Widok

Rowery Decathlon

Klaniam,
Jednak bycmoze swita mi nadzieja na sprzeta w Chinach i to chyba nie jakiegos ping-ponga czy inszego Tigera...
W Guangzhou jest sklep firmowy Decathlon. Zatem moze moja radosc przedwczesna ale moze cos z tego bedzie.
I tu pytanie: czy ktos ma jakies info na temat tych sprzetow? Bo nie liczac tu i uwdzie testow Rockridera i testu bajkow do 1300PLN w "MR" nie znalazlem zadnych informacji o Decathlonach. A strona decathlon.com wymienia tylko sprzet a nie daje opisow, danych, zdjec...
Gruzz!
I.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe przeszlo mi to juz przez glowe:) chociaz wolalabym poznac troche opinii na temat tych rowerow, bo jedynie to w MR troszke napisali (w samych superlatywach), ale czy rzeczywiscie taki fajny ten rockrider to nie wiadomo;) ale na pierwszy rzut prawie zachwyca....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jarek.mtb napisał(a):

> To rzeczywiście chodzi o korbę. Alu to na pewno aluminium.
> Tylko pytanie, czy chodzi o same korby, czy również zębatki są
> alu, czy też ze stali. Taki opis wskazuje, że ze stali, ale
> mogą ukrywać fakt, że ze stali. Zębatki z alu są lżejsze,
> droższe, ale mniej trwałe (szybciej się ścierają). Ja miałem
> kiedyś stalowe (starły się po 6kkm) a teraz mam alu
> (przejechały 1,5 kkm i są ok, ale to jeszcze nic nie znaczy).
> Także trudno określić co lepsze. Na pewno jak chcesz rower
> lekki to alu, jak tani to sta.
> Pozdrower,

Klaniam,
Wielkie dzienx za odp. Przyznam ze nie liczylem na fakt iz ktos odgrzeje moja poperzednia watpliwosc.
Aktualnie sprawa wyglada tak ze ze w Rockride'rze 5.4 korba to Aluminium Suntour XCC 22x32x42 a w 8.1 Truvativ Blaze 22x32x44 ISIS. Niby mozna zawsze przy kupnie pokusic sie o wymiane ale w Chinach nic moze nie byc tak oczywiste i proste, chocby ze wzgledu na bariere jezykowa. Co innego w naszym Kraju-Raju. Chyba nie powinno byc sekow.
Gruzz!
I.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tej, a co robisz w chinach? (praca? studia?) bo to kuzwa ciekawe jest :) a i troche mnie dziwi ze nie mozesz tam kupic bika jakiego sobie chcesz, w konu tam,s ie robi nawet ramy "hand made in usa"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> Aluminium Suntour XCC 22x32x42 a w 8.1 Truvativ Blaze 22x32x44
> ISIS.

Ja bym za nic nie kupował korby Suntoura.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jarek.mtb napisał(a):

> > Aluminium Suntour XCC 22x32x42 a w 8.1 Truvativ Blaze
> 22x32x44
> > ISIS.
>
> Ja bym za nic nie kupował korby Suntoura.

Klaniam,
To jest opinia. A moze poprosze o jakies konkrety na poparcie tego dosc radykalnego osadu...

Do rB. No praca panie... A z rowerami to owszem sa ale same makrokeszowe. I to w najgorszym mozliwym rodzaju :-/ Polecam uwadze strone chinskiego Gianat
http://www.giant-bicycles.com/ch/000.000.000/000.000.000.asp
Przyslowiowy lament ch..a nad przepascia :-/
Gruzz!
I.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To za ile jest w Chinach taka rama XtC albo NRS?
http://www.giant-bicycles.com/ch/035.000.000/035.000.000.asp?range=117
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ivan napisał(a):

> Jarek.mtb napisał(a):
>
> > > Aluminium Suntour XCC 22x32x42 a w 8.1 Truvativ Blaze
> > 22x32x44
> > > ISIS.
> >
> > Ja bym za nic nie kupował korby Suntoura.
>
> Klaniam,
> To jest opinia. A moze poprosze o jakies konkrety na poparcie
> tego dosc radykalnego osadu...
>

Jeszcze nie widziałem dobrej korby Suntoura, z której ktokolwiek byłby zadowolony (wszelkie opinie znajomych, opinie w prasie, itp.). Poza tym zęby 22x32x42 robi się raczej tylko w korbach totalnie turystycznych (makrokeszowych). Teraz standartem jest blat 44 jak w Truativie.
Dodam, że nigdy nie byłem nieszczęśliwym posiadaczem korb Suntoura ;-).
Pozdrower,
Jarek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jarek.mtb napisał(a):

> Jeszcze nie widziałem dobrej korby Suntoura, z której
> ktokolwiek byłby zadowolony (wszelkie opinie znajomych, opinie
> w prasie, itp.). Poza tym zęby 22x32x42 robi się raczej tylko w
> korbach totalnie turystycznych (makrokeszowych). Teraz
> standartem jest blat 44 jak w Truativie.
> Dodam, że nigdy nie byłem nieszczęśliwym posiadaczem korb
> Suntoura ;-).
> Pozdrower,
> Jarek

He... he... to juz jest jakies cos... Anyway Truvativ i zarazem 8.1 bardziej mi odpowiada. No chyba ze sie uda zmienic korbe przy kupnie ale w Kitaje moze byc roznie :-/

diablo - co do cen to sie zorientuje ale ... jak Ty to stad sciagniesz :))))))
Gruzz!
I.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
diablo napisał(a):

> To za ile jest w Chinach taka rama XtC albo NRS?
> http://www.giant-bicycles.com/ch/035.000.000/035.000.000.asp?range=117

Sprawdzilem, ale Zoltki powiedzialy ze ramki beda na sklepie dopiero kolo 27-28 maja i wtedy podadza mi cene. Taka uklada :-/
Gruzz!
I.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rowery Decathlon są dostępne we Wrocławiu!! I 8.1 jest dostępny "od ręki" Wrocław- centrum przy trasie A4.
Pozdro.
marcin
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga_S napisał(a):

> hej!
> no ja w trojmiescie nie natknelam sie niestety na zaden rowerek
> decathlon-a, a w Warszawie jest faktycznie jakies ich
> przedstawicielstwo, tyle ze jeszcze tam nie dzwonilam, chociaz
> sciagac rower bez "przymiarki" do niego troche bez sensu...
> pozdro


Hi there!

Pewnie to musztarda po obiedzie, ale że drążę temat Decathlona 8.1, to się dopiszę.
Aga, jeśli jeszcze szukasz roweru i nadal jesteś zainteresowana D 8.1, to model na 2006 rok jest tańszy o 200 zł od zeszłorocznego. Ponadto ma hamulce Hayes Nine zamiast Sole, które generalnie wysiadały po jakichś 2000-3000 km... Nowe siodełko Fi'zik Nisene jest całe czarne, podobnie jak rama, a więc pasuje do wszystkiego, a do... tyłka na pewno, bo to jedno z lepszych siodełek wyścigowych ever. Ze względu na hamulce dobrze jest mieć gdzieś w pobliżu serwis, gdzie wymienią olej i okładziny z raz do roku. I co tam jeszcze? Neoprenowa osłona pod łańcuch zapinana na ramie na... suwak!!! Suport Truvative'a sztywny jak pal Azji T., reszta napędu też na poziomie. Amorek, o ile się nie mylę, ma 100 mm skoku, doskłonałe tłumienie powrotu, blokadę, co prawda, bez dźwigni na wiośle, ale da się zblokować nawet na dużym spidzie.
Za 2700 chyba nic się lepszego nie złoży. Waga rozmiaru M(?) - ok. 12,6 kg - nie najgorzej. Ogólnie rower jest dobrze wyważony, agresywny, sztywny, zmusza do szybkiej jazdy - dla ludzi, którzy lubią depnąć i wyprzedzać... wyprzedzać... wyprzedzać...

Pozdro i szacun,

Yary
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.rower.com/archiwum.php?art=2744
tu masz swietny test tego bike'a

polecam w ogole portalik :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.rower.com/archiwum.php?art=2744
tu jest test tego bike'a
polecam w ogole portal rower.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry