Widok

Rower "wyczynowy" dla 11-latka

Pytanie do znawców tematu. Jaki polecacie kupić rower dla syna, 11 lat? Syn do tej pory miał zwykły rower miejski. Niestety widzę, że taki sprzęt mu nie wystarczy - szaleje na tym rowerze. Już wielokrotnie miał naprawiane hamulce i inne elementy. Wiem, że rower wyczynowy jest drogi, ale może są jakieś z dolnej półki. Czy ktoś może polecić coś konkretnego ale w miarę niedrogiego? Sama nie mam o tych sprawach pojęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

albo wyczynowy albo z dolnej półki. Trzeba się zdecydować
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź markę eightshot. Mają w bikesalon na Grunwaldzkiej 211 w Gdańsku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy takich wpisach warto podać konkrety lub najlepiej podlinkować zdjęcie.
W tym przypadku jaki dokładnie rower jest używany ? Nie ma czegoś takiego jak zwykły rower miejski. Na ramie przeważnie jest jakaś nazwa na hamulcach również. To już coś by "mówiło"
Miał naprawiane inne elementy to też tak naprawdę żadna informacja.
Podstawowe pytanie gdzie rower jeździ w sensie jaki teren najczęściej zalicza.

Gdyby syn był pasjonatem jazdy na rowerze sam by wiedział czego potrzebuje. Dlatego podejrzewam że tu wystarczy zwykły rower górski (najlepiej jakiejś znanej marki) z tarczowymi hamulcami. A tak naprawdę może nie trzeba kupować roweru tylko wymienić na lepszej jakości to co się zepsuło. Jak się dużo jeździ zwłaszcza po wymagającym terenie to części się zużywają niezależnie od tego jak bardzo "wyczynowy będzie rower". Żeby nie było rozczarowania że w ładnym droższym rowerze też się coś zepsuło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower godny polecenia... (23 odpowiedzi)

Pytanie do "specjalistów" którzy chcieliby coś doradzić - szukam roweru , stary został przekazany...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

do góry