Widok

Pytanie do notariusza. Dom na gruncie małżonka należy wyłącznie do niego

Opinie do artykułu: Pytanie do notariusza. Dom na gruncie małżonka należy wyłącznie do niego.
Artykuł na temat: Pytanie do notariusza

W wielu małżeństwach żona lub mąż dysponują podarowanym na przykład przez rodziców majątkiem, który wykorzystywany jest do zakupu mieszkania lub budowy domu. Nie zawsze pozyskana przy pomocy takich środków nieruchomość jest majątkiem wspólnym małżeństwa.

- Przed naszym ślubem mój maż dostał dom od rodziców. Po ślubie, za pieniądze ze sprzedaży tej nieruchomości, postawiliśmy inny dom. Czy w razie rozwodu lub śmierci małżonka mam jakieś prawo do tego domu? - pyta w liście do redakcji ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kobiety takie już są. Nie wnoszą nic, ale pierwsze wyciągają rękę po pieniądze.

Wg ich myślenia, to się nazywa "stabilizacja".
popieram tę opinię 139 nie zgadzam się z tą opinią 69

Za ich wspólną kasę zbudowali zupełnie nowy dom

nie umiesz czytać ze zrozumieniem to nie komentuj
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 48

Wspólną? On wylozyl kasę ona nie dokladala bo nie zarabia tyle aby moc dokladac

Standard w wiekszosci przypadkow
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 26

Często Ona wychowuje wspólne dzieci, żeby On mógł dużo zarabiać

Często Ona łączy pracę zawodową z prowadzeniem domu.
Czy prowadzenie domu to nie praca?
Jestem facetem, ale nigdy nie dałem do zrozumienia żonie, że to ja zarabiam prawdziwe pieniądze w naszym domu. To, że zarabiam więcej niż żona, nie ma najmniejszego znaczenia ... przynajmniej w naszym związku.
popieram tę opinię 53 nie zgadzam się z tą opinią 15

Zazdroscic zonie ;)
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 6

Znaczenia nie ma... Aż do rozwodu

Artykul omawia kwestie rozwodu a nie życia dlugo i szczesliwie. Poza tym co z emeryturą? Ona nie będzie mieć jeśli marnie zarabia albo nie pracuje. I będzie na łasce męża a łaska na pstrym koniu jeździ (patrz Petru czy Kijowski)

Poza tym aktualnie wynagradza jej to rzad (500+).
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4

nie wszyscy myślą o rozwodzie już w dniu ślubu .. na szczęście.

Ona będzie mieć emeryturę taką, jaką sobie wypracuje zawodowo.
W naszym kraju nie otrzymuje się emerytury za wychowanie dzieci i prowadzenie domu. Myślę, że to może być kolejna obietnica PIS przed wyborami, np. 500+ dla każdej emerytki, która wychowała dwoje i więcej dzieci, więc .... pożyjemy, zobaczymy ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

"Ona będzie mieć emeryturę taką, jaką sobie wypracuje zawodowo. "

Maz ktoremu zona "prowadzi dom i wychowuje dzieci" i ktoremu nie przeszkadza, ze zona zarabia mniej z tego powodu, stwierdza, ze coz, to jej sprawa, ze bedxie mieć kiepska emeryture.

Na szczęście nie mysli ona o tym w dniu ślubu. Ale jak maz umrze to... pewnie pomysli. Rychlo w czas.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

na emeryturze będą oboje, więc będą mieli dwie emerytury na wspólne utrzymanie (podobnie jak w okresie produkcyjnym). Po śmierci męża, żona może otrzymywać 80% wyższej emerytury męża, zamiast swojej, niższej emerytury, ... takie prawo i jej wybór
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Oczywiscie

Gwarantujesz to prawo za 20 lat? A za 30? Za 40 też? 30 lat temu była głęboka komuna...

już Tusk pokazał gdzie polityk moze mieć poszanowanie prawa w postaci kasy na kontach emerytalnych gdy POpaprani zabrali 150 mld zl zamieniając je na obietnice w komputerach ZUS.

Pomijając już nawet przypadek wczesniejszego rozwodu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

To co proponujesz?
Na razie PIS. realnie obniżył emerytury kobietom, pozwalając im odejść z pracy po sześćdziesiątce
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

PIS nie każe odejść kobiecie na emeryturę po 60 lat

DAJE MOZLIWOSC

kobieta wybiera - mniejsza emerytura czy większą jeśli kilka lat po pracuje.

Jeden pan przeszedł ostatnio na emeryturę dopiero w wieku 77 lat. I ma 7 tyś co miesiąc emerytury. Jego wybór.

PS nie siej propagandy w stylu GWna i TVN. Nie tylko ciemny lud ze spedow KOD tu czyta
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wychodzi na to, że PIS nie obniżył wieku emerytalnego i jednocześnie wysokości emerytur. Dał przecież możliwość utrzymania wysokości emerytur tyle, że przy pracy do 77 lat.
... a kobiety myślały, że popracują do sześćdziesiątki i będą godnie żyć na emeryturach i ... zagłosowały na PIS
ha ha :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

biorąc pod uwagę że ZUS jest państwowy nie da się nic zagwarantować

bo problem jest systemowy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

co to ma w ogóle do rzeczy, że ktoś zarabia lepiej? siedzenie w domu to wybór żony, nierzadko podyktowany wygodnictwem (bo po co pakiet praca+dom skoro można sam dom). czy laska, która jedzie na pensji męża powinna mieć prawo do równego podziału majątku? taki przypadek - facet żeby zarobić zasuwa od 7 do 20 dzień w dzień, żona siedzi w domu, do ogarnięcia ma dwa pokoje, zdrowego nastoletniego syna sztuk jeden i kota sztuk jeden. czy w razie rozwodu sprawiedliwie będzie dzielić majątek na pół?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7

Facet dzięki żonie może zasuwać do 20 zamiast o 15 lecieć na złamanie karku by zdążyć przez te wszystkie lata odebrać dzieciaka ze szkoły/przedszkola i robić obiad. Do tego ma gosposię.
Na wolnym rynku za sprzątanie chaty płaci się w polskich złotych.
Widocznie tak wykalkulowali że bardziej im się tak opłaca.
Gdyby podliczyć koszty opieki i gospodyni domowej to na to samo by wyszło...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12

Taniej wyszłoby posyłać lokaja po syna do szkoly

Poza tym jest instytucja babci i dziadka.
Bez przesady z tym zapracowaniem żon na wiecznych wakacjach
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

ile lat odbierasz dzieciaka ze szkoły i przedszkola? na co facetowi obiad w domu, skoro i tak nie ma okazji go zjeść? nawet śniadanie sam musi sobie na szybko zrobić, bo przecież żona w tym czasie smacznie śpi ;) opiekunka nie jest dziecku potrzebna do 18 roku życia, a gospodyni serio nie jest potrzebna do ogarnięcia dwupokojowego mieszkania. także sorry, ale bulszit.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

przecież wszystko można robić samemu
rodzina to niepotrzebny dodatek, wydatek i fanaberia
więcej! jakby nie miał rodziny to nie musiał by tyle pracować

jak taniej jest posyłać lokaja po syna to czemu ludzie tak nie robią?
albo robią to tylko bardzo bogaci
chyba głupi jacyś są :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

inżynier budownictwa

a w wiekszości jest tak jak u mnie::
-dom 120k €
- mieszkanie W-wa 60k €
- mieszkanie gdansk 60k €

na wszystko zarobiłem sam na emigracji, moimi rękoma, kobieta ma samochód z 2001r. za 1k €, nigdy nawet nie przyjechała do mnie na emigracje w odwiedziny, ani nawet popracować, a była ku temu okazja. I co ja mam o niej mysleć??? Robi na pół etatu na min. krajową, ja nawet po powrocie mam min. średnią krajową polską, a jeszcze dochody z mieszkań. Ona zero ambicji. Chyba dostanie kiedyś kopa w pupe i z powrotem do mamy. Ona nie ma nic. Sama nie jest w stanie sie utrzymac, kobieta lat 35 - po 2 fakultetach hhaha...a ja prosty fizol.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

To po coś się z nią żenił?
O czym możesz z nią porozmawiać ? Czy macie jakieś wspólne tematy, zainteresowania?
Ty.z dala od Niej, Ona z dala od Ciebie i to jest Wasz główny problem i większości małżeństw, w których kasa jest na pierwszym miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

... a tak poza tym, to masz chyba rację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pioterk nie ośmieszaj się pisało wyraźnie skąd mieli kasę na nowy dom

czyli wyłącznie z tego co miał mąż
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

my patrzymy na tyłek a one na kasę

Od zarania cywilizacji tak było. One potrzebują stabilizacji a my musimy zamoczyć. Nic w tym dziwnego.
popieram tę opinię 57 nie zgadzam się z tą opinią 6

masz racje... ale czasy sie zmieniaja

rownouprawnienie, zmiany plci, parytety plci... kiedys tego nie bylo a teraz wkracza..... poza tym.... teraz do zamoczenia to sa roboty;) nawet dom publiczny z nimi gdzies tam powstal....kobeity sie boja ze beda niepotrzebne za jakis czas:)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 6

Tak

To się baw z cyborgami hehe i dzieci miech Ci tez urodzą :D
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

a po co dzieci?

nie mierz ludzi swoja miarka, nie kazdy chce miec dzieci. Ziemia i tak jest przeludniona:)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6

To zupełnie tak jak wyborcy pislamu. Sami na bezrobociu albo na jakichś śmieciówkach, ale po socjal łapy wyciągają pierwsi i ciągle im mało.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 18

Kijowski przecież nie jest z PIS

PIS jest tylko troche bardziej na lewo od PO pod względem socjalu,
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Faceci tak samo przyjdzie taki z plecaczkiem ze skarpetkami i gaciami do mieszkania kobiety a panoszy się poźniej jakby ona była u niego!
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 14

Czy jak przepisalem kilka mieszkan na żonę z rozdzielnoscia majatkowa

To musi ona zapłacić podatek od darowizny?
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 9

Musisz przede wszystkim isc do lekarza.

Nie od nogi. Od glowy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 12

Nie obiektywny a popaprany

Żony nie masz? Gej?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak, liczy się tylko najbliższa rodzina o ile zgłosisz darowiznę

jak nie zgłosisz to nawet od rodziny będziesz musiał płacić. Żona to nie rodzina, jedynie wspólność majątkowa upoważnia cię do "darmowej" darowizny
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Bredzisz
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rozdzielnosc nie ma tutaj nic do rzeczy. Zona to zona. Jestem w takim samym przypadku. Trzeba tylko zglosic darowizne w przeciagu pol roku.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozdzielnosc jest tylko po to by dlugi nie przechodzily na druga osobę. Przy darowiznach nie ma znaczenia.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie musi

ale musisz to zgłosić do skarbówki w przeciągu 6 miesięcy. W ogóle po co pytasz o to na forum trojmiasta? Wg ciebie to wlasciwe źródło wiedzy? Wpisz se w google, wyskoczą ci fora prawne z odnośnikami do właściwych przepisów prawa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Alina podczas rozwodu idzie z torbami.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z tego co jest wyżej napisane pani Alina też nie dołożyła nic do tamtego domu, więc nie powinna partycypować w przypadku rozwodu.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 0

sprzeda dzieci - po 20-30 tysi euro po nerce za każde
a sama jakoś sobie poradzi :)
tylko głupiec trzyma zdrowe dziecko w beczce lub lodówce
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinia

Po co chcecie pytania skoro i tak na nie nie odpowiadacie. Tylko się reklamujecie. Wstyd.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przecież odpowiedział

Czego nie rozumiesz?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Alina już oblicza, ile może wyrwać w razie rozwodu i czy jej się to opłaca, bo wg kobiecej definicji"równości" majątek podarowany małżonkowi przez jego rodziców jest majątkiem wspólnym, ale ten podarowany przez jej rodziców, należy tylko do niej...
popieram tę opinię 98 nie zgadzam się z tą opinią 6

Proszę Pana

Jak sądzę został Pan dotkliwie pokrzywdzony w życiu. Ta Pani zadała proste pytanie. Dlaczego Pan insynuuje, że ta Pani jest pazerna?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja nie mam męża - wspólnie z wieloletnim chłopakiem/partnerem kupiliśmy działkę, zapłaciliśmy po połowie każdy z własnego konta. Dom budujemy ze wspólnego kredytu. Każdy z nas ma połowę udziałów i spokój.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 5

w teorii tak ale życie pisze różne

scenariusze i wspólny kredyt różnie może się skończyć, np nie układa się, twój chłopak traci pracę rozstajecie się a ty zostajesz z kredytem bo on nie ma z czego spłacać gdyż jest bezrobotny
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 2

W życiu nie ma dobrych rozwiązań. Żadnych.
Często wydaje się, że robi się najlepiej jak można dla obojga - a po czasie okazuje się że jest inaczej. Bo np zmienia się prawo podatkowe...
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak są małzeństwem to cos to zmienia?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

to tak jak w małżeństwie

kredyt rónież od niego jest trwalszy
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry artykuł bo wyjaśnia, że małżeństwo to zagrożenie dla swojego majątku i dlatego też nie ma co się

pchać w taki związek.
popieram tę opinię 56 nie zgadzam się z tą opinią 4

Sobie to możesz układać - wąsa :-)

Jak w grę wchodzi ktoś inny - to już nie układasz sobie, tylko często ty komuś, a ktoś - tobie układa.

Reszta to dziecinne urojenia. Życie i prawnicy to weryfikują :-)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

bzdura

możesz z małżonkiem ustanowić rozdzielność majątkową I właśnie tak to ułożyć. Aż tak trudno o tym pomyśleć? Wtedy małżeństwo nie będzie zagrożeniem dla majątku czyż nie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

i od początku będzie foszek, "ale jak to, nie ufasz mi?"
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie chodzi o zagrożenia majątkowe tylko o to, że na temat np właśnie rozdzielności majątkowej - oboje mogą mieć różne zdania. I co wówczas? Nazywasz układaniem sobie to, że jedna strona forsuje takie rozwiązanie a druga tego tak nie widzi???

A po latach może się zdarzyć, że ten, komu tak bardzo zależało na rozdzielności - będzie tego żałował. Bo znajdzie się w zupełnie nowej dla siebie sytuacji finansowej - i nagle ktoś się na niego wypnie mówiąc mu: chciałeś rozdzielności - no to masz :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

co jest moje to jest moje

co jest twoje to jest nasze
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak cięzko przed ślubem spisać intercyzę?

wszystko w temacie.
popieram tę opinię 44 nie zgadzam się z tą opinią 1

Spisać łatwo, podpisać trudno ;-)
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 0

za dużo filmów naoglądałeś się o amerykańskich prawnikach..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

tiaaa, dobra to jaka? Gdakająca?

Adwokat może się poruszać tylko po legalnie ustanowionym prawie. Nic tu nie wskóra
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

rozdzielnosc majatkowa

niektorzy ze strachu przed dobra zmiana porobili rozdzilnosc
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

Rozwiązanie tego jest banalnie proste.

1. Nie żenić się . Unikniesz przeróżnych kłopotów, nie tylko takich jak są w artykule. Pamiętaj, małżeństwo jest tylko dobre dla kobiety. To umowa prawna, przez którą gdy będziesz chciał odejść od swojej kobiety to będzie mogła ciebie zmieszać z błotem i zabrać ci wszystko.
2. Jak ciebie naciskają inni ludzie i nie masz swojego zdania to spisać intercyzę.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 6

Świadczy tylko i wylacznie o autorze .Kilka lat żeby zrozumieć ze to idiotka???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

genau

dlatego jestem w związku i sie nie hajtam.
niestety, moja kobita nie chce sie uczyc i rozwijac, mimo róznorakiej pomocy z mojej strony, nie tylko finansowej, wiec, będać za granicą, zarabiam średnio 15 razy tyle co ona. Nawet przyjechac nie chce żeby sobie dorobić. nie to nie, ja mma przyszłośc zabezpieczoną, majątek na ponad bańke, ona samochód za 5k. pln. Thst is it.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gorsze są problemy na świecie...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kobieta ma tylko jeden cel wrzyciu orżnąć faceta ile sie da i znalesc nastepnego :)A jak niejest specjalnie ładna to zostaje

Dlatego na całym swiecie są bardzo popularne drogie szkoły tylko dla kobiet jak znaleźć milionera i go przy sobie zatrzymac jak najdłuzej :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 13

Ortografia się kłania

Głową to Ty chyba nie zarabiasz tych swoich milionów
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

To skąd tyle ludzi. Na świecie z tego wyrachowania , kto was wychował , wasze zaborcze zazdrosne matki , które wmówiły wam , że kobiety są złe w ten sposób odarły was z tego co jest najpiękniejsze między kobietą a mężczyzną z uczucia miłości przyjaźni lojalności , i jednocześnie nie przygotowały was do życia w rodzinie , jest dużo bardzo wartościowych dziewcząt
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 11

Tak. Dziewcząt. 17-25 lat. Ale głupich.

A potem już i głupich i wyrachowanych i starzejących się...

Za to z coraz większymi ambicjami. Bez pokrycia :-)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

ale ty oczywiście będziesz idealną matką ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najpiekniejsze miedzy kobieta a mezczyzna sa (zaleznie od punktu widzenia):

- Karta Kredytowa (ujdzie zlota, ale powinna byc platynowa)
- biust kobiety.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdzie te wartościowe dziewczyny, co? Bo szukam już od 4 lat...I to na co trafiam to taki odpad umysłowy ze w głowie się nie mieści...Same płytkie, tępe, materialistyczne i powierzchowne kawałki materiału...A uwierz ze wymagania co do fizyczności, jeśli jakieś kiedyś miałem, już dawno o nich zapomniałem (w sensie ze uroda czy tez waga nie ma absolutnie zadnego znaczenia)...I nadal nic...Wy wszystkie po prostu jesteście takie same...Może z 5-10% jest kobiet wartościowych...Tylko ze już dawno zajęte...Reszta to dno!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

sloik

zgadza sie , same paszteciary z wielkim ego i wymaganiami, których same nie spełniają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masakra

1. Kobieta pyta o własnosć i kasę :)
2. Przepisy - w jakim swiecie my żyjemy, że to tak działa... Niedługo kuźwa będę paragony zbierał, bo jeszcze się okaże, że muszę oddać za papier toaletowy...
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie żenić się, nie robić dzieci, chować grosiki do materaca

Ludzie którzy piszą komentarze w stylu "to zła kobieta była"
w realu nie mają ani żony, ani majątku
słuchajcie ich a daleko zajedziecie
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 10

Žniwo przemocy

Ród męski sam sobie winien. Wiele dzisiejszych młodych kobiet widziało przemoc w rodzinie. Fizyczną i ekonomiczną. Taką przemoc kochający mężowie stosują i dzisiaj. Dlatego mądra i odważna kobieta chce móc uciec przed tą przemocą, jeśli ona się wydarzy. Uciec nie prosto na ulicę i bez grosza. Dodatkowo, faceci częściej zdradzają i kobieta też ma prawo do godnego wtedy zadośćuczynienia. Kobieta poświęca młodość, czas i urodę, często karierę i rozwój. Brak zgody na wspólny majątek ze strony męża już jest przemocą. Trzeba jasno określić, co jest moje, co twoje, a co wspólne.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 18

Jaką młodość poświęca? :-)

Chyba na studia. Potem to już nie młodość. Nie wmawiajmy sobie.
A jak się pojawiają dzieci i problemy - to bhez względu na wiek - młodosci już nie ma..
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jak facet zostawi, to poświęca, bo robi się np. za stara na matkę lub znalezienie nowego partnera.

Kumasz?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

o co chodzi z tym "za stara na matkę"? nie brałaś udziału w podejmowaniu decyzji o dzieciach? partner podjął ją sam?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

a czytanie ze zrozumieniem? jak cię zostawi facet, z którymi nie miałaś dzieci to tych dzieci chyba nie było z czyjegoś wyboru?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

z braku racjonalizmu teraz jęczysz. zaiste lepiej na tym wyszłaś. zacznij brać rzeczywistość na klatę, może nie jest za późno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trzeba być mądrym przed szkodą i po szkodzie

Nie wiesz kim jestem, czy wogóle mam męża i pracę, ani jakà, ale zdradzę Ci, że nie myślę tylko o sobie, ale też o innych, a zwłaszcza o kobietach, szczególnie tych mniej zaradnych z różnych przyczyn życiowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

i ty chcesz ich uczyć zaradności poprzez ciągnięcie kasy od faceta? że należy im się kasa za nieudane małżeństwo? że facet jest odpowiedzialny za wszystkie jej życiowe problemy? że lepiej być pijawą niż umieć zapewnić sobie minimum życiowe? a tak do główki nie przyszła jakaś zbłąkana myśl, że rozpad małżeństwa to nie do końca jest tak, że okropny facet zostawia biedną, poświęcającą się kobietę, nierzadko kobieta również ciężko na ten rozpad pracuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak zostawi - to jest normalne ryzyko życia. Równie dobrze może umrzeć - i wtedy też będzie jego wina? :-)
Zresztą - ona też może go zostawić. Zdarza się.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a kobieta nie ma prawa do samodzielności i umiejętności utrzymania się bez pomocy męża? jak poświęca, to jej problem i jej wybór. jak ją facet do poświęcenia zmusza to... tez jest jej wybór.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Więcej empatii i mniej przemocy słownej.

Postaraj się na drugi raz. Już samo małe dziecko wpływa na osłabienie pozycji kobiety. I nie kaźda dobrze zarabia. W tym kraju wciąż kobiety zarabiają mniej. Może faceci, powalczyliby o prawa kobiet, to też będą mieli lżej. A tak w Polsce jest przyjęte, że kobieta nie musi dobrze zarobić, bo mąż ją utrzyma. Na pewno wielu panów się z tym zgodzi, że tak jest.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

może czas przestać jęczeć i robić z siebie sierotkę? mądra i odważna kobieta SAMA potrafi zadbać o swój byt. różnice w pensjach nie są aż tak wielkie, by nie dać sobie rady i zdechnąć z głodu. dziecko niczego nie osłabia, bo od dzieci są alimenty. a jak wybrałaś łosia, który miga się od płacenia, to cóż... takiego wybrałaś. nikogo poza tobą nie obchodzą twoje wybory. tylko ty za nie płacisz, tak wygląda dorosłe życie, wiesz?
co do zdrady... rozumiem, że jak pójdziesz w tango z hydraulikiem to wtedy mąż też będzie miał prawo do "zadośćuczynienia"? czy też w twoim przypadku będziesz się tłumaczyć, że "ród męski sam sobie winien"?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nic tylko Ci współczuć taka jesteś mądra i zarąbista.

Do czasu Skarbie, aż Ci nóżkę lub łapkę, coś utrąci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

tobie jak widać od urodzenia coś się utrąciło. w główce. w przeciwieństwie do ciebie nie czuję się gorsza, słabsza i mniej zaradna od mężczyzn, nie muszę walczyć o swój byt cudzym portfelem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

jak nie widzisz alternatyw, to w sumie nawet ci nie współczuję. dostajesz to, na co zasłużyłaś.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

czytaj aż zrozumiesz, może ci to chwilę zająć, ale nie poddawaj się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A brak zgody zony na wspolny majatek tez jest przemoca?

Czy moze "prawem do decydowania o sobie'?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

W pelni sie zgadzam. Najlepsze, ze jak facet chce intercyze to madry etc. A kobieta to sie zaczyna jazda hej, ze chciwa, pazerna etc. Z mojego doswiadczenia faceci chca tak - on osobna kasa, tajne konta, oszczednosci a ona najleliej nic, by nie miala z czym odejsc. Ile zon zarabia duzooo mniej a wszystko przeznaczaja na wspolne potrzeby? A ilu facetow...?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

egon

Hmmm. rozumiem że kobiety są święte i tej przemocy nie stosują. Typowa logika kobieca. Równouprawnienie jest dobre ale wówczas jeżeli działa na naszą korzyść. Obecne kobiety są wyrachowane, cyniczne i pozbawione często kręgosłupów moralnych. Biorą zakładników w postaci własnych dzieci i szantażują mężów. Tak wygląda współczesna kobieta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raczej na pewno będzie żył dłużej, bo zaoszczędzi sobie sporej dawki stresu zwiazanej ze znoszeniem"humorow" małżonki, a stres jest głównym powodem wielu chorób.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Powiedziała Grazynka...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są dwa sposoby zabezpieczenia swoich interesów w małżeństwie (na wypadek śmierci i rozwodu) - testament i intercyza.
Jest tylko mały kłopot z dziedziczeniem, bo sepy pominięte w testamencie będą biegać po sądach i domagać się zachowku.
Najlepiej pozycjonowanie kilkanaście lat na kocia łapę i jak nabierzecie pewności to dopiero brać ślub - taki na całe życie i wtedy można trochę pokombinować z dziedziczeniem.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czekać całe życie (kilkanaście lat) na przekonanie się że druga strona jest jednak uczciwa :-)

A potem coś jej pod sufitem siądzie :-) i co?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to już nie ma chętnego notariusza do napisania art.?

może niech wypowie się jakiś aplikant....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

a co złego w wypowiedzi zastępcy notarialnego? gorszy sort?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Działka żony a dom meza

A co w przypadku kiedy działka należy do żony, a dom wybudowany został ze środków męża?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry