Widok

Rower miejski- jaki?

Chce kupić sobie rower miejski ale nie wiem ci wybrać?
Zastanawiałam się nad firma btwin ale podobno są ciężkie?
Mam ponad 180 wzrostu i to podobno też ma znaczenie przy wyborze.
Ponadto szukam czegoś dla synka, który będzie się dopiero uczył jeździć. Ma 5 lat i ok. 114 cm
Możecie doradzić jakieś rowery (firmy, modele?)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Btwiny są przede wszystkim tanie. Wzrost wzrostem ale powinieneś patrzeć na długość nogi i do tego dopasować rozmiar ramy. Co rozumiesz pod pojęciem miejski?Tylko jazda do pracy, po ścieżkach, rekreacyjnie w weekend czy może czasem po miejskim lesie;)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

najważniejsze żeby przerzutki były :) bez tego ani rusz :D
______
http://www.usuntattoo.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem czy btwin-y są ciężkie ale w jeździe miejskiej ciężar roweru tak naprawdę nie jest istotny.
Do wzrostu dobierasz ramę (w necie można znaleźć zestawienia jaki wzrost jaka rama) ale sprawę też załatwia dłuższa rura siodełka.
To na co powinieneś zwrócić uwagę to metalowe rączki hamulców i tarczowe hamulce, starsze hamulce też mogą być ale lepsze są tarczowe, do tego przedni amortyzator (nawet najtańszy podnosi komfort jazdy)

Optymalny pierwszy rower dla dziecka to :
1. koła 12 cali
2. hamulec w pedałach, ręczny w przypadku dziecka to nieporozumienie i zagrożenie bo wystaje z kierownicy.
3. rama w kształcie litery u tak żeby dziecko łatwo wsiadało i zsiadało
4. im mniejsza przednia zębatka tym lepiej łatwiej się rusza i wjeżdża pod górki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To, co opisałeś, to może dla dwu-, trzylatka. A tu stary koń 5 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

do góry