Widok

Pytanie - dotacja do pompy ciepła

Bojano Temat dostępny też na forum:
Czy ktoś się orientuje czy na montaż pompy ciepła jest w naszej kochanej gminie lub szerzej - powiecie jakaś dotacja/refundacja. Ktoś skorzystał?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robiłem 5 lat temu i żadnej dotacji nie było, jedynie w banku BOŚ dostałam kredyt na niskim oprocentowaniu. Nie wiem jak teraz, ale warto zapytać w BOŚ.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z gminy nie ma , zostają tylko instytucje z poza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Facet spod Łodzi który takie pompy montuje powiedział mi że w jego okolicy gminy refundują - dlatego montaż jest opłacalny - zwraca się po ok 5 latach (mowa o pompach przy piecach olejowych zamiast zasobników cwu - tylko do podgrzania wody użytkowej).
Nasza gmina niestety (jak w innych projektach) w tyle.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jednym z programów, który będzie dofinansowywał pompy ciepła jest program Prosument - a piszę, że będzie dofinansowywał, ponieważ zmieniły się nieco zasady i narazie nabór wniosków jest wstrzymany.

Co do urządzeń, to tak jak pisze przedmówca, pompy ciepła do cwu będą dotowane, ale muszą spełniać kilka kryteriów. Z naszej oferty, pod ten program przygotowana została nowa pompa vitocal 060-A - myslę, że warto rozważyć ten wybór :)

W razie pytań jestem do dyspozycji, a co do samego Prosumenta - warto też śledzić stronę NFOŚiGW, bo program może ruszyć już niedługo :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Trudno mi powiedzieć jak nasza gmina podchodzi do ekologi, ale przykład innych gmin (Sopot, Choczewo, Dębnica Kaszubska - wszystkie z pomorskiego) mają w swoim budżecie środki na dofinansowanie ekologicznych rozwiązań ogrzewania domów. Nadmieniam że są to środki przydzielane indywidualnie po złożeniu wniosku o dofinansowanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawe jaki to program :)
Czy można składać wnioski w sposób ciągły? cały czas, czy są ogłaszane jakieś konkretne terminy naborów?

Co do podejścia gminy do ekologicznych rozwiązań - dzisiaj to już pewnego rodzaju standard... Może nad morzem nie ma takiego problemu zanieczyszczenia powietrza co w południowych partiach kraju, ale nie zmienia to faktu, że o środowisko należy dbać - szczególnie w takich kurortach ja np. nadmorski Sopot, a jak gmina zobaczy inicjatywy i aktywność mieszkańców w tym temacie będzie musiała stać się otwarta na takie rozwiązania i może w budynkach gminnych też zastosować rozwiązania efektywnie energetycznie, ekologiczne i tanie w eksploatacji :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mi zachwalono p.c. firmy Galmet - dlaczego miałbym ewentualnie myśleć o Vissmanie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to dobrze Ci ktoś powiedział. Galmet rzeczywiście robi solidne pompy. Z mojego doswiadczenia: sprawdź sobie u nich Basic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego o firmie Viessmann ?
Może sprawdź naszą bazę referencji, sprawdź warunki opieki nad klientami - np 24h serwis - Przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę udostępniamy Państwu pomoc techniczno-serwisową. Pomoc skierowana jest zarówno do użytkowników naszych urządzeń, jak i do instalatorów oraz serwisantów.

Sprawdź warunki gwarancji na te urządzenia, a w razie szczegółowych pytań - jestem do dyspozycji!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aktualne warunki dofinansowania na pompy ciepła masz opisane np. tutaj https://walusiakroczyny.pl/pompy-ciepla/. To się zmienia z roku na rok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak się składa,ze orientowaliśmy się w tej kwestii i coś wiemy. To nie tak różowo wygląda z tymi dotacjami do pompy ciepła :( Faktycznie przez BOŚ i tylko przez nich :( Kasia tel. 783333895
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprawdźcie, czy nie macie czasem w gminach dofinansowań na ograniczanie niskiej emisji - może warto zwrócić na to uwagę samorządom - wykażcie takie zainteresowanie i zapotrzebowanie, może przygotują plany i otrzymają dofinansowania!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Problem w tym, że musieli by "Oni" takie procedury przygotować a to już jest problem bo coś dodatkowego by trzeba było zrobić. "Oni" tylko czekają aż ktoś ich wyręczy - czyli najczęściej mieszkańcy - patrz komitety budowy dróg, jak kasę zbierają i gminie w prezenice dają a łaskawa gmina przyjmuje i z łaską dopłaca potem chwaląc się że to "Ich" sukces.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://szemud.pl/artykuly/czyste-powietrze-pomorza-edycja-2016-konkurs-i-nabor-wnioskow/

Zapraszam ! Chyba nie jest ,aż tak złe z tą gminą - ale ponarzekać zawsze można.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciekawe jakie będzie zainteresowanie :)
Do 10 000 tysięcy na pompę ciepła - nie doczytałem, na jakie pompy postawiono? Wiadomo coś?

Dzielcie się informacjami na bieżąco.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
30% kosztów kwalifikowanych ,nie więcej niż: 10 000 zł na montaż pompy ciepła;
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam piec olejowy i chciałem pompę do cwu - więc się nie kwalifikuję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli jak buduje nowy dom to tez mi nie dofinansuja pompy ciepla.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
za uja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu (58) 676 44 39 UG Szemud.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już niedługo pojawi się nowy program priorytetowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w którym min. dotacje na pompy ciepła. Program o nazwie "Region" zostanie wdrożony za pośrednictwem Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ze środków udostępnionych przez NFOŚiGW. Dofinansowanie na domowe mikroinstalacje OZE w programie "Region" ma być przyznawane w formie niskooprocentowaych pożyczek oraz obejmie swoim zakresem obszary finansowane wcześniej w ramach programów Prosument, Kawka czy Ryś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem szczerze, że tak naprawde pierwsz słysze o dotacjach do zakupu pomp ciepła, ale jeżeli faktycznie są takowe dostępne, bardzo chętnie bym się na nie zdecydowała. Przy czym nawet zaczęłam się rozglądać za samą pompą i powiem szczerze, że ciekawą opcją wydają mi się produkty marki lg https://remont.biz.pl/sklep/1155-lg . Może ktoś z Was już z nich korzystał i może podzielić się opiniami na ich temat? Zależy mi przede wszystkim na dużej wydajności, przy jednoczesnym niskim zużyciu energii elektrycznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam w planach montaz pompy. Prawdopodobnie bedzie to panasonic t-cap. Nie jest najtansza ale ma dobre parametry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj, jeśli jesteś na etapie poszukiwania urządzenia to zachęcam do zapoznania się z szeroka ofertą produktów w kategorii pompy ciepła firmy Viessmann. Szczegółową ofertę na pompy ciepła znajdzie Pani tu: https://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/pompy-ciepla.html
Co więcej, chciałem poinformować, że od 1 sierpnia obowiązują nowe cenniki na nasze urządzenia, więc może warto je przeglądnąć. Cenniki również znajdują się na naszej stronie : https://www.viessmann.pl/pl/cennik.html

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W gminie Szemud też był program - "Czyste powietrze". 30 kilka procent zwrotu inwestycji przy wymianie pieca na węgiel lub śmieciucha na gaz lub pompę ciepła. Skorzystałem, jestem zadowolony.
W przyszłym roku pewnie tez będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam zalożenie pompy ciepła przez firmę biomar z Gdyni. Profesjonalna firma, która bez problemu pomoże doradzi i wykona projekty w całej Polsce nie tylko na Pomorzu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgodzę się z Marcinem. Pompy ciepła montowane przez firmę oze biomar są na wysokim poziomie co skutkuje naszym zadowoleniem na długie lata używania. Rok już działa bez zarzutów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem czy aktualnie są prowadzone dotacje na pompy ciepła. Wiem, że firma BIOMAR na pewno to wiedzą i warto zapytać bo mi pomogli dostać dotacje na fotowoltaikę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

skontaktuj się z firmą biomar. Chyba aktualnie pomagają w dostaniu dotacji. Wujek korzystał właśnie z dotacji na fotowoltaike z pomocą tej firmy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zorientuj się czy firma ozeBiomar pomaga w tym temacie bo słyszałem, kiedyś że pomagają z różnymi dotacjami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skorzystałam z dotacji przy pomocy firmy https://cieplewsparcie.pl/, polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

zdecydowanie nie polecam, mam bardzo złe doświadczenia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam wejść na stronę firmy SIB. Mają tam osobną zakładkę na temat dofinansowań do pompy ciepła. Warto poczytać jeżeli nie jesteście ciekawi tego tematu :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dofinansowanie na pompę to 7k dla powietrznej i 21k dla gruntowej, czyli w przypadku powietrznej trzeba wyłożyć min 30k a przy gruntowej 40k, kocioł na gaz kupisz do 10k plus 5k za wybudowanie do niego komina. Koszty użytkowania myślę podobne. Od razu dodam, że ja zdecydowałem się na pompę ciepła gruntową, choć gdybym miał możliwość podłączenia się do sieci gazowej, nie ukrywam, że miałbym duży dylemat.
Jeśli chodzi o same urządzenia do instalacji grzewczej, polecam kontakt z nimi https://www.saunierduval.pl Powinni dobrać odpowiednie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koleczkowo

Przyłączenie Bojana do Gdyni (122 odpowiedzi)

Patrząc na obecny kształt gminy, przynależność Bojana do gminy Szemud wydaje mi się przestarzała....

Nowy Mechanik (35 odpowiedzi)

Co sądzicie o nowym mechaniku w Koleczkowie przy skrzyżowaniu na Chylonie?? Warto oddać samochód...

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...

do góry