Widok

Renault 19

Dzięwiętnastka pojawiła się na rynku w 1988 roku i od razu zyskała uznanie kupujących nie tylko we Francji, ale również i w Europie, nawet pomimo kiepskiej opinii, jaką miały poprzednio produkowane auta. Podczas okresu produkcji wprowadzano wiele zmian w modelu podstawowym (w 1992 roku przedstawiono facelifting), a we wrześniu 1995 roku zastąpiono '19' modelem Megane.Nadwozie '19' w 1988 roku ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hejka mam problem

mam problem z moja renuwka19 18 16v 93rok mój problem twi w komputerze pokładowym mam instalacje gazową i jak mam włączony gas to komputer odlicza mi paliwo co moze byc przyczyną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ma lozysko ale z wymiana niejest ciezko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ma lozysko ale z wymiana niejest ciezko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

RENIA 1.7 maly problem

jaki akumulator do reni 1.7 mam 55ah wytrzymoje tydzien
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

renia

Mam pytanie do wszystkich uzytkowników.reni. Dlaczego renault chamade z silmikiem 1721 ma moc 75KM ,a inne z silnikiem o tej samej pojemnosci 90KM.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Były dwa rodzaje silnika, na wtrysku jedno punktowym i wielopunktowym. A po za tym silniki w phase 1 19nasti miały 1,7 z groszem a w phase 2 były już prawie pełne 1.8
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.9 turbodiesel

kupilem renie 1.9 turbodiesel z 1995r, zastanawiam sie ile to cudenko ma koni...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

R19 Cabrio 1994r.

Pierwsza była Renóweczka w wersji Chamade w automacie, super autko, nie było co zarzucić. Obecnie kupiłem też 19 tyle, że w wersji Cabrio, także nie mam nic do zarzucenia.
Części do niego są bardzo tanie, auto bardzo mało awaryjne.
Na pewno kupił bym to auto ponownie i każdemu polecił
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

RENAULT 19 1993r

Kupiłam to autko od jakiegoś sadysty zajeździł silnik na amen. Zrobiłam remont góry - koszt 1300 zł to padł dół. Czy ktoś mi może powiedzieć ile to mniej więcej pochłonie kasy? Dodam że zużycie oleju kosmiczne więc z pierścieni pewnie już nic nie zostało... Ale i tak kocham to autko :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do goscia co pisał 1,4 GTR niczym GTI

Tu jesteś kolego w błędzie, właśnie 1,7 mniej spaliła niż twoje 1,4. 1,7 silnik ma niski moment obrotowy więc jego nie trzeba kręcić na obrotach zeby uzyskać pełną moc tak jak Twoje, zresztą coś z tym GTS było nie tak skoro szliście łeb w łeb, przy mnie żadne 1,4 nie ma szans
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault 19 RT Limited (1721cm)

Kupiłem renię 2 miesiące temu. Rocznik '94 a rdzy ani śladu. Wymieniłem płyny, pasek rozrządu i filtry. Silnik chodzi rewelacyjnie, chociaż czasami czuje się niedostatek mocy (silnik 73KM). Poza tym jestem z niej bardziej niż zadowolony :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam renię Chamade z 1990 r.Auto super .Poza zerwaniem linki biegu wstecznego,nic nie robione,auto jak na te lata bez śladu korozji.Dla zainteresowanych dodam iż koszt naprawy wstecznego oscyluje w granicach 500 zł,ale sa sposoby aby zrobic to za 50 zł,tylko ze to juz nie orginał.Po prostu trzeba wyciąć lukę w tunelu pod dżwignia .Problem tylko w tym że pierwszy bieg trzeba właczac z wyczuciem,tak aby nie wskoczył wsteczny.a moze ktoś ma lepszy sposób na zastapienie linki wstecznego innymrozwiązaniem technicznym.Linka podobno nie mozliwa do wymiany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

tylnia belka w cabrio KARMANN

Mam pytanie czy tylnia belka jest taka sama w cabriolrcie
czy może czymś cie rózni od tej niż co ma zwykła 19 ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1,4 to kiszka

1,4 to za mało dla 19.Renia z silnikiem 1,7 90 koni to minimum.Poza tym autko jak zadbane to jest niezawodne.Usterki to tylna belka,którą wymieniłem .Używana w stanie idealnym 129 złotych,tylko musiałem sobie sam wymontować na szrocie.30.000 kilometrów i jest super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

linka biegu wstecznego

koszt linki w sklepie 25 zl. wymiana to 1 godz. pod autem i gotowe
PS: POTRZEBUJę INFORMACJI O SILNIKU F3N 1.7 (90KM)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

proszę o informacje o silniku 1.7 90km (układ chłodzenia)
chętnie pomogę poradą w innych zakresach
e-mail: one_kozie_death@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

R 19 1.7 90KM

po zgaszeniu ciepłego silnika po ok. 15min włącza sie wentylator i pracuje ok. 10 min. czy to normalne w tym aucie ??? to mi kończy akumulator:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja swoja renia jechalem 160km/h i mogła dużo wiecej ale sie balem i też ma 75km
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1,7 Lpg lepiej niż na benzynie

Moją "Renie" posiadam od 3 lat (model 93) bez żadnych przeróbek przy regularnych servisach LPG i wymianach filtra powietrza silnik chodzi jak zegarek... przy przebiegu 280 tys. praktychnie żadnego zużycia gładzi cylindrowej, wałka rozrządu, oraz spadku kompresji.
Spokojnie wkręca się na 175 km/h a do 150 przyspiesza naprawdę przyzwoicie, no i ta elastyczność silnika praktycznie od "wolnych obrotów" ciągnie jak diesel..
Spalanie gazu (w zależności gdzie tankowany - 0,5l)
max(miasto,zima,obciążenie) 11 L min(trasa do 115 km/h) 7 L Średnio na moją jazdę (mało ekonomiczną) 9L co uważam za super wynik borąć pod uwagę wielkość auta.O komforcie nikogo nie trzeba chyba przekonywać to auto wyprzedziło swoje czasy o dekade1! pod tym względem. Jedynymi mankamentami są awaryjność zawieszenia (trudno żeby nie na naszych drogach) u mnie stuki na ukł. kierowniczym, puchnące ramki w okół szyb bocznych (standard w 19) nie najlepsza blacha... no ale z tym się jakoś można pogodzić :-)
Pokusiłbym się o stwierdzenie że za te pieniądze to dla mnie najlepszy samochód. POZDRAWIAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault 19 1.4 GTR wymiata :)

Jest to mój 1 samochód i jezdze niespełna rok i moge powiedziec ze jest:ekonomiczne autko,komfort jazdy,wygodne siedzenia,pieknie brzmi w nim muzyka,ładnie sie prowadzi no poprostu trzeba ja mieć :)przy spokojnej jezdze w trasie jakes 90km/h spala 6,5-7 litra
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0