Widok

Rower treningowy

Kłaniam,
Taki problem-pytanie. Poszukuję roweru treningowego dla mojego Starzyka. Pan po 50-tce, nadciśnienie, spory brzuszek, generalnie typ ziemniaka kanapowego :-/ Ale cos mu sie odmianiło w głowie bo poprosił abym pomógł wybrac mu rowera treningowego. I tu kłeszczyn: zamierzyć sie na coś z hipermarketa czy może odrazu śmignąc do Kellera na Świętojańską do Gdyni? Na co zwrócic uwage przy wyborze takiego dobra.
Będe niezmiernie dźwieczny za odpowiedzi.
Gruzz!
I.
Ps
Hej Żywy! Do kąd/skad jechaliście dziś na Deptowie? Bo myśmy z kumplem dokulali sie do Redy do znajomków. Myślałem że umrę... Poprostu zgon... Jednak pół roku przerwy daje strrrasznie wpieprz :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ivan napisał(a):

> Kłaniam,
> Taki problem-pytanie. Poszukuję roweru treningowego dla mojego
> Starzyka. Pan po 50-tce, nadciśnienie, spory brzuszek,
> generalnie typ ziemniaka kanapowego :-/ Ale cos mu sie
> odmianiło w głowie bo poprosił abym pomógł wybrac mu rowera
> treningowego. I tu kłeszczyn: zamierzyć sie na coś z
> hipermarketa czy może odrazu śmignąc do Kellera na Świętojańską
> do Gdyni? Na co zwrócic uwage przy wyborze takiego dobra.
> Będe niezmiernie dźwieczny za odpowiedzi.
> Gruzz!
> I.
> Ps
> Hej Żywy! Do kąd/skad jechaliście dziś na Deptowie? Bo myśmy z
> kumplem dokulali sie do Redy do znajomków. Myślałem że umrę...
> Poprostu zgon... Jednak pół roku przerwy daje strrrasznie
> wpieprz :(

Odnośnie rowerka, to chyba lepszy będzie taki z oporem magnetycznym(rozumiem że chodzi o rowerek stacjonarny).
Zrobiliśmy sobie dzisiaj mały trening z chłopakami, który miał być w lesie, ale że w lesie jeszcze nie za ciekawie, to pojechaliśmy na szosie, ale wróciliśmy jeszcze do lasu(właśnie na Demptowie). W sumie taką pętelkę zrobiliśmy. Mi wyszło 80km z czego jakieś 25km w lesie.
Widzę, że rehablitacja przebiegła poprawnie, bo sprawnie na rowerku zasuwasz. Bardzo dobrze.

pozdROWER

P.S. Ostatnio stałem się biernym uczestnikiem tego forum, tzn. poczytam od czasu do czasu, a wszystko przez tą maturkę. Ledwo znajduję czas aby jeździć na rowerq(przepraszam że tak smucę, ale gdzieś się trzeba w końcu wyżalić;-).

pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się dołączam do żalenia się;-)). I tak Cię podziwiam żYwY, że już masz taką kondychę.... ja raz w święta zrobiłem 35 km (szosa) i już padałem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co do tego rowerku treningowego to nie wiem czy dobrze mówię, ale na Morskiej (niedaleko Akademi Morskiej) jest sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym itp. i tam przynajmniej kiedyś mieli takie rowerki (ale z góry mowię, że mogły to być rowerki przeznaczone tylko do rehabilitacji).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na morskiej maja zlom, ale przy prezydium jest sklep kettlera - dobre sprzety tylko drogie, ale prawde mowiac lepszym i tanszym pomyslem bedzie zakup normalnego roweru, bo stacjonarny bedzie robic w domu za wieszak :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kłaniam,
Mój Ojciec uparł się na rower stacjonarny. Normalny już ma ale to właśnie ten normalny robi za wieszak :-/ Może jak się chłopina rozkręci nieco przed telewizorem to i do lasu wyskoczy... Myślałem juz o Ketllerze ale zapytowywuję jeszcze czy ewentualnie można spróbować wyciagnąć coś stacjonarnego z hipermarketa. No i nawet przy markowym sprzecie na co zwrócić uwagę?
Gruzz!
I.
Ps
Żywy! Nie martw sie, matura to jeden (jeśli nie jedyny) z niewielu egzaminów w życiu przy którym wszystkim dookoła załeży na tym abyś zdał. No chyba że u kogoś sobie namieszałeś. Wtedy gożej ;) Uszy do góry i dotleniaj sie kiedy mozesz. Wtedy lepiej Ci pobiegna procesy myślowe :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam rower stacjonarny wymaga dużego zawzięcia, bo to strasznie nudne i monotonne dla mnie 30 min na trwa chyba dłużej niż 3 godziny na trasie tak, że twój ojciec niech o tym pomyśli całe szczęście, że można jakieś filmy oglądać, bo bez tego to było by ciężko. Spory wybór Ketller-ów maja w makro za nieco mniejszą kasę. Nie ma jak normalny RRRRower.
PozdROWER MichFel
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam rower ITAL BIKE sam używam go w sezonie zimowym. Opór magnetyczny, pulsometr na ucho. Ja 2 lata temy dałem za niego około 500zł. Uważam że taki powinieneś wybrać, oczywiscie do kupienia w hipermarketach (moj był w GEANT). Przez te 2 lata nic nie trzeba było przy nim robić. Jak chcesz mogę zrobić zdjęcie i ci podesłać. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co do hipermarketow to jest fajny artykul w nowym magazynie rowerowym :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no niezły bajka ten patent z kasetą to dopiero coś...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ivan napisał(a):

> Żywy! Nie martw sie, matura to jeden (jeśli nie jedyny) z
> niewielu egzaminów w życiu przy którym wszystkim dookoła załeży
> na tym abyś zdał. No chyba że u kogoś sobie namieszałeś. Wtedy
> gożej ;) Uszy do góry i dotleniaj sie kiedy mozesz. Wtedy
> lepiej Ci pobiegna procesy myślowe :))))

Ivan, wielkie dzięki za słowa otychy :-)

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na trasie
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kettler jest niewspolmiernie drogi w stosunku do funkcji i wyposazenia.
Najlepiej poszukaj czegos na Allegro
http://www.allegro.pl/search.php?string=rower+treningowy&category=3919&country=1
Zalezy jeszcze ile chcesz na niego przeznaczyc. Masz tam kilka za ~700zl,
rozsadnie wygladaja np. buffalo 999 albo cardio DM2890, jak umowisz sie z gosciem poza allegro, to wyjdzie ci z 50zl taniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
m. napisał(a):

> Kettler jest niewspolmiernie drogi w stosunku do funkcji i
> wyposazenia.
> Najlepiej poszukaj czegos na Allegro
> http://www.allegro.pl/search.php?string=rower+treningowy&category=3919&country=1
> Zalezy jeszcze ile chcesz na niego przeznaczyc. Masz tam kilka
> za ~700zl,
> rozsadnie wygladaja np. buffalo 999 albo cardio DM2890, jak
> umowisz sie z gosciem poza allegro, to wyjdzie ci z 50zl
> taniej.

Kłaniam,
Oooo to bardzo cenna odpowiedź. Tymbardziej ze w Gdyni w Geancie wywialo wszystkie stacjonarki a Kettler faktycznie przegina z cenami. Najtańszy sprzet był chyba za 1300 czy 1400 PLN.
Bardzo dzienź za przypomnienie o Allegro.
Gruzz!
I.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprawdz GEANT na Osowej (ja tam kupowałem), i może jeszcze AUCHAN. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzymajcie namiary - https://www.hop-sport.pl/rowery-treningowe/ Kawał sprzętu i to za grosze. Nie sądzicie, że taki kierunek jest zdecydowanie lepszy? Ja uważam, że tak. Wiadomo, że nie każdemu musi pasować to samo, ale to fajna forma aktywności, która powinna pozytywnie wciągać. Zaangażujecie się, to będzie dobrze. Ruch robi różnicę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

do góry