Widok

Równouprawnienie rowerzystów

Co wyjazd z posesji w Sopocie na ulicy Łokietka w drodze rowerowej następuje obniżenie nawierzchni dla wyjeżdżających z bocznych ulic. A dlaczego? To według was jak powinno być? Kto włącza się do ruchu? Dlaczego droga rowerowa na całej długości nie ma nawierzchni na jednej wysokości? Czy to jest jakiś układ bo to rejon "ważnych", których boi się władza Sopot? Po co nam taka władza która boi się kogoś, lub ktoś ma bać się jej. Co miasto to ze skrajności w skrajność...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To raczej kwestia myślenia, albo bezmyślności. Cały układ dróg był do tej pory równany, a chodniki obniżane przed wyjazdami z posesji, pól, dróg i dróżek. Ale powoli się to zmienia. Tak jak w niektórych miejscach na skrzyżowaniach poziom jezdni jest teraz podnoszony. Kierowca przez to podświadomie ma wrażenie, że wjeżdża na "czyjś teren", a nie nadal jedzie "swoją ulicą". Coś podobnego jak wymalowane pasy ruchu rowerów na ulicy na zachodzie. Tak wymalowane, że nie pozostaje już prawie wcale miejsca na samochód. Musi jechać częściowo po ścieżce, ale z wrażeniem, że jedzie nie po swojej drodze, więc musi/powinien ustępować rowerom.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bez urazy ale przespałeś ostatnią dekadę? Ten wytwór na Łokietka ma już 8 lat i od początku były narzekania.
Generalnie w tym rejonie Sopotu ścieżki są z d... wzięte ale to projekty sprzed około 10 lat, no i Sopot ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tylko w tym rejonie Sopotu?

cały Sopot to skansen motoćwoków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma urazy. Wiem że to długo, ale tak dla przypomnienia:) Wszędzie ten sam błąd nie tylko w Trójmieście, drogi rowerowe po prostu nie tworzą ciągów komunikacyjnych:
https://www.youtube.com/watch?v=QF51bSjHHhk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower godny polecenia... (23 odpowiedzi)

Pytanie do "specjalistów" którzy chcieliby coś doradzić - szukam roweru , stary został przekazany...

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

do góry