Odpowiadasz na:

Re: Rowerzystka brutalnie zepchnięta z chodnika

I nie bój się sądu...

Jazda chodnikiem vs. napaść i naruszenie nietykalności cielesnej ;)

Gościu dostanie jakiś wyrok na 100%.

Co do jazdy chodnikiem:
... rozwiń

I nie bój się sądu...

Jazda chodnikiem vs. napaść i naruszenie nietykalności cielesnej ;)

Gościu dostanie jakiś wyrok na 100%.

Co do jazdy chodnikiem:
Powiedz, że dostałaś raz lusterkiem i boisz się jeździć ulicami...
Powiedz, że dozwolona prędkość na tej ulicy to XX (nie ma więcej niż 50 przypadkiem? to główna ulica...) ale FAKTYCZNIE samochody jeżdżą dużo szybciej niż XX więc powinna być dozwolona jazda chodnikiem (zgodnie z prawem).
Powiedz, że istnieją ciągi pieszo-rowerowe i nie ma na nich wypadków ani potrąceń, więc jazda chodnikiem przy Twoim spokojnym sposobie jazdy nikomu nie zagraża ani nie przeszkadza.
Powiedz, że jeździsz DDR wszędzie gdzie jest to możliwe oraz ulicami o małym natężeniu lub uspokojonym ruchu - a chodnikiem tylko jeśli absolutnie musisz.

W razie czepiania się jazdy chodnikiem zapłacisz i tak max 100zł.
Nie sądzę, że Cię za to ukarzą...

Idziesz najpierw na policję, a potem zakładasz dodatkowo sprawę o odszkodowanie - i ściemniasz coś, że Ci siadło na psyche, albo że boisz się teraz wychodzić z domu - whatever... albo że uszkodził Ci rower jak masz coś do wymiany...
Jest tam monitoring? Jak nie, możesz dorzucić że Cię dziad klepnął w tyłek czy coś ;)

K.K.
Art. 217. § 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Art. 488. § 1. Policja na żądanie pokrzywdzonego przyjmuje ustną lub pisemną skargę i w razie potrzeby zabezpiecza dowody, po czym przesyła skargę do właściwego sądu.
§ 2. Na polecenie sądu Policja dokonuje określonych przez sąd czynności dowodowych, po czym ich wyniki przekazuje sądowi. Przepis art. 308 stosuje się odpowiednio.

zobacz wątek
8 lat temu
Aradash

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry