Widok

Rolki - ścieżka Brzeżno

Pozwoliłem sobie otworzyć nowy wątek który być może zainteresuje osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w mieście.
Gdańsk mam wrażenie aspiruje do stolicy sportów rolkarskich i słusznie.
Jednak budowa nowych ścieżek nie powinna być końcem a początkiem inwestycji.
Ścieżka w Brzeźnie bo o bezpieczeństwie na niej chciałbym porozmawiać, jest dobrze przygotowaną trasą dla rolkarzy jak i rowerzystów. Niestety mam wrażenie, że zainteresowanie nią przerosło najśmielsze oczekiwania twórców. Przez rok czasu jaki nią jeżdżę widziałem na niej jak ilość osób z niej korzystających rośnie lawinowo. Do tego przez ten czas osobiście widziałem 3 wypadki z czego 1 bardzo groźny.
W zeszłym roku doszło do wypadku rowerzysty. Chcąc udzielić mu pomocy pojechałem do baru po środku trasy licząc na jakąś apteczkę. Niestety. Nie mieli tam oprócz plasterków nic. Jak dla mnie to paranoja. Miasto powinno wymóc w umowie dzierżawy w tym właśnie miejscu co najmniej apteczkę z dostępem do niej a optymalnie również np. przeszkolić personel z pierwszej pomocy. Jest to świetny punkt. Niestety,prosty ale nikt tego nie zrobił.
A jeśli chodzi o natężenie ruchu? Wystarczyło by przedłużyć ścieżkę poprawiając nawierzchnię w kierunku Sopotu i ruch rozładowałby się znacznie.
Ciekawą praktykę zastosowała straż miejska. Jeździ swoim autkiem po ścieżce rowerowej po ostatnim wypadku. Na co liczy? nie wiem. Ktoś ma na nich wpaść czy o co chodzi?
Mam nadzieję że ktoś z włodarzy miejskich pofatyguje się wreszcie na wspomnianą ścieżkę w niedzielne popołudnie i dostrzeże ilu potencjalnych wyborców się nią porusza o ile dostrzec nie potrafi zagrożenia bezpieczeństwa a może ktoś zorganizuje dla urzędników zawody rolkarskie aby poczuć mogli na własnej skórze ile radości mieszkańcom daje ta jedna ścieżka.
Mam nadzieję że do postulatów przyłączy sie więcej osób jak i redakcja portalu i poruszone problemy uda się szybko rozwiązać.
P.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zapraszasz urzędników na ścieżkę rowerową żeby zobaczyli ilu rolkarzy tam jeździ.
Jakiś tydzień temu na portalu był artykuł o zderzeniu rower - rolki i człowiek z SM jasno tam skomentował, że według prawa na tej ścieżce nie powinno być rolkarzy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Inny zacznij inaczej myśleć. Chyba nie sądzisz że ktokolwiek jest w stanie zmienić fakt że rolkarze jeździli, jeżdżą i będą jeździli po ścieżkach rowerowych. Jeśli chcesz po raz kolejny udowadniać kto ma rację to daruj sobie bo nie to jest problemem a problemem jest jak poprawić bezpieczeństwo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Człowieku ogarnij się. Tu nie ma o czym myśleć. Napisałem jak interpretowane jest prawo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Martwe prawo kolego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wczoraj mijałam straż miejską. Też zastanowiło mnie co oni tam robią. Co do poprawy nawierzchni w kierunku Sopotu jestem za. Ostatnio jeździłam z koleżanką w Brzeźnie jakiś dziad się do nas przyczepił, zaczął nas bluzgać a później chciał bezczelnie rowerem zepchnąć moją koleżankę na trawę. Jak tak można? :/
PS. Czy ta brzydka kostka ciągnie się aż pod sam Sopot? Nie mam odwagi tam wyruszyć dopóki się nie dowiem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na dziada jest prosty sposób - tel. na Policję o ile koleś stwarza zagrożenie - pewnie można to podciągnąć pod jakiś paragrafik.. A jak mozna? To typowy polski egoizm i szowinizm. Koleś pewnie miał problemy z własnym ego i próbował sobie ją podnieść - postawa typu "ja tu rządzę". Ewentualnie poprosić innych bardziej postawnych rolkarzy o pomoc.
Jeśli chodzi o kostkę, niestety nic się nie zmieniło i pewnei nie zmieni dopóki nie narobi się wokół tego szumu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na rolkach są same aniołki, kwiat polskiego społeczeństwa a na rowerach agresywne chamy.
Na ścieżce jest mnóstwo rolkarzy ale psychopata na rowerze doczepił się oczywiście bez powodu do dwóch najbardziej niewinnych i nie szkodzących nikomu rolkarek. A może jednak panie czym głupim się wyróżniły np jechały obok siebie ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Wiesz może jak kiedyś się nauczysz tolerancji i przestaniesz rozgraniczać ludzi na rolkarzy i rowerzystów, na złych i dobrych to łatwiej przyjąć Ci będzie że nie wszyscy kłamią. Na rolkach jak i rowerze są ludzie bez wyobraźni, na rolkach i na rowerze spotkać można chamów emanujących agresją. Jesli koleżanka poczuła się zagrożona czyimś zachowaniem to ma prawo się bronić w taki czy inny sposób. Wyluzuj Inny i zastanów się co zrobić aby było bezpieczniej bo od gadania kto ma rację rolkarz czy rowerzysta Twoje lub inne dzieci (o ile je posiadasz) bezpieczniej po ścieżce jeździć nie będą
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanów się co sam wypisujesz.
Twierdzisz że martwe jest prawo mówiące o ścieżkach tylko dla rowerzystów.
Proponujesz żeby rolkarka zadzwoniła na Policję gdy rowerzysta brzydko się zachował.
Czyli jesteś za przestrzeganiem prawa tam gdzie jest Ci to wygodne.
A może chciałbyś żeby martwe według Ciebie prawo ożyło i wtedy rowerzyści faktycznie nie będą spychać rolkarzy.

Nie twierdzę że wszyscy kłamią ale widzę co dzieje się na ścieżkach. Głupie zachowania rowerzystów na nadmorskiej ścieżce dają się zauważyć ale rolkarze dominują w tym temacie i stanowią zdecydowanie większy problem niż rowerzyści.
Agresja przeważnie jest czymś powodowana, może zdarzyć się jakiś psychopata na rowerze ale wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację. Rowerzysta dla relaksu wjeżdża na nadmorską, nie jedzie szybko a i tak co chwila musi wyprzedzać rolkarzy. Nie jest to proste bo wiele osób na rolkach nie umie jeździć i robi wiatrak do tego zdarzają się parki jadące obok siebie. Taka sytuacja może zdenerwować.

Jeśli chodzi o mnie i moje dzieci to z dala omijam tą ścieżkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zastanowiłem się i twierdzę że kazdy stosuje prawo wybiurczo łącznie ze mną. Są jednak przepisy które nijak mają się do rzeczywistości, lub przepisy nie nadążające za rzeczywistości i do takich należy nie ujęcie rolkarzy w ramach prawnych.
Trudno też porównać ogólnie przyjętą zasadę łamiącą prawo do bezpośredniego ataku na osobę. Masz rację, że wyprzedzanie pary jadacej obok siebie jest trudne i niebezpieczne, ale co zrobisz, niektórzy nie myślą.
Wystarczy jednak poszerzyć ścieżkę, tworzyć nowe, wudłużać istniejące a wszystkim nam łatwiej będzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdyby to był prawdziwy bezpośredni atak na osobę to dziewczyna boleśnie by to odczuła. Zapewne burak na rowerze otarł się lub lekko pchnął.

Rolkarze uwzięli się na nadmorską ścieżkę, a ta nie będzie szersza bo była już poszerzana zresztą tak naprawdę miejsce na poszerzenie jest tylko od mola do ogrodzonego osiedla i byłoby to znowu kosztem drzew.
Nie spodziewałbym się też wymiany kostki na asfalt i poszerzenia na odcinku sopockim.

Dla mnie to jest jakiś obłęd że rolkarze tłoczą się na tej ścieżce. Ciekawe dlaczego na równie szerokich dojazdach do niej nie ma takich tłumów.

Ścieżka przy stadionie może okazać się więc o wiele ciekawszym miejscem dla ludzi chcących pośmigać na rolkach. Sam może nabędę rolki :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Inny, nigdy nie jeździmy obok siebie bo to utrudnia jazdę innym tak samo jak dwaj rowerzyści jadący obok siebie. A na pogaduchy jest czas podczas postoju w Jelitkowie. Mało tego, ja zawsze staram się jeździć jak najbliżej prawej krawędzi a jak usłysze za sobą dzwonek rowerzysty to nawet przestaję się odpychać żeby mógł mnie spokojnie wyminąć. Wystarczy odrobina kultury. Nie sądzę, że problem jest w rolkarzach bo ja nie śmigam jak szalona a bardzo często sama muszę wymijać rowerzystów od których nawet piesi poruszają się szybciej. Przy odrobinie rozwagi i chęci wszystko da się zrobić bezpiecznie i kulturalnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
STAŁO SIĘ!!!! w niedziele drogówka ganiała rolkarzy "To jest droga rowerowa,prosze z niej zjechać"(cytuje)-tak karcili ,może za tydzień już mandaty będą dawać:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może to było tylko w niedzielę, ze względu na dużą ilość ludzi. Ja tam teraz będę jeździć deptakiem dla pieszych i chodnikami i się nikt nie przyczepi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety/Stety- dziś tak samo "Nawoływali do porządku"-swoją drogą szkoda,że niema dla was też jakiś fajnych asfaltowych dróżek,bo mi się fajnie jeżdzi-też ubolwam,że niemacie takiej swobody jazdy jak my-,może kiedyś coś/ktoś wymyśli:)
Dozobaczenia na Czerwonj ścieżce integracyjnej:)-
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak się podepnę pod temat. Jestem rowerzystą i rolkarzem, więc znam ból i jednych i drugich. Ścieżkę nadmorska staram się już omijać wielkim łukiem, ponieważ poza godzinami porannymi jest ona bardzo niebezpieczna. To niebezpieczeństwo = nieodpowiedzialni użytkownicy ścieżki. Jeżdżący parami rolkarze - zmora przepełnionej ścieżki i wariaci na rowerach, którzy myślą, że zbudowano im tor wyścigowy. Raz taki jeden potrącił mnie kierownicą (gleba) on się nawet nie zatrzymał, innym razem kolejny tak wyprzedzał mojego syna, że zajechał mu drogę, 7 latek zareagował jak to dziecko, skręcił, kolizja z innym rowerzystą - karambol. Winowajcy dawno już nie było widać. A szczytem bezmyślności jest, jak dla mnie, rodzi, który biegnie za rowerem z kijem, ucząc swoje dziecko jeździć. Ta wspaniała ścieżka moim zdaniem powinna być udostępniona dla rowerzystów i rolkarzy. I policja i straż miejska powinna tam być codziennie w okresie wakacyjnym i powinna nawoływać do porządku i powinna wystawiać mandaty tym nieodpowiedzialnym: rolkarzom i rowerzystom. I trzeba pamiętać o jeszcze jednej rzeczy, że jest to ścieżka rekreacyjna a nie wyczynowa.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
zgadzam sie z poprzednikiem scierzka jest i dla rowerzystow i dla rolkarzy wkoncu rolkarz tez porusza sie na kolkach a chodnik jest dla pieszych i niech tak bedzie
badzmy bardziej tolerancyjni wobec siebie kazdy chce aktywnie spedzac czas a to jakie sa drogi i sciezki wszyscy wiemy dlatego badzmy wobec siebie rozwazni a nie ze jeden na drugiego z piesciami odrazu by szedl.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgodnie z prawem: ścieżka jest wyłącznie dla rowerów. Koniec i kropka.
Musicie sobie zmienić prawo a potem dopiero się mądrzyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
felerny akt prawny jeden wielki bubel ! ciekawe czy bylo by ci do smiechu jakby na chodniku mijal cie taki rolkarz ciekawe czy tak samo bys uwazal i mial takie same zdanie jak masz teraz.
chodnik jest dla pieszych a sciezki dla rowerzystow i rolkarzy KROPKA !
chcesz isc pieszo idziesz chodnikiem a jak jezdzisz na kolkach to jezdzisz po sciezce bez wzgledy czy rowerem czy na rolkach !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma to jak pisarstwo w internecie.
Jeśli na ścieżce pojawiają się faktycznie patrole Policji które usuwają rolkarzy to powiedz im że ścieżka jest dla rolkarzy i nie zapomnij o KROPCE.
Stan prawny jest taki a nie inny a jak ktos ma inne zdanie to może dostać mandat.

Usuwanie rolkarzy nie jest jakimś szykanowaniem tylko troską o bezpieczeństwo. Kazdemu się wydaje że nie spotka go nic złego ale w każdym sezonie zdarzają się tam poważne wypadki z udziałem rolkarzy i rowerzystów. Z tego co wiem niedawno była tam tego typu kolizja i to właśnie jej efektem są interwencje Policji.

To że rolkarze są właściwie tylko na odcinku Brzeźno - Jelitkowo też nie najlepiej świadczy o tym towarzystwie. Może to jakiś masochizm że wszyscy muszą jeździć w jednym miejscu. Na szczęście za "chwilę" będzie tor rolkarski przy stadionie ale czy rolkarze się tam przeniosą czy z uporem maniaka bedą na ścieżce przy plaży ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak odpalą tor wokół stadionu to pożegnam Brzeźno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli na ścieżce pojawi się policja i zechce wlepić mandat to go nie wlepi bo spotkamy się w sądzie. Prawo jest felerne i coś należy z nim zrobić. Gdybyś częściej bywał na ścieżce w Brzeźnie zauważyłbyś że często latem władze miasta organizują tam różne imprezy m.in. ostatnio szkolenie dla rolkarzy.
Czy jest szykanowaniem? Nie, jest kretyńską decyzją kogoś z ratusza aby pozbyć się problemu. Pokaż mi inne miasto gdzie policja ściga rolkarzy za poruszanie się po ścieżce dla pieszych?
A o czym świadczy że tam przebywa? Bo nie rozumiem dlaczego ma to świadczyć "nie najlepiej o tym towarzystwie"?
Myślę że gdybyś kiedyś mądralo założył rolki i przejechał się po ścieżce dla pieszych zrozumiałbyś jakie nonsensowne teorie wysuwasz..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rowerzysta przez duże "R"-tylko spójzcie na adres,że nieudacznik się podszywa.My prawdziwi "R"owerzyści lubimy rolkarzy/ki-bo świat kolorowy musi być\

Szanujmy się....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale o so chosi ? kto się podszywa i pod co ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piter napisał
„ Jeśli na ścieżce pojawi się policja i zechce wlepić mandat to go nie wlepi bo spotkamy się w sądzie. Prawo jest felerne i coś należy z nim zrobić.”

Czyli będziesz musiał włóczyć się po sondach i jeśli zostaniesz skazany, (na co jest duża szansa) i trafisz gdzieś na rubryczkę „karany” będziesz to musiał wykazywać. Powodzenia „Prometeuszu”

Piter napisał
„ Gdybyś częściej bywał na ścieżce w Brzeźnie zauważyłbyś że często latem władze miasta organizują tam różne imprezy m.in. ostatnio szkolenie dla rolkarzy. „

Na ulicach tez organizują, ale nie upoważnia to po ich zakończeniu do jazdy rolkami po ulicy, chociaż już widziałem takiego zawodnika.

Piter napisał
„ Czy jest szykanowaniem? Nie, jest kretyńską decyzją kogoś z ratusza aby pozbyć się problemu.”

Są osobnicy, którzy nie przyjmują do wiadomości pewnych rzeczy do czasu aż sami nie przekonają się na własnej skórze. To mniej więcej tak jak nasze władze, które nie mają poczucia, że przez opóźnienie budowy autostrad zginęło wiele osób bo wszyscy muszą się tłoczyć na starych drogach i oni mają ich na swoim sumieniu.
Chcesz walczyć o prawo rolkarzy do jazdy po ścieżkach rowerowych, ale gdy tak się stanie i ktoś zginie lub zostanie kaleką (upadek i uderzenie głową w asfalt) oczywiście „umyjesz rączki”. Hamulec roweru zapewnia mu skuteczne hamowanie przy każdej prędkości a na rolkach jak się hamuje przy dużej prędkości?

Piter napisał
„ A o czym świadczy że tam przebywa? Bo nie rozumiem dlaczego ma to świadczyć "nie najlepiej o tym towarzystwie"? „

Wiesz jak wyglądają ścieżki rowerowe w i przy Parku Reagana. Jest ścieżka wzdłuż plaży oraz są tak samo szerokie i długie 4 dojazdy do niej. Rolkarze ze względu na nawierzchnię jeżdżą od Brzeźna do Jelitkowa. Dojazdy są praktycznie puste a ludzie tłoczą się wzdłuż plaży. Nie ma tam pięknych widoków, bo po jednej stronie są spacerowicze a po drugiej drzewa, czyli podobnie jak na dojazdach a jednak wszyscy tłoczą się w jednym miejscu. Sam sobie odpowiedz, o czym to świadczy.

Piter napisał
„ Myślę że gdybyś kiedyś mądralo założył rolki i przejechał się po ścieżce dla pieszych zrozumiałbyś jakie nonsensowne teorie wysuwasz..”

Trzeba było myśleć przed zakupem rolek. Ja nie kupię rolek do czasu, gdy będzie miejsce gdzie na legalu można będzie na nich jeździć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Ja nie kupię rolek do czasu, gdy będzie miejsce gdzie na legalu można będzie na nich jeździć."

Ahahahaha ! Ciekawe czy wszystkie programy na Twoim komputerze masz legalne, czy czekasz aż prawo pozwoli ściągać kopie z internetu !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Trzeba było myśleć przed zakupem rolek. Ja nie kupię rolek do czasu, gdy będzie miejsce gdzie na legalu można będzie na nich jeździć."

Wtrącę się. Są takie miejsca. Chodniki. W niektórych częściach miasta są lepsze niż ścieżka rowerowa obok. Polecam w każdym razie :) Ja śmigam chodnikami :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
skater napisał:
" Ahahahaha ! Ciekawe czy wszystkie programy na Twoim komputerze masz legalne, czy czekasz aż prawo pozwoli ściągać kopie z internetu ! "

Legalne czy nie, ale czy to, co mam na kompie może spowodować, że ktoś zostanie kaleką? Wiesz, że niedawno na ścieżce było zderzenie rowerzysty z rolkarzem i te osoby trafiły do szpitala. Widzisz tą subtelną różnicę.

Shan napisał:
„ Wtrącę się. Są takie miejsca. Chodniki. W niektórych częściach miasta są lepsze niż ścieżka rowerowa obok. Polecam w każdym razie :) Ja śmigam chodnikami :P „

Ja po chodnikach nie będę jeździł na rolkach, nie chciałbym zderzyć się i mieć na sumieniu jakąś babcię, dziadka lub dziecko innych zresztą też. Ale nie wykluczam, że pojawię się na torze pod nowym stadionem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak dojdzie do kolizji rowerzystów to też będzie trzeba usunąć ich
ze ścieżki dla rowerów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, wiem o tym zdarzeniu na ścieżce

biorąc pod uwagę efekt motyla to oczywiście, że Twoje pirackie programy mogą spowodować czyjeś kalectwo...
poza tym chodzi mi głównie o fakt, iż tylko dlatego, że jest to zakazane przez prawo (jeszcze) nie jeździsz na rolkach, ale nie powstrzymuje Cię to przed ściąganiem muzyki z internetu (de facto kradzieży).To kwestia potrzeb i tyle.

Co do przepisów, to one się zmienią - uczestnicy ruchu drogowego, którzy poruszać się będą przy pomocy urządzeń napędzanych siłą mięśni będą traktowani na równi z rowerzystami, a więc
- rolkarze
- deskorolkarze
- longboarderzy
- waveboarderzy
- inni "borderzy"
- wózkarze - tak tak, w końcu gdzie mają ćwiczyć przed maratoniami ?
- itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na szczęście znajdują się w tym mieście ludzie którzy nieco inaczej patrzą od "rowerowych krytykantów", którzy zamiast szukać rozwiązań eskalują problemy. Najprawdopodobniej w krótkim czasie zmieniony zostania status ścieżek rowerowych na ścieżki dla ruchu kołowego-mięśniowego, tak żeby np. wózkarze szybcy tez mogli się tam poruszać.
Oby tak się stało bo to pierwszy krok do normalności.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak jakby skopiowałeś sens mojej wypowiedzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skater napisał:
„ biorąc pod uwagę efekt motyla to oczywiście, że Twoje pirackie programy mogą spowodować czyjeś kalectwo... „

Tak samo jak Twoje „pirackie” programy. Idąc Twoim tokiem rozumowania Ty stwarzasz zagrożenie rolkami i komputerem, a ja tylko komputerem. Pomyśl sobie, jaki „efekt motyla” możesz spowodować jeżdżąc na rolkach po ścieżce rowerowej.

Skater napisał:
„ poza tym chodzi mi głównie o fakt, iż tylko dlatego, że jest to zakazane przez prawo (jeszcze) nie jeździsz na rolkach, ale nie powstrzymuje Cię to przed ściąganiem muzyki z internetu (de facto kradzieży).To kwestia potrzeb i tyle.”

Nie masz pojęcia czy cokolwiek ściągam z netu, ale przypuszczam, że ponieważ Ty to robisz to sądzisz, że robią to wszyscy. Na rolkach nie jeżdżę, bo nie widzę miejsca gdzie mógłbym to robić nie przeszkadzając innym i nie stwarzając zagrożenia, decydujące faktycznie nie jest tu prawo, ale zdrowy rozsądek. Możesz wierzyć lub nie, ale nie przejeżdżam rowerem na czerwonym a przez przejścia bez przejazdu przeprowadzam rower. Robię to właśnie ze względów bezpieczeństwa. Do tego zawsze jeżdżę w kasku.

Skater napisał:
„ Co do przepisów, to one się zmienią - uczestnicy ruchu drogowego, którzy poruszać się będą przy pomocy urządzeń napędzanych siłą mięśni będą traktowani na równi z rowerzystami „
Piter napisał:
„ Na szczęście znajdują się w tym mieście ludzie którzy nieco inaczej patrzą od "rowerowych krytykantów", którzy zamiast szukać rozwiązań eskalują problemy. Najprawdopodobniej w krótkim czasie zmieniony zostania status ścieżek rowerowych na ścieżki dla ruchu kołowego-mięśniowego, tak żeby np. wózkarze szybcy tez mogli się tam poruszać.
Oby tak się stało bo to pierwszy krok do normalności. ”

Pięknie, ale aktualnie ścieżki są tylko dla rowerów i tego się trzymajmy.
Co do normalności to wczoraj widziałem ciekawą scenkę na ścieżce rowerowej przy skrzyżowaniu Obrońców Wybrzeża – Dąbrowszczaków. Naprzeciw siebie jechali: rolkarz, który zajmował całą szerokość ścieżki i dwie rowerzystki (w tym miejscu ścieżka ma jakieś 1, 5 m) Nie zwróciłbym na nich uwagi gdyby nie jeden fakt. Rowerzystki zjechały na chodnik żeby rolkarz mógł przejechać. Czy tak ma wyglądać wasza normalność?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze jedno
Nie zastanawia was, że na tym forum jest osobny dział dla rowerzystów a dla rolkarzy nie ma
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do przepisów, to one się zmienią - uczestnicy ruchu drogowego, którzy poruszać się będą przy pomocy urządzeń napędzanych siłą mięśni będą traktowani na równi z rowerzystami, a więc
- rolkarze
- deskorolkarze
- longboarderzy
- waveboarderzy
- inni "borderzy"
- wózkarze - tak tak, w końcu gdzie mają ćwiczyć przed maratoniami ?
- itp



skater nie sądzisz chyba że przepisy ruchu drogowego zostaną tak zliberalizowane że dopuszczą poruszanie się po drogach publicznych rolkarzy lub deskorolkarzy? Bo właśnie to wynika z twojej wypowiedzi.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wczoraj jechałam ścieżką aż za Sopot. Myślałam, że mnie krew zaleje. Nie przez rolkarzy tylko przez niektórych rowerzystów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jakby :) Przeoczenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Czy tak ma wyglądać wasza normalność?"

Dokładnie tak choć tutaj to raczej kultura. I co Cię w tym tak zadziwiło? Aby odepchnąć się trzeba wysunąć nogę na bok więc jeśli ścieżka wąska to jest problem. Zachowanie dziewczyn godne pochwały i podziękowania. O taką normalność nam chodzi, gdzie każdy myśli i przewiduje a nie sztywne trzymanie się nonsensownych przepisów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Możesz wierzyć lub nie, ale nie przejeżdżam rowerem na czerwonym a przez przejścia bez przejazdu przeprowadzam rower. Robię to właśnie ze względów bezpieczeństwa. Do tego zawsze jeżdżę w kasku."



To nieźle:

- nie ściągasz piratów z netu

- nie przejeżdżasz na czerwonym, choć niektóre cykle są tak P********enie długie, że można by 5 razy w tą i z powrotem przejechać

- zsiadasz z roweru



Opis pasujący do komputerowego nerda, prawiczka i w ogóle społeczniaka. Żal...





"Pięknie, ale aktualnie ścieżki są tylko dla rowerów i tego się trzymajmy."



Naprawdę będę z chęcią śledził ten wątek i w dniu, w którym to się zmieni a Tobie opadnie szczęka pojawię się i przypomnę Ci stosownym postem, zdjęciem a może nawet filmikiem



"skater nie sądzisz chyba że przepisy ruchu drogowego zostaną tak zliberalizowane że dopuszczą poruszanie się po drogach publicznych rolkarzy lub deskorolkarzy? Bo właśnie to wynika z twojej wypowiedzi."



Niestety tak nie wynika z mojej wypowiedzi. Ja nie poruszam kwestii zmiany przepisów i kodeksu drogowego. Mówię tutaj o rozporządzeniach, które może nadać urząd danego miasta, a które nie kolidują z obecnym stanem prawa.

Żebym nie musiał jak chłop krowie na rowie to powiem, że chodzi o dołączenie znaku zakazu ruchu (znak w formie okręgu podzielonego na 3 części) dla pieszych, motorów, samochodów a pod nim małej tabliczki z napisem "nie dotyczy" oraz z logo rolkarz look-a-like. I po problemie - taki zestaw znaków przed każdą ścieżką ROWEROWĄ w 3 mieście i wtedy poznacie mój gniew. Będę opierdalał każdego kto się wlecze swoim rowerem GÓRSKIM i z********a żółwim tempem po ścieżce ROWEROWEJ a ja wyprzedzam go na rolkach !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w zeszłym roku była szeroko zakrojona akcja, zebrano naprawdę wiele podpisów - był projekt, aby w Gdańsku między ul. Czarny dwór, Hallera i Jana Pawła II na placu zieleni stworzyć osobne ścieżki rowerowe. Z tego co wiem, to projekt przeszedł, a jak z realizacją, czy ktoś się orientuje?
Kiedy można się spodziewać realizacji?

Projekt ten dawał promyk nadziei przede wszystkim dla rolkarzy, którzy mieliby ok 3km tras(z tego co pamiętam)
image

http://www.sprawnyrower.pl Wykonujemy również naprawy rolek, w sezonie zimowym nart i snowboardów

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem nie ma co się łudzić. Na most w Sobieszewie nie ma kasy to o ścieżkach możemy sobie pośnić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapomniałem dopisać - osobne dla rowerów, osobne dla rolkarzy. Każdy miałby swoją ścieżkę.
image

http://www.sprawnyrower.pl Wykonujemy również naprawy rolek, w sezonie zimowym nart i snowboardów

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
budowanie osobnych ścieżek to chyba trzeci największy nonsens ostaniach miesięcy po:

- najdroższym na świecie stadionie - narodowy w wwa
- przetargu na zakup pociągów pendolino

Niech budują ścieżki ogólno dostępne/przejezdne, ale niech będzie ich 2 razy więcej niż osobnych dla rolek i rowerów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Komuś się wydaje że miasto jest z gumy.
Często nie ma miejsca na 1 ścieżkę a komuś się marzą dwie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja dziś będę znowu śmigać na roleczkach. Pozdrawiam wszystkich rolkarzy i rowerzystów. :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeżdżę na rowerze, jak i na rolkach ... mam za sobą wypadek na rolkach dodam, że nie z mojej winy, a jechałam chodnikiem ... jechałam spokojnie, zachowując ostrożność, niestety tylko ja ją zachowałam piesi już nie... kiedy przejeżdżałam obok grupki młodych osób nagle jedna z osób wybiegła na lewą stronę chodnika, prosto mi pod nogi niestety straciłam równowagę, upadłam na ścieżkę rowerową obok, no i rowerzysta starał się mnie wyminąć ale przejechał mi kołem po dłoni ...
niestety po tym doświadczeniu stwierdzam, ze na rolkach nawet nie da się po chodnikach jeździć. wiem ,że skoro poruszam się na kółkach po chodniku powinnam zachować dużą ostrożność w stosunku do pieszych, robię to !ale co z tego skoro ludzie na chodnikach nie zwracają uwagi na to co się dzieje wokół nich, nie jestem w stanie myśleć za wszystkich ...swoją droga to sądzę, że jak zrobią tą ścieżkę dla rolkarzy to nie jeden rower się na niej znajdzie ... mi osobiście rolkarze nie przeszkadzają na ścieżkach rowerowych ale sama boję się jeździć na rolkach po ścieżkach ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziwne, że nikt tu nie wspomniał o torze rolkarskim w Sopocie. Ja jeżdżę tylko tam, bo jest bezpieczna - tam rowerzyści nie mają wstępu, jest jednokierunkowa i leży też w pasie nadmorskim. Trzeba tam jednak dojechać jakoś, najlepiej autem, ale wtedy problem z parkingiem. A odnośnie drogi w Brzeźnie - koszmarem są ci, którzy tam pędzą bez ograniczeń. W Jelitkowie wielką głupotą jest budka z lodami obok ścieżki. Po lody stoi kolejka, aż na ścieżce, a klienci (często dzieci) wędrują w tę i z powrotem pomiędzy budką i spacerniakiem.
A apteczka może i by się przydała w okolicznych knajpkach, ale rowerzysta też mógłby ją mieć przy sobie - mały plaster, bandaż, woda itp nie zajmują wiele miejsca.
Niedawno miałam wypadek jako rowerzystka - jadąc 15km/h mijałam w Sopocie po lewej jakąś knajpkę a po prawej grupkę barczystych chłopaków. I co zrobili panowie? Kiedy zrównałam się z nimi - zrobili skręt w lewo i weszli wprost na mnie. Przewróciłam się po zderzeniu z jednym z nich. Rozbiłam poważnie kolano, a nowiutki rower poszedł do serwisu....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko wraca do normy, straż miejska jeździ dalej autem po ścieżce, rolkarze i rowerzyści śmigają aż miło. Nie wiem tylko czy rowerzyści powinni! bo na ścieżce w niedzielę wydarzył się kolejny wypadek! Dwóch rowerzystów i ich pociechy zderzyło się ze sobą. Na szczęście skończyło się na połamanych błotnikach i awanturze. Ale czy to nie pretekst aby zakazać jazdy rowerami w Brzeźnie? :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie "ścieżka" tylko DROGA DLA ROWERÓW oznaczona znakiem C-13 !!! Używam jej komunikacyjnie jak wracam z Gdańska w stronę Gdyni bo na ciągu Aleja Grunwaldzka-Aleja Niepodległości - Aleja Zwycięstwa aż roi się od znaków "B-9". Skoro mnie wywalają z asfaltowej, szerokiej ulicy, na której z powodzeniem zmieściłbym się obok samochodów - to nie rozumiem waszego oburzenia wypraszaniem z DROGI DLA ROWERÓW.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz odpowiedź my tolerujemy rowerzystów na ścieżce więc rowerzyściniech zaczną tolerować rolkarzy :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakie rolki sobie kupic? Mozecie polecic cos z allegro. Rolki do zwyklego jezdzenia, zadnego trickowania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko nie allegro !!!! Jedź do Sportmani koło Klifu tam ci dobiorą do stopy od[powiednie rolki a do tego dadzą odpowiednie wskazówki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli jesteś zainteresowany rozmiarem 26 pisz, mam zupełnie nowe które okazały się za małe, FILA FM100 (do jazdy szybkiej ale nadal fitnesowe) cena 500
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry