Widok

Rajska 8 i Heweliusza 18

Śródmieście Temat dostępny też na forum:
Lokalizacja w ścisłym Śródmieściu Gdańska zapewnia możliwość korzystania z szerokiego wachlarza usług, handlu, gastronomii, a jednocześnie niemal bezpośredni dostęp do wszystkich węzłów komunikacyjnych. Na cały kompleks, który powstał na terenie pomiędzy Galerią Handlową Madison, budynkiem NOT-u oraz hotelem Mercure Gdańsk, składa się dziesięciokondygnacyjny budynek biurowo-usługowy z garażem (bliżej hotelu) i garażem podziemnym oraz sześciokondygnacyjny budynek mieszkaniowo-usługowy z ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

oh

Modlę się o to,że wykończenie tych budynków będzie takie jak na obrazku !!
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak jeszcze by dodali bardziej gdańskiego typu zwieńczenia szczytów, to było całkiem nieźle jak na i tak spartoloną zabudowę w okolicy. Czy te tłuki architekci umieją jedynie projektować prymitywne kanciaste formy? Tak to jest jak za projekty biorą się słoiki lub biura z innych miast.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 28

Przecież to jest bardzo dobry projekt, linia zabudowy kontynuacją Madisona, usługi w parterze i architektura na wysokim poziomie (o ile tak jak ktoś wyżej pisał będzie wykonana z gatunkowo dobrych materiałów)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

tylko że Madison nie jest dobrym wzorem do naśladowania...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

poprawny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma to jak autochtoni z Gdańska , te 9% przed wojna i 3 % po wojnie. Idąc za statystyka Gdańszczanie to sama słoiki :P Czyżby zargon ze stolicy wkradam się nam brrrrrrrrrrr
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

No jednak Gdańsk zamieszkujemy masowo od zakończenia wojny, to już ponad 70 lat, a starsze pokolenia pamiętają niemieckich sąsiadów, bo wielu Niemców zostało w Gdańsku po wojnie i dopiero w trakcie komuny uciekali na zachód, a część z nich się pożeniła/wyszła za mąż i tu zostali. Ale też już dorasta pokolenie, którego dziadkowie urodzili się w PRLowskim Gdańsku.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale stolec w centrum starego miasta
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 19

Najlepsza inwestycja

Zaryzykowałem mimo że jestem z Gdyni to chce mieć tam mieszkanie liczę na powodzenie tej inwestycji. Serce Gdańska
I nowe apartamenty cudo...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

No to uważaj!

Mam tam mieszkanie i żałuje! Ceny opłat są kosmiczne! Utrzymanie mieszkania 49m2 kosztuje mnie 1500,-zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynsz zależy od ilosci zimnej i cieplej wody w zaliczce meisiecznej i ilosci GJ ogrzewania...

Podaj bo jestem b.ciekaw ile wynoszą stałe oplaty (te liczone od m2) a nie oplaty zmienne liczone od m3 wody lub GJ ogrzewania? Fundusz eksploatacyjny ile wynosi? Ile wynosi f.remontowy? I ile wynosi stawka zarzadzania po zmianie zarzadcy na tego Bimet czy jakos tak?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok

Nie znam dewelopera ale to co widzę na projekcie wygląda miło dla oka. Jak będzie czas pokaże.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

Raczej negatywnie

Ogródki w tej częsci miasta to chyba niezbyt trafiony pomysł. Słabo to wygląda w niektórych inwestycjach bardziej oddalonych od centrum. Tutaj będzie to przypominać raczej wybieg niż strefę relaksu.
Inna kwestia to plaga najmu krótkoterminowego w Trójmieście. Sam chętnie bym zamieszkał w takiej lokalizacji ale po informacjach o tym, co dzieje się w podobnych inwestycjach, obawiam się, że na wypoczynek w takim miejscu nie ma raczej co liczyć.
Wszystko wskazuję na to, że po kredytach fankowych, amber gold i polisolokatach przyszedł czas na mieszkania na wynajem.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przybywam z przyszłości

Poczekaj jakieś 3 lata. Uwierzysz jak ci powiem, że w 2020 problem najmu krótkoterminowego już nie istnieje? Będziesz w szoku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Coś skiepszczyli...

Kują od 4 tygodni ścianę parteru w części vis a vis madisona.
Żeby zrobili to na kilka Hilti konsekwentnie to 5-6 dni i byłoby po temacie. A zabawiają się 1-2 osoby po 2-3 h dziennie i tylko co jakiś czas tęga głowa niepanująca nad rysunkiem na wietrze ocenia sytuacje. Przez to ewidentnie chwalą się, podkreślają dla wszystkich spacerowiczów jak to można budować, psuć i znów budować. O uciążliwych dB nie wspomnę.
Ciekawe czy skopali wymiary czy beton po 28 dniach wykazał mało MPa?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Weź się do pracy, a nie od samego rana gapisz się w okno..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To właśnie moja praca

Jestem Bogiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Srogo skiepścili

Pracuję na tej budowie, na biurowcu. Geodeci nanieśli punkty geodezyjne na zaszalowaną powierzchnię, a pracownicy zamiast zapytać czym są te punkty, a był to początek ściany od strony wewnętrznej, z góry uznali że ma to być krawędź zewnętrzna i tak oto zrobili budynek za krótki o 25cm. Pierwsze podejście zakładało że nawiercą ok. 1000 dziur, wkleją w ścianę pręty i tym samym wydłużą budynek o brakujące centymetry, ale zastosowana tam konstrukcja wspornikowa mogłaby tego nie wytrzymać, więc trzeba było całość skuć, wysunąć tą "ścianę" o 25cm w kierunku madisona i dospawać zakład na prętach. Druga sprawa, że nie można wrzucić tam wszystkich pracowników, a po 2-3 godzinach pracy takim młotem stawy tak bolą że narzędzie może po prostu wypaść z rąk.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

grubo

Ludzie zawsze się będą mylić. Teraz nauczka dla geodetów by tak znaczyli punkty by jasno oznaczały co mają oznaczać. A pracowników też ktoś wyższy rangą i doświadczeniem powinien odprawić do operacji.
A jeżeli poszło o wymiar, to dobrze że poprawiliście bo pewnie deweloper czy przyszły najemca mógłby ostro narzekać na brak kilku m2 w powierzchni.

Grunt że już nie kujecie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piękna budowa

Ciekaw jestem jaki będzie standard wykończenia i jakie będą opłaty. Jak na razie to budowa mi się podoba, chyba się skuszę na M.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mam otrzymać tam mieszkanie i dziś pochodziłem sobie dookoła tego budynku i bardzo się obawiam jakości wykonania tego mojego oczekiwanego mieszkanka. Bo jeżeli w środku jest taka sama jakość robót jak na zewnątrz to wielka tragedia. Bo jeśli najprostsza robota jak ułożenie płyt na tzw. dziedzińcu od środka i dookoła budynku, można powiedzieć na całości jest zrobione prawidłowo i odebrane to masakra po prostu analfabetyzm. Kto takie coś odbierze i odda do użytkowania. To nadaje się już dziś do do zerwania i ponownego ułożenia. Boje się strasznie o jakość robót w środku budynku. Wykonanie infrastruktury naziemnej przy budynku fatalne a to miała być wizytówka Gdańska. Gdzie kierownictwo. nadzór, inspektorzy, inwestor.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

kierownictwo jest, już 4 z kolei

tak się kończą oszczędności Budimexu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Partactwo

Byłam zobaczyć i niestety potwierdzam w/w opinię.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ocena obiektu

Partactwo.
Inwestor zgłasza mieszkanie do odbioru bez uprzedniego sprawdzenia.
Stan robót wykończeniowych fatalny.
Uszkodzona stolarka drewniana przybita widocznymi gwoździem.
Porysowane szyby.

Nie przymocowane deski na balkonie.
Bałagan na klatce schodowej.
Uszkodzone tapety na klatce schodowej i nierówności w licowaniu płyt spocznikowych.
Ogólny bałagan.
Wokół nie zakończone roboty
zagospodarowania terenu.
Wykwity na cegle elewacyjnej.
Gdzie nadzór ze strony inwestora.
Kto dokonał odbioru tego obiektu?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tragedia z tym odbiorem. Miało być tak pięknie a jest wielka klapa. Bałagan na każdym kroku, nic nie jest do końca skończone. Jak można takie coś zgłaszać do odbioru. Trzeba powiadomić odpowiednie organy państwowe i telewizję.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

muszę Cię kolego zmartwić, to nie wykwity, to przebarwienia od taniej technologii

jak się na mrozie goownianymi zaprawami muruje (co było widać przez płot), to tak sie kończy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jutro odibór

Jutro mam odbiór i po tych opiniach naprawdę się obawiam Jutro napiszę jak jest.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

odbiory

Mieszkania zupełnie nieprzygotowane do odbiorów. Mnóstwo usterek widocznych gołym okiem - Poobijane drzwi, poniszczona stolarka okienna, porysowane szyby, nie skończona elewacja, loggie w stanie surowym . Na klatkach schodowych prace budowlane na całego . Bałagan i rozgardiasz. Umawianie właścicieli na odbiór to kpina.
Doris
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Brak odbioru od wykonawcy.

Z powyższych opinii wynika że odbiorów prac przez inwestora od wykonawców nie ma. Może wstydzą się zwrócić wykonawcom uwagi na partactwo i wszystko ma załatwić kupujący mieszkanie. Naprawdę to nowość godna polecenia innym deweloperom niespotykana na trójmiejskim terenie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

niespotyco?

przecież ostatnio to standard, szczególnie u napływowych firm budowlanych, które nie mają na miejscu zaplecza i kontaktów
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

15k/m2

a standard gorszy niż niektórych inwestycji za połowe tej ceny. ot i prestiżowa inwestycja.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Za dużo tego marudzenia

Mamy taką narodową przypadłość do marudzenia. Ludzie- mieszkania mające usterki po prostu sie nie odbiera pamiętajcie tez ze blok od wykonawcy tez nie został jeszcze odebrany. A co was boli ze ktoś dał za mieszkania 15k czy 20k za metr jego kasa jego problem jego sprawa. Okolica wg mnie wygląda na plus, o to co mieliśmy w tym miejscu dziesiątki lat to byl skandal, zresztą stare i główne miasto powinno sie zmieniać bo to co mamy porównując z e zmnieniacymi sie centrami polskich miast wygląda słabo i jesteśmy daleko w tyle. Usterki w bloku to problem tych ludzi lub wykonawcy, pewnie do naprawienia. Ja tam trochę zazdroszczę tej lokalizacji, bo fajnie to mi wygląda. Niestety nie ten pułap dochodowy ;-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Takie coś w takiej jakości nie może nazywać się apartamentem. Ale patrząc na cenę 15 - 18 kafli to na pewno tak. Wszedłem sobie do klatki i zobaczyłem jakość to najtańsze mieszkania w trójmieście są dużo lepszej jakości. Ściany wytapetowane a poręcze przy schodach jak w pomieszczeniu gospodarczym nie mówiąc o bałaganie jak się otworzy jakiekolwiek pomieszczenie na klatce schodowej. Chcąc dojść do liczników wody nie ma uchwytów trzeba pokrywę podważać śrubokrętem a o pomieszczeniu gdzie są liczniki CO to już lepiej nic nie mówić bo stan tego to masakra. Nie wiem czy ktoś kto zna prawo budowlane kiedykolwiek to odbierze. Nic nie przesadziłam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Części wspólne.

Widzę że firmy cały czas w częściach wspólnych pracują to i może dobrze to wykończą. Wszystko zależy od nadzoru i odbierających roboty. Trzeba zaglądnąć do każdego zakątka i kantorka bo tam naprawdę jest dużo do wykończenia. A te poręcze to trzeba dopracować bo to brzydko się prezentuje. powodzenia panowie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyżby

Dlaczego lista wręcz antysemicko dyskryminuje inwestycje Robyga?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry