Widok

Ratownicy medyczni funkcjonariuszami publicznymi? "Agresywni pacjenci to codzienność"

Opinie do artykułu: Ratownicy medyczni funkcjonariuszami publicznymi? "Agresywni pacjenci to codzienność".

Marzy się o tym żeby zostać policjantem, strażakiem czy nawet lekarzem, ale już nie ratownikiem medycznym, a tymczasem to zawód tak samo wymagający i odpowiedzialny, jednak często niedoceniany. Codziennie ratują życie, pracują po kilkanaście godzin, jak inni funkcjonariusze narażeni są na niebezpieczeństwo, zmagając się z agresywnymi pacjentami. - Pacjenci pod wpływem substancji odurzających to nasz chleb powszedni - przyznają ratownicy i podkreślają, że nie jest im łatwo.

Logiczne ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powinniśmy być wdzięczni za ich pracę a oni powinni być chronieni choćby takimi zmianami w prawie.
popieram tę opinię 134 nie zgadzam się z tą opinią 5

polska patologia, dziki kraj, jak to brzmi "ponad 50 proc. zgłoszeń jest do pijanych pacjentów" potem zdziwienie, dlaczego polaków na całym świecie nie lubią jak taka wizytówka, zero ambicji zero rozumu ważne że wóda jest w domu, jak to powiedział "Halama"... polscy patrioci, bo dzięki pijakom rząd ma haj$, ponad 70% to akcyza
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

ratownik powiedział, że większość to niziny społeczne, u nas piją, na Twoim ukochanym Zachodzie ćpają, nie wiem co gorsze
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

na całm świecie większość zgłoszeń jest do pijanych

wynika to z przyczyn obiektywnych. Pijany częściej ulega wypadkom. Rusz mózgiem zamiast od razu jechać że za dużo chlejemy. W Europie wcale nie ma aż takich różnic w spożyciu, z resztą to nie my brylujemy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobrze!

Coś się ruszyło wbtej kwestii!
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mam do was wielki szacunek za prace jaka wykonujecie

Naprawde...
Ale ten kto wychodzi na deszcz musi liczyc ze zmoknie.
Uwazajcie na siebie i oszolomow na ziemie klasc
popieram tę opinię 71 nie zgadzam się z tą opinią 3

ile oni mają interwencji dziennie??

jeżeli pracowaliby tak cięzko non stop to czy daliby rade ciagnąć dyzury po klikanascie godzin na dobę??
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 85

Na 12 godzinnym dyżurze zawsze jest 8-10 interwencji,
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czyli na twoim terenie masz jedną interwencje na godzinę???

Co godzinę robisz sztuczne oddychanie i ratujesz życie:)))??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 37

chyba nikt nie kuma

Twojego toku myślenia. I uwierz mi że to działa raczej na Twoją niekorzyść. Chyba że jesteś dwunastoletnim gimbazą, chociaż nawet oni wykazuję większą ilość rozumu. No chyba że to żart czy prowokacja...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

Uwierz mi że gdyby ratownicy pracowali tylko na jednym etacie to połowę stacji pogotowia w województwie można z dnia na
dzień zamknąć bo nie będzie miał kto dyżurować
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgadzam się

Dokładnie. Ale jak się śpi i gra w karty non stop to i tak można 3 dni pod rząd. Kasa leci. I to całkiem dobra kasa
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 15

Może popracuj 3 dni pod rząd ,,na leżąco", zgarnij tą ,,wielką "kasę i dopiero wtedy się wypowiedz. Pracuję z ratownikami i mam do nich wielki szacunek, pracują na prawdę bardzo ciężko. Nie wiem skąd biorą się takie opinie ja Twoja... to takie typowe dla polskiego społeczeństwa- nienawidzicie lekarzy, pielęgniarek i teraz jeszcze ratowników...przykre....
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Uswiadomienie

Nawiązując do pytań pod tekstem czy ludzie powinni wiedzieć z czym wiąże się ta praca jestem na tak. Ostatnio jechałam kolejka i Pani dostała ataku padaczkowego. Pomógł jej jakiś mężczyzna- był cały czas przy niej, zabezpieczył pozycję, tłumaczył co się zdarzyło aż do momentu kiedy przyjechało pogotowie. Okazało się że to ratownik medyczny "kiedy dyżurami". A przy tej okazji ludzie komentowali że przyjechało tylko dwóch ratownikow że do czego to podobne że lekarze nie jeżdżą
Myślę że ludzie nie wiedzą że już od dawna w zespołach karetek podstawa są ratownicy, od dawna jeżdżą bez lekarzy, często są bardziej wyspecjalizowani w czynnościach ratujących życie ..Należy im się szacunek i godne uznanie dla Ich pracy. Z godnym wynagrodzeniem.
popieram tę opinię 127 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z ludzkiej niewiedzy bierze się niestety wiele idiotycznych plotek oraz powtarzanych bez pomyślunku stereotypów.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak

Kolejny co tylko o forsie.
Wladza zarabia po 2500 zl i jest wyalienowana z problemu. Nic sie nie zmieni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pozdrawiam wszystkich znajomych z dawnych lat jeszcze z Al.Zwycięstwa - Cybul :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdzie te czasy

Słynne ekipy :Babcia Soch..ka;Kl...er i inni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

podziękujcie rezydentom...

zawód ratownika od zawsze był niewdzięczny, ale po tym cyrku jaki wyprawiają rezydenci ludzie już zupełnie stracą jakikolwiek szacunek do służby zdrowia. Oni wielce biedni chcą zarabiać 9 tysięcy złotych, a Wy odwalający za nich całą brudną robotę macie ile? z 2? "obezwładnicie", zawieziecie, ze trzy razy po drodze odratujecie, pielęgniarki umyją, a tym wiecznie mało
popieram tę opinię 59 nie zgadzam się z tą opinią 50

P

Chyba pisior jestes
Ratownicy niech dolacza do rezydentow
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 13

tak, bo cały kraj dzieli się na pisiorów i kodziarzy. Reszta sie nie liczy
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2

ten cały kraj nie dzieli się też tylko na rezydentów i ratowników

i nie trzeba łączyć tego co wyczyniają rezydenci z tym że ratownicy nie mają kasy. To kosztuje a ci ludzie mają wykształcenie które pozwoli im zarobić te pieniądze tylko gdzie indziej. Ja jako inżynier bym miał w d... twoje potrzeby gdybym pracował na państwowym garnuszku. Wolałbym w biedrze układać ciastka. Na szczęście nie muszę. Tyle że na prywatnym zapłacić już muszą. I tu jest różnica.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Państwo nie będzie inwestować w ludzi mądrych np. rezydenci, a kasę pakuje w ciemnotę rydzykową i kupę patoli z 500+
Mądrych jest mało, a potrzeba dużo wyborców
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 16

A co dla rezydentów zrobiło przez 8 lat PO i Arłukowicz z Kopaczową, którzy teraz szczekają z mównicy??
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 9

A wiesz, że istnieją jeszcze inne partie poza PiS-em i PO?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

A wiesz, że od 2005r. te dwie partie rządzą w kraju na przemian?
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wyłącz wreszcie pisowkie media!!!

I koniecznie porządnie zorientuj się, o co chodzi młodym medykom.
Jeśli nikt ich nie posłucha, nadal będziesz czekać latami na specjalistów. Zarobki swoja drogą.
I ratownikom i medykom trzeba godziwie zapłacić za ich cierpliwość, przede wszystkim. Bez dobrej wypłaty będą tylko "statystami". Sfrustrowanymi, do tego. A mają ratować życie. Dobrze wykonana robota musi kosztować.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 8

A co to są pisowskie media?

Rezydenci mają w d*pie kolejki do specjalistów. Chcą zarabiać tyle, żeby zarobić, a się nie narobić. Jak dostaną tyle ile chcą to kolejki na SORach wydłużą się pięciokrotnie, bo porzucą dodatkowe płatne dyżury. Zgodzę się, że lekarzy jest za mało i trzeba zwiększyć ilość miejsc na studiach, ale tego nie da się zrobić w tydzień, a oni żądają już, teraz, natychmiast. Do tego te strachy na lachy, że wyjadą za granicę. miliony ludzi z przeróżnych zawodów wyjechało i jakoś Polska nie wyginęła.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 12

Zobacz lepiej jaka jest średnia wieku pielęgniarek i dalej łykaj przekaz dnia z "odzyskanych" i "niepokornych" mediów.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jaa

Bez przesady. Rezydenci po studiach i ciągle muszą się uczyć. Sanitariusze po kursach . Jsk trudno jest przewieźć chorego do szpitala gdzie udzielą pomocy? To w takim razie taxówkarzy tez dodać do służb. Ja tam wole jak przyjedzie do mnie lekarz z pielęgniarką .Przynajmniej wiedzą co robią i nie są agresywni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

tjaaa

Sanitariusze na karetkach?? Czlowieku doucz się zanim zaczniesz wypisywać głupoty.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

pisuarowskie tuby propagandy sukcesu

jedynka;dwójka ;trójka;republika ;trwam itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powinno się nadać im......

Status funkcjonariuszy publicznych i dać do ręki służbowy teaser/pistolet. Wariatów w Polsce nie brakuje.
popieram tę opinię 51 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ale oni właśnie taki status mają

Ratownicy podczas akcji są funkcjonariuszami publicznymi więc te wszystkie czynne napady podczas interwencji są traktowane na równi z, na przykład, atakiem na policjanta na służbie.
Tak samo z resztą jak każdy cywil udzielający pomocy ratującej życie osobie poszkodowanej. Z chwilą podjęcia się czynności ratujących automatycznie staje się funkcjonariuszem publicznym. Także sprawy każdego ataku na taką osobę, pobicia czy uszkodzenia ciała, nawet przejawy agresji będą podejmowane z urzędu. O ile się je oczywiście zgłosi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale poco nam oni ostatnio na portalu twierdzili ,że Defibrylator załatwi wszystko .Zwolnic ratowników dokupić Defibrylatory.

Niczego nam więcej nie potrzeba :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 26

Niewdzięczna i zdecydowanie za słabo opłacana praca

Wykonują cholernie dobrą robotę, więc zmiana ich statusu jak na ten w artykule jak najbardziej na tak - jeśli chociaż trochę ułatwi im to pracę, a na pewno tak by było.
popieram tę opinię 56 nie zgadzam się z tą opinią 3

ciagle sie rozczulają nad medykami ...

moze zacznijmy sie rozczulac nad kazdą grupą zawodową bo w końcu wiekszosc ludzi ciezko pracuje w polsce bo warunki pracy są takie a nie inne itd a jak ktos sie decyduje na taki zawod to chyba wie w co wchodzi
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 13

Zazwyczaj to ratownicy są agresywni do chorych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

święci nie są. mojej znajomej do nieprzytomnego dziecka jechali 30 min

a po przyjeździe skwitowali : co pani sobie taksówkę wezwała do szpitala? i jak tu nie dać liścia gdy dziecko nieprzytomne od gorączki?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 14

A co dostało p/ gorączkowego od rodziców? Jak zwykle nic? Było ochładzane? Jakieś kompresy? Czy zwyczajowo przykryte po czubek głowy ?
I olaboga !!!!!!!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

była samotna młoda przestraszona matka ...

trochę empatii kolego
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9

Jestem koleżanką, kolego. Obserwuję nasilające się uwstecznienie społeczeństwa, które głupieje z każdym dniem i nie potrafi poradzić sobie z prostymi problemami takim jak: założenie plastra na skaleczony palec, przyjęcie leku p/ bólowego przy bolesnej miesiączce lub bólu głowy lub p/ gorączkowego przy temperaturze.
Nagle wszyscy porobili się bezradni jak dziecko we mgle. A wystarczy włączyć myślenie .
,
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

po co ???

Po co mysleć.Wystarczy ogladać głupkowate seriale i mówienie im ,że oni są najlepsi ,zjedli wszystkie rozumy .I dlatego są wśród nas egocentrycy ,egoisci i ludzie nie potrafiący nawet zagotowac wodę na herbatkę .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

A z tyłu za karetką tatuś jedzie auteczkiem ???? To normalka. Tyle lat jezdze na karetce ale zawsze gdy sie słyszy ,że jedziemy do nieprzytomnego dziecka okazuje się ,że dziecko miało zapalenie krtani lub gorączkę.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

wychodzi więc na to

że edukacja jest bardzo słaba. Może zrobić jakąś lekcję tego typu dla dzieciaków nawet z zajęciami z ratowania oczywiście w formie zabawy raz na tydzień. Uważam że w przyszłości tacy ludzie lepiej sobie poradzą z rozpoznawaniem choroby u swojego dziecka lub nawet komuś uratują życie na ulicy. A i z ratownikami będą lepiej współpracować bo będą ich rozumieć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grali w karty. Trudno ruszyć tylek do wyjazdu jak czas dobrxe leci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

13 października dniem ratownictwa medycznego

Nie pamiętacie o tym ?? to podejdźcie jutro do jakiejś karetki i złóżcie im życzenia .Należy im się
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Reklama= wiedzą spoleczeństwa

Ludzie w telewizji mają reklamy leków od bólu głowy do ,,konar zapłonie,, a nie ma reklam ,gdzie ,jak,dlaczego wzywać pogotowie,co i jak powiedzieć dyspozytorowi,jak ratować człowieka-pierwsza pomoc.Ważniejsze są podpaski i tampony od życia człowieka.Koncerny farmaceutyczne ponad ,,jak ratować ,,.Kasa ,Kasa,Kasa,Kasa.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nitroglicerynka

A dlaczego nie ma edukacji nt.leków np Nitroglicerynki. Psikają sobie gdzie popadnie.A szczególnie w kościołach.Tam każda babcia ma taki cudowny lek i jak któraś zasłabnie to psikają każda po jednym psiknięciu i z każdym psiknięcem babcina odlatuje .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy wysyp protestów z roszczeniowymi wymaganiami.Z kazdej grupy.

Najlepsze jest to ze kazdy znich twierdzi ze jestesmy biednym krajem i na nic nas nie stac
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

ja

szanuje Was i strazakow
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Hgf

Jedyna najbardziej pazerna grupa zawodowa która śpi podczas pracy...wykazujaca najwięcej agredywnosci w stosunku do chorych. ...dobrze zarabiająca ale wciąż im.mało. ....największe nieroby. ....jako pierwsza grupa zawodowa która znalazła pomysł na extra dochód. .....wybierają ludzi chorych fizycznie czy psychiczne. .ludzi starszych i bezbronnych ublizajac im czy bijąc a potem ciągną po sądach aby wyłudzić odszkodowania za znieważenie. Jeden taki z nich pisał że miał w tym miesiącu 17 takich spraw. ...za każdą wygrywa od 1000 w górę ...i kasa leci.
Tak wygląda praca naszych polskich sanitariuszy. .pierwsze sprowokują , ublirzy pobije a potem.cie do sądu targają...Poziom ich służby do opłakania. ...Wiedza internetowa. Kultury żadnej. .o profesjonalnym zachowaniu to nawet nie mają pojęcia. Zarabiają bardzo dużo i wciąż im mało. ...taka nienasycona chamiora.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 24

Coś w tym jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Sposób PiS na rządzenie - skłócenie wszystkich ze wszystkimi
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Agresywni sanitariusze to codzienność
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11

Ratownicy tez nie są bez winy, potrafią przelewać swoje frustracje na pacjentów. Pamiętam jak babcia mając poważne problemy kardiologiczne jechała karetką a jakiś młody ratownik powtarzał przed że będziemy płacić 600 zł za bezpodstawne wezwanie karetki. Powtarzał to też starszej kobiecie w trakcie drogi. Niestety nie to było wtedy dla mnie ważne ale po latach żałuję, że nie pociągneliśmy go do odpowiedzialności za te wywody
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Bo karterka to nie taksówka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamiast tasiemca "przedstawiciele niższych, w rozumieniu socjalnym, grup społecznych, co idzie w parze z niską kulturą osobistą i zachowaniami agresywnymi" wystarczyło napisać "pierwszy sort"
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram akcję ratowników medycznych!!! Są często narażeni na niebezpieczeństwo w przypadku agresywnych pacjentów lub osób z otoczenia osoby, której udziela się pomocy jednocześnie cały czas mając obowiązek niesienia pierwszej pomocy!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Lekiem...

cudownym jesteście dla nas..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Porażka rozumu w RP..

Masz rację ratownik i inni pracownicy med. źle opłacani i nie chronieni przez państwo i prawo to obopulna frustracja. Niestety spora grupa społ.wierzy w alogiczne brednie Tvpis-dając im 40%poparcia to katastrofa dla tego kraju
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

e tam

ale lalusie. kiedyś jak jeździłem w pogotowiu, to takiego delikwenta najpierw na bok bez świadków, a dopiero jak mu rozum do łba przywróciło, to się nim zajmowałem medycznie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No właśnie LEKARZ .....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Waldemar

Popieram ratownikow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie jako ratownik

Jako sanitariusz lub noszowy, a to jest jednak różnica
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

taa.... raz w życiu potrzebowaliśmy pomocy karetki, na co ratownicy medyczni byli źli i nas wyzywali...

jak to ujęli kartetka jest od tego jak komuś rękę urwie lub brzuch rozpłata, a nie tylko jak umierasz w bólu z powodu niedożywienia 4 tygodniowej grypy... a potem zdziwko że faktycznie człowiek w złym stanie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja chcę

Ja chcę do Leśnej Góry
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry