Widok

Referendum

Temat dostępny też na forum:
W sprawie odwołania wójta można zorganizować?
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak, można zorganizować.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0
To wręcz trzeba zrobić .
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zbieramy podpisy!!!!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech ktoś się za to weźmie. Sposób w jaki "naprawia" się od lat ul. Gryfa Pomorskiego nadaje się do badania przez prokuratora. Wszystko nieskuteczne, chyba rozliczają roboczogodziny, ilość materiałów i przebieg w samochodach? Efektów nie ma. Przerwano też naturalny odpływ wód do rz. Kaczej. Przejazd przez tę rzekę woła o pomstę do Boga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak ktoś nie oglądał spotkania z wójtem to chciałbym powiedzieć ze w momencie w którym jedna z Pan zasugerowała ze w związku z tym ze Bojano jest największa miejscowością w regionie wiec fundusze powinny być proporcjonalnie nam przyznawane pan wójt zareagował ironicznym stwierdzeniem ze rzeczywiście będzie trzeba się przyjęć sprawie skoro w Bojanie mieszka 18% mieszkańców a idzie tutaj 30 % funduszy, wiec może trzeba będzie obniżyć wydatki na Bojano . Dane pan wójt ma chyba ze spisu powszechnego z lat 70 tych.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

1. te 30% dotyczyło tylko dróg
2. a niby ile jest tych mieszkańców?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cała gmina w ostatnich wyborach miała 13 042 osób uprawnionych do głosowania. W obwodowej komisji wyborczej w Bojanie było uprawnionych 2 417 osób. Daje to, w przybliżeniu, 18,5% osób uprawnionych do głosowania mieszkających w Bojanie. Myślę że doliczając pozostałą część ludności wynik będzie podobny.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wg. CEIDG w gminie Szemud zarejestrowanych jest 1459 przedsiębiorstw, w Bojanie 377 czyli koło 25%. Skąd wójt wziął 30% inwestycji na drogi w Bojanie? Wg. niedawno krążącej infografiki sporządzonej wg. rozstrzygniętych pozytywnie przetargów wychodziło coś koło 90% na Kielno. Może wójtowi chodziło o 3% tylko się "pomylił"?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba tak im usrać życie, że sami zaproponują odłaczenie się wschodniej częsci gminy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem za zbieraniem podpisów za odwołaniem tylko po to żeby następny był wójtem wszystkich w gminie a nie tutejszych z dziada pradziada. Przyjrzyjcie się jego działaniom droga np. droga Gryfa Pomorskiego miała być cała robiona były już środki na nią jakieś cztery lata temu i się rozmyły. A teraz droga jest zakończona na wysokości kolegi Wójta - Sołtysa. Czyli tyle ile trzeba było. Wiele takich przypadków. Np szambo mieli podłączyć się wszyscy którzy mieli w ulicy ale jakoś upiekło.Sporo się chyba nazbierało. Niegospodarność i tyle.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam czy państwo mieszkają w Bojanie i są tam zameldowani czy tylko mieszkacie a meldunki macie w miastach ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam w Bojanie i jestem zameldowany ale cokolwiek w sprawie drogi proszę to na NIE. Z wszystkim jest problem . Płacę podatki tutaj a w zamian. Nic.W Gdyni mam mieszkanie i tam się zamelduje i tam będę płacił podatki wówczas będę wiedział dlaczego tak jest a nie inaczej.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można policzyć wg tych co płacą za śmieci. Nieważne gdzie płacę PIT, dochód ze śmieci zostaje w gminie. Zobaczymy jaka jest struktura mieszkańców z podziałem na poszczególne wsie w tym Bojano.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opłata za śmieci jest opłatą celową. Jej wysokość ma pokryć tylko koszty jakie gmina wyda na zorganizowanie wywozu śmieci. Co do PIT, to nie bez powodu miasta takie jak Gdańsk czy Gdynia zachęcają do płacenia u nich tego podatku. Stanowi on istotną część dochodu samorządu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sam się nie wybrał, mleko wylane do następnych wyborów. Ciekawe, czy społeczność Bojana "się obudzi"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żeby coś zrobić dla naszej miejscowości musimy trochę doczytać :) Np.:
Plan odnowy miejscowości Bojano
http://bip.szemud.pl/wp-content/uploads/sites/2/2015/11/Plan-Odnowy-Miejscowo-ci4.pdf
str 13-14 warte przeanalizowania
Statutu sołectwa Bojano - ze świecą szukać
http://bip.szemud.pl/wp-content/uploads/sites/2/2017/02/Statut-Solectwa-Gminy-Szemud.pdf
"...3. Posiedzenia Rady Sołeckiej odbywają się co najmniej 1 raz na kwartał i są protokołowane....."
Członkowie rady sołeckiej Bojano kadencji 2019-2024
Marcin Bejer
Sabina Bieszk
Anna Kiraga
Sylwia Mischke
Tadeusz Oczk
Marta Sikora
Statut Gminy Szemud - http://edziennik.gdansk.uw.gov.pl/WDU_G/2018/4992/akt.pdf
Nasi radni:
§ 21. Do podstawowych obowiązków radnego należy utrzymywanie stałej więzi z mieszkańcami
i organizacjami poprzez:
1) przyjmowanie postulatów, wniosków i skarg mieszkańców,
2) konsultowanie z mieszkańcami spraw przed ich rozstrzygnięciem,
3) na bieżąco informowanie wyborców o sprawach gminy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak Nie jesteśmy zadowoleni z dzielność sołtysa to proponuje zebrać podpisy, i wskazać następcę . Jak widzę każdy tylko anonimo jest mądry inpotrafi wytykać czyjeś obowiązki albo siać niezgodę . Niestety takie jest polskie społeczeństwo
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wczorajsze zebranie tylko podsumowało jacy jesteśmy zero kultury tylko arogancja ale nie tylko ze strony władz ale mieszkańców
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Agf.. Dokładnie jak będzie dobry następca to chętnie zaglosuje .tylko czy będzie jakiś chętny?... Czas pokaże..
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Arogancja wynika z nie mocy władzy mieli kasę z uni zrobili kanalizę wszyscy mieli zapłacić po równo nie którzy nie płacili byli zwolnieni z opłaty czekam na drogę 20 lat i nic jakbym odłożył to bym sobie zrobił sołtys na koszt gminy droga i jest Ok wójt ma położony asfalt do domu Ok a my mamy kupić jumby i se ułożyć.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

teraz stanę w obranie sołtysa bo wydaje miś UE ze chyba nie wiesz gdzie mieszka sołtys z tego co się orientuje to nie ma ani asfaltu przy dommie anie kostki ani płyt jumbo ... siejesz ferment . A jak myślisz ze tak to dzieła ze osoby przy władzy maja asfalt przy drodze to nim zostań
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Sołtys mieszka na ulicy równoległej z Gryfa Pomorskiego ma tabliczkę z nazwą Sołtys ale to jest tylko nazwa. Bo nic nie robi tylko narzeka na Gminę że nic nie może i gmina nie daje funduszy. Ale jak by sprawdzić komu dopomógł to dziwnym trafem sporo znajomych by się znalazło. Mam nadzieje że dokumentuje wydatki bo ktoś kiedyś tego zarządzać może i będzie kiepsko. A skoro Sołtys chciał objąć tą funkcję to niech to czyni dobrze. Nikt go nie ma zamiaru wygryzać. Tym bardziej że traktuje to stanowisko jako trampolinę do bycia radnym. Którym w przeszłości był. I tyle w temacie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jako przyszły mieszkaniec Bojana obejrzałem sobie tą "debatę' w bezpośredniej transmisji. Zero ładu i składu. W pewnym momencie miałem wrażenie, że każdy z mieszkańców występuje jedynie w swoim interesie postulując wybudowanie drogi pod swój dom (a najlepiej z chodnikiem, bo "dzieci tam chodzą" - jakby gdzie indziej nie chodziły). Wójt widząc, że każdy rozgrywa pod siebie miał bardzo ułatwione zadanie i szybko znalazł zastępczego wroga. Są nim oczywiście nowi mieszkańcy, którzy - uwaga - kupują domy w zabudowie bliźniaczej. "Wy drodzy Państwo na ziemi kupionej za dorobek całego życia postawiliście domy, a teraz buduje się bliźniaki ! I co ja mogę, takie przepisy ! Zaraz nam Banino zrobią" - normalnie żenada, prawie euforia na zebraniu, oto winny znaleziony. Przypominam tylko, że niemal 38% z PITu każdego z nowych mieszkańców wraca do gminy, a 10% do powiatu. Przeprowadzają się ludzie na etatach lub z działalnością, a nie rolnicy, więc to żywa gotówka na drogi, szkoły itp. Wójt rzuca liczbami, a z drugiej strony pobożne życzenia i oczekiwanie obietnic. To żywcem sytuacja wyjęta ze spotkań w spółdzielniach mieszkaniowych (tam dodatkowo najwięksi "krzykacze" za chwilę dostają etaty w Spółdzielni)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4

Beka.. Rolnik też płaci podatki za ziemię tylko trochę mniejszy ponieważ jest to ziemia rolna a i tej ziemi ma sporo więc to nie taka mała suma więc nie pisz mi tu że tylko korzyści mamy z takich przyszłych mieszkańców jak ty
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Drogi Rolniku ! Nie wpisuję się w debatę jako kolejny zachwycony z podzielenia mieszkańców na starych/nowych, rolników/przedsiębiorców/etatowców, mieszkańców samodzielnych domów/mieszkańców bliźniaków. Chodzi mi przede wszystkim o to, że wójt rzucił jednym hasłem mającym antagonizować mieszkańców i natychmiast poszedł poklask i mieszkańcy opowiedzieli się po jego stronie. Poza tym nie czepiam się podatków rolników, ale gmina ma ograniczoną powierzchnię, więc rolników płacących podatki nie przybędzie zbyt wielu, a mieszkańców domów/bliźniaków i owszem. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że przed spotkaniem była opcja Bojano razem przeciw wojtowi :), a jedna podpucha i było po ptakach
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Oby tych familokow było, jak najmniej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

A z podatków twoich i 3 kolegów wybudują drogi, liceum i puszczą 3 linie autobusowe. Tak trzymać !
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Beka, podpowiem Tobie jak powstawały drogi. Utwardzone powstały z inicjatywy juz mieszkających do budowy, których mieszkaniecy sie z "własnej" kieszeni dokładali. Irytujące jest to ze sa niszczone przez deweloperów a traktowane, jak miejsce postojowe dla mieszkańców wiejskich "blokowisk"
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odwolac tego pseudo wojta jak najszybciej zrobic referendum
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Beka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest szansa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie chce was odpuszczać ale nie zrobicie tego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


Raczej podpuszczać powinno być.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak miało byc podpuszczać, słownik sam zamienił słowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Beka. Normalny, uczciwie pracujący człowiek płaci podatek w wysokości 19%, do tego co miesiąc ponad 1000zł na ZUS. Rolnicy płacą podatku tyle, co nic, więc się nie ośmieszaj.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niech policja zrobi z nim porzadek za te machlojki to nie bedzie trzeba referendum
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Machlojki" to sprawa dla organów ścigania, a nam chodzi o przyzwoitość, staranność i rzetelność w wydawaniu pieniędzy, i odrzucanie propozycji współfinansowania inwestycji gminnych - dróg, są to zadania własne gminy. Stawiać trzeba pytanie, "jak wydajesz". Mamy radnych i sołtysa by nam na te pytania odpowiedzieli. Za niektóre drogi trzeba się po prostu wstydzić i nie dajcie się zwieść, gdy wam wciskają ciemnotę, że za uszkodzone samochody na dziurach nie ponoszą odpowiedzialności.ponoszą!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba żartujesz jak sądzisz że Policja zrobi porządek. Ha, ha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No szemud napewno nie ale moze gdansk
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

I tu się zgadzam. Do Kwp trzeba zadzwonić to Szemudowi się zechce.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale macie problemy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wszyscy nowobogaccy maja problem. Zajmują sie dymem, ciężarówkami, rozwalone drogi itp ale żeby ktoś był
Na tyle odważny i zebrał podpisy w sprawie referendum to nie ma żadnego. Wszyscy tacy głośni i odważni ale jak trzeba by pójść do ludzi to już brak odwagi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to idz na co czekasz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze czego. Wirus jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Wyłączenia prądu (3 odpowiedzi)

Czy u Was też tak często wyłączają prąd? Często dzieje się to w nocy, nawet pare razy w tygodniu,...

Ogromny pożar!! Prosimy o pomoc i liczymy na wasze dobre serca :)! (5 odpowiedzi)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2898061540204387&id=100000017088859

Brak wody (4 odpowiedzi)

Czy była, jakaś informacja o przerwie w dostawie wody?

do góry