nadal brak odzewu. Po prostu Ci urzędnicy mają płatne na umowie, a nie za ilość wynajętych lokali. Durne przepisy o zabytkach też nie ułatwiają tego. Zamiast iść w przód czcimy przeszłość co odbeknie się każdemu najemcy w takim bądź podobnym miejscu. Takie rzeczy jak dworce powinny być nowoczesne, a nie zatrzymywać się w czasie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

zakazy zatrzymywania

wjazdu, nie ruszaj, nie jedź, płać za minuty...i kto ma w takich warunkach prowadzić biznes?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

mega jest ta kostka na zdjęciu przed tymi lokalami -wybitnie zachęcająca podróżnego z wielką walizą na kółkach - powiedzieć Nowy Miś to jakby nic nie powiedzieć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"miejsce trudne"?

Sorry, ale przez lata tam był ruch. Masa ludzi sie przewijała. W końcu to nie filozofia przejść kilkanaście metrów, żeby coś zjeść. No, ale skoro "obiekt premium", to pewnie stawka musi być odpowiednia. I nikt się nie odważy obniżyć czynszów, bo "niegospodarność", bo spec od tabelek w ekselu wyliczył, że "na rynku cena coś tam..." No i stoi i straszy i stać będzie ad mortum usrandum, aż może w końcu jakaś instytucja budżetowa się zlituje i wynajmie, żeby lipy nie było. Co to - pierwszy dworzec, na którym straszy, bo najemcy jakoś sie nie garną?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

dworzec

Sprawa jest prosta.Od remontu pod pasażem jaki pokazujecie nie chodzą,nie tylko turyści,ale tak że Gdynianie.Przechodze nie jednokrotnie w pobliżu i nigdy nie było tam ruchu.Podobnie jest w centrum Gdyni.Mase lokali pustych.Pustki też w restauracjach.Z jednym wyjątkiem.W wolne od handlu Niedziele,gdy zamkniete sa galerie i markety nagle w mieście ,restauracjach czy małych spożywczych sklepach pojawiają sie ludzie i jest od dawna nie widziany ruch.Przyczyna prosta.Nigdy nie powinmo być budowane tak wielkie centrum handlowe prawie w centrum miasta.Popełniano takie błedy kiedyś w Europie i naszych włodarzy to niczego nie nauczyło.W SZwecji centra handlowe buduje sie teeaz w odległości co najmniej 10 km.od centrum miasta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozwiązanie

Wpuścić tam meneli co się kręcą w okolicy, w czym problem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję wstawic szyby w przejściu,

Oszkelenie tego przejścia spowoduje, że będzie cieplej i chętniej otworzą sę tam bary i kawiarenki oraz jednocześnie będą izolować od okolicznych pijaczków stojących na dworzu. Wiadomo też, że obniżając ceny za najem można przyciagnąć więcej inwestorów, a co za tym idzie więcej klientów i dworzec znowu zyska na atrakcyjności. Im większy zysk dla najemcy, który musi przyzwyczaić klienta do danego miejsca, to z czasem większe stawki czynszu dla dworca PKP Gdynia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kto

kto zajmie sie jakościa jedzenia w barach i restauracjach na terenie Gdyni, drogo i niesmacznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ławki

a jednocześnie n ie ma gdzie usiąśc, a może troche zieleni tam wstawić, udusić sie mozna od tych spalin w lecie, nie ma zieleni, nie ma drzew krzewowo i ławek!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

4cpaziernika

Jak często kupujesz produkty lub jadasz na dworcach?
12%często, bo jest mi po drodze
26%zdarza się, ale tylko w nagłej potrzebie
27%tylko, gdy podróżuję na dłuższej trasie
35%nie zdarza mi się
łącznie głosów: 2041
autor
Patryk Szczerba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

po prostu durnie z pkp wolą lokale puste niż zarabiające trzeba zejść z ceną za wynajem i chętni się znajdą proste jak pier
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

proponuje wymienić kostkę brukową z epoki króla ćwieczka na normalną na początek, ale na nawiedzone pomysły architektów nie ma mocnych. pamiętam to miejsce jak ludzie sobie przesiadywali a po remoncie jakby tornado to miejsce umarła a skoro nie ma ludzi a więc i handel nie Fumkcjonuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry