Widok

Rowerek dla dziecka

hej, sorry że w tym wątku, ale może się orientujecie jaki rowerek najlepiej kupić dla 4latki?? na co zwrócić uwagę i gdzie się wybrać po taki zakup??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm... no ja na prezent chciała, więc raczej wypadałoby nowy (bo to nie rodzina, tylko przyjaciółka i nie chce zbednych komentarzy;P) a o Toys-ie słyszałam że juz otworzyli, może się tam wybiorę... jak tylko wróce do Gd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szczerze? nie mam pojecia, poszukaj, moze w supermarkecie, widzialam na innym watku ktos pisal ze nowy sklep w Gdansku otworzyli, toys r us moze tam? albo na jarmarku jakims ;d
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn w wieku 4 lat dostał rower na kołach 12 cali.

Niestety jeśli rower ma być nowy to będzie kosztował przynajmniej 150 zł. Im bardziej markowy tym rower będzie droższy a posłuży jakieś 2 lata.

Nie orientuje się gdzie aktualnie można kupić dobry nowy rowerek za przystępną cenie ale ja mogę sprzedać wypróbowany rower po synu który ciągle posiadam za 50 zł. Zainteresowanym mogę wysłać zdjęcie lub pokazać rower na Przymorzu mój adres bielnar@interia.pl

Zdecydowanie odradzam kupowanie roweru z kołami z tworzywa, pełnymi oponami i hamulcami przy kierownicy. Są to elementy które psują się w pierwszej kolejności. Hamulce przy kierownicy ładnie wyglądają ale tak naprawdę są zbędne w rowerze bez przerzutek.

W tym przypadku hamulec powinien być w pedałach.

Rama roweru nie może być wysoka i rozbudowana co też jest atrakcyjne dla oka. Dziecko powinno móc łatwo wsiąść i zsiąść. Optymalnie więc gdy rama zbudowana jest z jednej wygiętej rury coś na kształt litery u

Warto sprawdzić czy siodełko jest miękkie, producenci lubią oszczędzać i dają tanie twarde siodełka. Oczywiście można zawsze zainwestować i kupić nowe za jakieś 8 zł.

Tarcza zębata przy pedałach powinna być możliwie mała, im większa tym dziecku będzie trudniej ruszyć tzn będzie musiało użyć więcej siły.

Boczne kółka powinny mieć gumowe opony w przeciwnym razie jazdę dziecku będzie umilał hałas. Niestety większość kółek bocznych na tendencje do odginania się do tyłu w czasie jazdy i trzeba je prostować. Wiem bo serwisowałem społecznie rowerki w przedszkolu syna.

Jeśli dziecko dobrze nauczy się jeździć na 4 kołach należy je stopniowo podnosić i w ten sposób nie trzeba będzie biegać za dzieckiem z kijem przywiązanym do ramy żeby nauczyć go jeździć. Po maksymalnym podniesieniu kół dziecko praktycznie umie jeździć na 2 i wystarczy tylko odkręcić boczne. Ja tak nauczyłem syna.

Rower który mam na zbyciu ma wszystkie wymienione zalety ale oczywiście posiada ślady użytkowania :-) Rower jest w kolorze zółtym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry