Widok

Różany Stok

Różany Stok Temat dostępny też na forum:
Inwestycja powstaje w zacisznej części miasta, z dala od śródmiejskiego zgiełku, w dzielnicy zabudowanej domami jednorodzinnymi i kameralnymi budynkami wielorodzinnymi. Wokół nie brakuje naturalnych terenów spacerowych i rekreacyjnych.

Jednocześnie osiedle położone jest blisko dużego węzła drogowego, skąd komfortowo dotrzeć można do centrum Gdańska, wszystkich części Trójmiasta, a także ...
więcej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

15 listopada miało być zakończenie prac budowlanych wg harmonogramu. Niestety cały czas działają. W większości kładą ocieplenie. Ktoś wie jak z terminem oddania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Po wczorajszej rozmowie z developerem mam info że klucze czyli odbiory będą prawdopodobnie w marcu 2017 . Energa nawaliła z podłączeniem głównym całego osiedla. pozdrawiam przyszła sąsiadka z lokalu 10.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Zastanawiałem się nad zakupem nieruchomości w tej inwestycji, całe szczęście zrezygnowałem i bardzo się z tego cieszę patrząc na to jak zostało to wybudowane... Budynki są w bliskości że można patrzeć co sąsiad je na obiad, oczywiście nie wysilając wzroku.... Mimo wszystko osoba które kupiły tam mieszkania życzę aby mieszkało się tam jak najlepiej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

To typowy chwyt deweloperów w tej okolicy ; zachęcają spokojną okolicą domków jednorodzinnych jednocześnie rujnując spokój okolicznych domków jednorodzinnych swoimi bloczkami dla krasnali;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12

Czy to chodzi o te domki vizawi kościoła przy drutach wysokiego napięcia ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Różany stok to Różany stok nie Kokoszki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie. Te przy drutach wysokiego napięcia buduje city house, i też się zastanawiałem nad zakupem ale owe druty mnie odstraszyły... A ta inwestycja na różanym stoku naprawdę jest przerażająca... Wystarczy spojrzeć na wjazd w uliczkę.... Dobrze że auto osobowe się tam zmieści... Hehehe... Ale co mają powiedzieć ludzie którzy zakupili tam nieruchomości.... Powiedzą że pięknie że super itp... Polacy zawsze chwała to co mają ... Masakra
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 15

Myśle, ze tak czy inaczej lepszy segment niż mieszkanie w bloku! A zatem nawet najmniejszy segment zawsze będzie lepszy niż blokowisko.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

zastanawiałeś się nad Różanym Stokiem , nad Osiedlową II, oba osiedla nie tak. zastanawiam się więc co zakupiłeś czy może dalej szukasz? ceny wzrosły i to mocno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kupiłem... Wolnostojący w Leźnie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

A potem beda sie zastanawiac czemu dzieciom powyrastalo po 6 palcow albo po 2 sledziony.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

każdy ma prawo kupić to co konkretnie jemu się podoba i na co go stać . Ja nie żałuję kupna tego szeregu bo w środku jest tak zaprojektowany jak chciałam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zapraszamy do zakupu!!! Jednocześnie zapraszam na pyszne zakupy do sklepu Żabka na Storczykowej 4 . Szybko,sprawnie i p. Monika , która olśniewająco podchodzi do klientów. Nawet o jakichś bimbalach klienci mówią
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tak jak najbardziej zgadzam się z przedmówcami, chodzi mi o projekt .... I o to kto to zaprojektował... Że na tak małej działce na siłę zostało wciśnięte tyle lokali
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Hahaha najlepiej zwalic na Energe , deweloper dopiero teraz się obudził ze trzeba zrobić podłączenia. Chyba wiedział ze odbiory mają byc w grudniu, więc o czym mówimy. Jeśli czeka tylko na Energe to czemu budynki nie sa skończone. Smieszne.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Deweloper tłumaczy się złymi warunkami pogodowymi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

To nieźle, pogoda zła, Energa zła. Jakoś city house przy kościele budowę zaczeli w maju a sa z pracami dalej niż na Różanym, więc nie wiem czy ulicę dalej jest inna pogoda :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jak się nie zna sprawy to proszę nie obwiniać developera. Kupiłam i wiem że od początku była obsuwa nie z winy developera ale urzędników,i protestów mieszkańców Siedmiu Dębów itd. 2 miesiące to i tak nie dużo bo już od początku budowa ruszyła we wrześniu a miała w maju. City house jest większym developerem a mimo to od prawie roku nie mogą sprzedać 4 szeregów z 13. a na Różanym Stoku całość sprzedana w 2 miesiące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Czy ktoś z osób które kupiły mieszkanie na różanym stoku orientowaly sie prawnie jak to wyglada? Chodzi mi o te pisma które przesłał do nas deweloper (dwie opcje do wyboru)?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

podaj mail to ci napisze bo po co takie sprawy na forum
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

kat.now20@gmail.com
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nic nie podpisujcie, wiążący jest akt notarialny.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

To urzędnicy sa odpowiedzialni za fakt że na budowie tej skali kiedy była pogoda pracowalo kilku pracowników i nie było komu pracować? Wolne żarty.
Wielokrotnie jak przyjeżdżałem zobaczyć postępy na budowie kiedy pogoda była - nie widać było prawie nikogo.
Protesty mieszkańców były na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę,a
Deweloper podpisywał akty (z obligujacymi strony terminami) już po uzyskaniu zgody na budowie, a zatem protesty nie wstrzymywały samej budowy.
Co do sprawy wnosi czy City House sprzedał czy nie sprzedał? Istotne jest skoro już porównujemy, ze kiedy pogoda była ludzie pracowali i inwestycja podobnej skali, budowana od czerwca dziś stoi z zewnątrz prawie gotowa.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Witam , tez bym poprosila o info bo krew mnie zalewa jak czytalam co napisali w tych załącznikach. camyla_3@wp.pl
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja równiez poproszę camyla_3@wp.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Witam,
Dla mnie te pisma również są dziwne.
Proszę również o informację na maila:
magda_a3@onet.pl
Pozdrawiam przyszła mieszkanka Różanego Stoku :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ciekawe jak tam sytuacja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Witam. Mogę prosić o podesłanie informacji? Nie wiem jak się ustosunkować do pisma. kargul07@interia.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

witam
a czmu nie mozna napisac tu na forum o co dokladnie chodzi z tym pismem od dewolopera???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dla przyszłych zainteresowanych oferta firmy DGCorp:
Opóźnienia na budowie sięgają kilku miesięcy. Zdarza się.Przyczyną tego faktu ma być m.in pogoda. Fakt • ten rok nie był zbyt łaskawy. Jednak kiedy pogoda była dobra do pracy nie było widać na budowie chęci nadrobienia straconych dni. Ludzi kręciło się paru, zdecydowanie za mało jak na ta inwestycję. Dziś przed oficjalną datą zakończenia umowy deweloper oczekuje od klientów podpisania oświadczeń i zrzeczenia się kar umownych, które i tak sa symboliczne.W przypadku niepodpisania grozi wypowiedzeniem umowy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niech wypowiada... Wtedy pozew zbiorowy najlepiej i pójdzie z torbami...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

witam, również zakupiłam mieszkanie w tej inwestycji i także dostałam maila z tym śmiesznym oświadczeniem, czy ktoś się orientuje na jakiej podstawie deweloper może wypowiedzieć umowę? Według mnie w umowie deweloperskiej jest wprost określone, że deweloper ma takie prawo jeżeli nabywca nie dopełni pewnych obowiązków, a niepodpisanie oświadczenia o odstąpieniu od kar umownych raczej nie mieści się w tych "obowiązkach"?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

wina urzędników czy projektanta i inwestora, który nie potrafił złożyć pełnej dokumentacji do urzędu? Jeszcze lepsze jest tłumaczenie dewelopera, ze opóźnienia są spowodowane opadami deszczu - tak jakby dopiero w tym roku zauważył, że w Polsce pada deszcz i należy go uwzględnić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak tam sytuacja na froncie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

osiedle

często tam przechodzę i co jak co ale projekt i bryły budynków są naprawdę fajne i nietuzinkowe, jestem bardzo ciekawy ostatecznego efektu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo chętnie opowiem o postępach prac i jakości tych prac. Jestem wykonawcą robót dachowych i elewacyjnych. Tel. 575005185
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

najlepsza inwestycja Gdańsku

Takie komentarze to nic innego niz ludzka zazdrosc. Nie mógł kupić bo go pewnie nie stać albo nie zdążył bo tak szybko sie sprzedało i teraz z żalu pisze. Gdzie tak ładnie budują. Piękna architektura pozazdrościć nabywcą. Ja bym nawet poczekal by mieć mozliwosc tam kupić. Dzwoniłem w marcu juz nic nie mieli. Szkoda poczekam. Naprawdę pozazdrościć nabywcą i z tego ze tak pieknie i w takiej cenie jak sie pytałem byla naprawdę super.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 19
A jakie były cenny ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podpisywanie umów sprzedaży lokali

Reprezentując DG Corp sp. z o. o. sp. k. uprzejmie informuję, że inwestycja przy ul. Różany Stok w Gdańsku jest w trakcie realizacji i zgodnie z przyjętymi założeniami do końca kwietnia 2018 r. planowane jest zawieranie umów sprzedaży lokali. Wcześniejszy termin, tj. koniec lutego br., niestety nie może zostać dotrzymany z powodu okresowo niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających na kontynuowanie prac zwłaszcza w grudniu ubr. oraz z uwagi na opóźnienia ze strony dostawców mediów. Jednocześnie pragnę zapewnić, iż spółka DG Corp podejmuje starania o jak szybsze ukończenie inwestycji, tak by zawieranie umów sprzedaży mogą rozpocząć się przed końcem kwietnia br.

Z poważaniem
Piotr Wiśniewski
radca prawny

Małgorzata Zborowska
Kancelaria Radcy Prawnego
ul. Wały Piastowskie 24, lok. 13
80-855 Gdańsk
tel./fax: 58 308-44-65
http://www.kancelaria-mz.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Trochę dziwna forma przesłania wiadomości... Takie informacje powinny być wysłane tylko do właścicieli lokali, a nie na forum publicznym, więc dla mnie nie brzmi to wiarygodnie. A po za tym jakie umowy sprzedaży chcecie zawierać, skoro wszystko jest sprzedane?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
No takie było bicie piany że wszystko sprzedało się odrazu...
Zaraz ktoś napisze że chodzi o podpisanie aktu notarialnego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co w tym dziwnego ?? Jak na kogoś plują, to chce sie obronić, może ma jeszcze w planach następne inwestycje...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z uwagi na szerszy zasięg oddziaływania wpisów na forum aniżeli tylko w stosunku do nabywców lokali na osiedlu Różany Stok, inwestor uznał, że wyjaśnienie tej istotnej kwestii, jaką jest obrona jego dobrego imienia, wymaga skomentowania sprawy w tym miejscu. Jednocześnie zwracam uwagę, iż dotąd zawarte zostały umowy rezerwacyjne, nie zaś umowy o przeniesienie własności, stąd też w moim wpisie mowa była o tych właśnie umowach.

Z poważaniem
Piotr Wiśniewski
radca prawny

Małgorzata Zborowska
Kancelaria Radcy Prawnego
ul. Wały Piastowskie 24, lok. 13
80-855 Gdańsk
tel./fax: 58 308-44-65
http://www.kancelaria-mz.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

No i miałem rację.... Z umowami... Jest sprostowanie...
Życzę aby odbiory poszły bez problemu... Zdecydowanie i tak zalecam skorzystanie usług kogoś kto się zna...
Zresztą i tak nie zobaczy się wszystkiego odrazu... Mieszkam w żółtym szeregu i dopiero teraz po 5 latach mieszkania wychodzą niespodzianki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czy mi się wydaje czy termin odbiorów miał być jakoś pod koniec roku 2017???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba koniec 2018..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

od tygodnia jestem szczęśliwą właścicielką (odbiór techniczny, akt własności). także obawy wyrażane przez innych " zatroskanych" ( nie klientów developera) były przedwczesne. ja jestem zadowolona, kończę już wykańczanie wnętrza i lada dzień przeprowadzka :) pozdrawiam sąsiadów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13

Deweloper nieprofesjonalny

Mimo opóźnień wynikających po części z winy wykonawcy - firmy wspólnika spółki DG Corp, deweloper nie poniósł konsekwencji finansowych. Lokale oddane, a część prac nie została zakończona. Nie wiadomo czy i w ogóle zostanie zakończona.

Poniżej własne przykłady braku profesjonalizmu:
- Chodnik został ukończony częściowo. Resztę nie wiadomo czy ukończy.
- Deweloper nie sprzątnął w pełni po swoich pracach. Syf na osiedlu po zakończeniu prac.
- Nie działające światła zewnętrzne - elektryk naprawia tygodniami (robota na kilkanaście minut)
- Brak kluczy do skrzynek od gazu - odpowiedź pełnomocnika - można sobie kupić
- Nieprzekazane klucze do śmietników. Śmietniki oddane długo po odbiorze lokalu.
- Odpadając elementy elewacji - już dawno miały być naprawione.
- Brak jakichkolwiek oznaczeń numerów lokali oraz skrzynek na listy. Montując skrzynkę należy wywiercić dziury w elementach podlegających gwarancji. Montaż na własną rękę grozi utratą gwarancji.

To tylko przykłady świadczące o braku profesjonalizmu. Jako nowa firma myślę, że deweloper powinien zwracać uwagę na takie szczegóły. Radzę przemyśleć na spokojnie współpracę z deweloperem.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum Karczemki

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

Poszukuje garazu do wynajecia ... (6 odpowiedzi)

Poszukuje garazu do wynajecia. Tylko do przechowywania autka. Nie korzystam z pradu w garazu. Sam...

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

do góry