Widok

Renault 19

Dzięwiętnastka pojawiła się na rynku w 1988 roku i od razu zyskała uznanie kupujących nie tylko we Francji, ale również i w Europie, nawet pomimo kiepskiej opinii, jaką miały poprzednio produkowane auta. Podczas okresu produkcji wprowadzano wiele zmian w modelu podstawowym (w 1992 roku przedstawiono facelifting), a we wrześniu 1995 roku zastąpiono '19' modelem Megane.Nadwozie '19' w 1988 roku ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wszystko niby dobrze, ale

przede wszystkim zbyt miękkie zawieszenie, które mi odbiera radośc z jazdy (przesadne bujanie na wybojach), poza tym autko bezawaryjne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

R19 TXE 1.7

Witam. Mam R19 TXE 5d 1721 jednopunkt (powinien tam być wielopinkt, ale to jakiś przypadem) z 1991r.Kupiłem ją nie dawno, w 1,5 miesiąca przejechałem ponad 1700km i jest OK. Auto sprawuje się bezproblemowo(odpukać).Drobne wymiany eksploatacyjne!Mam mały peoblem z el.szybami i centralnym zamkiem(trzeba przesmarowaś mechanizmy), ale to zaniedbanie poprzedniego właściciela (jakiegoś niemca) Wygląd zaj....ty,(czerwony).Podświetliłem deską rozdzielczą i zegarek na niebiesko - klawo wygląda - polecam!! Komfory jazdy bdb, wygodne fotele, tylko mogłabyć twardsza.W trasie sprawuje się znakomicie przy 120km/h dosłownie sie płynie. Nawet silnik jest jest dość zrywny i jak na jego parametry setką łapie się momentalnie(stoperem nie jeszcze nie mierzyłem-zrobię to), znikomy spadek dynamiki prze obciążeniu.Hamulce moglyby być z ABSem! Jedynym minusem jaki się dopatrzyłem jest ok 7,2-7,5l/100km. Gazy jeszcze nie założyłem - czekam na wyjaśnienie się sytuacji z ceną gazu. Reasumując: Jak na moje możliwości finansowe - auto mażenie. Polecam wszystkim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

R19 TXE 1.7

Witam. Mam R19 TXE 5d 1721 jednopunkt (powinien tam być wielopinkt, ale to jakiś przypadem) z 1991r.Kupiłem ją nie dawno, w 1,5 miesiąca przejechałem ponad 1700km i jest OK. Auto sprawuje się bezproblemowo(odpukać).Drobne wymiany eksploatacyjne!Mam mały peoblem z el.szybami i centralnym zamkiem(trzeba przesmarowaś mechanizmy), ale to zaniedbanie poprzedniego właściciela (jakiegoś niemca) Wygląd zaj....ty,(czerwony).Podświetliłem deską rozdzielczą i zegarek na niebiesko - klawo wygląda - polecam!! Komfory jazdy bdb, wygodne fotele, tylko mogłabyć twardsza.W trasie sprawuje się znakomicie przy 120km/h dosłownie sie płynie. Nawet silnik jest jest dość zrywny i jak na jego parametry setką łapie się momentalnie(stoperem nie jeszcze nie mierzyłem-zrobię to), znikomy spadek dynamiki prze obciążeniu.Hamulce moglyby być z ABSem! Jedynym minusem jaki się dopatrzyłem jest ok 7,2-7,5l/100km. Gazy jeszcze nie założyłem - czekam na wyjaśnienie się sytuacji z ceną gazu. Reasumując: Jak na moje możliwości finansowe - auto mażenie. Polecam wszystkim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

R19 TXE 1.7

Witam. Mam R19 TXE 5d 1721 jednopunkt (powinien tam być wielopinkt, ale to jakiś przypadem) z 1991r.Kupiłem ją nie dawno, w 1,5 miesiąca przejechałem ponad 1700km i jest OK. Auto sprawuje się bezproblemowo(odpukać).Drobne wymiany eksploatacyjne!Mam mały peoblem z el.szybami i centralnym zamkiem(trzeba przesmarowaś mechanizmy), ale to zaniedbanie poprzedniego właściciela (jakiegoś niemca) Wygląd zaj....ty,(czerwony).Podświetliłem deską rozdzielczą i zegarek na niebiesko - klawo wygląda - polecam!! Komfory jazdy bdb, wygodne fotele, tylko mogłabyć twardsza.W trasie sprawuje się znakomicie przy 120km/h dosłownie sie płynie. Nawet silnik jest jest dość zrywny i jak na jego parametry setką łapie się momentalnie(stoperem nie jeszcze nie mierzyłem-zrobię to), znikomy spadek dynamiki prze obciążeniu.Hamulce moglyby być z ABSem! Jedynym minusem jaki się dopatrzyłem jest ok 7,2-7,5l/100km. Gazy jeszcze nie założyłem - czekam na wyjaśnienie się sytuacji z ceną gazu. Reasumując: Jak na moje możliwości finansowe - auto mażenie. Polecam wszystkim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super!

A ja mam 19-tke w wersji cabrio i nie oddam jej za zadne skarby. Pozdro.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

R19 1.8S RT 1993 r.

kupiłem ją 1,5 roku w Niemczech i najeździłem po Polsce koło 20 tys. km (w sumie na liczniku jest 130 tys.) Ostatnio złamał mi się drążek skrętny i autko letko przykucnęło. Może ktoś mi poradzi, czy jest mozliwość wymiany samego drążka czy trzeba całą belkę wstawić? Poza tym jest OK, przestrzenne, dobrze się prowadzi, idzie bez problemu 150 km/h autostradą (A4). Centralny szwankuje mi też, szczególnie zimą. Chyba siłowniczki są już do wymiany. Ogólnie autko bez zarzutu, pomijając te cholerne drążki. Jak kto może to niech pomoże - poradzi czy wymieniać całą belkę. Pozdro dla użytkowników R19
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja Babcia Renia 19 ma już 13 lat

Jężdżę od 94 r. Przejechałem 240 tys. km. Silnik 1721, wtrysk jednopunktowy F3N. Do Reni jest 3-ch kierowców. Po 230 tys. km wymieniłem pierścienie oraz tarczę sprzęgła no i łożyska w tylnej belce. Naprawiałem też alternator.Wczoraj zmieniłem przewody wysokiego napięcia. Uważam, iż ten samochodód, mimo wielu lat eksploatacji jest bardzo dobry. Zainstalowałem dwa lata temu gaz. Rewelka - zużycie poniżej 9 l na 100 km. Jeżdżę także Peageotem 406, różnice są znaczne, ale jeden dzień wystarczy, by w R.19 czuć się doskonale. Myślę, że będę babcię eksploatować jeszcze parę lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

R19

duzo pali...1.8
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault 19 1,2

Witam. Kupilem jakies 5 miesiecy temu, w papierach bylo 1,4 (skladak) ale u mechanika okazalo sie ze to 1,2... Renia ma dobra blacharke (a to rocznik 91) i gaz dlatego ja kupilem. Niestety poprzedni wlasciciel okazal sie oszustem (co moze sie zdazyc przy zakupie kazdego starego auta). Remont silnika robil chyba w stodole i tak zalozyli pierscienie olejowe, ze tlok peknal (do wymiany z tuleja...) a w tylnej belce zamist lozysk idielkowych byl waz gumowy, ktory sie przetarl po 2 tygodniach... ogolnie zrobilem tylna belke (komplet lozysk), sworznie z przodu, tłok i zmienilem caly wydech. Tteraz jest ok (poza pokretlem nawiewu... to chyba norma). Wyposazenie nie istnieje (nawet nie ma obrotomierza i wskaznika temp. cieczy chlodzacej !!) no i brak wspomagania troche przeszkadza (choc nie tragizujmy bo mam sportowa mala kierownice i daje rade), hamulce tez nienajlepsze, ale nic z nimi nie robilem wiec moze to nie jest regula. Jest to wersja z silnikiem 1,2 55KM 90Nm i 4 biegowa skrzynia. Silniki skrzynia sa najwiekszym NIEPOROZUMIENIEM! Renia wazy prawie tone i ten silniczek ledwo sobie radzi z jazda, a na gazie ma problemy z jazda pod gorke, bardzo wrazliwy na obciazenie, brak piatego biegu przeszkadza w trasie, choc po zmianie wydechu jest ciszej niz myslalem, ze bedzie. Autko jest wolne i spala 8,5-10 gazu. Super fotele z wersji 16v (w spadku po poprzednim wlascicielu), idealnie podtrzymuja w zakretach i sa naprawde wygodne (tylko tapicerka malo trwala). Ogolnie bardzo fajne autko, bardzo duzo miejsca i super bagaznik (a to wersja 3d), wygodne zawieszenie i wbrew pozorom calkiem niezle sie prowadzi (niestety trwalosc jego elementow jest marna, mam na mysli tyl). Znacznie lepsze zabezpieczenie antykotozyjne niz w fordach i oplach. Jakby miala mocniejszy silnik to super! Ceny cześci raczej niskie. Polecam kazdemu kto potrzebuje wygodne, praktyczne, niedrogie i mile w uzytkowaniu autko, tylko kupcie sobie 1,7 i bedzie super... 1,2 to ZDECYDOWANIE ZA MALY silnik. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy R19:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

R19

Witam od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem R19 z silnikiem 1721 92 rok ale przyszła zima i w autku zrobiło sie zimno nie mam ogrzewania i nie mam pojęcia co z tym fantem zrobic może jest gdzieś jakiś zawór który trzeba odkręcic żeby było ciepło albo co innego bardzo proszę o pomoc co może być przyczyną tej usterki mój nr GG:1105765 z góry dziękuje i pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

1,4 E silnik w clio

Witam chcialem sie dowiedziec ile palil silnik 1,4 Energy (gaznik) w R19, poniewaz wlozylem go do Clio I (wczesniej byl 1,2) i niestety rozczarowalem sie spalaniem, moze musi poprostu sie dotrzec. Oczywiscie przyspieszenie jest niesamowite, ale swoje potrafi lyknac...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

R 19 to g.....

Mialem przyjemnosc jezdzic takim autem z silnikiem 1721 cm (73KM) z 1992 roku. Jednym slowem porazka. Co chwile cos sie psuje ukl. hamulcowy, zawieszenie (non stop cos sie "konczy"). Mialem rowniez okazje pojedzic clio 1400 (80 KM) z 1991 roku i jest to o wielelepsza konstrukcja. Mniejsza, ale jesli chodzi o awaryjnosc to nie mozna jej nic zarzucic. Zrobilem nia niewiele bo 20 tys. km, ale teraz jezdzi nia moj kolega i jest bardzo zadowolony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

r19 1.8 s RT

silnik ok! zawieszenie dno!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

54613

Renault to ZŁOMY!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

r 19 1.7 i

jestem mechanikiem posiadam renault chamade 19 silnik 1.7 i zrobiłem ok 90 000 . Autko moim zdaniem jest nie do zajechania ma ładny wygląd posiadam równierz clio III i golfaIII ale ona najlepiej sie spisuje dotąd bezawaryjna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

renault 19

Mam renówke 1,8 75koni dobra jest lecz coś przerywa na benzynie i na gazie lecz nie wiem co to może być za wada? Niech mi ktoś napisze jeżeli wie co to za wada mój numer gg 8334054
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

renault 1,8 75 koni

Ma mój tata renault 19 kupił ją niedawno. Rok 1994 jest dobra ale ma problem.Przerywa na gazie i na bęzynie i niech mi ktoś pomoże i na pisze na moje gadu-gagu 8834054
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault 19 chamade 1.4 gts

Renault jest to dobra firma, posiadam renie juz 5 lat i wymienialem tylko klocki chamulcowe i rurke od chłodnicy. Jak ktos kupil dobijaną skutecznie renie to niech nie spodziewa sie ze bedzie niezawodna... Pozatym mało które auto ma taki ładny srodek, deska wylozona skorko podobnym materialem itd,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

super autko

Mam reno 19 z silnikiem 1.7 jesto super autko może silnik troche za słaby gdyż jest to wersja z 93 roku, jeździłem mocniejszymi gdyż miałem już dwie inne a mój ojciec ma już drugą Lagune i jedyne co moge powiedzieć o samochodach tej marki to są super autka a co do mitu że francuzy się psują to ich wytrzymałość jest taka sama jak innych aut tej klasy a części wcale nie są takie drogie w porównaniu do np volkswagena. pozdrawiam Krzysiek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault 19 1.7 rakieta do 3biegu

Fajna sprawa 19-stka 1.7 75 KM nieźle przyspiesza na 1 i 2 biegu na 3 juz jej troche brakuje chociaż przyznac musze że vektre 1.6 16v bieze calkiem nie zle to chyba przez dobry duł renówki. Najgorsze w niej jest zawieszenie zero przyczepnosci na zakretach chamulce tez za szybko miekna powazny problem po 3-4chamowaniach nie ma juz czym deptac. Ale 19 ma juz 190000km przebiegu i dalej jak zeleta nie zawodna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0